Skocz do zawartości

Niedrogie kable zasilające.


Recommended Posts

2 minuty temu, P-na napisał:

To już lepiej hybryda Belden 83803 + Belden 9497 

Mowa tylko o zasilających.😉

3 minuty temu, Wito76 napisał:

Rod przecież wyostrza w potocznej opinii, czyż nie? 

Jaki rod, od kogo(producent), na jakim wtyku?

P.S.

Mam też inne spostrzeżenia co do rodowanych schuko tablicowe furutecha NCF vs np. Gigawatt srebrzony lub zwykle niklowane.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy zestaw kabli zasilających mogacych wyeliminować problem @Wito76 

 

Ps: nie musisz dziękować 😜

Ps2: jak to dobrze że sybilanty wychwyci juz nawet mikrofon do nagrywania np. Wokalu (taka wersja pro jest i tak wielokrotnie tansza od kabli), bedzie mozna zatem szerszej publicznosci zaprezentować doniesienia o likwidacji tych niepożądanych cech dzwieku w postaci nagrania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czyli mamy zestaw kabli zasilających mogacych wyeliminować problem

Miro, ja nie powiedziałem o eliminowaniu problemów. 

Zaproponowałem dwa różne kable (brzmieniowo rownież), tak żeby sobie zobaczyć, czy coś zmieniają, czy nie.😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Miro, ja nie powiedziałem o eliminowaniu problemów. 

Zaproponowałem dwa różne kable (brzmieniowo rownież), tak żeby sobie zobaczyć, czy coś zmieniają, czy nie.

Czyli jako "doświadczony kolega" nie masz nic do zaproponowania co mogloby wyeliminować problem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2023 o 22:35, P-na napisał:

 Belden 19364 można śmiało zastosować jako głośnikowy niejednego zaskoczy ,tylko ta obecna cena z 22zł za 1 metr teraz 44 zł/m

Za metr?

Za pół metra jest 23zł z hakiem.

https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-zasilajacy-belden-19364-made-in-usa-12451546779

Dnia 29.03.2023 o 22:46, P-na napisał:

Głośnikowe miałem i takie za 600zł/m i poszły w odstawkę .

Drogi nie zawsze jest lepszy ,zaś tańszy niejednokrotnie potrafi zaskoczyć .

Nooooo....😆

Najlepsze to są te domofonowe podobno 😛

Dnia 29.03.2023 o 21:22, P-na napisał:

wyczuwam iż Chyba Miro 84 celowo zadaje prowokujące pytana chcąc wywołać kolejną wojenną dyskusję która i ta z góry będzie przegrana.

Jedna rada -pójdź drogą jak inni : kupuj kable testuj zmieniaj wtyki by samemu doświadczyć przyjemności ,ewentualnie posiłkując się poradami doświadczonych kolegów

Chyba?

Hahahaha, to nie to forum,  jakieś DIY by trzeba było poszukać, tam takie propozycje... można składać. 

🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, P-na napisał:

To zazwyczaj skrętka internetowa jako głośnikowy ? oj niestety NIE 

YTDY, albo inny YTkSY. 🙂

Ja miałem propozycję zrobienia sobie z takiego łączówkę IC, ale nie chce mi się za bardzo.

Chociaż to koszt niecałą 1zl za metr.

Boję się, że mi wymiecie Albedo Monolith z systemu 😆😆😆

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DiBatonio napisał:

Nooooo....😆

Najlepsze to są te domofonowe podobno

Tutaj tego nie ma, ale na sąsiednim forum jest ten pacjent Audioburak, co w każdym zapytaniu o kable lobbuje te Ytdy.  Kojarzysz na pewno. Bez znaczenia czy głośnikowe czy IC - domofonowy zawsze "porafi zaskoczyć" (cytuję). Oczywiście ze 2-3 lata temu uległem magii taniości i węsząc interes życia zrobiłem sobie głośnikowe w różnych wariantach od 4x0,5 do 10x0,5 na żyłę. No niestety, niech sobie ktoś nazywa to transparentnym graniem, dla mnie kicha i takie bez jaj granie. To samo jakoś rok temu zrobiłem sobie IC, bo poniewierał się ten kabel w warsztacie - wrażenia bardzo podobne. Płasko, bezbarwnie. 

6 godzin temu, DiBatonio napisał:

A w porównaniu z Elecaudio, co miałem od Ciebie na odsłuchu? 

 

Ech, szkoda panowie, że nie ogarniacie chi-fi. Na Aliexpress jest tyle fajnych, profi wyglądających kabli i na pewno są wśród nich godne propozycje, tylko które?

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Wito76 napisał:

Ech, szkoda panowie, że nie ogarniacie chi-fi. Na Aliexpress jest tyle fajnych, profi wyglądających kabli i na pewno są wśród nich godne propozycje, tylko które?

Nie chciałem o tym pisać, ale jak już poruszyłeś temat.

To znam opinie, gdzie ktoś wsparł, że tak powiem proceder i zakupił z alliexpress Nordosta Odin zasilający za ułamek ceny oryginału,  no i różnice były.

Ale nie takie, żeby kusić się na oryginał 😁

To i tak nie najdroższy przewód jeśli chodzi o ceny.

https://audiotop.pl/pl/p/Kabel-zasilajacy-Nordost-Odin-2-5m/9233?gclid=Cj0KCQjww4-hBhCtARIsAC9gR3Y0-gTmiH4pgQvT9x1fISnwyaTuN6IqEtjVsZ3ErtQgLlcNdTujCXMaAmteEALw_wcB

24 minuty temu, Wito76 napisał:

A w porównaniu z Elecaudio, co miałem od Ciebie na odsłuchu? 

Jego miejsce jest tam gdzie Elecaudio, czyli jakiś zasilacz, albo co?

😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście domyślam się co sobie myślą niektórzy czytający. Nieraz widziałem wątki, gdzie ktoś ma amplituner, poniemieckie kolumny za 50EUR i szuka kabli droższych niż cały system, bo kable grają i uzdrawiają.

Do tego cedeka mam póki co jakiś zwykły kabelek "ósemka" taka sznurówka jak od lampki nocnej no i jego widok przekracza moją wrażliwość. Mam przejściówkę/adapter z "ósemki" na IEC by podłączyć normalny kabel, stąd te wszyskie pytania. A przy okazji zagaiłem o sybilanty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wito76 napisał:

Oczywiście domyślam się co sobie myślą niektórzy czytający. Nieraz widziałem wątki, gdzie ktoś ma amplituner, poniemieckie kolumny za 50EUR i szuka kabli droższych niż cały system, bo kable grają i uzdrawiają.

Do tego cedeka mam póki co jakiś zwykły kabelek "ósemka" taka sznurówka jak od lampki nocnej no i jego widok przekracza moją wrażliwość. Mam przejściówkę/adapter z "ósemki" na IEC by podłączyć normalny kabel, stąd te wszyskie pytania. A przy okazji zagaiłem o sybilanty...

Z tzw. "Ósemką" Taga Harmony robi kable, kupiłem do drugiego TV.

To z tanich, a trochę droższe, to z ósemka Audioquesty są w Topach.

Pożycz i spróbuj 😉

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, P-na napisał:

YTDY, albo YTkSY

To jest temat o kablach zasilajacych a tu propozycja (niewiarygodna) przewodów "telefonicznych" 😳

Czy ujawni sie "wrażliwość" Wito76...

3 godziny temu, Wito76 napisał:

Do tego cedeka mam póki co jakiś zwykły kabelek "ósemka" taka sznurówka jak od lampki nocnej no i jego widok przekracza moją wrażliwość.

Wogóle to sie okazało że My tu rozprawiamy o zamianie kabla typu "♾". Gdzie występują tylko dwa przewody L i N

Ps: tutejsze watki czytamy na własną odpowiedzialność plus ograniczenie wiekowe również mile widziane 🔞 🤣

Ps2: przyglądając się tej rozmowie zwracam uwagę na względy BEzpieczenstwa! Telefoniczny jako zasilanie 🤦‍♂️ co tu sie odpier.....

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wito76 napisał:

Do tego cedeka mam póki co jakiś zwykły kabelek "ósemka" taka sznurówka jak od lampki nocnej no i jego widok przekracza moją wrażliwość.

Witek, a u mnie z zabawek to właśnie cedek jest najbardziej wrażliwy na kable zasilające. Na drugim miejscu dak, na trzecim wzmacniacz. Jak tylko podpinam do cedeka grubszy zasilający (bez różnicy, czy wtyki rodowane czy złote), to dostaję dźwięk sterylnie czysty, ale pudełkowy, ubite soprany, zupełny brak powietrza. To jest tak nienaturalne, że aż uszy bolą, nie daję rady słuchać. Z dakiem jest podobny efekt, ale na mniejszą skalę. Mój cedek wyraźnie woli cieńsze przewody.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, P-na napisał:

A to iż można zmieniać kable jak rękawiczki ot co .

Najpierw trzeba te kable miec by je zmieniać a jak zauważyłem z propozycji zaczynaja sie wycofywać osobniki. 

To jaka jest w końcu ta lista kabli by zmieniac jak rękawiczki? Narazie tylko podany jest (słownie) jeden!

Który usuwa sybilanty.

14 godzin temu, P-na napisał:

viablue kabel x60

Podobno ten...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Rafał S napisał:

Mój cedek wyraźnie woli cieńsze przewody.

O kurcze, hmmm. Niemniej jednak  z tą wrażliwością jest coś na rzeczy. Przypomniałem sobie, że kiedyś w ramach zabawy zrobiłem sobie listwę zasilającą z DC blockerem i filtrem EMI/RFI, która leży nieużywana. Podłączyłem właśnie i jest nieco lepiej, tak szlachetniej, czyściej jakby.

Coś TAKIEGO kiedyś tam zakupiłem na Ali, na bazie tej płytki zrobiłem listwę a potem jakoś poszła w niełaskę i ze 2 lata leżała sobie w kantorku.

25 minut temu, P-na napisał:

A to iż można zmieniać kable jak rękawiczki ot co .

Ja akurat mam taki adapter tylko fajnych rękawiczek  brakuje :)

 

c7 IEC.jpg

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...