Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz pod nowe kolumny


Domi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 245
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nie ma problemu, tyle , że to będzie za parę dni, gdyż póki co czekam na przesyłkę z blu tack'iem.

Tak, próbowałam różnych ustawień kolumn i najbardziej mi się podobają dwa ustawienia.

Pierwsze kiedy kolumny stoją skierowane na moją twarz, czyli są do wewnątrz. Scena wtedy robi się bardzo głęboka, choć już węższa. Pomaga tutaj przybliżenie kolumn w moją stronę, wtedy już jest rarytas : scena jest zarazem i głęboka i szeroka. Jednak kolumny są wtedy za bardzo wysunięte na środek pokoju, by się przydało chyba większe pomieszczenie.

Drugie ustawienie kiedy kolumny stoją po prostu na wprost do przeciwnej ściany, Scena jest bardzo szeroka, natomiast płytsza niestety, ale bardzo ciekawie to gra.

Także najlepszym rezultatem jest opcja pierwsza z przybliżeniem kolumn , jednak nie mogę sobie za bardzo na to pozwolić, gdyż za dużo nie mam miejsca na to, aby tak stało cały czas, więc muszę szukać kompromisu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre rozwiązanie icon_wink.gif Nie pomyślałam o tym. Jestem właśnie po godzinie delektowania się muzyką i muszę powiedzieć , że ta propozycja zdała egzamin. Na szczęście stolik mam lekki więc nie ma problemu z jego przesunięciem icon_smile.gif

Po paru dniach słuchania muzyki z kolumnami na granitach muszę stwierdzić, że jest poprawa i to jednak nie marginalna, a ośmielę się powiedzieć, że dość znacząca. Na pewien czas zdjęłam kolumny ze standów i różnica momentalnie rzuca się w uszy.

Plusy są takie , że poprawiła się rozdzielczość, słychać więcej szczegółów, muzyka "przyśpieszyła", Ogólnie dźwięk się trochę rozjaśnił. Bas stał się krótszy, twardszy , bardziej kontrolowany.
Minusem jest to , że "moc" basu trochę spadła, nie jest on już taki "wszechobecny", powiedziałabym że jest bardziej poukładany (to akurat plus), ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i muszę powiedzieć , że tak jak jest teraz bardzo mi odpowiada, jednak idealnie już by było jak by ten bas troszkę wzmocnić, dodać troszkę "gainu".
Oczywiście mogę sobie lekko przekręcić pokrętło od basu i już jest świetnie , jednak wolałabym mieć wszystko na zero.
No i teraz pytanie czy kablami do kolumn można coś z tym zdziałać , czy raczej szkoda zachodu na to.

Dodam , że mam zwykłe przewody z miedzi beztlenowej takie za 7 zł / m.
Znalazłam taki kabelek:

http://sklep.rms.pl/melodika-mdc2250-purpl...z-zyla-basscore

Co myślicie o tym?

Swietnie byłoby jak by cała reszta pasma została bez zmian, tylko ten bas troszeczkę wzmocnić icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, Domi, napiszę Ci bez wazelinowania, że mi ogólnie zaimponowałaś. A tak :!:
Nie chciałbym, by zabrzmiało to seksistowsko, ale znam bardzo niewiele kobiet, które w ten sposób podchodzą do audio.
Jesteś wyjątkowa icon_idea.gif
Mało tego. Wielu panów może brać z Twojego podejścia do audio, zaangażowania by jak najlepiej słuchać muzyki, przykład.
Bardzo się cieszę, że (jeśli?) mogę Ci pomóc. To bardzo fajne jak ktoś na poważnie bierze to, o czym piszę, czyta ze zrozumieniem (co nie jest tak częste wbrew pozorom icon_mrgreen.gif ).
Cieszą mnie Twoje opisy dźwięku, różnic jakie słyszysz po różnych zmianach. Opisujesz to w sposób tak precyzyjny jakbyś zęby zjadła na słuchaniu i testowaniu sprzętu audio.
No dobra, starczy icon_lol.gif , bo jak mówią "chwalone szybko zdycha" icon_twisted.gif

Z tym, co konkretne ustawienie (kolumn i miejsca odsłuchowego) robią z dźwiękiem, po prostu potwierdzasz moje obserwacje.
Chcesz dodać mocy i soczystości niskich tonów.
Jeśli chodzi o kable głośnikowe, to na pewno Melodika pomoże. Choć na pewno trzeba by patrzeć za kablami o jak największym przekroju. Może być i Melodika, byle jak "najgrubsza" icon_wink.gif .
Ale mam swojego faworyta jeśli idzie o moc niskich tonów. Są to interkonekty Monster Cable Interlink 400. Albo lepiej Monster Cable z serii Reference. Może coś tu poplątałem. Zanim kupisz, daj znać, zapytaj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow icon_wink.gif Dziękuję bardzo za tak miły i pokrzepiający post. To ja się bardzo cieszę, że ktoś czyta uważnie te moje "bazgroły" i nie jest obojętny na ich treść. Ciężko teraz o ludzi , którzy pomagali by z własnej woli i "za darmo", więc przede wszystkim wielki szacunek dla Ciebie i pozostałych forumowiczów którzy pomagają mi tak wytrwale. icon_smile.gif

Jeśli chodzi o przewody do kolumn to znalazłam melodike o większym przekroju:

http://sklep.rms.pl/melodika-mdc2400-purpl...z-zyla-basscore

Widzę , że ogólnie opinie zbiera dobre, cena nie jest zła , więc narazie on chodzi mi po głowie. Patrzyłam na Monster Cable, ale widzę że na allegro jest ich mało. Może jakieś używki się trafią. No nic , będę obserwować i coś zadecyduję, póki co mi się nie śpieszy z tym więc na spokojnie.

Dzięki za rady icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, że chodzi o używki.
Jakby Ci się opłacało zapłacić za wysyłkę w obydwie strony, to mogę Ci pożyczyć do odsłuchu interkonekty Monster Cable Interlink 400.
Ale by to było pewnie ze 24 - 26 zł minimum. Te kable można kupić mniej więcej od 70 zł wzwyż, więc jak chcesz?

Głośnikowe Melodiki 4 mm, powinny też pomóc, choć z doświadczenia wiem, że bardziej wzmacniają niskie tony te interkonekty Monstera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za propozycję icon_smile.gif

Od razu mówię, że jeżeli wysłać te kabelki to tylko kurierem, poczcie Polskiej z doświadczenia nie ufam.
.
Teraz mam pytanie , czy w razie co chciałbyś je sprzedać icon_redface.gif ?

Bo jeżeli nie to wtedy poczekam , może się trafią na allegro w dobrej cenie i tam zakupie.Jak się nie spodobają to sprzedam.
A tak jakbym pożyczyła od Ciebie to bym wydała 40 zł na kurierów w dwie strony i jakby mi nie podeszły to sprawa jasna, ale dopiero byłby bigos jakby mi się spodobały i musiałabym je oddać icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię tak , że poczekam , może ktoś będzie sprzedawał na allegro po korzystnej cenie. Boję się , że mogę se narobić smaku ,a później będę musiała z tym się rozstać, a produkt ten wcale nie jest dostępny od ręki icon_wink.gif
Niemniej bardzo Ci dziękuje za propozycję, naprawdę to doceniam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabli - z niedrogich RCA to patrz też na nowszy model Interlink 450 (ma trochę lepsze wtyki-nacięcia na końcu są skręcone zamiast proste, jak zobaczysz na zdjęciu to będziesz wiedziała o co chodzi).

Natomiast z niedrogich kabli głośnikowych z dobrym basem to polecam Monster Z1R. Pojawiają się jako używane...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ,że może wycofać trochę górę i średnicę? Czytałam , że te kable naprawdę wzmacniają niskie tony, może siłą rzeczy wtedy ta reszta pasma jest przysłonięta wtedy trochę przez nie.

Jeśli chodzi o Melodikę to zbiera równie dużo pozytywnych opinii. No nic, póki co jak pisałam mi się nie śpieszy , zbieram informację .

Jak coś zakupię to zdam relację , czy poszło w dobrym kierunku czy złym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, tak sobię myślę teraz, jak mogłam spędzić 30 lat mojego życia nie słysząc tego co teraz. Po prostu nie mogę w to uwierzyć jak dźwięk z dwóch kolumn może być tak trójwymiarowy, przestrzenny, nie wspominając już o innych wspaniałych aspektach brzmienia. A ja myślałam , że dźwięk z mojego kina jest fajny, nie mówiąc już o mojej super plastikowej wieży Az wstyd się przyznać icon_redface.gif
Najlepsze jest to , że zaczynam słuchać muzyki , o której nigdy nie myślałam , że będe słuchać...
I to wszystko przy bardzo budżetowym stereo, dla Was może to się śmieszne wydawać, zapewne macie sto razy lepsze zestawy w domu icon_wink.gif
Nie chcę nawet myśleć co się dzieje przy sprzęcie takim za 20.000 zł. oczywiście używanym icon_wink.gif

Muszę powiedzieć , że to jest chyba najlepszy prezent jaki w życiu dostałam, nie tyle kolumny co "wejście w ten wymiar muzyki"...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po prostu nie mogę w to uwierzyć jak dźwięk z dwóch kolumn może być tak trójwymiarowy, przestrzenny, nie wspominając już o innych wspaniałych aspektach brzmienia.

Cieszę się, że jesteś zadowolona z efektów!

Cytat

I to wszystko przy bardzo budżetowym stereo, dla Was może to się śmieszne wydawać, zapewne macie sto razy lepsze zestawy w domu icon_wink.gif

Niekoniecznie "sto razy lepsze"...
Bo obecność na Forum i wypowiadanie się (sensowne) jest związane z doświadczeniem (i chęcią pomocy), a nie tylko drogim sprzętem (choć oczywiście jedno nie wyklucza drugiego icon_lol.gif ).

Widzisz po sobie, ile dała Twoja chęć dowiedzenia się czegoś i skorzystania z rad.
A że przy okazji jeszcze widzisz sens kolejnych kroków i nie boisz się eksperymentów, to pozytywny wynik widać - tzn. słychać.
Poza tym porządnie przygotowałaś się do tematu - już Twój pierwszy post w tym wątku o tym świadczy
(a niestety wiele osób na forum zadaje pytanie w którym nie wiadomo o co chodzi - a potem się obraża na wszystkich/a nawet obraża wszystkich).
No i to, że potrafisz jeszcze podziękować i sensownie postępujesz zachęca innych do kolejnych porad i dyskusji icon_cool.gif

Cytat

Nie chcę nawet myśleć co się dzieje przy sprzęcie takim za 20.000 zł. oczywiście używanym icon_wink.gif


Dobrze się dzieje - pod warunkiem, że sprzęt jest dobrze do siebie dobrany.
Jak jest to robione bez głowy, to drogi sprzęt potrafi bardzo słabo zagrać.
A w dodatku do drogiego sprzętu zazwyczaj dobiera się drogie kable i różne "bajery". No i robi się jeszcze drożej icon_eek.gif

Pozdrawiam i życzę Ci długiej oraz owocnej zabawy z audio (i na Forum AUDIO też)!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja jeszcze krótko.
Z kabli Monster polecam jednak tylko interkonekty. Głośnikowe właśnie niekoniecznie.

RoRo, interkonekty Interlink 400 mają takie właśnie wtyki. Są skręcone a nie proste. Mam, to wiem.
A modelu Interlink 450 nie znam. Jest w ogóle taki?

Domi, napisz ile możesz max przeznaczyć na kable głośnikowe, to spróbuję wyszukać Ci dobrych używanych. Jaka to ma być długość, 2x (ile?) metrów? Kable też warto kupować używane. Może nawet "warciej" icon_lol.gif .

Największy skok jakościowy następuje właśnie po przejściu z taniego lo-fi na dobrą budżetówkę, czy niższą klasę średnią (klasyfikacja/podział umowny).
Później jakość dźwięku rośnie odwrotnie proporcjonalnie do ceny. Wykładniczo, czy jakoś tak. Ale rośnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość kabli to 2 x 3m. Max mogę przeznaczyć powiedzmy 250 zł. Poźniej najwyżej interkonekt jakiś lepszy dokupię, No chyba , że to interkonekt będzie miał większy wplyw na dzwięk niż kable głośnikowe w tej cenie to wiadomo że lepiej interkonekt;) Rozumiem , że cięzko wam określić więc w sumie wsio ryba. Najpierw spróbuję jedno , a jak się nie spodoba to odsprzedam icon_wink.gif Jeżeli interkonekt to długość tylko 1m wchodzi w grę, gdyż 0,5m jest za krótki.

Ja czytam i czytam o tych kablach i w sumie dalej nic nie wiem , tego jest tyle , że głowa pęka icon_wink.gif

Dzięki za pomoc icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

RoRo, interkonekty Interlink 400 mają takie właśnie wtyki. Są skręcone a nie proste. Mam, to wiem.
A modelu Interlink 450 nie znam. Jest w ogóle taki?


F1angel,
no bez żartów icon_confused.gif ! To jeszcze 15 dni zostało do odpowiedniej daty

Znasz mnie przecież - jakby nie było takiego kabla, to bym o nim nie pisał!!!
Zdarzają się na Forum specjaliści od teoretyzowania, ale nie ja...

A jak wygląda Monster 450i - wystarczy kliknąć w link poniżej
http://audiopolis.pl/monster-cable-450i-1-...lugosci-1m.html
https://dstatic.computeruniverse.net/images...0199A030B01.jpg
albo starym zwyczajem (dość często przez nas obu sugerowanym na Forym) skorzystać z pomocy wujka G. icon_lol.gif
A jakby ktoś chciał kupić - to tu jest dostępny (nowy, długość 1m) za 249zł
http://allegro.pl/monster-cable-450i-2xrca...5992165632.html


Pierwsze wersje kabla Monster (np. 300, 400 i 500) miały proste wtyki, a chyba (no mogły być jakieś pośrednie) dopiero wersja oznaczana jako mk II ma skręcone wtyki (tzw. Turbine). No i dlatego 400i mkII wygląda podobnie jak 450i

Pozdrawiam
PS. Mam, to wiem ... icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo, wiesz, że ja lubię prowokować icon_biggrin.gif A także wiesz, że nie podejrzewałbym Cię o podobne sprawy icon_lol.gif
Ale mam wersję mkI i wtyk jest turbinowy (tak się chyba go nazywa). A kable te kupiłem już jako używane w 1993 roku.
Chyba, że chodzi Ci o obudowę a nie nacięcia na wtyku, wówczas się zgodzę, że w 450 jest skręcenie. Ale to tylko mało istotny element.
Nie wiem, czy jest sens wydawać na model 450i 249 zł jeśli można kupić 400 już od 70 zł?

Domi, jak już pisałem wolałbym kupić interkonekty, ponieważ mają naprawdę mocny, wręcz napompowany dół, dobrą średnicę i całkiem niezłe (może lekko zgranulowane) wysokie. Kable Z mają owszem mocne niskie, ale całą resztę dość słabą.
Musiałabyś zastosować bi-wiring i dać Monstery tylko na dół a średnicę oraz wysokie zasilić bardziej wyrafinowanymi kablami.
I ja bym tak zrobił ... pod warunkiem, że zostałbym przy Klipsch'ach.
Tak więc najtańsza opcja, to używane interkonekty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Domi, jak już pisałem wolałbym kupić interkonekty, ponieważ mają naprawdę mocny, wręcz napompowany dół, dobrą średnicę i całkiem niezłe (może lekko zgranulowane) wysokie. Kable Z mają owszem mocne niskie, ale całą resztę dość słabą.
Musiałabyś zastosować bi-wiring i dać Monstery tylko na dół a średnicę oraz wysokie zasilić bardziej wyrafinowanymi kablami.
I ja bym tak zrobił ... pod warunkiem, że zostałbym przy Klipsch'ach.
Tak więc najtańsza opcja, to używane interkonekty.



Sprawa jasna, Interkonekty na dzień dzisiejszy tylko wchodzą w grę icon_wink.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1angel,
Co do wtyków i nacięć na wtyku - mam pierwszą wersję Monstera 500 i ma inne zarówno wtyki, jak i końcówki (proste - nie turbinowe).
Starego modelu 400 (z prostymi, nie skośnymi/turbinowymi nacięciami) już nie mam, "poszła" z jakimś starym sprzętem. No ale coś jeszcze pamiętam, bo zainteresował mnie kiedyś temat jakie powinny być wtyki i różnice między interkonektami 400, 400 mk II a 450.
Tematu 400i mkI nie zgłębiałem, bo akurat wtedy takich kabli nie było w okolicy.

O modelu Monster 450i napisałem dlatego, że może się trafić okazyjnie - podobnie jak inne modele Monstera.
Natomiast wiem, że nie dałbym za niego więcej niż 40...50% ceny (jeśli bym potrzebował kolejnych kabli tej klasy).
Po prostu czasami jest posucha na kable w dobrej cenie, innym razem jest pare fajnych interkonektów za rozsądne pieniądze.


Dominika,
jak widzisz - jest parę modeli interkonektów Monstera w podobnej cenie. A czy to będzie 400i, 450 czy 500 to każde wyjście dobre.
Co do najniższych modeli Monstera (200) to nie próbowałem, dla mnie 400/450 to minimum.
Model 100 używałem do podłączeń testowych (podobnie jak podstawowych ProfiGold czy ProLink), po prostu by sprawdzić czy sprzęt w ogóle jest sprawny (gra czy nie gra).

A co do głośnikowych Monsterów - wyższe niż Z1R modele kosztują dużo i raczej mało kto u nas się na nie decyduje. Stąd znajomość kabli kończy się zapewne na Z1R oraz Z2R.
O modelu Z1R wspomniałem dlatego, że może być niezły dla tych, którym brakuje basu i są skłonni przyjąć wzmocnienie niskich tonów kosztem związanego z tym lekkiego osłabienia średnich i wysokich tonów. Można je również zastosować do kolumn podstawkowych gdy chcemy osiągnąć taki efekt.
Albo jak już wspomniał F1angel: Z1R na dół, a inny kabel na górę.
Albo kupić Z1R w wersji bi-wire (bo jest taka )

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...