Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

40 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Eversolo ma Hdmi, z tym że to nie jest Hdmi Arc.

Tidal Connect z Arcama sa 30 puszczasz, włączając na telefonie to co chcesz z Tidala, klikasz na to co gra (czyli ten mały pasek z nagraniem które leci),ono się powiększa i u góry klikasz w ikonkę przesyłu pokazuje ci się na co możesz przesłać, potwierdzasz że Arcam i już gra.Pózniej już tylko zmieniasz muzę.Ale dla mnie ciut lepiej gra to po UPnP z aplikacji Mconnect. Lepiej od Tidala dla mnie gra też Qobuz i on z Mconnect może iść 192kHz, a z Connecta idzie tylko 96kHz.

image.png.59a01f319f13bce21d956cfbb17857c9.png

Tak, oczywiście mówię o wersji ARC, dla podłączenia z TV. 
 

co do Tidala, to przesyła on w jakości 24-bit/192kHz a muzyka idzie bezpośrednio z serwera (przy odsłuchu na Tidal Connect). Wydaje mi się, że dodanie kolejnego elementu pomiędzy serwer a streamer, jak nasz telefon, może w najlepszym przypadku utrzymać ten poziom.

mowie tylko co mi się wydaje, jak mówiłem wcześniej, jestem tylko amatorem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Afgi napisał:

Tak, oczywiście mówię o wersji ARC, dla podłączenia z TV. 
 

co do Tidala, to przesyła on w jakości 24-bit/192kHz a muzyka idzie bezpośrednio z serwera (przy odsłuchu na Tidal Connect). Wydaje mi się, że dodanie kolejnego elementu pomiędzy serwer a streamer, jak nasz telefon, może w najlepszym przypadku utrzymać ten poziom.

mowie tylko co mi się wydaje, jak mówiłem wcześniej, jestem tylko amatorem :)

No ja ci na to nie odpowiem, bo też nazwał bym się amatorem.

Ja mam to wszystko załatwione Arcamem SA30 i o nic nie muszę się martwić. Ma Hdmi Arc, świetnie grający streamer i poza jakimiś drobiazgami nic mi więcej nie potrzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2024 o 16:40, Afgi napisał:

Czesc, do środka ekranu około 1.20m oraz 2.50m. Faktycznie są daleko i nieforemnie. 
 

czemu mocniejszy? Czy odległość ma tu też znaczenie (przy tych samych kolumnach i założeniu że wzmacniacz jest odpowiednio dobrany do mocy kolumn)?

a do tego Arcama 25 jaki DAC/streamer byś ewentualnie dodał? 
Mysle ewentualnie o Eversolo DMP6 lub Wimm Pro lub Cambridge CXN100. Zastanawia mnie czy przy takim rozstrzał cenowym będę widział różnice w dźwięku z TV oraz Tidal? 
lub faktycznie ten wcześniej.omawiany Arcam SA30, ale trochę mnie martwi brak ciągłości produkcji oraz słabą recenzje app, ale ma masę innych zalet. 
 

 

Chodzi o samą klasę kolumni wzmacniacza.

Ja jestem za CXN100. Dla mnie eversolo gra gorzej. Prościej. Ale wyglada ekstremalnie lepiej.

SA30 co sugeruje  koelga z importu jest świetną opcją.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Chodzi o samą klasę kolumni wzmacniacza.

Ja jestem za CXN100. Dla mnie eversolo gra gorzej. Prościej. Ale wyglada ekstremalnie lepiej.

SA30 co sugeruje  koelga z importu jest świetną opcją.

 

Super, dzięki 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,   w temacie streamerów mam pytanie. Zastanawiając się na  dokończeniu  budowy  systemu , szukałem  streameara z DaAKem  bez wzmacniacza. Po analizie  i przeglądzie  urządzeń  "all in One",  po tym  jak zdałem sobię sprawe że  wiekszośc czasu spędzam w salonie  z TV ,nie w pokoju z zestawem  stereo ,  zastanowiłem się nad kupnem streamera do salonu  z opcją przesyłu  do mojego zestawu w innym  pokoju.  I tu mam  pytanie czy  istnieje taka możliwość przesyłu do wzmacinacza bez BT. Widziałem  przystawki/odbiorniki   BT , czy  takie rozwiązanie  da się zrealizowac. W jakie gniazdo miałbym taki odbiornik  wpiąć do wzmaka? W salonie  musiałbym mieć  i  streamer   wzamak w jednym  z opcją  przesyłu bezstratnego. Ktoś coś  doradzi? Acha do salonu  chciałbym  kupić jakieś małe monitory  aktywne  by  też je  połączyć ,  tradycyjne ustawienie kolumn będzie trudne, bo mam  taki anturaż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...