Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 590 tematów w tym forum

    • 10 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 25 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
  1. Pianocraft

    • 1 odpowiedź
    • 1,8k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,8k wyświetleń
  2. AUDIOLAB 6000 plus OBERON 7

    • 2 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
  3. Yamaha + B&W?

    • 0 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 38 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,8k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
  4. Kolumny pod YAMAHA AX-592

    • 2 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
  5. Zmiana wzmacniacza

    • 18 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
  6. Advanced acoustic MPP505 preamp/dac

    • 2 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
  7. Co do a30-k?

    • 6 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
  8. Czas na zmiany..???

    • 10 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Witam, Przymierzam się do zamawiania gratów do Fiat/Abarth Punto Evo. Pomijam kwestię wygłuszenia, gdyż temat jest już w realizacji (całe auto, oprócz dachu oraz nadkoli zewnętrznych, chyba, że starczy materiału). Deskę rozdzielczą również mam zdjętą, ale zastanawiam się czy warto rwać wszystkie podzespoły pod nią zamontowane celem wygłuszenia grodzi od wewnątrz pojazdu? Chciałbym wszystko postawić na oryginalnym alternatorze, który generuje 120A. Na ten moment zależy mi na zbudowaniu zestawu przód (tweetery w słupkach oraz woofer w drzwiach) + subwoofer w bagażniku w zabudowie. Zależy mi na czystości grania i jakości, nie głośności. Bas ma schodzić jak najniżej (tutaj mam na myśli 25hz w dół co najmniej, żeby było bardziej czuć na ciele niż słyszeć go). Reszta raczej płaska, odwzorująca przede wszystkim rzeczywisty utwór bez przerysowań w żadną ze stron (ma być powiedzmy zgodnie ze sztuką "audiofilską" o ile można to tak nazwać). Efekt ma być taki, że bas czuć z tyłu samochodu, a scena jest oczywiście z przodu czysta i realistycznie odwzorująca utwór. Budżet 3-4k zł. Jeśli chodzi o moje propozycje to: jednostka centralna: "niestety" Android 10 PX5 DSP (tutaj nie wiem czy nie będzie "wąskim" gardłem) tweetery + woofery: Audio System M165EVO2 kable: prąd: 25mm2 - 35mm2 (nie wiem czy warto iść w takie przekroje, ale docelowo chciałbym, żeby na tylniej kanapie podłączyć również chociaż po 1 wooferze w boczkach) sygnał: KICX SCM25 głośnikowe: 1,5mm2 - tweetery, 2,5mm2 - woofery, 6mm2 - subwoofer (OFC conajmniej) subwoofer: wydaje mi się, że w tym budżecie skrzynia zamknięta (sam bym zrobił, myślę, że skrzynia ok. 25l była by okej, oczywiście ze ściętą ścianką) + głośnik 25cm (Excursion SHX.v2-10D4) wzmacniacz: tutaj zastanawiam się czy iść w trzykanałowy, czy monoblock + dwukanałowy (chyba warto iść w używki ze względu na budżet) bezpiecznik: w zależności od gratów, ale ok 10A niższy od sumy zabezpieczeń wszystkich zasilanych urządzeń Wydaję mi się, że kondensator będzie zbyteczny w tak "prostym" i wcale nie aż tak prądożernym zestawie (mogę się mylić). Kable poprowadzone będą w następujący sposób: lewa strona (kierowca) - prąd, środek - interkonekt + sygnał, prawa strona (pasażer) - głośnikowe, z tym że zastanawiam się jak później puścić te kable do lewych drzwi? Czy może jak puszczę z prądem lewą strona to nie bedzie zakłóceń? Co do słuchanych utworów, to będzie wszystkiego po trochu: od rocka, przez typowo wokalowe, kończąc na "tłustym" amerykańskim rapie. Proszę o pomoc i ocenę całego zestawu, oraz podanie propozycji wzmacniaczy, jakich warto szukać używanych. Pozdrawiam.  
    • Ok, doczytałem, że jest już Qudelix-5K więc wycofuję SMSL bo to kompletnie inna konstrukcja. Jednak Bang & Olufsen polecam sprawdzić :).
    • Przykład z netu. Tańszy, renomowanej firmy, ładny tzn wykonany pożądnie. Tylkp musi spodobać Ci się dźwięk, co jest kluczowe. https://m.olx.pl/d/oferta/jadis-orchestra-reference-CID99-IDZvJqU.html
    • Bang & Olufsen Beoplay HX. Komfort i jakość wykonania (patrz użyte materiały) bije na łeb większość konkurencji w zbliżonym zakresie cenowym i sporo wyższym. Muzycznie rewelacja, (choć to słuchawki z zamysłu bezprzewodowe, po budżetowym kablu Cordial naprawdę zaskakująco świetnie grają ). Moja sugestia, niczego nie wykluczaj. Sprawdź czy "tędy droga" i ewentualnie odeślij. W ogólnym zarysie, brzmienie ciut ocieplone ale nie zamulone, wszystko krystaliczne, scena i separacja super jak na konstrukcję zamkniętą, bas głęboki ale nie dudniący (przywykłem do konstrukcji otwartych z krótkim, punktowym basem, więc początkowo było go aż nadmiar, jednak teraz przywykłem :), góra wyraźna i soczysta, fajnie słychać wszelkie szczegóły. Nie są to słuchawki zimne/analityczne, ale co kto lubi, wg mnie powinny się wpasować w twoje (opisane) gusta. Dla mnie bomba, a kawałki przesłuchane wcześniej milion razy cieszą na nowo :). PS. Zainwestowałbym w jakiegoś niedrogiego DAC-a, np SMSL C200, koszt niewielki a zgrywa się super. Powodzenia w poszukiwaniach, wiem jaką kołomyję we łbie potrafi to porobić :). Pozdro.
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...