Skocz do zawartości

Tuner FM


Recommended Posts

Pewnie się powtarzam ale jak zwykle doradzam Onkyo tuner tej firmy mam w drugim systemie i dźwiękiem, prawie nie ustępuje mojemu Luxmanowi a jest od niego trzy krotnie tańszy Zresztą Onkyo w swoim czasie słynęło z tunerów.
Tuner Pioneer też miałem w swoim czasie na UKF jeszcze od biedy chodził, lecz pozostałe zakresy to były nie wiedzieć po co
Na długich jedna stacja na średnich niewiele więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten tuner Pioneera, lepiej pasuje wizualnie do wzmacniacza który posiadasz, to nie ma co się zastanawiać. Poziom jakościowy nadawanej muzyki ze stacji radiowych, i tak w większości przypadków, jest na niezbyt wygórowanym poziomie. Ten tuner w zupełności spełni te wymagania, i w takiej cenie jest dobrym wyborem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o dźwięk to tuner Onkyo ma przesuniętą równowagę nieco w górę. Dotyczy to raczej odtwarzania głosów redaktorów. Ale nie sądzę, żeby mocno Ci to przeszkadzało, bo sama muzyka brzmi naprawdę nieźle - prestrzennie i wyraźnie...
I jeszcze żart
KOD
Zamierzam kupić tuner cyfrowy. Jakiś niedrogi maks do 70zł. Tuner najlepiej aby był srebrny i firmy Pioneer

W takim razie tylko jeden tuner spełnia te kryteria - Pioneer...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fono!
Ja oczywiście również na początku miałem wątpliwość, co do pytania kolegi "Gruby33"...
Niemniej z kontekstu oraz z oznaczenia tunerów w poście wynikało ponad wszelką wątpliwość, iż koledze chodziło o zakup tunera radiowego do odbioru stacji transmitujących sygnał drogą naziemną, a nie tunera do odbioru sygnału cyfrowego (DAB)...
A cyfrowy, to ma byś wyświetlacz icon_wink.gif
A szkoda - bo wyswietlacze analogowe w tunerach mają swój urok...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fono'
Offtopicujemy okropnie!
Admin na Mikołaja dostarczy nam rózgę!!!
Dla mnie niezwykłym przeżyciem dobre dwadzieścia kilka lat temu było zobaczenie i wsłuchiwanie się w zestaw amplituner - Unitra Elizabeth, dedykowane "Elizabetce" kolumny i gramofon...
Kurcze - jak to cudnie wyglądało... Sentyment mi został do dziś, a dźwięk był cudownie cieplutki, choć rozdzielczy...
Wiele lat później stałem się przypadkowo posiadaczem wielkiego tunera firmy Onkyo z wielką, analogową skalą na froncie podświetlaną na bursztynowożółto...
I pomyśleć, że tuner ten nigdy nie mieścił mi się na stoliku z zestawem klocków audio... wydałem go komuś za frico... Teraz żałuję nieco, bo był po prostu piękny i audiofilski ...
Gruby33!
Przemyśl kwestię!
Za taką samą kasę możesz stać się posiadaczem prawdziwego tunera Vintage, na widok którego w kobiecych piersiach będą trzepotać wesoło serduszka, a oczka tychże kobiet zasnują się mgłą... pożądania... icon_twisted.gif
Pomyśl, czy nie jest to warte tej udręki związanej z ręcznym strojeniem rozgłośni... icon_wink.gif
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dla mnie niezwykłym przeżyciem dobre dwadzieścia kilka lat temu było zobaczenie i wsłuchiwanie się w zestaw amplituner - Unitra Elizabeth, dedykowane "Elizabetce" kolumny i gramofon...
Kurcze - jak to cudnie wyglądało... Sentyment mi został do dziś, a dźwięk był cudownie cieplutki, choć rozdzielczy...

Ja się tak zachwycałem amplitunerem Merkury - zostało mi do dzisiaj - patrz avatar icon_wink.gif

Cytat

Za taką samą kasę możesz stać się posiadaczem prawdziwego tunera Vintage, na widok którego w kobiecych piersiach będą trzepotać wesoło serduszka, a oczka tychże kobiet zasnują się mgłą... pożądania... icon_twisted.gif


Nie znam kobiecych serduszek, które reagowałyby w ten sposób na widok jakiegokolwiek urządzenia stereo. icon_sad.gif
Cytat

Pomyśl, czy nie jest to warte tej udręki związanej z ręcznym strojeniem rozgłośni... icon_wink.gif


W moim tunerze padło mi podświetlenie i ... wcale mi to nie przeszkadza.
Stacje mam zaprogramowane a i tak praktycznie słucham wyłącznie jednej stacji - Trójki...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mejson!
KOD
Nie znam kobiecych serduszek, które reagowałyby w ten sposób na widok jakiegokolwiek urządzenia stereo.

No to niefart okrutny!!! Szczere wyrazy współczucia!
Widać mój egzemplarz, albo lepiej wychowany, albo wyjątkowy...
Od jakiegoś czasu reaguje! Nawet fotki sprzętu ogląda z zaciekawieniem... Co prawda krótko (szybko się nudzi), ale zawsze icon_biggrin.gif
I myślę, uogólniając, że jednak kobietki reagują... Inaczej nie powstałby termin WAF (Wife Acceptance Factor)...
A leciutkie podświetlenie skali tunera naprawdę działa niczym tlący się płomień w kominku... WAF 10 na 10!!! icon_cool.gif
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Widać mój egzemplarz, albo lepiej wychowany, albo wyjątkowy...

Bert
Nezależnie od wybranego wariantu odpowiedzi (czyli w obu wypadkach) Ty to masz szczęście icon_rolleyes.gif
Cytat

I myślę, uogólniając, że jednak kobietki reagują... Inaczej nie powstałby termin WAF (Wife Acceptance Factor)...

U mnie żona czasami też reaguje !!! I fotki sprzętu też czasami ogląda z zaciekawieniem...
A zaciekawienie budzi zazwyczaj wielkość sprzętu - a dokładniej jego "małość"
Za zgodę na malutki zestaw kina domowego czy miniwieżę i pozbycie się reszty porządnego sprzętu dałaby (mężowi...) chyba wszystko icon_eek.gif

Co do WAFu - to żonie podoba się niebieska dioda w SACD oraz "wielokanałość" w amplitunerze.
W przypadku Mojej oraz kwestii audio to tłumaczenie skrótu WAF może brzmieć: Walnę (Cię), Ale Fest icon_evil.gif

A co do podświetlenia - do końca życia nie zapomnę pomarańczy w moim pierwszym stereofonicznym sprzęcie, czyli Amatorze 3 - jakoś bardziej mi się podobało od zielonej "2", chociaż zamiast wskazówki dostrojenia były tylko 3 lampki icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bravo, bravo, bravissimo!
Z pewnościa żałować nie będziesz. Tym bardziej, że oldschoolowe tunery zazwyczaj w kwestii dźwięku miały więcej do "powiedzenia" niż wspólczesne maszyny!
Zresztą - co tu duzo mówic - dzisiejsze tunery to mała płytka drukowana z paroma elementami, która spokojnie zmieściłaby się w pudełku na mydło. Vintage'owe tunerki - to porządne klocki, zarówno wizualnie, jak i wagowo!
Ten tuner Onkyo, o którym wspomniałem, miał taka wagę i objętość, że w środku zmieściłyby się z dużym luzem ze swa tunery "cyfrowe"...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Cytat

mam problem z pioneer sa 9800


ppp3ppp
To pytanie (jako nowy wątek) umieściłeś już w kilku miejscach, jest to wzmacniacz stereo i w dziale STEREO jest odpowiednie miejsce!
"Zmiana impedancji w Pioneer Sa - 9800, nie wiem jak to zrobić"
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=4915
Dostałeś już parę odpowiedzi i proszę nie twórz nowych wątków związanych z tym samym problemem, tylko korzystaj z jednego.
Kolejne wątki lub posty na ten temat w innych działach będą usuwane, tworzą niepotrzebny bałagan icon_evil.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...