Skocz do zawartości

gutek123

Recommended Posts

Witaj kolego. Przeważnie jeśli w jakiejkolwiek dziedzinie chcesz uzyskać dobra, rzeczowa odpowiedz dobrze jest zadać odpowiednio sformułowane pytanie. Nasi moderatorzy poświęcili swój czas by ułatwić to nowym userom i stworzyli regulamin i opisali co warto zawrzeć w pierwszym poście. Postaraj się dokładnie opisać pytanie według zaleceń, a uzyskasz na pewno wyczerpująca pomoc ze strony forumowiczów. Pozdrawiam:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo słowo fajnie niewiele mówi, a każdy ma inny gust i oczekiwania. Może napisz co grało u Ciebie poprzednio co było na tak, a co na nie. Lub jak jest teraz z Castlami 5 z obecnym wzmacniaczem, albo jak grały z innym piecem w salonie jak kupowałeś. Taki punkt odniesienia to świetna rzecz do poszukiwań i sporo ułatwia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Fajnie, to dla każdego oznacza coś innego. Poczytaj poradnik "Pierwsze posty" na stronie głównej forum.

Możesz spojrzeć jak swoje pierwsze posty napisali koleżanka i koledzy. Warto się tym zainspirować, popatrzeć, zastanowić się co trzeba podać, jakie informacje, o co zapytać.

http://forum.audio.com.pl/Jaki-wybrac-sprzet-wzmacniacz-CD-do-kolumn-Celestion-DL4-t40922.html
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html

Bardzo pomocny byłby rysunek Twojego pokoju z pokazaniem jak ustawisz kolumny. A tu masz poradniki dotyczące akustyki i ustawiania kolumn. Bo to podstawa i nie można tego pominąć jeśli poważnie myśli się o dobrym dźwięku.

https://www.rms.pl/aktualnosci/sprzet/716-akustyka-pomieszcze                                                                             http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc teraz te kolumny graja z amplitunerem DENON AVR2807 (wczesniej DENON grał z JBL L80 jako kino domowe) w pomieszczeniu 25 m2 które mam całkowicie do dyspozycji więc mozliwość wytłumienia i poustawiania mebli dowolna słucham głównie łagodnego rocka i elektroniki to pomieszczenie przewiduje tylko stereo wiec poszukuje wzmacniacza najlepiej uzywanego

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuje za wytrwałość i pomoc przeczytałem artykuł ukierunkował mnie na NAD-a jak wspomniałem od paru dni mam na testy Advance Acoustic MAP 305 II teraz muszę porównać z jakimś wzmacniaczem wymienionym wcześniej bo w tej chwili nie jestem do końca zadowolony no i jeszcze kwestia kabli  PROLINK HQ OFC 2x2.5mm może tu jest za słabo ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny mają mocno zaznaczony swój charakter brzmienia, ale nie potrzebują specjalnie korekt, dźwięk jest gęsty, ciepły ale jednocześnie przejrzysty, z wyraźną górą. Bardzo fajny i muzykalny model. To jest konstrukcja na linii transmisyjnej, więc do pełni zadowolenia potrzeba wzmacniacza przede wszystkim z szybkim i dobrze kontrolowanym basem, także o sporej mocy (dość niska efektywność). Pisałeś że masz Advance 305, amplituner Denona tylko nic pomocnego z tego nie wynika. To są jakieś punkty odniesienia a nie wpadłeś na tak genialny pomysł aby napisać choć kilka słów jak te kolumny z nimi grają i w jakim kierunku chciałbyś poprawić, zmienić brzmienie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn właśnie podczas odsłuchu wybrałem je spośród PYLON AUDIO SAPPHIRE 31 ,KLIPSCH RP 250 podłączone były do mojego DENONA AVR 2807 i z nim grały najlepiej myślałem że kupie kolumny i tyle ale się zaczeło przygotowałem i wytłumiłem pomieszczenie nie wiem czy nie za bardzo. Podłączyłem Castle pod Advance jest dużo lepiej słucham głównie z TITAL-a HI-FI przez DAC dacmagic 100. muzyka bardzo różna rock elektronika ostatnio PORCUPINE TREE, DEEP PURPLE, OLDFIELD, BONAMASA, TYPE O NEGATIVE, DIANA CRALL. Wcześniej słuchałem na JBL LX 800 porównując z Castlami grały zbyt agresywnie teraz chciałbym ten dźwięk jeszcze ocieplić i zastanawiam się czy zmiana wzmacniacza z Advance na NAD C326BEE to dobry kierunek. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wytrwałość więc eksperymentuje DENON + JBL do kina CASTLE + Advance do stereo oddzielne pomieszczenia oczywiście. Teraz słucham liniowo i tak chciałem pozostać ale twoja propozycja AUDIOLAB 8200q bardzo mnie zastanawia bo w niektórych utworach bas jest zupełnie wystarczający niskie tony są soczyste i selektywne a w niektórych sporo brakuje. Uf muszę ochłonąć. Bardzo dziękuje za poświęcony czas teraz wychodzę ale przygotuje się do następnego posta i narysuje to pomieszczenie jak widać wszystko można tu poprzestawiać :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, tak. Na pewno dużo można osiągnąć poprzez poprawę akustyki i odpowiednie ustawienie kolumn.

Widzę, że masz bardzo fajny sufit. Nie jest płaski a działa z pewnością jak niezły dyfuzor. To duży atut. Choć nie wykluczone, że działałby lepiej gdybyś ustawił kolumny przy którejś ścianie bocznej, czyli o 90 stopni w stosunku do obecnego ustawienia. Na pewno pomożemy Ci tu w tych sprawach. Tymczasem posłuchaj jak grają urządzenia i opisz swoje wrażenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gutek123 napisał:

Co do kolumn właśnie podczas odsłuchu wybrałem je spośród PYLON AUDIO SAPPHIRE 31 ,KLIPSCH RP 250 podłączone były do mojego DENONA AVR 2807 i z nim grały najlepiej myślałem że kupie kolumny i tyle ale się zaczeło przygotowałem i wytłumiłem pomieszczenie nie wiem czy nie za bardzo. Podłączyłem Castle pod Advance jest dużo lepiej słucham głównie z TITAL-a HI-FI przez DAC dacmagic 100. muzyka bardzo różna rock elektronika ostatnio PORCUPINE TREE, DEEP PURPLE, OLDFIELD, BONAMASA, TYPE O NEGATIVE, DIANA CRALL. Wcześniej słuchałem na JBL LX 800 porównując z Castlami grały zbyt agresywnie teraz chciałbym ten dźwięk jeszcze ocieplić i zastanawiam się czy zmiana wzmacniacza z Advance na NAD C326BEE to dobry kierunek. 

 

Nie dobry, to skok w bok albo i w tył. Choć to też kwestia zgrania.

Na Allegro jest Copland CSA 8, brzmieniowo to co najmniej 1 półka wyżej od tego Advance i Nada. Kolega grał przez pewien czas tym wzmacniaczem (w zasadzie to CSA 28 - ale to ten sam model tylko z pilotem) z Castle Knight 2 i zacnie to grało. Wzmacniacz gra dynamicznie, szczegółowo i z ładną barwą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, gutek123 napisał:

Teraz słucham liniowo i tak chciałem pozostać ale twoja propozycja AUDIOLAB 8200q bardzo mnie zastanawia Uf muszę ochłonąć. 

Nie wiem dlaczego napisałem 8200q.... to jest przedwzmacniacz a nie wzmacniacz.

chodzilo o 8200a. To jest wzmacniacz zintegrowany.

Przepraszam za zamieszanie.

 

Ten Copland to fajna propozycja, ale autor wątku chciał ocieplić brzmienie. Choć oczywiście powstaje pytanie co rozumie przez ocieplenie....

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@don, niestety ale CSA 28 to nie CSA 8 z pilotem tylko CSA 14 z pilotem. Choć ogólnie CSA 8 rzeczywiście jest dobrym wzmacniaczem, choć to klasa niżej niż 14 i 28. Czy będzie lepszym wyborem od AA, to w dużej mierze kwestia konfiguracji i preferencji.

@Fafniak, oczywiście, że przedwzmacniacz. Sam na to spojrzałem, ale jakoś mi umknęło później. A lepszy byłby Audiolab 8000S. Ale wersja angierlska. Choć już gra nieco chłodniej od pozostałych.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...