Skocz do zawartości
RoRo

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo

Recommended Posts

5 minut temu, S4Home napisał:

Używany Cambridge cxn nawet 1 edycji. I z głowy :)

Piotrek

No wlasnie nie do końca. Trochę mało wejść. W dodatku nie ma wejść analogowych.

1 minutę temu, S4Home napisał:

On ma mało wejść? No to już dobra niech weźmie tego 8050 i będzie z głowy :P

Komputer, tv, CD, bluray.

potrzebne są wiec min 4 wejścia. Chyba, ze kolega ma przyzwoite wyjscie cyfrowe dzwieku na tv to wtedy może puścić dźwięk z bluray hdmi do tv, a potem optykiem/coaxialem do tego CXN. Komputer przez usb, a transport CD optykiem/coaxialem. Wtedy jednak wszystkie wejścia są zajęte i żadnego sprzętu już nie podłączy. Ale rzeczywiście jakościowo jest to bardzo dobra opcja. Wiec jeśli nic więcej kolega nie będzie podłączał to chyba mamy zwycięzcę ;) 

Z kompa idzie po sieci

Z tv po optyku, CD, blu-ray no raczej też się da. Dla chcącego nic trudnego. Ale to tylko pomysł. Urządzenie fajne. 

Piotrek

Na Twoim miejscu zastanowiłbym sie na poważnie z czego będziesz korzystał najczęściej. Fakt wyposażenie jest ważne ale RN803 to na prawdę nie zły klocek. Nie dawno męczyłem go w Łódzkim THF i byłem pod wrażeniem (z kolumnami BW683)

Dziękuję Koledzy za podpowiedzi! :)

Zbierając propozycje od Was i siebie ;)

1. Onkyo TX-8050 - stary ale jary, tzn. ma wszystko z wejść i wyjść, brak DLNA, dobra cena za używany - jak ma się brzmieniowo do pozostałych?

2. Audiolab 8200 DQ lub Audiolab 8200 CDQ - ciekawy sprzęt, ma wszystko z wejść i wyjść (w tym XLR), gdzie go dostać używanego w dobrej cenie (budżet 2000 zł)?

3. Onkyo TX-8270 - brak pre out (jest co prawda wyjście pre out na drugą strefę, tylko jak to będzie funkcjonować, jeśli tam się podłączy monitory aktywne a do głównej strefy nic..?). Po prostu szkoda, że Onkyo od modelu TX-8150 usunął pre outy.

4. Yamaha R-N803D - brak pre out

5. Cambridge Audio CXN - brak wejść analogowych

6. Yamaha WXC-50 - ciekawe urządzenie w dobrej cenie. Ma tylko 1 wejście analogowe, potrzebny byłby analogowy przedwzmacniacz lub jakiś ciekawy pasywny "wynalazek" :)

Wychodzi na to, że pkt. 1, 2, 6 wchodzą w grę. Jak byście je sklasyfikowali brzmieniowo?

3 godziny temu, PiotrPi napisał:

1. Onkyo TX-8050 - stary ale jary, tzn. ma wszystko z wejść i wyjść, brak DLNA, dobra cena za używany - jak ma się brzmieniowo do pozostałych?

Skąd pomysł, że on nie ma DLNA? Mój ma.

8 minut temu, Dydex napisał:

Skąd pomysł, że on nie ma DLNA? Mój ma.

Raczej to, że były zgłaszane problemy z DLNA, jeśli działa, to tym lepiej :)

Weź sobie tego 8050. Używany , tani i na początek drogi ci wystarczy. Później zweryfikujesz co tak na prawdę z niego używasz.

Piotrek

Dnia 22.05.2018 o 07:42, S4Home napisał:

Weź sobie tego 8050. Używany , tani i na początek drogi ci wystarczy. Później zweryfikujesz co tak na prawdę z niego używasz.

Piotrek

Dzięki, z moich rozeznań w taniej opcji 8050 pasuje. A że nie jestem na początku drogi, więc szukam czegoś lepszego brzmieniowo oprócz wyposażenia :)

Jesteś na początku drogi. 

Bo jeśli nie, to zrozumiał byś połączenie kwestii funkcjonalności, brzemienia i ceny...

Piotrek

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jesteś na początku drogi. 

Bo jeśli nie, to zrozumiał byś połączenie kwestii funkcjonalności, brzemienia i ceny...

Piotrek

Dziękuję za objawioną prawdę na mój temat ;) Nie znamy się, więc nie wiemy nic na temat swojej drogi. Moje potrzeby są ściśle określone i zapytanie dotyczyło najpierw wyposażenia a potem dopiero brzmienia, ze znanych mi przyczyn. Czas obecności na forum nie ma tu nic do rzeczy, proszę o konstruktywne rady w temacie sprzętu a jeśli takich w danym momencie nie ma, to lepiej zostawić uwagi dla siebie. Proszę o konkrety i rady, dyskusją na temat drogi nie jestem zainteresowany.

To ja może rzucę coś dość dziwnego dla wielu ludzi tutaj :) . Wzmacniacz cyfrowy SMSL A8. Może służyć jako DAC i preamp z wejściami cyfrowymi i analogowymi. Do zadań sieciowych do tego Raspberry Pi 3 plus karta z wyjściem cyfrowym. Jeśli potrzeba więcej wejść analogowych , wtedy potrzeba użyć replikatora wejść.

Edytowano przez MobyDick

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się