Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Najważniejsze żeby Tobie pasował. Wtedy możesz mieć spokojnie w nosie co o tym myśli Piotr, ja, Andrew Robinson i w tym samym nosie mieć wszystkie wykresy, które Amir przygotował, i jego konkluzję: "Conclusions On the heels of the Marantz AV10 processor review, I had my hopes high for excellent performance but that was dashed with the Cinema 70s. While there seems to be some improvement compared to prior generation, the overall picture doesn't change. DAC performance is just "OK" and amplifier rather poor. Once price goes north of $1,000 I expect better performance. The good looks are there but sadly, the rest is not. I can't recommend the Marantz Cinema 70s. Company can and should do better."
  3. 👍 Ceny takie, że tyle, to na "żarło" się wydaje w restauracji. Natomiast wątpię, żeby ktoś się znalazł, kto miał doświadczenie z takim sprzętem. W ciemno wybór, to jak dla mnie Onkyo, bo często niedoceniane, ...albo rzut monetą P.S. Sam tak kupiłem ostatnio topowy model Blu-ray za kwotę ...aż 300zł.
  4. Rega

    Telefunken ECC83

    Nieaktualne. Temat do zamknięcia.
  5. Tak tylko, że to jest budżetowy amplituner, nie oczekujmy od niego hi-endu. A jako pre-out jest niezły. I w STEREO, też robi bardzo przyzwoite wrażenie, co widać w testach ODSŁUCHOWYCH. I za tą cenę? I chodzi mi tylko o to @Piotr Sonido, że bardzo czepiasz się tego amplitunera. Często piszesz, jakby to był jakiś złom, ale wiele recenzji Z ODSŁUCHU, (jak przytoczone wcześniej) są raczej i nawet bardzo pozytywne. A na pewno w porównaniu z tym, co swego czasu polecałeś, czyli budżetowe Arcamy AVR (5,10,11), a które są 2 lub 3 razy droższe, to są tyleż samo albo i więcej gorsze. W testach SINAD Amira, które przytaczasz Marantz vs Arcam AVR10 (jest 5 od końca), to może powiedz skąd taka przepaść? Po za tym, jak dla mnie te wszystkie wykresy, to tylko bzdurne cyferki, które nic, ale to nic nie pokazują. Bo czy powinniśmy oglądać cyferki, czy słuchać jakości muzyki? Nawet sam Amir napisał coś takiego.... " SINAD or THD+N is not perceptually correlated measure. So it is hard to make an argument for audibility of any value regardless of conditions selected. You can have two amps with identical SINAD and one may have audible distortion and the other not. The reason to measure SINAD is to detect engineering excellence as a general measure. " P.S. Dlatego jestem bardzo ciekaw opinii osób, które posiadają / korzystają z Marantz Cinema 70s i mają porównanie. Twoją Piotrze już znam i dziękuję. I mam silne wrażenie, że jesteś z jakiegoś powodu bardzo zawzięty na ten model/markę
  6. Tytuły utworów przypadkowe?
  7. Muszę zmieniać , Luxman ma w monoblokach wejście na gołe kable. Te kabelki to : czerwony - Talk concert 4 , jest na przylutowanych bananach. biały - Chord Clearway , banany z jednej strony
  8. Today
  9. Podobny temat jest na sąsiednim forum https://www.audiostereo.pl/topic/155543-yamaha-r-n602-nie-włącza-się/
  10. Oddałem T-Roca i wiem o co chodzi z DSG. Gdzieś tak od roku VW zmodernizował skrzynie. T-Cross to model z rocznika 24 już z poprawiona skrzynią a Demo T-Roc którym jeździłem to rocznik modelowy 23 z przed modernizacji DSG i robi dokładnie to co wszystkie VW które znam i o czy pisałem. Ponoć ... do pół roku i będzie T-Rock już z poprawiona skrzynia. Zastanawiam się czy nie czekać? Na dodatek personel kierowniczy z Gdanska pojechał do Czech na prezentacje jakiegoś nowego modelu (chyba Skody Superb?) i nie ma z kom pogadać o "konkretnym" rabacie. No nic .... jurto testowo inna Skoda.
  11. w sumie to nie wiem, myślałem aby przeznaczyć tak 400zl na wzmacniacz, może być używany
  12. Dziękuję , miałbym jednak Tidal Conect no i maksymalną jakość. Czytałem dużo , że w Pro plus jest coś tam lepsze. Jeśli nie będzie lepiej, to mam jeszcze kino na bazie Denon 1200 W, gdzie rewelacji w stereo nie ma.
  13. Amplituner który ma 16 lat... zgaduj zgadula ile to podziała. Tym bardziej, że nie wiadomo w jakich warunkach grał.
  14. Sprawdzić samemu... Zacznij od położenia ich na kolumnie frontowej i skonfiguruj to poprawnie, ustaw odpowiedni typ głośnika, skonfiguruj wysokość. Możesz je odciąć ciut wyżej 120-150 Hz. Jak masz lity sufi i kanapę od kolumn jakieś 2-3 metry to powinno być w miarę OK. Testuj na demach gdzie tych dzwieków się możesz z góry spodziewać. W internecie łatwo znaleźć materiały Dolby albo DTS. Jak nie zadziała to możesz wieszać pod sufitem ale pamiętaj, że to nie jest zgodne z wytycznymi. W przypadku 5.1.2 one powinny być nad Twoją głową, lekko z przodu.
  15. Witam poszukuje kolumn do pokoju 15m2 do 1000zł, mogą być używane nie muszą być nowe. Wzmacniacz który posiadam to Technics A700MK2 MOS class AA z głośnikami Philips LSB650C. Ładnie czysto grają ale nie za głośno i w tym główny problem. Najbardziej szukam czegoś w stylu Technics sb-cd320 ponieważ takie grały u mojego ojca z podobnym wzmacniaczem i grało to bardzo przyjemnie dla ucha zastanawiałem się nad: Indiana line nota 260x Technics sb-cd320 JBL E90 NORTHRIDGE
  16. Ooo, i to już jest jakiś konkret i trop 😀 Pierwsze to onkyo tx-sr576 i dv-sp406 z głośnikami maudio ale nie wiem jaki model.
  17. A nie lepiej coś z wejściem optycznym? Ok v podłączysz pod rca ale to nie to samo. Chyba żeasz nowy model to może nie być mini jscla albo rca
  18. I co mamy Ci powiedzieć? Pierwsze coś wygląda na pełnoprawne kino domowe ale nie ma żadnej informacji nt. modelu itp. W związku z czym nie wiemy nic. Drugi to jakaś kombinacja alpejska gdzie pewnie oryginalne głośniki wyzionęły ducha... Gdybym miał 5 stów i szukałbym dźwieku przestrzennego oraz w miarę świeżego sprzętu to szukałbym Logitecha Z906.
  19. Czy frontowe kolumny sa ustawione ok czy lepiej je zamienic z szafka i sub? Ustawiac je prostopadle czy skrecic w kierunku centralnego punktu odsluchu? Planuje dokupic atmosowe glosniki od heco(foto w zalaczniku) i ustawic je na frontowych. Wiem, ze z takimi szalu nie bedzie ale lepszy rydz niz nic. klasc je na frontowych/tylnich/ podwieszac z przodu na maxa wysoko na scianie?
  20. Z kinem domowym mam możliwość rozstawienia sobie głośników. Jestem przyzwyczajony do takiego rozwiązania. Odtwarzacz plus podłączone głośniki. No i do tv też mogę podłączyć. Może być też tuner+odtwarzacz. Teraz ludzie wyprzedają za niewielkie pieniądze te stare sprzęty. https://m.olx.pl/d/oferta/sprzedam-kino-domowe-onkyo-CID99-IDZodd0.html https://m.olx.pl/d/oferta/zestaw-pioneer-xv-dv55-CID99-IDZyNly.html Np te mi wpadły w oko. Ale chciałbym sie jeszcze poradzić.
  21. Obudowa od Ultra wydaje się wyższa od Amp ( albo Amp Pro, nie wiem co jest na zdjęciu )
  22. Do rzucania kostką dopisz w takim razie rosyjską ruletkę Nie odpowiedzialeś nt. płyt? Musi być kino? NA czym Ci zależy? Z czym to będziesz łączył?
  23. technics su v500 jako wzmacniacz będzie spoko?
  24. I tak coś wybiore ale zanim to nastąpi chciałem poznać jakieś propozycje. No risk no fun 😉
  1. Załaduj więcej aktywności


  • Dzisiejsze posty

    • Najważniejsze żeby Tobie pasował. Wtedy możesz mieć spokojnie w nosie co o tym myśli Piotr, ja, Andrew Robinson i w tym samym nosie mieć wszystkie wykresy, które Amir przygotował, i jego konkluzję: "Conclusions On the heels of the Marantz AV10 processor review, I had my hopes high for excellent performance but that was dashed with the Cinema 70s. While there seems to be some improvement compared to prior generation, the overall picture doesn't change. DAC performance is just "OK" and amplifier rather poor. Once price goes north of $1,000 I expect better performance. The good looks are there but sadly, the rest is not. I can't recommend the Marantz Cinema 70s. Company can and should do better."
    • 👍 Ceny takie, że tyle, to na "żarło" się wydaje w restauracji.  Natomiast wątpię, żeby ktoś się znalazł, kto miał doświadczenie z takim sprzętem. W ciemno wybór, to jak dla mnie Onkyo, bo często niedoceniane, ...albo rzut monetą      P.S. Sam tak kupiłem ostatnio topowy model Blu-ray za kwotę ...aż 300zł.  
    • Nieaktualne. Temat do zamknięcia. 
    • Tak tylko, że to jest budżetowy amplituner, nie oczekujmy od niego hi-endu. A jako pre-out jest niezły. I w STEREO, też robi bardzo przyzwoite wrażenie, co widać w testach ODSŁUCHOWYCH. I za tą cenę? I chodzi mi tylko o to @Piotr Sonido, że bardzo czepiasz się tego amplitunera. Często piszesz, jakby to był jakiś złom, ale wiele recenzji Z ODSŁUCHU, (jak przytoczone wcześniej) są raczej i nawet bardzo pozytywne.  A na pewno w porównaniu z tym, co swego czasu polecałeś, czyli budżetowe Arcamy AVR (5,10,11), a które są 2 lub 3 razy droższe, to są tyleż samo albo i więcej gorsze.  W testach SINAD Amira, które przytaczasz Marantz vs Arcam AVR10 (jest 5 od końca), to może powiedz skąd taka przepaść?   Po za tym, jak dla mnie te wszystkie wykresy, to tylko bzdurne cyferki, które nic, ale to nic nie pokazują. Bo czy powinniśmy oglądać cyferki, czy słuchać jakości muzyki?  Nawet sam Amir napisał coś takiego.... " SINAD or THD+N is not perceptually correlated measure. So it is hard to make an argument for audibility of any value regardless of conditions selected. You can have two amps with identical SINAD and one may have audible distortion and the other not. The reason to measure SINAD is to detect engineering excellence as a general measure. "   P.S. Dlatego jestem bardzo ciekaw opinii osób, które posiadają / korzystają z Marantz Cinema 70s i mają porównanie. Twoją Piotrze już znam i dziękuję. I mam silne wrażenie, że jesteś z jakiegoś powodu bardzo zawzięty na ten model/markę    
    • Tytuły utworów przypadkowe?
    • Muszę zmieniać , Luxman ma w monoblokach wejście na gołe kable. Te kabelki to : czerwony - Talk concert 4 , jest na przylutowanych bananach. biały - Chord Clearway , banany z jednej strony  
    • Podobny temat jest na sąsiednim forum https://www.audiostereo.pl/topic/155543-yamaha-r-n602-nie-włącza-się/
    • Oddałem T-Roca i wiem o co chodzi z DSG. Gdzieś tak od roku VW zmodernizował skrzynie.  T-Cross to model z rocznika 24 już z poprawiona skrzynią a Demo T-Roc którym jeździłem to rocznik modelowy 23 z przed modernizacji DSG i robi dokładnie to co wszystkie VW które znam i o czy pisałem. Ponoć ... do pół roku i będzie T-Rock już z poprawiona skrzynia.  Zastanawiam się czy nie czekać? Na dodatek personel kierowniczy z Gdanska pojechał do Czech na prezentacje jakiegoś nowego modelu (chyba Skody Superb?)  i nie ma z kom pogadać o "konkretnym" rabacie. No nic .... jurto testowo inna Skoda.
    • w sumie to nie wiem, myślałem aby przeznaczyć tak 400zl na wzmacniacz, może być używany
    • Dziękuję , miałbym jednak Tidal Conect no i maksymalną jakość.  Czytałem dużo , że w Pro plus jest  coś tam lepsze. Jeśli nie będzie lepiej, to mam jeszcze kino na bazie Denon 1200 W, gdzie rewelacji w stereo nie ma. 
    • Amplituner który ma 16 lat... zgaduj zgadula ile to podziała. Tym bardziej, że nie wiadomo w jakich warunkach grał. 
    • Sprawdzić samemu...  Zacznij od położenia ich na kolumnie frontowej i skonfiguruj to poprawnie, ustaw odpowiedni typ głośnika, skonfiguruj wysokość. Możesz je odciąć ciut wyżej 120-150 Hz. Jak masz lity sufi i kanapę od kolumn jakieś 2-3 metry to powinno być w miarę OK. Testuj na demach gdzie tych dzwieków się możesz z góry spodziewać. W internecie łatwo znaleźć materiały Dolby albo DTS.    Jak nie zadziała to możesz wieszać pod sufitem ale pamiętaj, że to nie jest zgodne z wytycznymi. W przypadku 5.1.2 one powinny być nad Twoją głową, lekko z przodu. 
    • Witam poszukuje kolumn do pokoju 15m2 do 1000zł, mogą być używane nie muszą być nowe. Wzmacniacz który posiadam to Technics A700MK2 MOS class AA z głośnikami Philips LSB650C. Ładnie czysto grają ale nie za głośno i w tym główny problem. Najbardziej szukam czegoś w stylu Technics sb-cd320 ponieważ takie grały u mojego ojca z podobnym wzmacniaczem i grało to bardzo przyjemnie dla ucha zastanawiałem się nad: Indiana line nota 260x Technics sb-cd320 JBL E90 NORTHRIDGE
    • Ooo, i to już jest jakiś konkret i trop 😀 Pierwsze to onkyo tx-sr576 i dv-sp406 z głośnikami maudio ale nie wiem jaki model.
  • Dzisiejsze tematy

×
×
  • Utwórz nowe...