Skocz do zawartości

Jak sprowadzać sprzęt Hi-Fi z UE (wymiana doświadczeń)

Recommended Posts

• Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Warto zrobic w banku kartę multiwalutowa i płacić środkami bezpośrednio z niej. Kursy stosowane przez Paypal czy Amazon to dodatkowe ich zródło zarobku, różnica w finalnej kwocie zakupu moze sięgać kilku procent.

Kupowałem kilka razy z eBay i w normalnych sklepach w UK, zawsze bez żadnego problemu. Niestety cześć sklepów zakłada tylko lokalny odbiór, wiec albo trzeba mieć kogos lokalnego na miejscu albo zawierzyć sklepowi, ze wszystko będzie ok i zamowic kuriera, który odbierze opłacony sprzet bezpośrednio ze sklepu. Czasami mozna zamiast kuriera skorzystać z portali, gdzie przewozy oferuja ludzie, jedzący do uk dostawczakami w jakis innych celach. Z tym, ze trzeba byc bardzo ostrożnym. Twoja przesyłka moze trafić na pakę bez żadnego mocowania pomiędzy rowerem, kanapą a blokiem od silnika, czy mostem do transita a osoby oferujące takie przewozy potrafią byc kompletnie niesłowne i niepunktualne.

Dziękuje za odpowedź , jak pisałem wcześniej interesuje mnie jednorazowa akcja . Przez amazon suma jest większa o 80euro plus przewalutowanie ok 2% co mnie sie całkowicie nie opłaca. Na paypal to samo +80euro +ok 20Ecentów do każdego euro, Niestety na chwile obecna nie wiem jak to będzie przelewem bezpośrednim jeżeli chodzi o kurs przewalutowania i koszt przelewu . Z tego co czytałem sam przelew jest darmowy ale czy bank na który chce wpłacic nie pobierze jakies prowizji tego nie wiem . W ostateczności zrezygnuje z kupna bądź przeleje w ciemno

Edytowano przez lulek24

5 godzin temu, lulek24 napisał:

Dziękuje za odpowedź , jak pisałem wcześniej interesuje mnie jednorazowa akcja . Przez amazon suma jest większa o 80euro plus przewalutowanie ok 2% co mnie sie całkowicie nie opłaca. Na paypal to samo +80euro +ok 20Ecentów do każdego euro, Niestety na chwile obecna nie wiem jak to będzie przelewem bezpośrednim jeżeli chodzi o kurs przewalutowania i koszt przelewu . Z tego co czytałem sam przelew jest darmowy ale czy bank na który chce wpłacic nie pobierze jakies prowizji tego nie wiem . W ostateczności zrezygnuje z kupna bądź przeleje w ciemno

A Revoult odpada z jakiego powodu?

O co chodzi  z tym paypalem ?? Nic z tego nie wiem . Na stronie podaje np ze 1euro kosztuje 4.75zl  Ja chce wpłacic w sklepie 880euro czyli koszt wyjdzie mi 880x4,75=4180zl czy do tej sumy muszę dodać prowizję 3% jeszcze czy juz jest wliczona i ta sa całkowite koszty przelewu ?? sa tez jakies koszty prowizji 9.99 bądź 19.99zl. Plis ktos mi to wyliczy ??

Edytowano przez lulek24

• 1 month later...
  • 6 months later...
2 godziny temu, HQ150 napisał:

Uwaga na zakupy w UK. Pojawiają się w necie już informacje o naliczeniu cła i VAT-u.

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26722895,brexit-za-zakupy-w-wielkiej-brytanii-zaplacil-kilkadziesiat.html

Finalnie zakup okazał się droższy o 34%.

Szkoda, kupiłem stamtąd 6 par kolumn i 2 wzmacniacze po super cenach, do tego jest tam największy światowy sklep rowerowy, z super gwarancją. Kicha okrutna, ale dzięki, że dajesz znać.

Ale ma to swoje dobre strony - Brytole też płacą więcej, może się pukną w te puste łby.

Edytowano przez Tenfilip

• 4 weeks later...

Niestety zakupy na ebay.co.uk w zasadzie sie skończyły, bo po doliczeniu podatku i cła beda kompletnie nieopłacalne. Ciekawe jak to wpłynie na ceny ATC, Cyrusa, Linna i Naima, były wysokie teraz beda absurdalnie wysokie.

Brytole dostali dokładnie to co chcieli, wszystkie zakupy na Amazon, gdzie kupują tony wszystkiego, dostarczane z magazynów spoza UK już też im podrożały. Szczerze mówiąc nie będę nad tym płakał, za głupotę się płaci.