Skocz do zawartości

AUDIO SHOW 2016...


RoRo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja byłem w pokoju dwu krotnie, bo liczyłem że w końcu, coś mnie ujmie. Za pierwszym razem puścili jazzowy kawałek z trąbką to ludzie w ciągu 30sek wyszli, aż mi się tych panów z firmy żal zrobiło, ale strasznie się słuchało i też uciekłem. Pisałem o tym w poście zaraz po Audio show...
...każdy kolejny utwór ( jazz, rozrywka, rock) pokazywał, że te kolumny nie potrafią zaoferować ponad męczącą dziwną wyższą średnicę z nosową manierą, reszta pasma dziwnie wycofana, lub odzywająca się nie w czasie. W dawnych Altusach to chociaż średnica była w miarę ok. względem reszty pasma, a w nowych jakoś dziwnie nie tak. Potem po kolejnej melodii i taktach rozpoznałem, że gra np. Dire Straits " On every street", też mało ciekawie , a ten kawałek, jak i ich płyty, jest dobrze nagrany. Więc to nie była kwestia akustyki pokoju ( tak kiedyś przeczytałem, jako usprawiedliwienie), a może repertuar źle dobrali, może one są przeznaczone do jakiś innych kawałków , no ale powinni to brać pod uwagę przed AS.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z Tonsilem jest tak, że jak kiedyś były praktycznie jedyną firmą nagłaśniającą imprezy (dawno temu), nic innego nie można było kupić. Grało to miernie i do tej pory jadą na "legendzie", dziwnej legendzie, bo budowanej na podstawie "nie ma kolumn na rynku, a my mamy i możemy sprzedać"

To jest jak z samochodem "Polonez", pod koniec lat 70 (1978r.) gdy powstał był bardzo zaawansowaną konstrukcją, nowoczesną, z hydraulicznym servo, chyba pierwsze lub jedno z pierwszych w europie, ale błąd polegał na tym, że przez ponad 20 lat nic się nie zmieniło poza nadwoziem delikatnie "liftingowanym", gdzie inne marki stawiały na rozwój i ciągłe modyfikacje. Podobnie spawa ma się z Tonsilem, To przypadłość niektórych polskich marek. Widziałem ich pokój, ale jakoś nie skusiłem się tam wejść.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych Altusach, niby solidna i ciężka skrzynia, materiały, kształt i rozmieszczenie głośników, a jako jakoś całość słabo, coś nie gra , lub nie zgrane.
Co do innych krajowych producentów i marek, to jak się zastanowić, było ich bardzo dużo . Na każdym piętrze w Sobieskim nieraz trzy pokoje okazywały się "narodowymi" . Przy okazji plusem było posłuchać jak opowiadali o swoich wyrobach ich twórcy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Z ciekawostek - zarówno w tym roku jak i w poprzednim ze sprzętem AYON grały kolumny Lumen White.
Myślałem że to jest nowa konstrukcja i nowa firma, a dziś w ramach przeglądania starych pism znalazłem w HiFi-Muzyka numer 11 z 2014 relację z "Wystawy Hi-end Monachium" z maja 2004 roku.
A tam nie tylko były pokazane kolumny Lumen White - wyglądające bardzo podobnie do tych z naszego AudioShow. Również w nich były przetworniki ceramiczne i obudowy w kształcie łez. A ja zrozumiałem, że to świeże konstrukcje - a być może chodziło nie o nowy model (lub modyfikację istniejącego), ale o pomysł połączenia ich z elektroniką AYONa.
Zresztą w tym samym artykule jest informacja o kolumnach AYON...

Czy pamiętacie może jakie sformułowania były użyte w tegorocznym (lub z 2015 roku) AudioShow na temat tych kolumn Lumen White?


PS. Pacio
Niestety (jak się zapewne domyśliłeś) grono warszawskie nie ma tej gazetki.
A udało Ci się coś ciekawego trafić w TopHiFi w ramach "czarnego piątku"?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.



×
×
  • Utwórz nowe...