Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Today
  2. Jakoś niedrogie, to są na Alliexpress 🤭 Canare to japońskie kabelki, niektóre ciepełko dawały, barwę, nasycenie, ale to mikrofonowe do recablingu słuchawek, nie wiem jak ich koncentryki, czy inne.
  3. Dla mnie to żadna wada, a ty chyba za bardzo wygodny jesteś.Ciągle słuchasz jednego albumu, że ma być zapamiętany?
  4. No jakiegoś mocnego basu to się nie spodziewaj, chociaż w aplikacji możesz go podkręcic.W sypialni bas nie jest taki ważny, jak w normalnym pokoju odsłuchowym. Ja miałem te Kefy tylko jeszcze pierwszej generacji i w pokoju 20m2 mi basu nie brakowało.Jedne sprzedałem, drugie mam jeszcze w Niemczech ,służą mi do odsłuchu muży z Qobuza i Tidala, oraz jako polepszenie dzwięku z tv. Mogę ci wrzucić filmik ,tylko trzeba brać pod uwagę, że to tylko nagrywane telefonem w nie zbyt sprzyjających warunkach, ale basu nie brakuje.ŻEBY BYŁ JAKO TAKI EFEKT TO TRZEBA SŁUCHAĆ NA SŁUCHAWKACH. Ale tak naturalnego dzwięku z innych kolumn aktywnych nie otrzymasz. Two Feet Kef.mp4 Paxton Kef.mp4
  5. halo

    Audio do sypialni

    Właśnie też KEF brałem pod uwagę, ale miało jakieś ujemne niuanse i pozostawałem przy edifier kilka miesięcy temu, już nie pamiętam z jakiego powodu. Chyba jakieś negatywne opnie, ale jeszcze raz się nad tym pochylę. Jeśli możesz to napisz proszę coś więcej. Lubię naturalne niskie tony, wkurza mnie jak tego brakuje.
  6. U mnie też w prostokącie sprzęt stoi na długiej ścianie i jest dużo lepiej niż gdy wcześniej stał na krótkiej ścianie.Czasami w pomieszczeniach bywają mody pomieszczenia, które bardzo wpływają na dzwięk, u mnie wtedy zanikał gdzieś bas. Teraz jest wszysytko ok , inawet nie muszę specjalnie działać by akustyka pomieszczenia była lepsza.W każdym bądz razie dobrze gdy pomieszczenie nie jest za puste.Wszystko na ścianach,jak obrazy, półki z książkami , zasłony , czy dywan na podłodze , jest na plus.Dobrze też gdy mamy możliwość rozstawić kolumny na około dwa metry i sami też jesteśmy od nich w podobnej odległości.To jest taki trójkąt równoboczny, i często muzyka wtedy brzmi najlepiej. Gdyby nie chcieli ci opuścić to zamów kolumny w tym sklepie z linka, a tagę zobacz na Ceneo masz linka. https://www.ceneo.pl/114214718 Kabelki to nie problem, na allegro pełno dostaniesz,lub w jakimś salonie obok ciebie, tylko bierz jakieś tanie, nie przepłacaj. Tu masz tani kabelek. https://allegro.pl/oferta/kabel-glosnikowy-cross-tech-2x2-5mm2-w3-1-5m-10616306577?bi_s=ads&bi_m=showitem:desktop:top:active&bi_c=ZTg1NjY3NjAtMTk0Zi00ZDA2LWJkMGEtYmY1YmEzZDg4ODI5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=86ecec6d-0dc0-495d-a076-88aabc37cc9c albo taki https://allegro.pl/oferta/nakamichi-kabel-glosnikowy-ofc-2x4mm-banany-1-5m-12638752563?bi_s=ads&bi_m=showitem:desktop:top:active&bi_c=MjMwNmUyNmEtNGViMC00NWY3LWE5NDMtMDdmZWJlMmNmNjkxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=14dad078-2602-4deb-84f3-3de174245076
  7. Mconnect ma jedną wadę po wyłączeniu i włączeniu nie pamięta ostatnio odtwarzanego. 😞
  8. Oooo , no właśnie , doświadczenie 👊 zabrakło mi określenia.
  9. No tak panowie, kupowanie i testowanie sprzętu generuje koszty, ale w zamian daje coś bezcennego... Doświadczenie.
  10. Jak weźmiesz dwa to możesz z nich zrobić stereo. Czy warty 3k pln? Nie wiem. Ja swój kupiłem taniej. WiFi, BT, wejście stereo poprzez jack 3.5mm z funkcją złącza optycznego , złącze usb dla pen drive'a. Poza tym nadal przenośny sprzęt, choć już spory i trochę waży. Gra dobrze. Nie jest to głośnik BT od JBLa. U mnie robił za głośnik pod namiot, soundbar w sypialni podłączony do tv po BT lub optyku, głośnik do multiroomu, głośnik BT albo podłączony jackiem 3.5mm do notebooka. Od kiedy mam Polka Magnify w sypialni trochę się Vifa nudzi i czeka w gościnnym jako soundbar do innego tv. Lepszego głośnika przenośnego BT nie słyszałem. No i zastosowań może mieć sporo innych.
  11. Chodzi przede wszystkim jak już przejdziesz do Tidala to tam się zorientować co robić by puszczać swoje albumy czy playlisty. Myślę, że jak przez parę dni popróbujesz, to szybko wejdzie ci to w rutynę i nie będziesz miał najmniejszych problemów. Najważniejsze to wybrać w Tidalu te trzy poziome kreseczki, a dalej My Collection a tam już wybierasz co chcesz słuchać .
  12. Jaka spina , normalna rozmowa 🤗 Ciągle gdzieś się traci kaskę ,KD to nie wyjatek 😉
  13. halo

    Audio do sypialni

    Nie dopisałem, że przestrzeń mogę zagospodarować różnymi zestawami w granicach rozsądku - niekoniecznie bardzo kompaktowe. Wrzuciłem w googla i pierwszy akapit: "Ani ten, ani żaden inny głośnik Bluetooth nie zastąpi systemu z parą kolumn, gdy zależy nam na "prawdziwej" stereofonii, jednak pozostałe aspekty dojrzałego, zrównoważonego brzmienia głośnika Vifa Copenhagen 2.0 opanował z sposób godny tradycji marki Vifa. " wygląda nieźle. 3k, warte? Może źle szukam. Nie przejmuję się wyglądem ani gabarytami, ma dobrze grać.
  14. Panowie, ale po co te spiny, przecież pytałem się o opinie, dostałem kilka, dobrze jest... w sensie wnioski wyciągnę sam 🙂 W najgorszym razie stracę trochę kasy. Albo nie. To się dopiero okaże.
  15. Do takiej malutkiej sypialni to ja bym ci polecił Kef LSX II czyli koniecznie drugiej generacji. Kosztują niestety około 4500zł za parę, ale to naprawdę najbardziej audiofilskie granie z tych aktywnych kolumienek. Po za tym są malutkie i łatwo je dobrać pod kolor mebli, bo występują w wielu kolorach.Mają bardzo fajną apkę do obsługi. Nie brał bym tej minimalnie tańszej wersji LT bo ona jest zubożona w funkcje. Te beżowe są śliczne.Jeśli możesz wydać taką sumę, to na pewno będziesz zadowolony. https://www.ceneo.pl/Kolumny_podstawkowe;szukaj-kef+lsx+ii?se=zhPHoDb7_5F89y8lDEbzU68MyUcF_Qmx&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwoa2xBhACEiwA1sb1BMeK063qaGUCY_l4tx-NsHrAEnZu5Zt9XsAscIOOjwTVMvHO1RC70xoCeucQAvD_BwE
  16. Manipulujesz i ostro naciagasz 🤪 No ale wybaczam 😂 No nie dajesz tej 2 strony medalu poznać 😉 Bo przedstawiasz swoją , ja płakał nie będę nie ważne jaki koniec będzie 👊 tej historii
  17. Ok., dziękuję. - na pewno skorzystam z podpowiedzi. 👍 Spróbuję w wolnym czasie zapoznać się bliżej z interfejsem Mconnecta, może wtedy zobaczę więcej pozytywów niż na pierwszy rzut oka. 🙂
  18. Witam. Chciałbym w pełni uruchomić wzmacniacz Kenwood 5010. Wzmacniacz jest w fajnym stanie i funkcjonuje w nim wszystko poza potencjometrem balans , który jest niestety wyłamany. No i właśnie mam problem ze znalezieniem takowego potencjometru. Czy ktoś może coś podpowiedzieć ?
  19. Na temat: użycie głośników stereo w kinie ma sens, dopóki jakość tych frontów i ich napędu nie odbiegnie zbyt jakością od reszty głośników, bo wtedy dźwięk straci spójność. 😁 Opisałem własne doświadczenia, ale widzę że tutaj liczą się tylko treści wspierające. Jakiekolwiek inne zdanie jest niedopuszczalne. Bo jeszcze ktoś poznałby obie strony medalu, i podjął świadomą decyzję. Kto to widział takie rzeczy na forum? 😜 Sam też odwodziłem Martina od półśrodków, ale każdy wyciąga że wpisów tylko to co mu pasuje do jego tezy. Proszę o przeczytanie ze zrozumieniem moich wpisów, i nie wyrywanie pojedynczych zdań z kontekstu. Pozdrawiam pokojowo 😀
  20. I tylko tyle ? Bo chyba więcej było tego że chyba nie warto 😉 Więc wróćmy do tematu . Uważam że 5.1 to minimum i @Martin Gorapowinien w to iść nie żadne pół środki. A później zrezygnuje ,może jak większość tu😊
  21. Właśnie to napisałem kilka postów wyżej wytłuszczonym drukiem. "Wyboru musisz dokonać sam"
  22. W sumie nie wiem co prowadzisz .🤷🏿‍♂️😉 Super nie super , każdy sam powinien zdecydować 🤗
  23. I nie prowadzę żadnej krucjaty, kino jest super. Po prostu kino dla mnie kosztowałoby by jakieś chore z punktu widzenia budżetu kwoty.
  1. Załaduj więcej aktywności


×
×
  • Utwórz nowe...