Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Bo dla "głuchego" istotna będzie funkcjonalność np. czy da się wcisnąć między meble, dla estety czy ładnie komponują się z kolorem i kształtem mebli, dla melomana jak odtwarza wokale, instrumenty, jak oddaje przestrzeń itp., dla imprezowicza jak nagłośni salę bankietową, dla oszczędnego ile kosztują i jaka jest relacja ceny do jakości, dla audiofila jak dobrze zgrywa się z jego "lampą" i czemu tak mało kosztuje. Jest forumowicz, który nie zainteresowałby się tylko dlatego, że efektywność poniżej 95 dB i pasmo odtwarzanych częstotliwości nie zaczyna się od 20 Hz. No wspomnę jeszcze o jakże istotnej sprawie jak WAF. Wszystko to nie zmienia faktu, że kolumny mają bardzo dobrą prasę i warto je uwzględnić w rozważanych zakupach
  3. Rozumiem, ze slyszaleś wersję swojego wzmacniacza bez tych bajerów?
  4. @Kubakk ale to jest MK3, on nowy kosztował 4000-4200zł, pomyliłeś cenę z MK4
  5. Witam, posiadam ten wzmacniacz razem z dedykowanym CD. Chciałem zapytać jakie kolumny głośnikowe polecacie Państwo do tego sprzętu. Pomieszczenie ok 30 m2. Obecnie mam głośniki Yamaha seria 777, lecz nie jestem w pełni zadowolony. Dziękuję i pozdrawiam.
  6. W którym ? no cała biżuteria , typu wtyki , jakieś folie , itp. bajery , wiesz ile to kosztuje a wpływ na brzmienie mniejszy niż lepsze lampy na które lepiej przeznaczyć ów sumę
  7. Kuba, a co w/g Ciebie jest w tym wzmacniaczu audiofilskim gadżetem?
  8. Podlacze sie do tematu.A co z uzywek zagra podobnie do Pioneera PD50?.Chcialbym kupic drugi cd by nie mordowac ciagle tego Pioneera.
  9. Hybrydy są dobre jeśli ktoś średnio przekonany do lamp czy ogólnie Z czasem poszukasz lepszych ecc81 i może też się jeszcze zdziwisz , a ten haiku w nowości kosztuje 6900zł tak więc nie ma się co dziwić iż gra lepiej od yamahy PS: co Ci Mariusz z sinusaudio proponował ? z nim trzeba negocjować , ja się oparłem namową na "audiofilskie" gadżety , natomiast lepsze trafa od trafonici wziąłem i nie żałuję
  10. Do sprzedania mam tytułowe kolumny głośnikowe w idealnym stanie technicznym. Szczegóły i kontakt: OGŁOSZENIE OLX Dla forumowiczów przy odbiorze osobistym cena 2200 zł.
  11. Może faktycznie nie napisałem jasno. Miałem na myśli rozbudowę o Atmos. Opcja 5.1 wydaję mi się takim minimum. Kolor jest kluczowy. Inne niż jasne nie wchodzą w grę niestety. Zestaw Onkyo 686 + Magnat Shadow 207 set byłby do udźwignięcia budżetowo. Tak jak piszesz, braknie na suba ale w grę wchodzą jeszcze raty 0% Gdyby była gdzieś taka możliwość, można by wtedy skompletować ciut lepszy i przede wszystkim pełny zestaw 5.1
  12. To możemy się przerzucać argumentami w nieskończoność. Bo zdanie: nie zawęża do danego przedziału cenowego, tylko dotyka wartości bezwzględnej i choć mija się z pytaniem: to mijając się i nie odnosząc się do tego zakresu... jest jednak zdaniem prawdziwym 😁 A gwarantuję ci że każdy kto wpadnie do wątku i przeczyta i tak zrozumie to "po swojemu"
  13. Today
  14. Cześć, Znalazłem słuchawki AKG k181 w okazyjnej cenie na allegro: https://allegro.pl/oferta/akg-sluchawki-k181-dj-prof-nauszne-zamkniete-k-181-7647307661 Cena wydaje się wręcz podejrzanie okazyjna, zapytałem klienta mailowo skąd tak niska cena i odpisał mi: "Witam, powodem niskiej ceny jest to iż mamy je bezpośrednio od producenta nie przez pośredników." Dodatkowo na stronie jest informacja, że słuchawki posiadają 24 miesiące gwarancji sprzedawcy, natomiast mailowo dostałem informację, że posiadają gwarancję producenta co dodatkowo zwiększyło moje podejrzenia co do tej aukcji. Czy ktoś ma doświadczenie z takimi aukcjami? Spotkaliście się z podrobionymi słuchawkami takich modeli. Kolejna atrakcyjna oferta to: https://allegro.pl/oferta/akg-k181dj-ue-sluchawki-k181-dj-ue-5818223111 Tutaj jest już gwarancja producenta, dodatkowo inne słuchawki na stronie tego sprzedawcy są wystawione w normalnej cenie, więc aukcja wydaje mi się bardziej wiarygodna, ale nadal mam duże wątpliwości, dlaczego ktoś miałby sprzedawać pełnoprawny produkt 200 zł taniej. Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę na temat takich aukcji to zapraszam do dyskusji:) Kusi mnie, żeby kupić te słuchawki i samemu sprawdzić i potem ewentualnie zwrócić, ale być może ktoś z was mnie uświadomi, że nie ma sensu tracić czasu i warto kupić od sprawdzonego sprzedawcy :)
  15. Chyba jednak logika Krafta wydaje się być bardziej logiczna w rozważaniach na temat bezkonkurencyjności Samo słowo "bezkonkurencyjny" jest jednoznaczne, ale w kontekście porównania produktów z dużego zakresu cenowego, trzeba w domyśle uwzględniać, że ma ono sens tylko w przypadku produktów o podobnych cenach. Wydaje mi się, że jednak nie trzeba tego dodawać.
  16. 209 jest nieco trudniej napędzać Ich do aplitunera kina bym już nie podłączał. 207ki są optymalne. To zadzwoń do nas. Powiedz co i za ile gdzie masz. Zrobimy Ci całość u nas w dobrej cenie i z głowy Nie zapomnij powołać się na forum!
  17. Dokładnie. Dobre uchwyty robi Vogels VL200 czy coś takiego. 120 zł to jeszcze nie tragedia. Nie wiedziałem, widziałem że tam jest szafka. W takim razie przychylam się do opinii Markcox Gdzies w okolicach tego fotela będzie po prostu lepiej.
  18. S4Home

kino 5.0

Dokładnie. System kina nabiera zatem sensu. Problemem będzie w takim razie sub. Są moduły do przesyłania sygnału bezprzewodowo jak Monitor audio ale to jak wspomniał kolega zwiększy budżet. No ale cóż. Jeśli to pomieszczenie ma 16-20m to można zastosować Heco 700 do tego amplitunera. Ale sub to kwestia niezbędna. Nie wiem czy nie będą potrzebne nawet dwa ale mniejsze. Pozdrawiam
  19. Jeśli masz kupić spundbar to lepiej to przeznaczyć na mały głośnik w pokoju za 1k a resztę wykorzystać na lepsze rzeczy. Wydanie 5k na takie cudo to bardzo zły pomysł. Weźmy zatem pod uwagę żę budżet 5k nie jest z gumy i mamy się zamknąć w nim koniecznie. Onkyo 686 to dobra opcja w tej cenie do tego kolumny Polk Audio T531 albo set Heco Victa 701 i do tego Sub Magnat Sub 302A lub jaśniejszy Tannoy TS 2.8 Tu kolumny są w średnio dostępnym dla was kolorze. Jeśli jest to faktycznie tak istotne to Pylon Pearl 25 lub lepiej Magnat Shadow 207 set. To była by najlepsza opcja ale braknie na suba. A o nim musisz myśleć w kontekście kina domowego. Zapraszam na odsłuchy oraz po forumowe rabaty. https://s4home.pl/porady/ Albo tak. Kwestia tylko co to jest przyszłość? Bo już spotkałem się z tematem gdzie po 3 latach nadal gra amplituner kinowy i dwa fronty. I nie widać opcji rozszerzenia. Wówczas jest to bez sensu.
  20. Bezkonkurencyjny ma znaczenie najlepszy. Nie ma przypisanego tutaj znaczenia "w danym zakresie cenowym". To należałoby właśnie dodać. tak więc nie wyklucza się choć na takie pytanie należałoby odpowiedzieć zaczynając od "w tym zakresie cenowym........"
  21. Ano widzisz sam napisałeś, że ewentualnie bierzesz możliwość rozbudowy sprzętu w niedalekiej przyszłości. to w czy problem, dołożyć w niedalekiej przyszłości. Musisz się określić, czy w tym budżecie 5000 składasz całość, a spokojnie 5.1 można, czy składasz kino stopniowo na lepszych komponentach.
  22. W pierwszym poście wspomniałem o soundbarach a nie przenośnych głośnikach. Gdybym chciał coś mobilnego to rozważałbym właśnie coś w stylu Bose SoundTouch czy Marshalla Stanmore. Przyznaję się myślałem kiedyś nad Stanmore ale pierwsza wersja miała problemy z łącznością więc odpuściłem. Szafka RTV przyjmie na szerokość Onkyo TX-L20D lub Pioneer SX-S30DAB bo sprawdziłem. Z tyłu i oraz z góry będą miały wystarczającą ilość miejsca. Większy sprzęt nawet jeśli wejdzie będzie miał po 0,5-1 cm wolnej przestrzeni z każdej strony a to raczej w grę nie wchodzi. Rozumiem że brak miejsca wymaga kompromisów ale z drugiej strony jestem na nie gotowy. Uważam również że pomieszczenie 25m2 to nie jest jakiś ogrom. Cenię sobie profesjonalne porady zwłaszcza na temat takich sprzętów z założenia kompromisowych. Natomiast nie wyobrażam sobie że do całkiem przyzwoitego grania nie dało się nic podobnego wykorzystać. To coś jak z samochodami. Po co komu miejski mały jak można mieć duży.
  23. Czy te zdania się przypadkowo nie wykluczają? Skoro mają najlepszy współczynnik jakość/cena, to znaczy, że lepszych w tej cenie nie da się kupić. Zgadza się? Skoro nie da się kupić lepszych w tej cenie, to znaczy, że na tle konkurencji są najlepsze, czyli bezkonkurencyjne. Zgadza się? Przecież jako konkurencyjne kolumny musimy rozumieć kolumny w zbliżonej cenie, bo inaczej wyrażenie to nie miałoby sensu. Tak samo jak konkurencją dla średniodystansowca nie mógłby być zawodnik sumo, a jedynie inny średniodystansowiec z którym mógłby się on zmierzyć w konkretnej konkurencji.
  24. Jakoś tak się składa, że chyba tylko ja czuję prześmiewczy ton kolegi h... Żeby ukrócić tą płową gadkę - modyfikacje (o czym było ze sto razy) są próbą zastosowania różnych rozwiązań i metod polepszenia efektu sonicznego w modelach z istniejącym rdzeniem schematu. Nie jest prawdą, że schematy są takie same - takich argumentów szukają szydercy żeby mieć temat do polemiki, że wszystkie sanuje są takie same skoro mają taki sam schemat - do tego to zmierza ... Mi w zasadzie szkoda czasu na tracenie energii na polemiki z kimś takim, którego intencje są wypisane jak szyld - dziwię się tylko, że Wy koledzy nadal nie macie tego dość ? Można się zasłaniać wolnością słowa itd ale tak się składa, że ile osób tyle definicji tejże wolności nie wspominając o podstawach zwykłych ludzkich zasad przyzwoitości no ale to się wynosi z domu a raczej wynosiło .... a dziś to z domu się raczej inne rzeczy wynosi ... (i tu współczucie szczere dla dzisiejszej młodzieży ...)
  25. Nie śmiałem nawet podważać zdania osób z branży ale w tym przypadku musiałbym dołożyć jednak trochę więcej niż +/- 1k. Same fronty i av wychodzi ponad 5k. Oczywiście nie biorąc pod uwagę ewentualnych zniżek ale nie liczę na aż tak wysokie rabaty Sub to koszt około 1k + central około 900zł + satelity około 1,2-1,4k. Nie przewidywałem takiego budżetu niestety Podchodzę do tematu z chłodną głową i bardzo zależy mi na opinii osób posiadających wiedzę w temacie, której ja nie posiadam. Dzięki temu idąc do salonu będę mógł podpytać sprzedawcę o konkrety, zrobić odsłuch i zamówić sprzęt tam, gdzie będzie taniej.
  26. Jeśli ktoś ci powie że są bezkonkurencyjne to znaczy że kłamie. NA czym zatem polega fenomen tych kolumn? Sprawa jest prosta. Mają najlepszy współczynnik jakość cena. I to nie podlega dyskusji. Skąd to wynika? Ano z tego że klient nie płaci za marketing. Za testy w gazetach, za banery reklamowe, za to wszystko co każdego dnia czyta się w internecie. Jedynie co kojarzę to starszy test Music Style 900 i mój pomysł na testy użytkowników Aurory 700 tutaj na audio. Jaki był tego koszt dla dystrybutora? Jedna para kolumn. Aurora katalogowo kosztuje 3300 zł. Za 4000 zł dostaniesz pewnie kolumny po rabacie które katalogowo kosztują koło 5k. I raczej Aurora się nie obroni. Nie ma co ściemniać. Chodzi o to że to kolumny które warto brać pod uwagę, bo są po prostu dobre. Pojawiają się w większości wątków bo nie są ostre, stosunkowo dobrze stereofonicznie i ładnie wykonane. Sprawdź, wypożycz je od nas i sam zobaczysz. Tu możesz sobie poczytać kilka uwag na ich temat: https://s4home.pl/porady/ Pozdrawiam
  27. Zamieść fotki I rozbudowaną recenzję po miesiącu zaprzyjaźniania si,ę Pozdrawiam
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...