Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

No wygląda jakby to był jednak delikatnie inny model.

Było by dobrze, gdyż płacenie +2500 za sam stremer nie było by sensowne w tym przypadku.

Z opisu linku:

"

DENON MA-900HNE

Wreszcie Swobodne, soczyste i szczegółowe, z dynamicznym basem i selektywną górą."

Czyli jednak :)

Być może poszli bardziej w brzmienie Marantza a zachowanie mocy Denona.

19 godzin temu, sebik_85 napisał:

Co w tym budżecie mógłbym jeszcze odsłuchać,emotiva TA1 się nie sprawdziła. Jeśli można prosić o propozycję max 2 żeby nie było zbyt dużo tego.

Cyrus ONE, Cambridge AXR100 albo nieco drożej ale już pewnie Roksan Atessa.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Być może poszli bardziej w brzmienie Marantza a zachowanie mocy Denona.

Są razem to pewnie coś mieszają, a może nie. Ciekawe jak jest z dostępnością wszystkich potrzebnych komponentów do danego modelu?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zakupię NAD C700. Czy możecie podpowiedzieć czy są jakiekolwiek opcje multiroomu bez kabla, inne niż kupowanie głośnika bluesound za 400 euro?  Czy inny głośnik z Airplay2 lub Spotify connect pozwoli mi na granie tego samego w dwóch pomieszczeniach?

Niestety wygląda na to, że bluetooth odpada. BluOS nie pozwala grać na głównych głośnikach i urządzeniu bluetooth jednocześnie. Nie widzi też  głośników bluetooth, a tylko słuchawki.

Mam tego Nada teraz w domu do testu i kminię co zrobię ze starymi głośnikami z bluetoothem i chromecastem. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2022 o 07:54, Piotr Sonido napisał:

Mam je odsłuchać jeszcze w tym miesiącu. Ale moim zdaniem to jest to samo co PMA 800 tylko dodana sieć.

Nie ukrywam że bardzo interesuje mnie ta opinia jak i osób które "odsłuchały już nie jedno" i mają porownanie. Tak że czekam z niecierpliwoscią 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, yossarian napisał:

Cześć, stare Onkyo coraz bardziej szwankuje. Muszę kupić nowy wzmacniacz. Chciałbym amplituner stereofoniczny, tylko muszę mieć możliwość podłączenia do niego par, a później z amplitunera wyjście do TV. Budżet do plus minus 4k PLN. Słucham głównie rocka.

 

 

 

A jakie masz kolumny?

Do wyboru masz Cambridge AXR 100 albo Magnat MR 780. Zalezy od barwy dzwieku które chcesz. Jeden gra detalicznie, mocniej, rozdzielczo, drugi łagodniej w górze pasma, cieplej.

Dnia 29.07.2022 o 15:45, zimmon napisał:

Prawdopodobnie zakupię NAD C700. Czy możecie podpowiedzieć czy są jakiekolwiek opcje multiroomu bez kabla, inne niż kupowanie głośnika bluesound za 400 euro?  Czy inny głośnik z Airplay2 lub Spotify connect pozwoli mi na granie tego samego w dwóch pomieszczeniach?

Wydaje mi się że nie. Inne odbiornik Airplay 2 albo Spotify Connect przejmie dzwiek z tego.

Tak to działa.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Do wyboru masz Cambridge AXR 100 albo Magnat MR 780. Zalezy od barwy dzwieku które chcesz. Jeden gra detalicznie, mocniej, rozdzielczo, drugi łagodniej w górze pasma, cieplej.

Piotr

Z tego co widzę to nie mają wejść i wyjść HDMI. Dodatkowo przydałoby się Spotify. 

Czy takie amplitunery stereo istnieją w ogóle? :) Czy pozostają tylko wzmacniacze do kina domowego?

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, yossarian napisał:

Z tego co widzę to nie mają wejść i wyjść HDMI. Dodatkowo przydałoby się Spotify. 

Czy takie amplitunery stereo istnieją w ogóle? :) Czy pozostają tylko wzmacniacze do kina domowego?

Pozdrawiam 

Albo chcesz granie albo chcesz funkcjonalność. Masz ograniczony budżet, wybieraj.

17 godzin temu, Slawko69 napisał:

Jest jeszcze kilka modeli Yamahy

Nie mają HDMI.

Chyba że mówimy o RN 2000

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2022 o 13:31, lysyrafal napisał:

Tak jak przypuszczałem gość ma rację, rzeczywiście jest wydajniejszy, ba, nawet jest mocniejszy od PMA-800NE

https://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacz-cd-wzmacniacz/3529-denon-dcd-900ne-pma-900hne

https://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/3184-dra-800h

Patrzymy na moc przy niższej impedancji, bo większość kolumn taka jest.

No ale nie masz racji wg tych linków, bo porównujesz DRA-800H i PMA-900HNE, a mowa była o PMA-800 vs PMA-900. Chyba, że linki Ci się pomyliły. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Specjalnie wrzuciłem te linki, aby zobrazować to o co pytał kolega @sebik_85

Jeżeli chodzi o test Denon PMA-800NE ( poniżej ) i można go porównać do testu PMA-900HNE ( wyżej )

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3078-pma-800ne

Dodam, że te dwa wzmacniacze korzystają z innych tranzystorów w stopniu końcowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie 

Przymierzam się do zakupu pierwszego zestawu audio

W zasadzie alternatywa dla soundbara…

Kolumny głośnikowe o jakich myśle to Elac debut 2.0 b6.2

Niestety kompletnie nie wiem jaki wzmacniacz kulić czytam w internecie ale sporo ale ciężko jest to wszystko odnieść do moich potrzeb :)

Potrzebuje wzmacniacza który będę mógł podpiąć do TV (najlepiej chuba HDMI) słuchać muzyki z Tidala ewentualnie jakieś radio internetowe ale głównie potrzebuje do filmów i słuchania muzyki (muzyka MIX)

Zależy mi na funkcjonalności ale na jakości dźwięku jak najbardziej też

Budżet okolo £150/200 mieszkam w UK będę głównie szukał na ebay/ facebook 

bede wdzięczny za wszelkie wskazówki gdzyz ciężko to wszystko ogarnąć początkującemu 
Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniaczy z HDMI raczej nie znajdziesz, jedynie musiałbyś szukać amplitunerów stereofonicznych (chociaż tutaj będzie ciężko w tej cenie coś dostać), ewentualnie jeżeli jesteś w stanie z tego zrezygnować, to pójść w stronę takiego rozwiązania jak powyżej Ci kolega napisał, czyli osobno wzmacniacz i streamer. Będzie to na pewno najlepsze rozwiązanie pod kątem jakości dźwięku. Korzystanie z TV jako źródła jest jakimś zawsze kompromisem, więc jeżeli już na takowy iść, to lepszy będzie amplituner stereo, który zapewni Ci muzykę w fajnej jakości, a filmy dadzą sobie też radę, wtedy łączysz się optycznym kablem z urządzeniem i mamy załatwioną sprawę, ewentualnie zawsze pomiędzy możesz dać jeszcze DAC w przyszłości. 

Dlatego na początek może ustalilibyśmy co dla Ciebie z tych co napisałem powyżej było by do zaakceptowania i wtedy można będzie rzucić jakieś konkretne propozycje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...