Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Pierwszy koncert fortepianowy E-moll, op. 11 Fryderyka Chopina.

Berliner Philharmoniker pod dyrekcją Jerzego Semkowa. Przy fortepianie Tamás Vásáry.

Z ośmiopłytowego albumu Deutsche Grammophon wydanego prawdopodobnie w latach sześćdziesiątych. Można tak wnioskować po grafice naklejek Deutsche Grammophon.

MS0yNzQ2LmpwZWc.jpeg

Płyty w dalszym ciągu w idealnym stanie. Bardzo dobre wykonanie, znakomicie nagrane, piękny orkiestrowy bas, który się czuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

I wtedy szukam tego, czego jeszcze nie znam w mojej drugiej miłości, czyli muzyki nazywanej folkową, klezmerską lub bałkańską.

A znasz Dikandę? Jeżeli nie to ma szansę Ci się spodobać. Byłem wiele lat temu na ich koncercie w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie i zapamiętałem ich jako bardzo ciekawy zespół grający szeroko rozumianą muzykę folkową.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Dikanda

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welcome i prawdziwie rockowy polski zespół SBB. Pierwsza próba wyjścia na rynek zachodni, zresztą zauważona. Welcome został wydany także w RFN. Ja mam wersję polską, ale w stanie "jak ze sklepu" i brzmi jak polskie płyty z tamtego czasu.

NTUtMTg0NS5qcGVn.jpeg

Posiadam także wydanie na CD z roku 2019, wytwórnia GAD Records.

Czym sobie na to zasłużyliśmy?

Jest to najbardziej popsuta płyta jaką mam. Kolejne wydanie dla niedosłyszących, Wszystkie ciche fragmenty są głośne, a głośne są przesterowane. Tak, przesterowane i zniekształcone.

Z ciekawości sprawdziłem zakres dynamiki winyla sprzed 40 lat. Średnio jest to dla albumu 39dB, a utwór Rainbow Man osiąga nawet 50 dB czyli w okolicach maksimum technologicznego dla starej płyty winylowej.

W przypadku wspomnianego CD jest to ledwo 20 dB, a wzmiankowany utwór osiąga, "aż" 24dB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drone, Avant-Folk, Auvergnat Folk Music, Post-Minimalism, Neo-Medieval Folk.

Auvergnat Folk Music - "Auvergne is a region in France. Its best-known form of folk music is that played on the cabrette (little goat in Auvergnat), a bagpipe made of goatskin. This is used to play swift, 3/8 dance music, slow airs (regrets) and other."

Interesująco się zapowiada.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...