Skocz do zawartości

Dac do 600 zl do stereo


marek044

Recommended Posts

W mojej opinii DAC poprawi brzmienie komputera w systemie dość znacznie (od najtańszych, po te droższe), pytanie się pojawia który wybrać. Osobiście testowałem nowego Dac Magic 100 w dwóch systemach i przyniósł on poprawę w brzmieniu dość znaczną, ostatnio na forum polecano w podobnych pieniądzach DAC Nostromo. Testowałem także dwa modele dość tanie (Fiio -120 zł oraz Nu Force- około 500zł). Każdy z DAC'ów wprowadził poprawę, jednakże róną. Uważam, że kierunek prawidłowy, jednakże co do modelu jaki się sprawdzi u Ciebie trudno wyrokować, gdyż zależy to od składowych systemu. Zrób wszystko, żeby dokonać odsłuchu u siebie, wówczas sam ocenisz jaka jest poprawa, w jakich aspektach oraz jak duża. 

Polecam do przeczytania wątek poświęcony DAC do 1000 zł:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że propozycja bardzo dobra co do wypożyczenia od @S4Home. Dobrze by było, żeby jeszcze z dwa modele ze sobą porównać w zbliżonym budżecie, choć przy budżetowych systemach ta różnica się zaciera, jednakże na pewno jest. Może @S4Home posiada jakieś DAC'ki w podobnym budżecie co Cambridge ? 

Nostromo nie słuchałem, jednakże jeśli @audiowit go poleca, to ja osobiście zaufałbym człowiekowi, gdyż on wie co pisze. Zaś jeśli jest możliwość odsłuchu obu to bym tak polecał, gdyż każdy ma swoje preferencje i nie wiadomo co może Ci się bardziej spodobać. Ja od siebie mogę powiedzieć, że Cambridge "setka" to na pewno dobre urządzenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Do tych kolumn koniecznie jasny dac. Weź sobie od nas Cambridge 100 i zobaczysz że wtedy odzyskają blask.

Wiem co mówię bo grałem na nich za młodego. Najpierw z sonym, później z nadem. 

 

Zapraszam do wypożyczenia i sprawdzenia daca u siebie

Dzięki za odp. 

A jaki jest koszt wypożyczenia Daca 

7 godzin temu, S4Home napisał:

Do tych kolumn koniecznie jasny dac. Weź sobie od nas Cambridge 100 i zobaczysz że wtedy odzyskają blask.

Wiem co mówię bo grałem na nich za młodego. Najpierw z sonym, później z nadem. 

 

Zapraszam do wypożyczenia i sprawdzenia daca u siebie

Dzięki za odpowiedź. 

A jaki jest koszt wypożyczenia Daca? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do nas. Taniej niż katalogowo.

Nowego innego daca w tej cenie po prostu nie znajdziesz. Używanego i owszem. Ale nie do końca może spasować do systemu. Musical fidelity czy jakimś dzienym trafem jeśli ktoś sprzedawał by rdaca to i tak uważam że barwowo dac 100 w tym systemie sprawdzi się lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Ja słuchałem dac magic 100 pożyczony od kolegi przez 3 dni na swoim systemie i dźwięk był bardzo płaski. Lepiej brzmiał wiim przez jack do nada. Poczytałem i kupiłem w ciemno toppinga d30 i jest elegancko. Brzmienie nasycone z dobrym basem i detaliczne. Do budżetowych systemów bardzo dobry dac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2022 o 10:40, Q21 napisał:

To tak samo jak byśmy powiedzieli, że każdy Musical Fidelity gra muzykalnie ;) 

Ja bym powiedział że gra wycofanie górą. Czy muzykalnie to nie zawsze.

15 godzin temu, P-na napisał:

Istotna rzecz jakimi kablami RCA i USB biegnie sygnał ,w dodatku o ile zasilany jest poprzez kabel ( IEC  )który można wymienić , to można by jaszcze się pobawić.

Może i istotne ale sygnatury brzmienia nie zmienisz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...