Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Mam w tej chwili : audiolab 8200q audiolab 8200m (x2) kolumny RLS Oberon II I teraz tak. Z samego grania audiolaba jest zadowolony (co dla niektórych moze być dziwne ) ale z tymi kolumnami jest to według mnie dobre połączenie, które mając lekki dystans w graniu (w kierunku obserwowania nagrania a trochę mniej uczestniczenia w nim - taki mój skrót myślowy) nie daje według mnie suchości przekazu itp. niechcianych "atrakcji" Co mi przeszkadza (głównie) - konieczność włączania tego całego zestawu. Z niezrozumiałych dla mnie przyczyn 8200q ma złącze "trigger" natomiast 8200m - nie mają go. 1- czy da sie wykonać taki moduł we własnym zakresie i umieścić go w monoblokach? Próbowałem kilku przedwzmacniaczy ale zawsze wiązało sie to z jakimś uwypukleniem pewnych elementów które mi nie pasowały. Od kilku dni mam Roksan K3, dzięki uprzejmości S4Home Cóż... Dostałem troszkę bardziej atrakcyjną górę, czasem rozświetloną a czasem jakby...wyraźniejszą ? Troszkę bardziej rytmiczny przekaz, Tak jakby każdy element został dodatkowo zaakcentowany K3 jest taki trochę efekciarski, ale nie w tym pejoratywnym rozumieniu. Za to sterowanie głośnością to dramat Co jeszcze wziąć do odsłuchu? Lampy... sa fajne ale wiem że nie skończy sie na jednym komplecie i wkrótce będę miał przynajmniej kilka zestawów, które potem będa leżały Tym bardziej ze ze sprzetu korzysta rodzina i wolałbym aby nie powodowało to dodatkowych problemów. Zakup 8200MB (mają triggera) wydaje mi się bezsensownym wydatkiem Naim jest u nas zbyt popularny i drogi CYrruS?
  3. Today
  4. Sprawy mają się nieco inaczej. NAD od początku istnienia firmy wprowadził model biznesowy polegający na projektowaniu urządzeń w Europie i ich produkcji w Chinach (a dokładniej na Tajwanie), więc wcale nie musiał przenosić produkcji. Legendarny model 3020 (a także posiadany przeze mnie 3030) były tam produkowane już pod koniec lat 70-tych. "Chińszczyzna" ma długą tradycję w audio i jak widać urządzenia tam produkowane mogą mieć nawet status kultowych.
  5. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby i ten wzmacniacz z linku też miał naklejkę made in china. 90% sprzętu wyprodukowanego po 2005 roku jest wyprodukowane w Chinach. Nawet znane firmy europejskie przenoszą produkcję do Chin ze względu na koszty wytwarzania. Sprzęt sygnowany znakami nawet znanych firm ostatnio produkuje sie w panstwie środka. Takie fimy jak Yamaha, Denon, NAD, Rotel, Musical Fidelity oraz setki innych wcale się z tym nie kryją.
  6. Nie jestem znawca chińskiej produkcji ale zaryzykuje tezę że ten wzmacniacz z linku zagra zdecydowanie lepiej. https://allegro.pl/oferta/rewelacyjny-wzmacniacz-cambridge-audio-a1-v3-7296299977 Plus takie kolumienki https://allegro.pl/oferta/mission-m72-m-72-7980583357 Plus Chromecast Audio https://allegro.pl/oferta/chromecast-audio-7895485314 taki kabelek będziesz potrzebował i masz za około 800 pln zestaw stereo na ktory możesz strumieniować muzę z telefonu, tabletu, komputera.... Pewnie można jeszcze lepszy zestaw za taką kasę, kwestia poszukać -to tak w 3min spróbowałem coś zestawić.
  7. Dzięki za linki, ten technics wydaje się naprawdę drogi w porównaniu do innych ofert które znalazłem w internecie. Te dwa pozostałe już w bardziej regularnych cenach. Dzięki skontaktuje się z sprzedawca.
  8. Jeżeli nie wstawisz suba to nie ma mowy o kinie , przy 5.0 to ani nie K.D. ani stereo. I ta opinia jest słuszna , za 5k. masz mocno budżetowe kino i to łącznie z subwooferem lub dobre stereo.
  9. Słuszne podejście , wymieniasz dalej nowe gramofony , masz oczywiście świadomość , że w tym zakresie cenowym / 1000-3000 zł./ płacisz za modę, a nie za mechanikę gramofonu . W Twoim przypadku wąskim gardłem jest amp.KD , dlatego już wcześniej pisałem , że nie ma co szaleć z wkładkami , czy samym sprzętem, bo uzyskanej jakości po prostu nie usłyszysz. Znalazłem jeszcze : https://allegro.pl/oferta/the-cult-of-technics-sl-2000-dd-270c-7866656093 i od tego samego sprzedającego https://allegro.pl/oferta/gramofon-sony-ps-x45-direct-drive-automat-quartz-7989879471?reco_id=6dedd6de-63fd-11e9-9c15-6c3be5c06da0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951 https://allegro.pl/oferta/gramofon-pioneer-pl-500x-full-automat-japan-7989544720?reco_id=a1472238-63fd-11e9-b2fa-246e96321930&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951
  10. Witam, Poszukuję słuchawek bezprzewodowych nausznych w cenie +/- 400zł do słuchania muzyki ogląda filmów i grania na telefonie. Wybrałem dwa modele Scullcandy hesh 3 i Pioneer se-ms7bt. Który z tych modeli wybrać? Z góry dziękuję za pomoc
  11. Witaj, co do cen, to szczególnie przy zakupie z pakiecie z kolumnami możesz u nas liczyć na przynajmniej tak samo atrakcyjne ceny, a zazwyczaj jeszcze lepsze. Tak więc nie musisz się spieszyć, bardziej skup się na dobraniu możliwie najlepszej, najbardziej dopasowanej do Twoich preferencji konfiguracji. Wracając do konkretów, na pewno warto rozważyć wspomniane Onkyo TX-NR686. To dobry, nowoczesny amplituner, który w przyszłości zapewni Ci pełną funkcjonalność. Jako alternatywa można spojrzeć na Denon AVR-x2500H. Co do kolumn, to na pewno polecałbym polski zestaw Pylon Audio Pearl 25 Set w konfiguracji 5.0 , który wspomożemy subwooferem Klipsch R-100SW. Można jeszcze ewentualnie spojrzeć na Polak Audio T531. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.
  12. Q21

kino 5.0

Witaj, Moja propozycja to zestaw Heco Aurora 700 / 300 / Center 30 lub Q Acoustics 3050i / 3010i / 3090ci. Obydwa zestawy oferują mocne, szybkie, dynamiczne, ale przy tym dobrze wypełnione brzmienie, świetnie sprawdzą się w połączeniu z elektroniką Yamaha. Przy tej klasie kolumn pomyśl w przyszłości o zmianie amplitunera na coś lepszego, warto. Natomiast jeśli kino domowe jest tylko dodatkiem, to może rzeczywiście lepiej iść w kierunku dobrego zestawu stereo. Wtedy możemy dobrać odpowiednie dwie kolumny oraz tera lub w przyszłości wybrany klasyczny wzmacniacz stereo. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza
  13. Nie chciał bym kupować używanego gramofonu bez jego sprawdzenia przed. Jestem z Trójmiasto, wiec jest to przejazd przez cała Polskę. Naczytałem się i zwiększyłem budżet do maksymalnie 2000 z późniejsza możliwością dokupienia preampa. Z sklepu mam na oku denona 300f najpewniej wymienił bym wkładkę lub Reloop Turn 3 Audio technics odpadł z powodu problemu z autoscatingiem i wysokością ramienia która ma problemy z 180g i może rysować płyty patrzyłem na pro ject carbon dc ale nie chce się bawić w losowanie czy będzie szumiał mechanicznie czy elektrycznie. Rega p1 odpadła z braku możliwość ustawiania antiscatingu( jest tylko na stałe ustawione 1.75g) W okolicach z używanych mam dwa technicsy 1200 i 1210 mk2 ale są one po DJ i nie wiem ze chce się bawić w coś takiego. co doradzili byście w tej sytuacji?
  14. Wczoraj
  15. Jaki dźwięk chcesz uzyskać i do jakiej muzy? Skoro robią wzmacniacze i monobloki zapytaj czy robią pre, ewentualnie co mogą polecić. Pozdrawiam
  16. Witam, proszę o pomoc w doborze systemu 5.0 do salonu 50 m2, ampituner mam yamaha RX-V483, bez subwoofera bo nie ma niestety na niego miejsca koszt jaki bym chciał przeznaczyć do ok 5 tys zl znajomy poleca taki zestaw "dali zensor 7" z góry dziękuję za jakieś sugestie. czasem obejrzę jakiś film, czasem posłucham muzykę różnego rodzaju, spotkałem się opinią że lepiej zrobić zestaw 2.0 w tych pieniądzach niż 5.0? pozdrawiam, Paweł
  17. No i tu będę prosił kolegów o pomoc, ale chcę mieć jakiś punkt zaczepienia. Narazie tylko zapytam sinus czy zrobią coś innego jak w ofercie bo ok 8 tyś za monobloki lub dual mono - nie dam, a gdzie jeszcze przedwzmacniacz, kable itp. Na rynku wtórnym znów ZERO ofert, a taki by mnie naj interesował.
  18. Odezwę się po świętach do sinusaudio. Poproszę o ofertę cenową na monobloki/dual mono i zobaczę jak sprawa wygląda choć patrząc po Allegro ceny do siebie te 2 różne produkty mają bardzo zbliżone.
  19. W tej cenie myślę że warto można powiedzieć że to kopia Onkyo tx686 różnią się trochę kalibracją i obsługą, nie wiem tylko co z gwarancją jak bierzesz z Amazona. W Media masz nie wiele drożej Onkyo z Polską gwarancją: https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/amplituner-onkyo-tx-nr686-czarny?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjwhuvlBRCeARIsAM720HrDifblHLSuXVX8TQGyNARt3P5NQsK69C2WcQpM60eNEmZxNwY8eHYaAjEjEALw_wcB ale osobiście to na twoim miejscu bym poczekał do wtorku, aż branża się odezwie i coś zaproponuje,kupując cały zestaw możesz liczyć na dobry rabat.
  20. To w tej cenie nie masz szans na zbliżenie się do dźwięku CAL2 z słuchawkami bluetooth.
  21. Cześć, w salonie 40m2 (odsłuch na 20 metrach) planuje montować kino domowe 5.1. Podłączone do LG Oled 65 C8 i Xbox One X. Głównie streaming (netflix, HBO, Amazon, Disney) i konsola. W przyszłości możliwe, że Atmosa chciałbym pociągnąć. Na amazonie jest ampli PIONEER VSX-LX303 za 1800 zł. Warto brać? Promo pewnie zaraz zgaśnie więc muszę szybką decyzję podjąć. Jaki zestaw głośników do niego 5.1 na start? Muszę się ze wszystkim w 5 tyś. zmieścić totalny max to 6 z kablami. Z góry dziękuję za podpowiedź. Dajcie znać proszę czy brać ten ampli czy też spokojnie poczekać na coś innego. Czas mam.
  22. Kurcze jak fajnie znaleźć kogoś kto zna tę aplikację. Jak można się z Tobą skontaktować? Mam mały problem z t14 i nic nie wskurałem a temat jest upierdliwy jak na tę klasę sprzętu. Najnowszy soft i dalej to samo. Radio fm po włączeniu urządzenia nie zawsze się załącza- jest zawieszone, play fi też. Dopiero ponownie właczenie urządzenia lub przełączenie na dab i z spowrotem rozwiązuje problem. Najzabawniejsze jest to że nie ma tym reguły, odbywa się losowo jakby czasem poprostu nie zaskakiwał. Diora jak się z Tobą skontaktować? Chciałbym zasięgnąć języka:-)
  23. Boguś tylko dopisze, mały wniosek po kilkukrotnej zamiany kabli USB po miedzy WireWorld Ultraviolet 7 a AQ Carbon, że AudioQuest mocniej dociąża dźwięki, to tak jakby ktoś powiększył zakres dynamiki, a druga strona jest bardziej stonowana, do WW, tu napisze magiczne słowo, - bardziej "analogowy" słychać jak w niektórych momentach w bezpośrednim porównaniu WW już próbuje zapiszczeć tu i ówdzie na wysokich tonach. Co do Qobuz, dźwięk jest lepszy od Tidala, ale nie na tyle by dawać 120 co miesiąc.
  24. Riccardo

NAD C338

Nie, nie. Wszystko jest OK, tylko ja mam wrażliwy słuch Następcą 316tki jest przecież 316v2 Te NADy 338, 368, 388 to w sumie inna linia. Ja to tak odbieram. Zresztą nawet jakby miał to być następca 316, to nie znaczy, że nie może grać lepiej. Myślę, że masz rację pisząc, że są po prostu ludzie, którzy wolą takie „nowe” granie. Klasę D trzeba lubić, wiadomo, nie wszystkim odpowiada. Chociaż tak jak patrzę i czytam, to w dużej mierze jest to „nie, bo nie”, „nie, bo to nowe i nie może grać”, a rzadziej „słuchałem i mi się nie podoba”. Nie twierdzę, że to są najlepsze wzmacniacze świata, ale moim zdaniem stosunek ceny do jakości wypluwanego przez nie dźwięku jest znakomity i dużo lepszy od wspominanych C316 i C326. Ten drugi cały czas mam (bo mi się nie chce go wystawić na sprzedaż) i jakoś wolę C338. Szybszy, bardziej szczegółowy. C326 bardziej dociążony, gęsty dźwięk. No ale komu ja to mówię, osłuchany jesteś miliard razy bardziej ode mnie przecież Każdy ma własny słuch i o to chodzi w naszym hobby.
  25. Jednak wolalbym nowe sluchawki, prosze o propozycje. Ale dziekuje za odpowiedz.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...