Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Majtek2013

Jak sprowadzać sprzęt Hi-Fi z UE (wymiana doświadczeń)

Recommended Posts

Podepnę się pod ten temat, bo w sumie ma to nieco zwiazku z przesyłką na terenie UE - miał ktoś z was do czynienia z serwisem mybox.de? Bo znalazłem interesujący mnie sprzęt, ale nie wysyłają do Polski, więc wiem o tej firmie pośredniczącej. Ale czy nie zniszczą mi paczki...

Nie lepiej przez kogoś znajomego kto mieszka albo pracuje w Niemczech ściągać taki sprzęt? Myślę że każdy ma bliższy lub dalszych znajomych na saksach albo gdzieś za granicą kto za syymboliczną flaszkę pomoże w sprowadzeniu sprzętu do Polski bez pomoy myboxów

Zakładając ,że chcę skorzystać z takiego clicktrans.pl do przewozu kolumn w oryginalnych opakowaniach. Czy wystarczy przesyłkę oznaczyć jako 'RTV' czy raczej jako 'specjalnej ostrożności' ?

W ogóle nic nie musisz pisać na opakowaniu. Wystarczy, że wyjaśnisz osobie, którą wybierzesz z listy osób/firm, które się zgłoszą w odpowiedzi na Twoje zlecenie, że wiezie ładunek, którym nie należy rzucać, ponieważ się uszkodzi. To wszystko a bezpieczeństwo transportu będzie większe niż przez anonimową firmę kurierską.

Napisano (edytowany)

Ostatnio przesylarka.pl, którą tutaj polecałem podniosła ceny przesyłek krajowych. Więc wklejam dwa linki do wyszukiwarek, gdzie można sobie wybrać najtańszego przewoźnika krajowego (to samo DPD na przesylarka.pl potrafi kosztować o kilka zł więcej niż na dwóch poniższych portalach; dodatkowo zauważyłem, że w tej chwili w cenie przesyłki DPD na przesylarka.pl nie ma ubezpieczenia a dla DPD z tych dwóch wyszukiwarek takie ubezpieczenie na parę tysięcy złotych w cenie przesyłki jest). To niby są drobiazgi ale chodzi o zasadę.

http://www.otokurier.pl/

http://forsend.com.pl/?skelMod=ModForm&partner=kurierem#step-1

Edytowano przez Majtek2013

Od wielu lat korzystam z allekuriera i z wysyłką np do Niemiec nie ma problemu, niestety gorzej wygląda to w drugą stronę. Nie wiem w czym problem bo nie ma takiej opcji w krajach EU a jest np. Egipt lub Chile.

Witam wszystkich,

Mieszkam w Irlandii i regularnie wysylam paczki do i z Polski, nawet takie gabaryty jak drzwi wejsciowe czy okna do domu.

Nigdy nie mialem zadnych problemow, wszystko dostarczone w takim stanie jak bylo wyslane, firma nazywa sie http://www.greenspeed.com.pl/

Z tego co wiem to oferuja przewozy tez na innych trasach.

Jedyne co bym mogl doradzic to tak jak juz jest napisane wczesniej - najlepiej to wyslac do jakiegos znajomego a potem kurier od niego do Polski.

Czesto sprzedawcy oferuja darmowa wysylke na terenia kraju sprzedazy wiec warto to wykorzystac i do tego znajomy moze odrazu sprawdzic czy sprzet nie jest uszkodzony itp

PS. nie wiem czy moglem zamiescic link to firmy wiec jezeli nie to prosze o usuniecie go.

Jezeli ktos chce cos kupic z Irlandi badz z UK to prosze mi dac znac i jak najbardziej pomoge....

Edytowano przez eryk2kartman

Ja dwa razy sprowadzałem sprzęt z UK. Raz wzmacniacz bezpośrednio zamówiony w sklepie. Za drugim razem było trochę trudniej, bo musiałem poprosić znajomą z UK by ona zamówiła do siebie a dopiero potem kurierem poszło do mnie. Tak czy siak za każdym razem sprzęt przyszedł bez szwanku po paru dniach (2x wzmacniacz, kolumny, standy). Wszystko było nowe fabrycznie zapakowane co też na pewno nie było bez znaczenia.

Dnia 29.08.2017 o 14:47, eryk2kartman napisał:

Nigdy nie mialem zadnych problemow, wszystko dostarczone w takim stanie jak bylo wyslane, firma nazywa sie http://www.greenspeed.com.pl/...
...
PS. nie wiem czy moglem zamiescic link to firmy wiec jezeli nie to prosze o usuniecie go.

Można zamieszczać linki - po to jest ten wątek, by m.in. przekazywać informacje o sprawdzonych sposobach importu, transportu, ...
Pozdrawiam