Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

34 minuty temu, Rafał S napisał:

Tak, recykling to u Chicka nic nowego.

Dla niepoznaki „No. 6” w tytule utworu w nowszej wersji zamienił na „#6” co oznacza to samo ale inaczej wygląda. Łudziłem się początkowo, że to jednak inna kompozycja.

Z tym „recyclingiem” to możesz mieć rację. Na słynnej Return To Forever znajdują się dwa utwory, które można też znaleźć na płycie Garego Burtona i Chicka Corea, słynnej Crystal Silence: tytułowy Crystal Silence oraz What Game Shall We Play Today. Co więcej, na tej drugiej znajduje się utwór Children’s Song… pewnie pochodzący z prezentowanej przeze mnie w poprzednim poście płyty pod tym samym tytułem… (jutro to sprawdzę).

 

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo kolorowa okładka. Ciekawe, czy muzyka też taka jest.

@sonique, @Bebop Avant-Garde Jazz, Gnawa, Dub. Z terminem Gnawa spotykam się pierwszy raz.

Gnawa - Mieszanka muzyki Afryki Subsaharyjskiej, muzyki arabskiej i Amazigh , stworzona przez Gnawa, grupę mniejszości etnicznych w Afryce Północnej, głównie w Maroku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bebop Dopiszę jeszcze o Lankum, bo jednak mam wrażenie, że płyta mocno zyska w moich oczach. Na plus klimat, atmosfera. Dzięki za polecajkę ;)

Osjan - jeśli ktoś poprosiłby mnie o polecenie "organicznej" muzyki, to ten zespół byłby prawdopodobnie pierwszy, który by mi przyszedł do głowy.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...