Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

No cześć!

Aktualna sytuacja:

Potrzebuję upgrade'u na coś sensowniej grającego. Aktualnie mam monitory M-audio 32.1 z podpiętym chromecastem audio cyfrowo. Oraz jest podpięty do tych głośników Telewizor poprzez RCA.  Dodam, że w dwóch pozostałych pomieszczeniach mam 2 głośniki z chromecastem i bluetooth i często słucham muzyki korzystając z chromecast multiroom (często się to wiesza, ale działa).  

Niestety te głośniki  w salonie nie mają żadnej regulacji basu i grają znośnie tylko po cichu, i o ile gdy w ciągu dnia mam ochotę na techno-wp****ol bywa to spoko, o tyle w nocy, nawet oglądanie filmu wymaga ciągłego przyciszania i przygłaśniania (zrozumienie dialogów vs hałaśliwe sceny które obudzą sąsiadów w piętra niżej).  

 

Nie zależy mi na dźwięku 5.1 , a bardziej na dobrym brzmieniu audio. Jednak chciałbym podłączyć TV (przez HDMI?) do sporadycznego oglądania filmów.  Chciałbym też zachować możliwość odsłuchu muzyki w dwóch pozostałych pomieszczeniach.

Czuję się kompletnym laikiem. Ale scrolując trochę to forum, doszedłem do wniosku, że przydałby się amplituner sieciowy stereo + fajne kolumny. Mam rację?  Czy znajdę urządzenie które będzie miało też HDMI żeby podłączyć TV? I dodatkowo jeszcze wbudowany chromecast? 

Co do głośników, pomieszczenie ma ok. 20m2. Słucham sporo elektroniki (czasem techno). 

Budżet na zestaw to, powiedzmy, 1800-2000EUR. Zakupy mogę zrobić w Niemczech lub w Polsce.     

Edytowano przez zimmon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomek4446 napisał:

To tak jak z ATC :) 

Ale że co? Powinienem "ucywilizować średnicę". Co jak co, ale akurat średnica w nich mi bardzo odpowiada. 

Zresztą kefy ls50 też miałem (z tym, że nie mety) i wg mnie grały naprawdę ok. Pewnie jakiś droższy wzmacniacz (albo po prostu inny) zagra z nimi inaczej, tylko rodzi się podstawowe pytanie. Czy inwestycja 10k da Ci @J4Zu współmierne korzyści do poniesionych kosztów? Z tego co zrozumiałem, chcesz uszczuplić bas i "odszumić" średnicę. Z takim graniem kojarzy mi się np hegel albo cyfrowy primare. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, seba3002 napisał:

Ale że co? Powinienem "ucywilizować średnicę". Co jak co, ale akurat średnica w nich mi bardzo odpowiada. 

Źle mnie zrozumiałeś / ostatnio jakoś wszyscy nerwowi się zrobili :) / , pisałem o ATC w kontekście właśnie ich referencyjności w " cywilizowaniu " cokolwiek to znaczy średnicy. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, tomek4446 napisał:

Źle mnie zrozumiałeś / ostatnio jakoś wszyscy nerwowi się zrobili :) / , pisałem o ATC w kontekście właśnie ich referencyjności w " cywilizowaniu " cokolwiek to znaczy średnicy. :) 

Sorry. Mój ton w żadnym razie nie był nerwowy 😝. Może troszkę źle ubrałem myśli w słowa. 

A z tą cywilizowaną średnicą pytam poważnie 🙂. Słyszałem sporo różnych kolumn i zestawów, no i szczerze powiedziawszy, jedyne kolumny w których średnica była...średnia, to klipsche. Także czekam na odpowiedzi 😝.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

Jakiś czas temu zakupiłem kolumny z lat 80'tych - Kirksaeter Monitor 150. Podczas odsłuchu towarzyszącemu zakupowi były podłączone pod coś ala CAMBRIDGE Audio (wybaczcie, nie zapamiętuje modeli po wyglądzie) i wiem, że grają bardzo czysto, choć brakowało mi tam basu. Fajnie, kupiłem.

Podłączyłem je pod mój sieciowy ampli Onkyo Tx-8270 i w takim setupie trwam do dziś. Czegoś jednak mi brakuje..

W ramach testu podłączyłem do nich również wiekowego Grundig'a Fine Arts (też nie pamiętam modelu) i kolumny huknęły basem jak na ok 28cm głośnik niskotonowy przystało. Wniosek?

Można wyciągnąć z kolumn więcej, a mój Onkyo Tx-8270 prosi się o zmianę, a więc postanowione. Chce zmienić.

Pytanie na co?
Zależy mi na wbudowanym streamerze Spotify (tego używam najczęściej) i pilocie - stąd raczej nowsze konstrukcje wchodzą w grę.
Nie jestem maniakiem nowych sprzętów - przez myśl mi przeszła yamaha 803d, ale mam wrażenie, że istnieje jeszcze jakiś poziom wyżej.

Nakierujecie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2022 o 18:30, J4Z napisał:

Piotrze @Piotr Sonido, widzę często wspominasz caspiana m2.

Miałem go prywatnie. Rewelacyjny wzmacniacz który stal i bronił się mimo że na testy wjeżdżały znacznie droższe klocki.

Jeden z najdłużej obecnie produkowanych wzmacniaczy w niezmienionej formie.

Potrafił zdobywać nagrody kilka lat z rzędu.

Dnia 19.07.2022 o 18:30, J4Z napisał:

ucywilizować średnicę, może nawet troszku wycofać. Chodzi mi też po głowie MF m5si lub wyżej i starsze serie MF.

No to nie z Musicalem.

Dnia 19.07.2022 o 18:30, J4Z napisał:

Reasumując, celowałbym chyba w coś z ciepłą, może wycofaną średnicą, ale nie zamulonego, mocny twardy bas. 

To nie Musical. To prędzej Cambridge, Roksan, Yamaha

9 godzin temu, riDERQS napisał:

Nie jestem maniakiem nowych sprzętów - przez myśl mi przeszła yamaha 803d, ale mam wrażenie, że istnieje jeszcze jakiś poziom wyżej.

Nakierujecie?

Absolutnie odradzam. Ceny uzywanego są obecnie ponad cen realnych za granica nowych tego sprzetu.

A nowe to jakaś abstrakcja.

Z tego co piszesz to Arcam SA20 + Wiim mini albo nowy Taga 10

Po co Ci wbudowany streamer kiedy możesz mieć fajny osobny, nawet schowany.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Z tego co piszesz to Arcam SA20 + Wiim mini albo nowy Taga 10

Po co Ci wbudowany streamer kiedy możesz mieć fajny osobny, nawet schowany.

Piotr

Z wygody.

Mówię do Google Home "turn on Spotify" i włącza mi się ampli, ustawia na spotify i zaczyna grać bez dodatkowych kroków. Ponadto, steruje z poziomu spotify/telefonu głośnością całego ampli. Oddzielne elementy tego nie zapewniają - gdyby tak było, przerzuciłbym się na cokolwiek starszego co gra lepiej + Chromecast Audio.

Testowałem, niewygodne - Dlatego w grę wchodzi sieciowy ampli-(nie musi być tuner).

Edytowano przez riDERQS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2022 o 15:42, zimmon napisał:

No cześć!

Aktualna sytuacja:

Potrzebuję upgrade'u na coś sensowniej grającego. Aktualnie mam monitory M-audio 32.1 z podpiętym chromecastem audio cyfrowo. Oraz jest podpięty do tych głośników Telewizor poprzez RCA.  Dodam, że w dwóch pozostałych pomieszczeniach mam 2 głośniki z chromecastem i bluetooth i często słucham muzyki korzystając z chromecast multiroom (często się to wiesza, ale działa).  

Niestety te głośniki  w salonie nie mają żadnej regulacji basu i grają znośnie tylko po cichu, i o ile gdy w ciągu dnia mam ochotę na techno-wp****ol bywa to spoko, o tyle w nocy, nawet oglądanie filmu wymaga ciągłego przyciszania i przygłaśniania (zrozumienie dialogów vs hałaśliwe sceny które obudzą sąsiadów w piętra niżej).  

 

Nie zależy mi na dźwięku 5.1 , a bardziej na dobrym brzmieniu audio. Jednak chciałbym podłączyć TV (przez HDMI?) do sporadycznego oglądania filmów.  Chciałbym też zachować możliwość odsłuchu muzyki w dwóch pozostałych pomieszczeniach.

Czuję się kompletnym laikiem. Ale scrolując trochę to forum, doszedłem do wniosku, że przydałby się amplituner sieciowy stereo + fajne kolumny. Mam rację?  Czy znajdę urządzenie które będzie miało też HDMI żeby podłączyć TV? I dodatkowo jeszcze wbudowany chromecast? 

Co do głośników, pomieszczenie ma ok. 20m2. Słucham sporo elektroniki (czasem techno). 

Budżet na zestaw to, powiedzmy, 1800-2000EUR. Zakupy mogę zrobić w Niemczech lub w Polsce.     

Twoje wymagania spełnia wzmacniacz Cyrus one cast. Jest HDMI jest Chromecast. Do niego kolumny fine audio 501? Tylko nie wiem czy zmieścisz się w budżecie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, riDERQS napisał:

Z wygody.

Mówię do Google Home "turn on Spotify" i włącza mi się ampli, ustawia na spotify i zaczyna grać bez dodatkowych kroków. Ponadto, steruje z poziomu spotify/telefonu głośnością całego ampli. Oddzielne elementy tego nie zapewniają - gdyby tak było, przerzuciłbym się na cokolwiek starszego co gra lepiej + Chromecast Audio.

Testowałem, niewygodne - Dlatego w grę wchodzi sieciowy ampli-(nie musi być tuner).

Zapewnią bo do osobnych elementów tez możesz mówić.

A co jak się skończy wsparcie? Tak to wymieniasz tylko dodatek, streamer a fajny wzmacniacz Ci zostaje.

Na wygodzie się najlepiej w audio zarabia :P

Yamaha 803 na pewno odpada. Zatem masz Cyrus One Cast, Arcam SA 30, Roksan Attessa Stream. Ten jest rbiony na BluOS więc masz znakomita funkcjonalność.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porównania jakości dźwięku wzmacniaczy i amplitunerów mogę powiedzieć jedno. Do niedawna moje Dali Ikon 6 napędzał NAD C352. Grało to poprawnie. W lutym kupiłem Yamahę RN 803 i jestem zadowolony. Dźwięk stał się bardziej otwarty, dynamiczny , pojawiło się więcej szczegółów .

Ja też przez długie lata uważałem że wzmacniacz ma być tylko wzmacniaczem a pozostałe funkcje mają być w oddzielnych klockach. 

Zaznaczam jednak , że nie uważam się za audiofila. Lubię poprostu posłuchać dobrej muzyki w przyzwoitej jakości. Nowoczesne amplituner są świetnym rozwiązaniem dla osób mieszkających w blokach. Pewnie gdybym miał dom i pokój odsłuchowy kupiłbym trzy różne klocki. 

Ale życie to sztuka kompromisu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2022 o 14:38, J4Z napisał:

Dodam że nie chcę nic rozjasnionego na górze. Nie wiem jak wyższe serie Cambridge, ale cxa61 miałem kiedyś w domu i to nie jest na pewno to co chciałbym u siebie podpiąć do met. 

Im wyżej tym mniej rozjaśniony dźwięk. Podobnie jest u Yamahy.

Dnia 22.07.2022 o 21:52, Slawko69 napisał:

Co do porównania jakości dźwięku wzmacniaczy i amplitunerów mogę powiedzieć jedno. Do niedawna moje Dali Ikon 6 napędzał NAD C352. Grało to poprawnie. W lutym kupiłem Yamahę RN 803 i jestem zadowolony. Dźwięk stał się bardziej otwarty, dynamiczny , pojawiło się więcej szczegółów .

Ja też przez długie lata uważałem że wzmacniacz ma być tylko wzmacniaczem a pozostałe funkcje mają być w oddzielnych klockach. 

Zaznaczam jednak , że nie uważam się za audiofila. Lubię poprostu posłuchać dobrej muzyki w przyzwoitej jakości. Nowoczesne amplituner są świetnym rozwiązaniem dla osób mieszkających w blokach. Pewnie gdybym miał dom i pokój odsłuchowy kupiłbym trzy różne klocki. 

Ale życie to sztuka kompromisu 

Pełna zgoda. Ale jakiej muzyki słuchasz?

Bo odbierasz więcej szczegółów z dobrze nagranych utworów

Posłuchaj pink Floyd , Dżem, starszych utworów. Wtedy jasnośc zaczyna wygrywać nad szczegółowością.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod dosyć długi wątek, gdyż bardzo zainteresował mnie Denon PMA900 HNE :) ktoś słuchał? Generalnie jak on ma się do modelu 800 bo z tego co wyczytałem oprócz funkcji sieciowych, wyjścia na sub, bardziej rozwiniętego dac, przede wszystkim ma być wydajny prądowo bynajmniej tak poinformował mnie przedstawiciel ze strony denona, jak się to ma do rzeczywistości może ktoś mógł by się wypowiedzieć, kolumny niezmiennie dynaudio emit 10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie też było moje przekonanie kiedy oglądasz te wzmacniacze z środka.

Mam je odsłuchać jeszcze w tym miesiącu. Ale moim zdaniem to jest to samo co PMA 800 tylko dodana sieć.

Krążą jednak opinie iż ten wzmacniacz ma jednak grac inaczej. Być może sa wpuszczane do sieci przez przedstawicielstwo dystrybutora aby bardziej zachęcić do tego modeli.

Do Dynaudio bym Ci PMA 800 nie polecał.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Takie też było moje przekonanie kiedy oglądasz te wzmacniacze z środka.

Mam je odsłuchać jeszcze w tym miesiącu. Ale moim zdaniem to jest to samo co PMA 800 tylko dodana sieć.

Krążą jednak opinie iż ten wzmacniacz ma jednak grac inaczej. Być może sa wpuszczane do sieci przez przedstawicielstwo dystrybutora aby bardziej zachęcić do tego modeli.

Do Dynaudio bym Ci PMA 800 nie polecał.

Piotr

Co w tym budżecie mógłbym jeszcze odsłuchać,emotiva TA1 się nie sprawdziła. Jeśli można prosić o propozycję max 2 żeby nie było zbyt dużo tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2022 o 12:29, sebik_85 napisał:

przede wszystkim ma być wydajny prądowo bynajmniej tak poinformował mnie przedstawiciel ze strony denona, jak się to ma do rzeczywistości może ktoś mógł by się wypowiedzieć,

Tak jak przypuszczałem gość ma rację, rzeczywiście jest wydajniejszy, ba, nawet jest mocniejszy od PMA-800NE

https://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacz-cd-wzmacniacz/3529-denon-dcd-900ne-pma-900hne

https://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/3184-dra-800h

Patrzymy na moc przy niższej impedancji, bo większość kolumn taka jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...