Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza CA CXA81 i streamera CXN V2. Póki co połączyłem ty byle jakim przewodem RCA za 15 PLN. Pytanie jest takie: jakim przewód polecacie, który nie będzie ograniczał możliwości zestawu? Coś w granicach zdrowego rozsądku, żebym nie musiał pożyczki brać.😜
  3. Chyba, że stawiasz przede wszystkim na jakość dźwięku, wtedy minimalnie ponad budżet masz świetny amplituner NAD T758 v3. Zapraszam na odsłuchy i wyceny.
  4. Klipsch i Heco to zupełnie inne szkoły grania, a wybór zależy od Twoich preferencji. Klipsch oferuje energiczne, swobodne, szybkie granie. Heco natomiast jest łagodniejsze, bardziej plastyczne, dociążone, spokojne. Przy tak dużym salonie obstawiałbym jednak Klipsch, to kolumny o znacznie wyższej skuteczności, bez problemu poradzi sobie z nimi Twój amplituner. Zapraszam jednak na odsłuchy do naszego salonu, mamy oczywiście tak Heco, jak i Klipsch, możesz sam ocenić brzmienie.
  5. Today
  6. Nie podałeś wielkości salonu. Jeśli zależy Ci na mocnym, energicznym dźwięku, na pewno sugeruję kolumny Klipsch. To dobre połączenie z Onkyo. Równie dobrze, energicznie zagra także Polk Audio RTi. Bardziej pod katem muzyki natomiast Pylon Audio serii Diamond. Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny. W naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki modeli kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.
  7. Witaj, do Twoich kolumn najlepiej dobrać wzmacniacz/amplituner o raczej swobodnym, analitycznym, szybkim brzmieniu z dobrze kontrolowanym basem. Z amplitunerów sieciowych moim zdaniem najlepiej sprawdzi się Onkyo TX-8270. Denon jest bardzo dobrym urządzeniem, ale gra ciepło, miękko, gęsto. To nie jest odpowiedni charakter do Castle. Natomiast jeśli stawiasz przede wszystkim na jakość dźwięku, a naprawdę przy Twoich kolumnach warto, moja propozycja to klasyczny wzmacniacz Cambridge Audio CXA60 który uzupełnimy odtwarzaczem Yamaha WXAD-10. Drugą propozycją jest najnowszy all-in-one Advance Paris MyConnect 50. Jest to urządzenie droższe, ale naprawdę broniące się pod względem jakości dźwięku. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.
  8. Piotr_79

Yamaha RN-803D

Układ kalibracji YPAO rozwiązuje problem, Yamaha błyszczy na niskich poziomach...ożywia całą mikro dynamike, głębią, środek, bas, gęstość... Być może coś nie właściwie skonfigurowałes, Ypao dodaje mikrodynamike w każdym paśmie na bardzo niskich poziomach głośności...średnica, gęstość, bas,detaliczność...każdy szczegół...
  9. Słuchałem, nie mam kolumn, właśnie szukam propozycji do odsłuchów w tym wątku. Gato nie miałem okazji słuchać, wygląda intrygująco. Nareszcie jakieś propozycje kolumn do przetestowania. A co sadzisz o tańszych modelach Audiovectora, bo te R3 Signature się komponowały? Takie QR3 lub chyba nawet bardziej QR5 ? Byłem już kiedyś u Was w salonie na odsłuchach, wrażenia jak najbardziej pozytywne. Tylko mam spory kawałek (jakieś 2,5h w jedną stronę) i wolałbym najpierw potestować to co mogę dostać na miejscu. A o wycenę zawsze się zwrócę z przyjemnością
  10. Na Twoim miejscu posłuchał bym Naima Atoma. Naim w moim przekonaniu brzmi świetnie, może się zgra z Twoimi kolumnami.
  11. Zapraszam do nas, chociaż przed wypożyczeniami najlepiej jest jednak podjechać do salonu i porównać wiele różnych konfiguracji w jednym pomieszczeniu, wybrać najbardziej optymalne dla Ciebie i wtedy wypożyczyć. Dynaudio Emit M30 to bardzo dobra opcja, chociaż do listy dopisałbym także Pylon Audio Ruby 25 MK, ewentualnie serie Diamond oraz koniecznie System Audio Saxo 40 jeśli masz salon około 20m2 lub Saxo 60 przy większym salonie. Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.
  12. Witaj, obydwa urządzenia są bardzo do ręczna, łączą prostą obsługę, ładnie wyglądają i przede wszystkim świetnie brzmią. To bardzo minimalny kompromis w stosunku do zestawu dzielonego. Z mojej strony do listy dorzuciłbym jeszcze Gato DIA-250 NPM, które bardzo skutecznie obroni się pod względem klasy dźwięku, w dodatku wygląda bardzo atrakcyjnie. Kolumny - zapraszam na odsłuchy, ale biorąc pod uwagę wielkość salonu oraz uniwersalność systemu, na pewno świetnie sprawdzi się Kef R900, warto posłuchać Fyne Audio F502, jeśli szukasz czegoś delikatniejszego i bardzo eleganckiego, prostego - System Audio Saxo 60, chyba że zestaw firmowy Gato z kolumnami FM-15. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.
  13. W pierwszej chwili sprawdzilem czy nie dostały membrany ale na szczęście przetworniki całe. Gram juz tak ponad rok i nic złego sie nie dzieje. Ps: przy okazji tego watku dowiedzialem sie ze Jestes riderem podobnie jak Ja (post z amortyzatorami i ustawianiem tzw. tłumienia powrotnego).
  14. Ojej 😲 Na fotce wygląda dość poważnie. Ale jeżeli padła na twarz, to szczęście w nieszczęściu, że klocek znalazł się w miejscu mniej znaczącym dla funkcjonalności i ucierpiała jedynie estetyka. Gorzej gdyby trafił na... ,brrrr, nawet nie będę pisał - aż mnie ciarki przebiegły. A jeżeli chodzi o "burzenie" to nie krępuj się proszę. Być może coś ważnego nie zostało wzięte pod uwagę i będzie można poprawić - zalety forum .
  15. Tak tu mam właśnie, Arcam z Dirac`tem. Trochę to brzmi w stylu: a kto bogatemu zabroni (a za takiego się jeszcze nie uważam). Czemu rozpaczliwie bronić większej ilości klocków (przecież każdy ma wpływ na brzmienie i dochodzą do tego jeszcze kable, które też mają przecież wpływ na ostateczny dźwięk), jak w jednym mam potrzebne ustrojstwa i brzmienie całości mi odpowiada. Dlaczego z audiofilskiego założenia zakładamy, że jeden klocek nie może brzmieć dla potencjalnego klienta akceptowalnie (szczególnie jak wiesz co masz w środku). Nie bronię tu mojego wyboru na siłę, Creek mi jakoś pasił najbardziej, ale po zestawieniu całości, jakość do ceny, z bólem, ale niestety wygrywa Arcam. @seba3002pisałem wcześniej, cyrusa w kilku wersjach już przerabiałem, wiem naprawdę gra to👍, ale niestety odpadł stylistycznie. Z wybranych, w pierwszym poście MOON mi się bardziej podoba wizualnie, ale Arcam brzmi jak dla mnie lepiej i z trudem, ale go akceptuję wizualnie. NAJWAŻNIEJSZE pytanie było czy ktoś miał sensowne doświadczenia z tym sprzętem i pod co go podpiąć na odsłuchy szukając kompatybilnych kolumn. I tu jak na razie, niestety nie dostałem żadnej odpowiedzi, więc Panowie prośba, skupmy się tylko na tym temacie ( przez kilka miesięcy przerobiłem trochę wzmacniaczy, decyzja teoretycznie podjęta i tu propozycji już raczej nie potrzebuję). Może to chwilami trochę opryskliwie zabrzmiało, przepraszam, nie miałem tego na celu.
  16. Ja nie zdążyłem "wytresowac" syna. Stwierdził ze bawiac się w chowanego najlepiej jest schowac sie za kolumną i jak to dziecko przewrócił ją na "twarz" a tam klocki drewniane twarde i inne zabawki. Efekt na zdjeciu. Mimo iż wygląda to makabrycznie to na szczescie nic sie nie stało powaznego poza uszkodzeniem forniru i lekko hdf-u (zdjecie zoomowane mocno). Zabezpieczylem to lakierem bezbarwnym w miejscu uszkodzenia co by nie nabrało wilgoci i na słuch nie zauważyłem deformacji brzmienia miedzy prawa a lewa kolumna. Tak wiec już ich nie sprzedam bo kto by kupił tak uszkodzone zestawy. Dobrze ze mi pasuja dzwiekowo . Dlatego to bujanie tak mnie niepokoi.... Tak ale musialem to "wziasc" na dwa wieczory bo temat ciekawy.... oczywiscie nie ze wszystkim sie tu zgadzam ale co tam..... nie będę "burzyć" w tak zacnym temacie
  17. Pioneer N70AE jako streamer, jako dac Norma Audio. Wyjątkowo dobrze to razem gra. A wyszło szybciej, niż zakładaliśmy, to fakt. Później robi się czasowo słabo...
  18. Moje po szturchnięciu się bujają i to bardzo długo. I także mam dziecko - w tej chwili 3 lenie. Po pierwsze - kwestia tresury, że tak nieładnie to określę. Synek wie, że sprzęt audio to świętość (zabawki taty ) i nie można tam nawet podchodzić Oczywiście wypadki się zdarzają. Dość niedawno, biegnąc wyrobił zakręt właśnie przy pomocy kolumny. Na szczęście on waży nieco ponad 13 kg, a kolumna blisko 60 Trochę się bujała, ale do wywrócenia było daleko. Inna sprawa, nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale sprężyny mam dobrane w taki sposób, że elementy podstawek (górny i dolny) są oddalone od siebie bardzo nieznacznie. To dość mocno ogranicza ruch, jako że już niewielkie wychylenie powoduje oparcie się części o siebie, a to bardzo znacznie zwiększa siłę potrzebną do dalszego wychylania. Podczas grania, także bardzo głośnego oczywiście się nie bujają - fizyka. Naprawdę przebrnąłeś przez 35 stron? 😲 - szacun :)
  19. Wczoraj
  20. To, w jaki sposób zorganizujesz sobie obudowę zależy wyłącznie od Ciebie. Projekty DIY mają tą zaletę, że robisz jak chcesz. Ograniczeniem jest zwykle budżet. Ja np planuję umieścić oba kanały w jednej obudowie, pomimo tego, że ma to być konstrukcja jak najbardziej bezkompromisowa. Będzie tzw dual mono. Weź pod uwagę, że największe koszty we wzmacniaczu DIY, szczególnie tranzystorowym (ze względu na ceny lamp), stanowi obudowa i zasilanie. Dwa transformatory po 300VA mocy w wykonaniu pod audio (np z toroidy.pl) to już prawie 500 zł. Obudowa pod klasę A, czyli z dużymi radiatorami kolejne co najmniej 500 (np na ali). Oczywiście można zrobić samemu, ale (być może) będzie to opłacalne jedynie wtedy, gdy ma się własny warsztat, a najlepiej z galwanizernią
  21. Uffff. Udało mi się przeczytać wszystkie wpisy i niczego chyba nie pominąć bo temat niezwykle ciekawy. Bardzo fajne rozwiazania technologiczne i to za "psie pieniądze" Mam pytanie odnośnie kolumn na "układach sprezynowych". Nie jestem pewny czy takowe zostało napisane (możliwe że przeoczyłem), a mianowicie. Czy kolumny na w/w układzie podczas grania "bujają się"? Generalnie chodzi mi o to czy np. bardzo silnie pracujące przetworniki niskotonowe podczas ciężkich brzmień gitar basowych w tle z kotłami czy też wariacjach dubstep-owych (bo czasami też mnie nachodzi taka ochota), mogą wprawić w ruch kolumny i niejako "rozbujać" kolumny przy bardzo niskich czestotliwosciach? Bo po szturchnieciu "ruchają się" (widziałem na filmikach). Pytanie o tyle istotne z mojej strony spowodowane tym iż mam dzieci biegajace po pokoju. Chodzi tylko o czas odsłuchu, bo kiedy nie były by używane można zrobić patent na docisk sprężyn maxymalny, dzieki czemu będą stabilne tak jak np. na kolcach bez sprężyn. Zwłaszcza że w moim przypadku rozstaw kolców pod kolumnami jest o wiele szerszy niż kolumny. Co daje spore pole do manewroeania z "dociskami". Pozdrawiam
  22. Oho, szybciej, niz mozna sie bylo spodziewac :) Co bedzie zasilalo Tidala?
  23. Hmm. Szczerze mówiąc, to nie załapałem, że proponuje on sprzedaż tego subwoofera. Sam sub rzeczywiście wydaje się być bardzo dobry, ale jest dość duży. Q Acoustics jest jednak mniejszy, i to dużo. Jeszcze natknąłem się na wyprzedażowe Acoustic Energy AE108, podobnie zamknięta konstrukcja i jednak odrobinę mniejszy od Dynaudio. Ale rzeczywiście napiszę pw do kolegi.
  24. Cyrus one cast. Niespełna 7000 PLN a może i zaprzyjaźnione salony zejdą z ceny. I masz fajny, mały i moim zdaniem niebrzydki kombajn.
  25. A nie uważasz, że jeszcze bardziej sensownym wyborem może być używany sub Dynaudio od Fono Mastera? Tym bardziej, że jest Jego sprzęty są zadbane i jest to pewny (podobnie jak pewnym sprzedawcą jest salon Q21) sprzedawca - wieloletni użytkownik naszego Forum 🙂 Pozdrawiam
  26. Jak już koniecznie kupować wypasione all-in-one za 10 000 zł, to takie z korekcją akustyki Dirac Live. Dlatego albo ARCAM SA 30, albo NAD M10 (cena wyjściowa ponad 10 000 zł, więc trzeba zapolować na promocję).
  1. Załaduj więcej aktywności

• Dzisiejsze posty

• Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza CA CXA81 i streamera CXN V2.  Póki co połączyłem ty byle jakim przewodem RCA za 15 PLN. Pytanie jest takie: jakim przewód polecacie, który nie będzie ograniczał możliwości zestawu? Coś w granicach zdrowego rozsądku, żebym nie musiał pożyczki brać.😜 
    • Chyba, że stawiasz przede wszystkim na jakość dźwięku, wtedy minimalnie ponad budżet masz świetny amplituner NAD T758 v3. Zapraszam na odsłuchy i wyceny.
    • Klipsch i Heco to zupełnie inne szkoły grania, a wybór zależy od Twoich preferencji. Klipsch oferuje energiczne, swobodne, szybkie granie. Heco natomiast jest łagodniejsze, bardziej plastyczne, dociążone, spokojne. Przy tak dużym salonie obstawiałbym jednak Klipsch, to kolumny o znacznie wyższej skuteczności, bez problemu poradzi sobie z nimi Twój amplituner.  Zapraszam jednak na odsłuchy do naszego salonu, mamy oczywiście tak Heco, jak i Klipsch, możesz sam ocenić brzmienie.
    • Nie podałeś wielkości salonu. Jeśli zależy Ci na mocnym, energicznym dźwięku, na pewno sugeruję kolumny Klipsch. To dobre połączenie z Onkyo. Równie dobrze, energicznie zagra także Polk Audio RTi. Bardziej pod katem muzyki natomiast Pylon Audio serii Diamond. Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny. W naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki modeli kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.
    • Witaj, do Twoich kolumn najlepiej dobrać wzmacniacz/amplituner o raczej swobodnym, analitycznym, szybkim brzmieniu z dobrze kontrolowanym basem. Z amplitunerów sieciowych moim zdaniem najlepiej sprawdzi się Onkyo TX-8270. Denon jest bardzo dobrym urządzeniem, ale gra ciepło, miękko, gęsto. To nie jest odpowiedni charakter do Castle. Natomiast jeśli stawiasz przede wszystkim na jakość dźwięku, a naprawdę przy Twoich kolumnach warto, moja propozycja to klasyczny wzmacniacz Cambridge Audio CXA60 który uzupełnimy odtwarzaczem Yamaha WXAD-10. Drugą propozycją jest najnowszy all-in-one Advance Paris MyConnect 50. Jest to urządzenie droższe, ale naprawdę broniące się pod względem jakości dźwięku. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.
    • Układ kalibracji YPAO rozwiązuje problem, Yamaha błyszczy na niskich poziomach...ożywia całą mikro dynamike, głębią, środek, bas, gęstość... Być może coś nie właściwie skonfigurowałes, Ypao dodaje mikrodynamike w każdym paśmie na bardzo niskich poziomach głośności...średnica,  gęstość, bas,detaliczność...każdy szczegół...
    • Słuchałem, nie mam kolumn, właśnie szukam propozycji do odsłuchów w tym wątku. Gato nie miałem okazji słuchać, wygląda intrygująco. Nareszcie jakieś propozycje kolumn do przetestowania. A co sadzisz o tańszych modelach Audiovectora, bo te R3 Signature się komponowały? Takie QR3 lub chyba nawet bardziej QR5 ? Byłem już kiedyś u Was w salonie na odsłuchach, wrażenia jak najbardziej pozytywne. Tylko mam spory kawałek (jakieś 2,5h w jedną stronę) i wolałbym najpierw potestować to co mogę dostać na miejscu. A o wycenę zawsze się zwrócę z przyjemnością  
    • Na Twoim miejscu posłuchał bym Naima Atoma. Naim w moim przekonaniu brzmi świetnie, może się zgra z Twoimi kolumnami.
    • Zapraszam do nas, chociaż przed wypożyczeniami najlepiej jest jednak podjechać do salonu i porównać wiele różnych konfiguracji w jednym pomieszczeniu, wybrać najbardziej optymalne dla Ciebie i wtedy wypożyczyć.  Dynaudio Emit M30 to bardzo dobra opcja, chociaż do listy dopisałbym także Pylon Audio Ruby 25 MK, ewentualnie serie Diamond oraz koniecznie System Audio Saxo 40 jeśli masz salon około 20m2 lub Saxo 60 przy większym salonie. Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.
    • Witaj, obydwa urządzenia są bardzo do ręczna, łączą prostą obsługę, ładnie wyglądają i przede wszystkim świetnie brzmią. To bardzo minimalny kompromis w stosunku do zestawu dzielonego. Z mojej strony do listy dorzuciłbym jeszcze Gato DIA-250 NPM, które bardzo skutecznie obroni się pod względem klasy dźwięku, w dodatku wygląda bardzo atrakcyjnie.  Kolumny - zapraszam na odsłuchy, ale biorąc pod uwagę wielkość salonu oraz uniwersalność systemu, na pewno świetnie sprawdzi się Kef R900, warto posłuchać Fyne Audio F502, jeśli szukasz czegoś delikatniejszego i bardzo eleganckiego, prostego - System Audio Saxo 60, chyba że zestaw firmowy Gato z kolumnami  FM-15. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.
    • W pierwszej chwili sprawdzilem czy nie dostały membrany ale na szczęście przetworniki całe. Gram juz tak ponad rok i nic złego sie nie dzieje. Ps: przy okazji tego watku dowiedzialem sie ze Jestes riderem podobnie jak Ja  (post z amortyzatorami i ustawianiem tzw. tłumienia powrotnego).
    • Ojej 😲 Na fotce wygląda dość poważnie. Ale jeżeli padła na twarz, to szczęście w nieszczęściu, że klocek znalazł się w miejscu mniej znaczącym dla funkcjonalności i ucierpiała jedynie estetyka. Gorzej gdyby trafił na... ,brrrr,  nawet nie będę pisał - aż mnie ciarki przebiegły. A jeżeli chodzi o "burzenie" to nie krępuj się proszę. Być może coś ważnego nie zostało wzięte pod uwagę i będzie można poprawić - zalety forum .
    • Tak tu mam właśnie, Arcam z Dirac`tem.  Trochę to brzmi w stylu: a kto bogatemu zabroni  (a za takiego się jeszcze nie uważam).  Czemu rozpaczliwie bronić większej ilości klocków (przecież każdy ma wpływ na brzmienie i dochodzą do tego jeszcze kable, które też mają przecież wpływ na ostateczny dźwięk), jak w jednym mam potrzebne ustrojstwa i brzmienie całości mi odpowiada. Dlaczego z audiofilskiego założenia zakładamy, że  jeden klocek nie może brzmieć dla potencjalnego klienta akceptowalnie (szczególnie jak wiesz co masz w środku). Nie bronię tu mojego wyboru na siłę, Creek mi jakoś pasił najbardziej, ale po zestawieniu całości, jakość do ceny, z bólem, ale niestety wygrywa Arcam.   @seba3002pisałem wcześniej, cyrusa w kilku wersjach już przerabiałem,  wiem  naprawdę gra to👍, ale niestety odpadł stylistycznie. Z wybranych, w pierwszym poście MOON mi się bardziej podoba wizualnie, ale Arcam brzmi jak dla mnie lepiej i z trudem, ale go akceptuję wizualnie. NAJWAŻNIEJSZE pytanie było czy ktoś miał  sensowne doświadczenia z tym sprzętem i pod co go podpiąć na odsłuchy szukając kompatybilnych kolumn. I tu jak na razie, niestety nie dostałem żadnej odpowiedzi, więc Panowie prośba, skupmy się tylko na tym temacie ( przez kilka miesięcy przerobiłem trochę wzmacniaczy, decyzja teoretycznie podjęta i tu propozycji już  raczej nie potrzebuję). Może to  chwilami trochę opryskliwie zabrzmiało, przepraszam, nie miałem tego na celu.
    • Na poziomie esoterica cd? Czy marzenie...
  • Dzisiejsze tematy

• Utwórz nowe...