Skocz do zawartości

Czy ktoś jeszcze słucha radia?


Recommended Posts

A ja ostatnimi czasy już zupełnie odstawiłem radio. Nawet na Trójkę kręcę nosem. "Noc Muzycznych Pejzaży" niestety coraz słabiej przyciąga - siedzieć do czwartej rano mi się nie chce, nagrywać też nie, a współczesna scena prog-rockowa również coraz bardziej człowieka męczy... Już nie wspomnę, że od strony technicznej jest fatalnie. Nowej muzyki szukam na ProgArchives.com i znajduję takie rzeczy, że głowa mała...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
U mnie radio brzęczy głównie w kuchni i aucie, zazwyczaj leci Radio Opole bądź Katowice. Swój tuner już sprzedałem, i tak więcej stał niż grał. Ostatnio jednak przeżyłem miłe zaskoczenie będąc w podróży w Niemczech. Naszło mnie, by puścić sobie w aucie radyjko, więc zacząłem szukać czegoś ciekawego. Trafiłem na audycję jazzową w rozgłośni WDR i momentalnie z ust wyrwało mi się głośne WOW! Słuchając radia w aucie nigdy nie miałem czegoś takiego jak przestrzeń, a tym razem pojawiła się piękna scena z precyzyjną lokalizacją instrumentów.
Z ogromną przyjemnością wysłuchałem całej audycji. Ogólnie natrafiłem potem na jeszcze kilka rozgłośni ze znakomitą jakością.
Będąc z powrotem w Polsce puściłem radio i znów mnie odrzucił płaski, mdły dźwięk.
No i naszła mnie refleksja: jak to jest, że w Niemczech radio GRA, a u nas nie? Czy znowu chodzi o pieniądze? icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ja słucham. Jadąc samochodem głównie radia Kolor (mają przesympatycznych speakerów:)), PiN i Trójki. Natomiast wieczorem, po powrocie z pracy często włączam radio Polska Live! (radio internetowe, przyjemne granie, puszczają sprawdzoną muzykę, wielkie hity z ostatnich kilkudziesięciu lat, zarówno polskie jak i obcojęzyczne -http://www.polskalive.pl/).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam. Słucham i to na tyle dużo że świadomie zrezygnowałem z amplitunera kina domowego ( oczywiście też miał radio, ale ta mnogość "guziczków"...stawiam na prostotę) na rzecz amplitunera stereo z dobrym radiem ( jak się okazało juz poza salonem z odsłuchem). Lubię "Chylli Zet", 3, clasic rmf, dobrze że odbierają idealnie i to bez zaokiennej anteny. Radio to świetna alternatywa kiedy np. czytamy z tv to się nie uda;). Radio internetowe- tematyczne , raczej nie, tematyczne mam płyty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Cytat

Muszę przyznać że zacząłem od jakiegoś czasu słuchać lokalnego radia icon_smile.gif Dużo się dowiaduję o swoim mieście...



Cieszę się że w końcu to przyznałeś icon_wink.gif jednak bez wpisanej nazwy tego interesującego radia jak również bez uzupełnienia miasta z którego pochodzisz, my będziemy tkwić tam w korkach zdani na gps .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Ale słuchając radia można się dowiedzieć o ciekawej muzyce. Ja dzięki nocnym audycjom J.P. Wróblewskiego (Trzy kwadranse jazzu) i Piotra Kosińskiego (Noc muzycznych pejzaży) w "Trójce" poznałem mnóstwo świetnych wykonawców. To samo w radiu PIN. Ale raczej trzeba słuchać późnym popołudniem o ile nie wieczorem albo w nocy. W dzień lubię słuchać starych przebojów w ZET Gold.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...