Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Miałem w zeszłym roku ten, który jest na pierwszym zdjęciu. Sprzedałem, bo wolałem Omaka. Omak nie grał tak szczegółowo, za to z ogromną przestrzenią. Teraz mam tego, który jest na drugim zdjęciu. I doszedłem do wniosku, że wolę więcej szczegółów, czarnego tła i ogólnie lepiej gra Unison.
Wtedy kolumny to były Qadrale Aurum-7 i przez chwilę Tannoye DC6 a odtwarzacz to Arcam CD82.
Teraz kolumny DIY (zdjęcia wrzucałem wcześniej) i odtwarzacz Philips CD960 po świetnej modyfikacji (może konkurować z nowymi za 20tys.).

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi właśnie o Zagrę. Kupiłem, jak nie mogłem się doczekać na Omaka z naprawy. Kupiłem w ciemno wysyłkowo. Jak wyjąłem z pudła, to pomyślałem "to nie będzie grało, takie lekkie, niepozorne", ale jak podłączyłem i posłuchałem, to jak mawia młodzież "szacun". Miałem NADy C370, 3240PE, 3020, C320BEE po modyfikacji mudy44 , Creeki Evo 1 i 2, Audiolaba 8000A, innych słabszych nie pomnę. Mam teraz też Audio Analogue Crescendo. Żaden tak nie grał jak ta Zagra. Jak by to powiedzieć, to inna klasa.
Lepiej od Zagry gra Omak i Unison. Unison wcale nie ma większego wykopu od Omaka. Omak radzi sobie nawet z trudnymi kolumnami i basu mu nie brakuje. W zeszłym roku, jak zmieniałem Unisona na Omaka, to miałem twardy orzech do zgryzienia. Nie była to łatwa decyzja. To jak wybierać między fotografią w wysokiej rozdzielczości a obrazem namalowanym przez dobrego malarza. Oba przedstawiają ten sam pejzaż, jednak w jakże odmienny sposób.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
No więc w końcu nadeszła ta piękna chwila , kiedy udało mi się zamienić "przecudowne" Poltony na nowiutkie Monitor Audio BX5
Co do różnic w dźwięku.. zmieniło się dosłownie wszystko. Szersza scena, bardziej detaliczna góra (w końcu słychać instrumenty , które wcześniej nie istniały np. w muzyce poważnej), niskie tony już nie rujnują utworów , gdzie w Poltonach słychać było tylko nieustanne dudnienie.
Ogólnie na dole jest grzeczniej ale i ku uciesze masywniej, mimo że poprzednik dysponował 2x 16cm niskotonowym.
Co do pasma średniego to jest czyściutko, nic nie skrzeczy i charczy.
Ogólnie to nie wiem jak to wszystko ładnie opisać po waszemu icon_wink.gif
Teraz minusem przypuszczam że są kabelki głośnikowe i sam DAC, którego będzie musiał wymienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że jesteś zadowolony z nowych nabytków!

No to może jeszcze trochę odsuniesz kolumny od ściany, bo chyba za blisko stoją?
Bas powinien być wtedy odrobinę bardziej zdyscyplinowany...
Ciekawe, czy usłyszysz zmianę brzmienia po wygrzaniu kolumn (zdaje się że ktoś na naszym Forum negował takie zmiany icon_lol.gif )

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zestaw i nieźle się prezentuje.
Kolumny są jednak odsunięte nie "chyba" ale na pewno za mało od tylnej ściany.
A jak Ci napiszą, że człowiek by przeżył musi zjeść pokarm powiedzmy minimum 1000 kcal, to tyle tylko będziesz jadł?
Niestety na ogół jest tak, że im dalej kolumny stoją od ścian tym lepszy, bardziej swobodny i naturalny jest dźwięk.
Moje w pokoju 21 m2 stoją odsunięte 72 cm (mierząc od ścianki tylnej, bo mierzy się jednak od przedniej).
Ale to zależy jakie kto ma preferencje, co dla kogo jest ważne.
Dla mnie najważniejsza jest muzyka i dobry dźwięk zestawu. Dlatego nie upycham kolumn, przy ścianach, nie traktuje ich jak mebli.

Spróbuj kiedyś na weekend na przykład wysunąć kolumny tak chociaż 50 - 60 cm od tylnej ściany.
Posłuchasz jak się kształtuje scena, jak to gra.
Mam wrażenie także, że są za mało odsunięte od siebie. Ale to zależy jak daleko od nich siedzisz.
Masz zachowaną zasadę trójkąta równobocznego?
Ten dywanik także mógłby być przysunięty bliżej kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Czyli mniej więcej taki powinieneś mieć rozstaw kolumn. Dwa metry.
Masz zresztą ode mnie materiały na temat ustawiania kolumn i akustyki, więc nie będziemy tu dyskutować
o tak podstawowych sprawach.


ostatnio zmieniłem zasłony na grube, solidne bo wcześniej miałem niemal firankowe i doznałem szoku jak taka rzecz ustrojstwo zmieniło akustykę wygłuszenie nieporównywalne i odsłuch też zmienił się na plus, to tak w tematyce akustyki pomieszczenia icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Teraz kolumny DIY (zdjęcia wrzucałem wcześniej) i odtwarzacz Philips CD960 po świetnej modyfikacji (może konkurować z nowymi za 20tys.).

Czy wiesz może na jakich głośnikach są te kolumny DYI ???

A tego swojego Filipa po głębokich modach porównywałeś z CDkami za 20 tys.?
Bo takie sformułowanie brzmi dość odważnie icon_eek.gif

Pozdrawiam
PS. Wiadomo, że akustyka jest bardzo ważna... Zresztą co chwilę to powtarzamy na Forum icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie ja bym się nie sugerował że Philips 960 po modzie to klasa CDków za 20 tysi ...
Myślisz że to zagra lepiej niż Accu czy coś z lampowym buforem? A gdzie jeszcze funkcjonalność DACa (bo CDki tej klasy miewają możliwość wykorzystania ich jako DAC).

Pozdrawiam
PS. Zastanawiam się czy podobnej "Morelki" nie wykorzystuje Xavian w podstawkowych XN125 Evo/ES i późniejszych... Jest tam głośnik 29mm (czyli chyba ta sama średnica), ale nie znam oznaczeń.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lepiej chyba? Ale to Ty musisz ocenić, bo chodzi przecież nie o wygląd, choć jak dla mnie ok.
Podstawowa sprawa, czy słyszysz jakąś zmianę?
Jeśli nie bardzo, za jakiś czas przywróć stan poprzedni i posłuchaj.

I nie kładłbym niczego na wzmacniaczu. Jak widzisz ma tam otwory wentylacyjne. Położysz czegoś za dużo i przy mocniejszym graniu,
szczególnie przy takim upale wzmacniacz się wyłączy albo nawet coś się może spalić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wydaje mi się że podbiło "średni bas" jeśli można to tak nazwać.
Na wzmacniaczu leży tylko DAC podpięty nameless'ami a wiesz jakie one sztywne..
Nie dam rady go nawet przesunąć. Chyba czas na jakieś inne intery, bo z tymi sztywniakami to kiepsko o inny rozstaw.

+ jeśli chodzi Ci o te inne klamoty to tylko na moment leżały, bo przyjechał ten dywan i przemeblowanie małe poszło icon_biggrin.gif
Poprzedniego ustawienia już nie będzie, gdyż brak dywanika starego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem.
Co do podbicia średniego podpasma niskich tonów, to akurat wątpię. Dywanik nie jest w stanie tego zrobić.
Po prostu wytłumił nieco wysokie tony. Sprawił, że stały się mniej nerwowe. Nie angażują już tak Twojej uwagi, słuchu.
I teraz lepiej słychać, że ten zakres niskich tonów masz trochę wyeksponowany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...