Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

U mnie jedno zalatwia sprawę. Mam komputer i cd poprowadzone przez zegar i dac. Z dac ide besposrednio do wzmacniacza. Fafniaku, pamietaj, ze im mniej wejsć tym lepiej. Gołe wejscia nie lapią fal i nie trzeba stosować zatyczek Cardasa ;)

Poza tym kazdy egzemplarz jest budowany pod indywidualne zamówienie. Łacznie z tym, ze transformatory głosnikowe są nawijane pod konkretne kolumny, jesli ktoś ma takie zyczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najblizszym czasie nie planuję żadnych upgradów. W stosunku do wyjściowej Lorki.

-drabinka Dact

-srebrne okablowanie glosnikowe

-srebrne terminale cmc

-srebrne gniazda rca

-kondensatory wymienione na Hovlandy i Aerovoxy

-lampy mocy El84 Philips

-lampy 6s8 cos tam na 6sn7 Marconi

-Af7 zamiast pierwotnych.

Narazie brakuje mi pomysłow na dalsze kroki. Zresztą sam upgrade dla upgrade nie ma sensu. 6p14p nie podobaly mi się i dlatego podjołem się ich wymiany. A że już wkladalem te lampy, to poszedlem 2 kroki dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17 sierpnia 2019 o 18:16, Kubakk napisał:

Tak się zastanawiam skoro tyle upgrejdów , tzn iż na dziś brzmienie jest takie sobie aniżeli to np. za 2 lata po kolejnym :D 

Już w podstawowym wydaniu Lorelai gra bardzo dobrze :-)

Wersja Witka tym bardziej, a po wizycie u Pana Andrzeja jest jeszcze lepiej.

Zaś co do mocy, to jak w informacjach o starych samochodach Rolls-Royce: moc jest wystarczająca :-) No i zapas energii w kondziach wystarcza na 20 sekund grania po wyłączeniu zasilania...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozladowują się kondy. No i nie gra 20s tylko bardziej minutę dopóki nie wygasną  calkowicie lampy :)

Warto tak zrobić jesli np chcesz odłączyć wzmacniacz i coś w nim pogrzebać. Mozesz Ty zaswiecić nawet przy odlaczonym z pradu wzmaku :) jesli masz wszystko naladowane.

Widzę Kuba, że masz watpliwosci co do jakosci Lorki. Odsyłam do lektury. Raczej jej nie odsluchasz, bo jest tylko 42szt. To i tak duzo wziawszy pod uwagę jak dlugo robi się ten wzmacniacz. On jest w calosci robiony recznie z selekcjonowanych, parowanych elementow. Pana Markowa nie da się " przyspieszyć". On niczego nie robi po łebkach.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega mózg ten A.M , i wspomina o tym o czym kiedyś zapomniałem , by użyteczne pasmo wzmaka było ~2x większe od tego co słuchamy co by zmiana fazy się odbyła po za Naszym zakresem.

Ciekawie i chyba prawdziwie pisze o współczesnych lampach , niestety tak jak ze sprzętem , dawniej nie było tyle materiału do ich produkcji i trzeba było robić na 20-30 lat ,a dziś 3-5 lat i śmietnik.

Oczywiście ,że rozumiem , załączam i magiczne coś powoduje iż słyszę muzykę ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec własnie. Nieważne jak jest cos zbudowane byleby dobrze grało. Ja juz od dawna nie patrzę jak co wyglada. Czasem te najbrzydsze potrafią zaskoczyć i to co wygląda, ze nie zagra, gra.

A najciekawsze jest to, że nie powiela schematow tak jak wiekszosć firm tylko bada i wprowadza własne rozwiązania. Musialbyś go poznać. On zyje w świecie lamp. Caly czas cos sprawdza, lutuje. Efekt jest.

Od kiedy trochę już slyszalem elektroniki rożnej to stwierdzam, ze konstrukcje Markowa naprawdę się wyrozniają wśród zalewu wszelkiej masci użądzeń. Czy to są najlepsze wzmacniacze. Nie, ale życzę takich konstrukcji kazdemu kto docenia lampy. Mam dobre amplifikacje, a nadal myślę czy Lorki nie zostawić w głownym systemie.

Konstrukcje lampowe są bardzo proste. Te Markowa są bardziej skomplikowane ale i tak proste w stosunku do np tranzystorów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...