Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Witaj, do muzyki soundbar nie jest dobrym rozwiązaniem, odpuść sobie zestawy Bose, to rozwiązania do kina domowego. Znacznie lepszą opcją będzie klasyczny zestaw z amplitunerem sieciowym i odpowiednio dobranymi kolumnami. Na pewno rozwiązaniem bezkompromisowym będzie np. Yamaha R-N602 czy Onkyo TX-8250, w takich przypadkach jednak musisz mieć trochę miejsca. Jeśli urządzenie jest zbyt duże, są amplitunery w obudowach slim, czyli Onkyo TX-L20D lub Pioneer SX-S30DAB. Dźwiękowo jest to jednak klasa niżej niż klasyczne „duże amplitunery”. Jest to jednak dalej opcja znacznie lepsza niż soundbar. Jeśli pomieszczenie nie jest duże, może warto rozważyć Pioneer XR-HM86D lub Marantz MCR611 i do tego dobre monitory. Kwestia kolumn jest uzależniona od wielkości pomieszczenia odsłuchowego oraz Twoich preferencji muzycznych, podaj proszę więcej szczegółów. Przede wszystkim jak duży jest Twój salon, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie. Czekam na szczegóły, oczywiście serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.
  3. ostatnio polowałem na jakieś dobre monitory to w obserwowanych nadal mam na allegro - Monitor Audio Bronze 2 za 1200zł para [nowe 1800zł wyjściowo]. mam też w obserwowanych POLK AUDIO SIGNATURE S20 900zł para [nowe 1.6k] albo polk audio rtia3 1500zł [nowe 2k] z pełną gwarancją - polki z outletu denona na allegro. wczoraj Dali Oberon 5 poszły na allegro bcm za 1500zł para https://allegro.pl/oferta/dali-oberon-5-7997634201. ja sam kupiłem monitory tannoy xt6 2 letnie od pierwszego właściciela za 1.35k [nowe 2.8-3.2k] - warto trochę popolować na używki bo chyba nie ma na to popytu i łatwo kupić coś kilka klas wyżej a jak kupisz używki to zostanie dużo więcej na wzmacniacz. pewnie nic nie pomogłem ale przynajmniej podbiję wątek
  4. Wiem, że Mateusz kożysta ze sprawdzonych wtykow z konektorami z miedzi i pewnie będzie odradzał jakieś niesprawdzone wtyki ale zadzwoń i porozmawiaj z nim. Jeszcze pytanie, ktory z jego kabli bedziesz chcial zamowic, bo z no1 i no2 moze byc problem, bo one są...grube lub bardzo grube.
  5. @audiowit myślisz ,że można u nich zamówić kabel sieciowy np. z ruchomym gniazdem by np. wyprowadzenie szło w bok ?
  6. Today
  7. czy korzystacie? Macie jakieś doświadczenia?:) Portal Randkowy
  8. Z Holandii jedzie do mnie od miesięcy poszukiwany HD 760.Jestem ciekawy czy opinie o nim nie są przesadzone😊
  9. Kraft, miej choć raz odwagę i zadzwoń :). Nr do Mateusza jest na stronie. Ja tez nabylem drogą kupna no2, nad no1 jeszcze się zastanawiam. Moglem wpiąć zwyklą komputerowkę. Mam ich wiele. Mariuszz, czasem znajomi producenci ciekawi opinii przesylają swoje produkty. Ja jestem bardzo bezposredni i wytykam ...pewne niedociagnięcia. Czy warto bić się o te kilka %?. Czasem charakter kolumn na tyle odpowiada, że te 2kzl w przypadku wymiany kolumn niewiele zmienią, bo lepsze kosztują juz np 2 razy więcej. Ja akurat gram na takich o ktorych ktoś trafnie napisał że są drogie bo wyglądają na 2 razy tansze, a grają jak 2 razy droższe :). To mam je zmienić? Co mam zrobić? Moze rozwijać inne elementy. Po co kupować platformę do jakiegos cd, który zaraz zmienię, skoro ten ktory mamy nam odpowiada, a mozna to cd " upgrajdować " bardziej odpowiadajacym mu kablem lub chociazby platformą dźwiekowo mu odpowiadającą.
  10. Skoro już ten link, nie wiedzieć zresztą czemu, znalazł się w tym temacie, to postaram się go wykorzystać do celów statutowych wątku. Bardzo spodobała mi się odmiana logiki, którą posługuje się recenzent. Pisząc o kablu zasilającym napisał tak: "Poprawa barwy dźwięku i inne zmiany są zauważalne.". Oczywiście autor uznaje te zmiany za plus. Plus tak wielki, że postanawia finalnie nabyć testowany kabel. Ok. Jego pieniądze. Oceniając listwę pisze zaś tak: "Co do listwy podpięcie jej do w/w kabla i dopięcie do niej wzmacniacza, w mojej opinii a przynajmniej w moim odbiorze nie zmienia nic.". Rozczarowanie? Wcale nie. "I dobrze bo znaczy to że listwa jest tu niejako dźwiękowo, przeźroczysta. A to ważne i tak ma właśnie być." - kontynuuje autor i... dorzuca listwę do koszyka. No i fajnie. Czy słychać różnice, czy nie słychać, zawsze warto audiofilski produkt kupić! Morał jak malowany. Teraz refleksja na temat samego producenta. W opisie kabla zasilającego obiecuje on "Znakomita kontrola basu przy jednoczesnym zróżnicowaniu i zejściu dolnych rejestrów.". Kurcze, "zejście dolnych rejestrów" wygląda na parametr, który da się zmierzyć i w ten sposób niezbicie udowodnić działanie produktu. Czy producent postarał się o taki argument marketingowy? Niestety nie. Może zniechęciły go koszty? Raczej nie, bo świadczy on jednocześnie usługi profesjonalnych pomiarów akustycznych. Wielka szkoda, że nie pomierzył swoich wyrobów i nie zamieścił wyników. Może rozstrzygnąłby raz na zawsze odwieczny spór, czy kable grają.
  11. nie ma sensu... ale mityczna "kondycja prundu" wyjasnia wszystko a w połączeniu z dziadkiem smirfnofem - wszystko 🤣
  12. Ciekawe porównanie we wnioskach: "Wiem że wielu „kablowych” sceptyków się z tym nie zgodzi ale dla nich mam pewne porównanie. Spójrzcie na poniższy wzór C2H5OH. Tak, to wzór alkoholu. Taki sam dla Whisky, wódki Belvedere czy bimbru. Wzór taki sam a smaki różne. Chyba podobnie jest z kablami. Właściwości fizyczne i prawo Ohma takie samo a brzmią inaczej..." poszedłbym dalej i zaryzykował tezę, że im więcej C2H5OH spożyjesz tym większe zmiany usłyszysz hehe ale nie wiem czyje to prawo Wiem jedno, że od ilości trunku prawo Ohma się nie zmieni, a percepcja słuchowa bardzo. Może więc i ten sposób tłumaczenia ma sens ... Gdybym miał już dopieszczony system też bym próbował. Zawsze te kilka % pełnej sprawności urządzeń audio mile widziane tylko czy tędy droga jak można kilkadziesiąt % sprawności uzyskać dokładając do nowych kolumn, lepszego wzmaka czy dac`a
  13. Mam oczywiscie na testach kable od Mateusza. No 2 i No 1. Listwa też byla na testach juz jakiś czas temu.
  14. Po "paniach" czas na "panów" spamujących reklamą stx-a ?
  15. Myślę, że stx electrino 150 będą ok. Na pewno nie przepłacisz za nie :-P
  16. Dziękuję za odp. Jednak zrezygnowałem z Yamahy, wybrałem NADa C368.
  17. http://audiofezzowanie.pl/solid-core-audio-czy-kabel-i-listwa-sieciowa-zmieniaja-dzwiek/ ciekawy artykuł o kablach
  18. To może jakieś kolumny z polskiej firmy stx https://stx.pl/category/kolumny-stereo? Ja osobiście miałem od nich kolumny electrino 150 i powiem tak- dają radę :-)
  19. No to całkiem niezła cena ja mam system 5.0 STX KD-200 za niecałe 1,3 tysiąca. Jak dla mnie do małego pokoju (kawalerka) wystarcza. Gry na ps4 i seriale można słyszeć w dobrej czystości i basie.
  20. Miałem podobne co Ty odczucia w stosunku do słuchawek Sony. Zaś jeśli chodzi o B&W to powiedziano mi, że powinny one być rozgrzewane nawet do 60 godzin.
  21. To się zdziwiłem,u Q21 wq cen sklepowych bez rabatów Shadow 207 5.0 + Amplituner Onkyo 686 wychodzi 5,65 tysia + sub Magnat 302a ok 700 i mamy Twój budżet a chwalą się że dają rabaty dla forumowiczów i przy zakupie zestawu amplituner i kolumny. Powinno wystarczyć na kable 😁
  22. Już długi czas poszukuje ciekawego zestawu audio do 3500 PLN (choć gdyby dało się taniej byłoby fajnie) z obsługą sieciowego przesyłania dźwięku. Jakiś czas temu byłem zdecydowany na amplituner av od Yamahy ale niestety rozmiar sprzętu przerósł moje możliwości. Na wierzch nie chcę go wystawiać a na poniższe szafki po prostu się nie zmieści a jeśli już to na styk a tak być nie może. Amplitunery sieciowe były spoko ale do moich wymagać doszła pewna nowość jaką jest obsługa AirPlay2. Niestety spora część sprzętu go nie obsługuje. Niestety to bardzo zawęża poszukiwania ale z drugiej nie oznacza to że szukamy w gronie dobrego sprzętu. Najpierw trafił się Denon ceol n10 ale dobrze wiem że to sprzęt słaby zwłaszcza że nawet gdyby to i tak trzeba dokupić inne kolumny i cena nie robi się juz tak ciekawa. Później znów trafiła się yamaha rx-v485 ale kurde jest po prostu za duża. Zacząłem zbaczać w stronę soundbarów które zawsze uważałem że słabe. Wiem że soundbary są dość szerokie ale nie są aż takimi klocami. Wracając. Przejrzałem kilka opcji od Bose Soundbar 500, Yamahy bar 40 oraz Sonosa beam. Prawda jest taka że dobry dźwięk jeśli już z soundbarem to i z dodatkowymi głośnikami. Zestaw Bose wydaje się być najciekawszy cenowo bo dodatkowe głośniki można dostać za około 1350 zł. Te od Sonosa czy Yamahy są droższe choć to o tyle logiczne że mogą być one również osobnymi sprzętami. Te od Bose pasują wyłącznie do Soundbaru. Chciałbym się poradzić czy któryś z tych zestawów jest warty uwagi a może zaproponuje mi (na co liczę ) coś jeszcze innego. Wstępnie rozważałem zakup zestawu od Bose który wiem że nie jest uznawany za jakiś mega sprzęt ale z drugiej szukam tylko dobrego dźwięku ale nie musi to być kosmos. Znalazłem jeszcze dwa sprzęty a konkretnie amplitunery stereo które mógłbym rozważyć a mianowicie Onkyo TX-L20D oraz Pioneer SX-S30DAB. Pytanie czy któryś z nich jest warty uwagi a jeśli tak to z jakimi kolumnami.
  23. Będą służyły gównie do filmów , ale także do muzyki (rock). Ciężko mi też stwierdzić jaki zestaw byłby najlepszy do 20 m kw- tu też zaufam wam ;). Jeżeli chodzi o budżet niestety nie jest za duży - do 1500 zł.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...