Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

22 godziny temu, Grzesiek202 napisał:

Jutro posłucham , mam taką nadzieję, fajniejszych niż moje kolumn.

Grzesiek, pochwal się czego tam słuchałeś (a może jeszcze słuchasz?). Skoro "fajniejsze", to zgaduję, że w grę wchodzą tylko Bowersy z wyższej serii. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

''Cigarettes, ice cream
 Figurines of the Virgin Mary
 Cigarettes, ice cream
 Figurines of the Virgin Mary

 Cadillacs, blue jeans
 Dixieland playing on the ferry
 Cigarettes, ice cream
 Figurines of the Virgin Mary

 Cadillacs, blues jeans
 Dixieland playing on the ferry
 Cigarettes, ice cream
 Figurines of the Virgin Mary''

 

King Crimson 'Starless and Bible Black'

Gramofon zle mi wypelnia luke wiec slucham z powietrza.

 

R-1345783-1587349394-8405.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2024 o 10:19, Highlander_now napisał:

Das Wohltemperierte Klavier Buch I gra Keith Jarrett.

1.jpg.22d261f55cde0c1adc5eeae07caae89d.jpg

Uczta.

Podzielam twoją fascynację tą płytą. Pokazuje jak wszechstronnym wykonawcą jest Jarrett. Jedynie czego z jego klasycznej kolekcji zdzierżyć nie mogę, to jego interpretacji na klawesyn. Ale to już mój problem. Znam go, jest ze mną od dziecka i nawet nie próbuję z nim walczyć. Ja po prostu nie znoszę klawesynu. Nawet bardziej niż banjo…;)

 

 

3 godziny temu, Highlander_now napisał:

 

OS0yMDk5LmpwZWc.jpeg

Bardzo ciekawe i dobrze brzmiące nagranie Czterech Pór Roku Antonio Vivaldiego. 

Gdy mieszkałem w mieście (czasem za tym tęsknię) to faktycznie pory roku były cztery. A gdy zima gwałtownie przechodziła w lato, to nawet trzy. Od kiedy mieszkam z dala od miasta to wyraźnych „pór roku” - zmian w otaczającej przyrodzie - jest przynajmniej sześć… muszę jeszcze raz przesłuchać to dzieło… może są tam jakieś „hidden tracks”…;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sonique napisał:

zdzierżyć nie mogę, to jego interpretacji na klawesyn

To dzielimy pewne odczucie. Ja w ogóle nie przepadam za klawesynem.

 

2 godziny temu, sonique napisał:

muszę jeszcze raz przesłuchać to dzieło… może są tam jakieś „hidden tracks”…;)

To bardzo różnorodne dzieło. Oprócz czterech astronomiczno-kalendarzowych można się tam bez trudu doszukać się niuansów. Można poza tym sięgnąć po takie wydanie lub całkiem współczesną wariację na temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po południu nadeszła pora na Obrazki z wystawy Modesta Musorgskiego. Płyta z roku 1976.

NC5qcGVn.jpeg

Świetnie nagrani Berlińscy Filharmonicy po dyrekcją Herberta von Karajana. Nie zawsze nagrania z tego okresu są tak pęknie oddające symfonikę orkiestry i niekoniecznie przypada mi do gustu wykonawstwo Berlińczyków. Tu jest pierwsza klasa.

O płycie zapomniałem i leżała latami "na górnej półce". Tu na forum, ktoś zapytał się o Obrazki ... , zaprzeczyłem że posiadam, dopiero po czasie przejrzałem listę i ze zdziwieniem stwierdziłem, mam. Za dużo płyt lub początki tego Niemca co mi wszystko chowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w wieczornym nastroju.

Cztery sonaty triowe J.S. Bacha wykonuje Helmut Walcha. Przypomnę, że organista ten w wieku 16 lat stracił wzrok i wszystko co grał i nagrał (a nagrał wszystkie utwory organowe J.S. Bacha) robił tylko z pamięci. Uczył się utworów najpierw z pomocą matki, później żony.

NDYtMjY0Ny5qcGVn.jpeg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma ochotę na klimaty mroczne niczym te z serialu Twin Peaks? We wtorek widziałem na żywo Bohren & Der Club Of Gore. Wcześniej znałem ich pobieżnie ale wygląda na to, że zanurzę się w ich muzykę głębiej…

IMG_6654.jpeg.e7599f5be5b107f0fe4f84fdc64b7284.jpeg

Polecam.

IMG_6686.jpeg.9b074869a976ed710755da23a9eff416.jpeg

Bohren & Der Club Of Gore - Patchouli Blue (2020r.).

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smyczki dla początkujących. Moja mamusia polubiła rzewne skrzypki i nawet potrafi wyłowić cello. Ktoś słyszał to barokowe ensamble? Troszkę ponad godzinkę lekkiej i radosnej muzyki. Za „chwileczkę” a nawet już teraz mogę się radować. Jest nadzieja. Rodzinnych i obfitych w radość i czułość Świąt Wielkiej Nocy. 

FDB5AED4-1BA6-4763-AC90-21B5776A07F3.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sonique napisał:

Czy ktoś ma ochotę na klimaty mroczne niczym te z serialu Twin Peaks? We wtorek widziałem na żywo Bohren & Der Club Of Gore. Wcześniej znałem ich pobieżnie ale wygląda na to, że zanurzę się w ich muzykę głębiej…

IMG_6654.jpeg.e7599f5be5b107f0fe4f84fdc64b7284.jpeg

Polecam.

IMG_6686.jpeg.9b074869a976ed710755da23a9eff416.jpeg

Bohren & Der Club Of Gore - Patchouli Blue (2020r.).

Polecam ich album "Sunset mission" jest bardzo klimatyczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2024 o 19:22, sonique napisał:

Czy ktoś ma ochotę na klimaty mroczne niczym te z serialu Twin Peaks? We wtorek widziałem na żywo Bohren & Der Club Of Gore. Wcześniej znałem ich pobieżnie ale wygląda na to, że zanurzę się w ich muzykę głębiej…

IMG_6654.jpeg.e7599f5be5b107f0fe4f84fdc64b7284.jpeg

Polecam.

IMG_6686.jpeg.9b074869a976ed710755da23a9eff416.jpeg

Bohren & Der Club Of Gore - Patchouli Blue (2020r.).

Słucham własnie albumu ''Sunset Mission''... i dobre to. Faktycznie klimat jak u Lyncha. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mego Mocarza Muzyki, J. S. Bacha i jego kultowego dzieła Die Kuns der Fuge.

Dziś na talerzu wyjątkowy egzemplarz i to z kilku powodów. Po pierwsze wykonawca The Academy Of St. Martin-in-the-Fields, po drugie dyrygent Sir Neville Marriner, po trzecie samo wydanie. Posiadam dwa, jedno wydanie europejskie, pochodzące z Holandii, drugie z kraju dalekiego, Japonii. Dziś to drugie. Zachowane w idealnym stanie od roku 1975.

 

neville_kunst_der_fuge_front.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...