Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

34 minuty temu, dorsz napisał:

To tylko nośniki.

Stream to dla mnie też forma nośnika. Tyle , że fizycznie ten nośnik nie należy do mnie i ktoś może mi go udostępnić lub nie . Mówię o wycofaniu wsparcia , wyłączeniu radia internetowego , braku aktualizacji do nowych kodeków itd. Nie wspomnę już o dostawcy internetu. Jak dla zbyt dużo ludzi rządzi moim systemem. Pozostanę więc jak pozwolisz , przy tych prostych klockach. Ja prosty człek jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Stream to dla mnie też forma nośnika. Tyle , że fizycznie ten nośnik nie należy do mnie i ktoś może mi go udostępnić lub nie . 

Jak dla zbyt dużo ludzi rządzi moim systemem. Pozostanę więc jak pozwolisz , przy tych prostych klockach. Ja prosty człek jestem.

Nie korzystam ze streamu typu Spotify czy Tidal.

Moim systemem mi nikt nie rządzi. Trzymam płyty na moim własnym dysku sieciowym (NAS) i, w przeciwieństwie do płyt, nie zabiera mi to kupy miejsca w chałupie. Stoi sobie taki NAS obok routera i nie robi mu różnicy czy jest na nim tysiąc, czy dziesięć tysięcy płyt.

Co do obsługi to fakt, lekko nie jest. Najgorszy jest ten brak grzbietów okładek płyt winylowych 😉

No i ten nieustanny brak problemów z laserami, głowicami, igłami...

Screenshot_20221223-181156.jpg

Edytowano przez dorsz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, dorsz napisał:

Moim systemem mi nikt nie rządzi. Trzymam płyty na moim własnym dysku sieciowym (NAS) i, w przeciwieństwie do płyt, nie zabiera mi to kupy miejsca w chałupie.

Stary , nie znam się zupełnie na tym o czym piszesz. Ale mnie akurat słowo dysk się źle kojarzy, odkąd szlag mi trafił kilka tysięcy zdjęć zgromadzonych na dysku twardym 😬

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kraft napisał:

W  Marantzu wyłączyli mi radio internetowe. 

Zaraz zaraz. Jak wyłączyli? Przecież to jest całkiem niestary sprzęt! Niespełna dwa lata temu sam jego zakup rozważałem… Tłumaczą to jakoś? 

6 godzin temu, dorsz napisał:

Transport + NAS i kłopot z głowy.

Myślę, że to jest przyszłość. Niestety… bo ja lubię fizyczne nośniki i obcowanie z nimi w dość istotnym stopniu przyczynia się do mojego zadowolenia z uprawiania tego hobby. 

A streaming to taka wypożyczalnia. Dzisiaj oferują taką jakość i cenę, jutro inną, a pojutrze znikają.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę 😁

Kablowy oprawca 😁😁😁

14 minut temu, sonique napisał:

streaming to taka wypożyczalnia. Dzisiaj oferują taką jakość i cenę, jutro inną, a pojutrze znikają.

Ale w tej wypożyczalnia masz dostęp do takich zasobów muzyki, ja,ich nie jesteswstanie pomieścić na swoich półkach. 

Jakość jest zadowalająca, przynajmniej na poziomie CD, Qobuz trochę lepiej.

4 minuty temu, Asia napisał:

Dawaj foto, niech potomni zobaczą!

A żona to anioł po prostu.

Żona wyszła za "kablarza", ciekawe kiedy się skapnie 🤭

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Zakończyli współpracę z dostawcą usługi. Ale można sobie wykupić licencję samemu. 

Ale to stara sprawa. Może już z dwa lata. Nie pamiętam. 

Mam nadzieję, że to jednostkowy incydent. Wcześniej nie zdarzyło mi się słyszeć o niczym takim chociaż każdy użytkownik stramerów ma z pewnością świadomość, że technicznie jest to możliwe i łatwe do zrealizowania.

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Ograniczeniach?

Niby jakich, jeśli można wiedzieć? 

Wiesz a się pytasz…;)

Pierwsze ograniczenie to takie, że pewnego dnia możesz wszystko stracić. Drugie - dostawcy zastępują starsze wydania płyt nowszymi, zremasterowanymi (nierzadko gorzej brzmiącymi - vide David Bowie). Trzecie - pewne płyty znikają lub niedostępne są niektóre utwory (vide Vangelis). To tak na szybko. Użytkownicy korzystający ze streamingu częściej niż ja pewnie coś jeszcze by dopisali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rega napisał:

Stara prawda - jeśli czegoś nie masz materialnie - to tylko Ci się wydaje że masz. I w każdej chwili możesz przestać mieć.

Ja mam trochę"materialnie" płyt,  których niestety ze sobą do pracy nie wezmę.

Za to kiedy już jestem w tej pracy to mam do wyboru w jakości CD, Deezer, Tidal lub Qobuz. Swoje biblioteki, ulubionych wykonawców i playlisty.

W domu fizycznie mam jeszcze płyty hi-res na dyskach, a w streamerze dostep do tylu stacji radiowych, że nie ogarniam wszystkich, mam swoje ulubione i te najczęściej plumkają w ciągu dnia.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy, że w pracy własciciel firmy zapomni zapłacić rachunku, bo wtedy kiedy chciał to akurat był problem z siecią, i ... już NIE MASZ.

O banalnym, rozbłysku słonecznym nawet nie wspomnę. Żadna wojna nie jest tu potrzebna. A spróbuj rozbłyskiem zniszczyć płytę CD. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sonique napisał:

Mam nadzieję, że to jednostkowy incydent. Wcześniej nie zdarzyło mi się słyszeć o niczym takim chociaż każdy użytkownik stramerów ma z pewnością świadomość, że technicznie jest to możliwe i łatwe do zrealizowania.

Wiesz a się pytasz…;)

Pierwsze ograniczenie to takie, że pewnego dnia możesz wszystko stracić. Drugie - dostawcy zastępują starsze wydania płyt nowszymi, zremasterowanymi (nierzadko gorzej brzmiącymi - vide David Bowie). Trzecie - pewne płyty znikają lub niedostępne są niektóre utwory (vide Vangelis). To tak na szybko. Użytkownicy korzystający ze streamingu częściej niż ja pewnie coś jeszcze by dopisali.

Majac do wyboru 3 serwisy, myślę, że nieprędko mi to grozi.

Poza tym mam też swoja ulubioną muzykę zapisaną, że mogę słuchać offline nie potrzebuje do tego internetu.

 

3 minuty temu, Rega napisał:

Masz dostęp, POD WARUNKIEM ciągłości płatności. To Ty mnie nie zrozumiałeś.

A dlaczego nie  miałbym mieć ciągłości płatności od lat mam.

 

9 minut temu, Rega napisał:

O banalnym, rozbłysku słonecznym nawet nie wspomnę. Żadna wojna nie jest tu potrzebna

Ile takich przypadków znasz?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat w Europie mieliśmy komfort pokoju i niskich cen. Ostatni rok pokazał , jak to jest ulotne. A z naszym obecnym rządem to jesteśmy na najprostszej drodze aby to się zmieniło. Tak, więc nie byłbym taki pewny wszelkich usług internetowych z posiadaniem kont i uzyciem kart płatniczych włącznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, DiBatonio napisał:

Majac do wyboru 3 serwisy, myślę, że nieprędko mi to grozi.

Poza tym mam też swoja ulubioną muzykę zapisaną, że mogę słuchać offline nie potrzebuje do tego internetu.

Też korzystam z trzech serwisów. Nie wiem jednak dlaczego o tym piszesz skoro gdy płyta znika w TIDALu to znika też w pozostałych dwóch. Gdy znikają poszczególne utwory - w pozostałych też. Te same prawa autorskie działają na wszystkie podmioty w branży bez wyjątku. Znikanie dotyka także zawartości off-line.

Nie przeczę jednak, że streaming ma ogromną zaletę. Tę samą zresztą jak biblioteka książek: wybór jest niewspółmiernie większy (i zawsze będzie) niż ten w domu na półce.

Dla mnie jednak zawsze istniała diametralna różnica między książką własną a tą pożyczoną. Dotyczy to też płyt, samochodów (tak, tak, ponoć nie będziemy ich już posiadać  w przyszłości a tylko pożyczać) itd, itp… Księgowi obliczyli, że pożyczanie opłaca się bardziej.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Asia napisał:

Dawaj foto, niech potomni zobaczą!

A żona to anioł po prostu.

No dobra , choć to nic ciekawego. A swoją drogą do dzisiaj nie wiem dlaczego wszyscy którzy do mnie zawitali zaglądali za szafkę 😂

Co do anioła , to przecież nie mam tych kabli na środku pokoju 😃 Bo gdybym miał to tak , pełna zgoda.😄

54 minuty temu, DiBatonio napisał:

Żona wyszła za "kablarza", ciekawe kiedy się skapnie

Dlatego , jak słyszę o wpływie kabli zasilających to pytam ....... których ? 😄

Same lampy i źródła to 9 szt.

20221223_203649.jpg

20221223_205846.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponka Ci wyskoczyła z Viborga 😁

A myślałem, że ja mam bajzel w okablowaniu🤭

Cienki jestem, mam tylko 5 zasilajacych i jeden IC plus SP.

No dobra jeszcze jakieś 2szt zasilajacych w pokoju obok do modemu, routera i zasilaczy plus kilka kabli LAN.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...