Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Ender... Być może w Twoim domu tylko Ty używasz sprzętu. Być moze wszyscy będa pamiętać jak steruje się głosnością , przez apkę, przez potencjometr w CD , przez potencjometr w przedwzmacniaczu gramofonowym... Ja wiem że będe miał kolejny telefon że ktoś podłgaśnia na wzmacniaczu a nic nie gra - bo ktoś zostawił w apce na minimum. Ale dla sprawdzenia na tym dużym pogłośnieniu (na wzmacniaczu) przełączy kanał na np. radio i dźwięk z całą mocą pier... po pokoju. Możesz mi pwoiedzieć na cholerę komplikowac sobie zycie? TYM BARDZIEJ ŻE : Maksymalne uproszczenie.... Pomijam juz kwestię regulacji głośności programowej Pomijam elektrostatyke i metalowe gałki wzmacniacza
  3. Dzień dobry Szukam czegoś nowego, gdyż nie znam się na sprzętach elektronicznych. Nie mam zainteresowań ani umiejętności "grzebania" w elektronice. W razie awarii nie porywam się na naprawianie urządzeń elektrycznych, tylko szukam specjalistów, Ponadto szukam urządzenia, które myślę, że będąc nowym urządzeniem będzie posiadało aktualne oprogramowanie. Mam nadzieję nie okaże się za 3-4 lata, że jest ono już przestarzałe i jakieś jego funkcje nie działają lub nie są kompatybilne z aktualnymi sterownikami producentów. Nie wiem, może się mylę, ale to jest spojrzenie laika w takich sprawach. Widząc co się dzieje z komputerami i smartfonami. Jeśli się mylę i takie sprawy nie dotyczą sprzętu grającego, to super. Co w takim razie mam szukać ze sprzętu używanego? Powyżej proponowaliście dla mnie państwo różne sprzęty, ale co z odtwarzaczem CD? Ma nim być komputer? Pozdrawiam Staszek
  4. Praktycznie w każdej linii głośników są monitory które można zastosować na front kina.
  5. Wiesz, jeszcze nikomu nie zaszkodziło ruszyć d.. z fotela czy kanapy.. Ale rozumiem przyzwyczajenie. Pozdrawiam
  6. Witajcie może ktoś ma albo mial do czynienia z tym problemem otóż mam malo miejsca i chcialbym zastąpić głośniki podlogowe wiszacymi. Może jakieś sugestie z Waszej strony co by ewentualnie się nadawało i dało radę zastąpić godnie podłogówki ?
  7. uhm... czyli mam jeszcze zmienić odtwarzacz CD, preamp gramofonowy i tuner radiowy i szukać tylko takich z pilotem 🤣 owszem niektóre miały, ale cała masa nie miała (szczególnie tych które ew. chciałbym kupić) ekhm... tia...
  8. kn1234

kolumny do 17m2

Polecam zdecydowanie R300,są na alle chyba za 2800 ,potargować do 2,5-2,6k i można praktycznie brać w ciemno,
  9. neoeinz

kolumny do 17m2

zrobie chyba tak samo, akurat oddam pylony i bedzie na kefy... Choc faktycznie diamondy graly dosc poprawnie nie moge sie doczepić i mam dylemat. Nawet przy cichym słuchaniu.
  10. W niektórych odtwarzaczach, preampach gramofonowych masz możliwość regulacji głośności. Sansui ma sterowanie pilotem, ale chyba nie wszystkie. Musiałbyś sprawdzić. Mój Luxman nie ma. Tidal, Spotify, sterujesz, podglasniasz smartfonem. Dla mnie to nie problem. A miałeś baltlaba? Te też mają sterowanie pilotem. Poza pierwszym modelem. Pozdrawiam
  11. Today
  12. A w którym miejscu napisalem, że wolałbym??? Ja stwierdzam fakt produkcji wielkiej ilości sprzętu w Chinach. Nawet przez znane firmy. Poza tym nie jestem zwolennikiem nowego sprzętu, który w większości wypadków jest produkowany w Chinach. Mialem okazje posłuchać Cambridge Audio Lazur i był to jeden z gorszych odsłuchów jakie miałem okazję słyszeć i dlatego nie jestem zwolennikiej tej firmy. Poza tym samo miejsce produkcji (w tym wypadku Chiny) nie przesądza o jakości sprzetu. Mam kilka wzmacniaczy, produkowanych w Europie np Tandberg, Japonii (Sansui) jak i w Chinach (Rotel RB 1070) i nie ma przepaści w jakości. Na temat jakości sprzętu Voice Kraft nie wypowiem się wcale. Miałem też NADy zarówno te wyprodukowane w Chinach jak i w Belgii. Znaczącej różnicy nie było.
  13. 1Ender

Wkładka

To nie ten dział.
  14. Manie 1972

Wkładka

Witam serdecznie na forum. Chcę kupić igłę do tej wkładki. Wiem, że jest to Audio-Technica, ale czy jest to AT95?
  15. Arturro

kolumny do 17m2

tak, niech się wygrzeją ten minimum miesiąc i jak się dobrze osłucham to wtedy będę myślał o zmianie kabli.
  16. Tak jak pisze jarrro, daj im pograć dłużej i wtedy ewentualnie można pomyśleć o zmianie okablowania.
  17. Arturro

kolumny do 17m2

Niestety nigdzie nie dostałem ich do odsłuchów więc po prostu zamówiłem przez internet z ustawową możliwością zwrotu, cena padła w tym wątku jest to 3598zł za parę, czyli niecałe 500zł więcej od Diamondów. Zamówiłem jednak w kolorze białym w Nautilisusie chyba ostatnie sztuki, mieli jeszcze jedne czarne. Polecam porównać te Kefy z Diamondami Dziękuje, Jak będę miał czas to również potestuje kabelki, jestem ciekawy czy dostrzegę zmiany w dźwięku. super to dla mnie bardzo dobra wiadomość
  18. jarrro

kolumny do 17m2

Kefy r300 potrzebują wygrzania. Bas na początku taki kartonowy, potem będzie coraz lepiej. Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
  19. Masz rację , tak dla zainteresowanych zakupem gramofonu powiem w skrócie na co zwracam uwagę, gdy patrzę na zdjęcia gramofonów na aukcjach ; - jak ktoś pisze , że sprzedaje z kolekcji lub bo chce kupić poziom wyżej i sprzedaje z dużym żalem , a na zdjęciu widzimy porysowaną , popękaną pokrywę , zakurzoną plintę to już coś jest nie tak . - jak ktoś pisze , gramofon w 100% oryginalny, a widzę na zdjęciu nowy headshell kupiony w Winyle.pl , to coś jest nie tak i warto zapytać co z kabelkami łączącymi wkładkę z ramieniem ? w ogóle warto znaleźć ten model w googlach i popatrzeć ,czy wszystko się zgadza z oryginałem / plinta , ramię , talerz/ - warto zwrócić uwagę na sposób wyprowadzenia kabli ; RCA , uziemienia , zasilania oraz co to za kable , jakie wtyki są założone. Ponieważ trochę eksperymentowałem z kabelkami nisko pojemnościowymi do gramofonu osobiście uważam , że najlepiej zostawić tą oryginalną ' sznurówkę' . Jak mamy jeszcze na wyjściu wtyk DIN , można go zastąpić jakimś lekkim RCA / moje ulubione to wtyki Amphenola choć najlżejszy nie jest /. - jeżeli widzimy że jest zmieniony kabel sygnałowy to warto zapytać w jaki sposób został wlutowany, czy bezpośrednio do okablowania ramienia , czy tak jak w oryginale do płytki. - jak sprawdzimy na google , że w oryginale gramofon nie miał wyprowadzonego kabla uziemienia /najczęściej było wlutowane do masy lewego kanału/, a teraz ma , to też dobrze się dowiedzieć jak został wykonany ' punkt masy" - nie raz można spotkać dodawaną do gramofonu dobrą lub bardzo dobrą ,ale wiekową wkładkę , nie ma w tym nic złego i jest to korzyść, ale warto sprawdzić cenę i dostępność igły. Nie polecam początkującym uczenia się kalibracji, gdy jest założona droga wkładka , bo nie mając wprawy łatwo można uszkodzić igłę lepiej zainwestować w tanią AT i na niej się uczyć. - warto zwrócić uwagę na zamontowany / o ile nie jest oryginalny/ headshell, czy otwory w nim pozwalają na zamontowanie innej wkładki, a co za tym idzie ustawienie parametru overhang. Co prawda headshell można zawsze zmienić, ale to kolejna wydana kasa. - przy odbiorze osobistym zwracamy uwagę na trzymanie obrotów , podnoszenie i opuszczanie ramienia , warto choćby wyjąć talerz i zajrzeć przez otwory / przyda się latarka w telefonie / do środka , czy nie ma nadmiernej ilości kurzu i brudu oraz o ile napęd jest paskowy jaki jest stan paska. To tak na szybko , jeżeli ktoś chciałby coś dopisać będę wdzięczny , bo nikt nie wie wszystkiego
  20. Q21 już mi to wyjaśnił, ale dzięki. PS. Nie wiedziałem, że do Pylon Audio Pearl Monitor można dokupić maskownice. Gwarancja 3+1 i ogólnie pozytywne opinie kuszą, choć Indiana Line Nota 260X są wg mnie ładniejsze.
  21. Co do Sansui to nie będę się wypowiadał, mam swoje zdanie. Warto według mnie kupić AU-07 - niestety regulacja manualna wzmocnienia i koszty... Sinus audio... moje kolumny mają 4 ohmy i 87 dB skuteczności. musiałbym dostać na odsłuch jakiś wzmacniacz. W tych manufakturach nie jest to proste.
  22. U mnie rezerwy też są w akustyce, ale niestety nie mogę ich na razie ustawić inaczej. Mam na dłuższej ścianie, o ile od bocznych ścian bezpiecznie, to od tylnej tylko 20 cm od tyłu kolumny licząc. Nie mam potrzeby używać piankowych zatyczek. Co do kabelków, mam sporo IC z toru słuchawkowego, wykorzystuję je również w stereo. Tu optymalnym kabelkiem dla mnie jest Johnys Gold Reference (cena \jakość). Mało znany IC bo to głównie na MP3Store rekomendowany i tam najwięcej info o nim znajdziesz. https://forum.mp3store.pl/topic/121417-złoto-dla-polski-audeos-gold-reference/ https://muzostajnia.wordpress.com/2014/09/15/zloto-dla-polski-audeos-gold-reference/ https://forum.mp3store.pl/topic/141821-johnys-gold-reference/ Głośnikowe przetestowałem miedzy innymi; Tellurium Q Blue, Kimber 4pr, AUDIOQUEST FLX-SLIP 14/4 i jakiegoś starego Ultralinka. Tellurium Q Blue ogólnie nieźle, wyrównany balans tonalny, bez wyostrzeń niezła barwa i przestrzeń. Kimber 4pr, tonalnie najbardziej mi pasował, bas na plus, ale dźwięk przyklejony do głośników, mało przestrzeni i powietrza. AUDIOQUEST FLX-SLIP 14/4, ten na razie wygrywa u mnie. Dźwięk odrywa się od kolumn, jest duża napowietrzona scena, sporo szczegółów i smaczków. Szybki zwinny bas, chociaż chciało by się go więcej. Wysokich i średnicy najwięcej z całej stawki, mogą w niektórym repertuarze robić się nieprzyjemne.
  23. neoeinz

kolumny do 17m2

No ja podobnie szukam czegos tylko ze do 16m2, więc podobnie. W środę koncze odsluchy diamondow monitorow, i na razie sa nr 1 z tego co sluchalem, ale zaciekawily mnie te kef, gdzie je dostałeś do odsluchow? I jak cenowo? Możesz pw podac
  24. Ale i Hawki i Owle są nadal dostępne więc jeszcze kiladziesiąt osób w PL się dowie A porównywałeś H i O pod kątem odsłuchów w domu? Tego chyba w tym wątku nie było bo @Kraft szukał zamkniętych.
  25. Arturro

kolumny do 17m2

Jeżeli beda grac jeszcze lepiej to juz nie mogę sie doczekac a jakich zmian mogę sie spodziewac? U mnie chyba największe rezerwy są w akustyce, ale obecne ustawienie jest chyba optymalne.. jezeli chodzi o kabelki to jakie testujesz? Głośnikowe ? Możesz sie podzielić swoimi spostrzeżeniami?
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...