Skocz do zawartości

Zestaw Stereo do muzyki i filmów. Soundbar czy zestaw wzmacniacz, kolumny?


KameLoo87

Recommended Posts

Witam!!
Jestem kolejnym nowicjuszem proszącym uzyskać pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu. Poszukuje jakiegos dobrego soundbara, Mini-wiezy lub wzmacniacz/amplituner + kolumny do 2000 max 2500zł. Audiofilem nie jestem wiec nie chciał bym przekraczac założonego budzetu, chyba ze cos jest naprawde duzo lepsze, wtedy moge dorzucic ewentualnie 200/300 zł.
Kilka podstawowych danych:
- Pokój w którym bedzie stał sprzet ma 20m2 5x4
Moze byc trudno w nim odpowiednio umiejscowic kolumny wiec wybór raczej przemawia za soundbarem.
- Sprzet ma służyć w proporcjach 60% Muzyka/40% filmy TV
- Sprzety towarzyszace to TV oled LG, PS4 oraz smartfon wiec dobrze by mozliwa była łącznosc sieciowa wi-fi, BT.
- Muzyka jaka bedzie puszczana to Pop, Dance, Hip-Hop.
- Zależy mi bardziej na jakosci dzwieku niz głośnosci/mocy.
- Obecnie uzywałem Soundbara denona dhts 514 ale srednio to dawało rade w muzyce. Dzwiek był jakby mało szczegółowy z małą charakterystyką tonów wysokich.
 Z tego co wyczytałem dobrymi wyborami moze byc Soundbar Philips Fidelio e5
Prosze o wasze Opinie i pomoc w doborze sprzętu.59d101f464449_IMG_20171001_1611451.thumb.jpg.945174c784435a2fd5806db5a081bc3e.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam z praktyki zdanie specjalisty powyżej. Dwa miesiące temu stałem przed tym samym dylematem. Soundbary odrzuciłem jako pierwsze. Ostatecznie wybór padł na nowy wzmacniacz Pioneer a20 i używane Paradigm Atom v7. Do tego tani DAC i moduł bluetooth. Wyszło dużo poniżej Twojego budżetu. W twoim budżecie można chyba już myśleć o dużo lepszych kolumnach podstawkowych. Dodam tylko, że pomieszczenie mam zbliżone wymiarami, 3x7m. Jakości i pełni dźwięku nie brakuje, basu w filmach też nie, dziwęk bardzo dokładny, nawet muzyka przez bluetooth. Udanych poszukiwań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz wielkość salonu, zdecydowanie polecam rozwiązanie oparte na stereofonicznym amplitunerze sieciowym oraz zestawie dwóch kolumn. Taka konfiguracja w pełni Cię usatysfakcjonuje tak podczas oglądania filmów, jak i przede wszystkim podczas słuchania muzyki. 

Przechodząc do konkretów spójrz proszę na amplituner sieciowy Yamaha R-N301 lub jeśli możesz trochę zwiększyć budżet, dwa wyższe i lepsze modele Yamaha R-N402D lub Pioneer SX-N30DAB.

Największy problem jest z "wciśnięciem" kolumn. Zdecydowanie najlepszą opcją byłoby postawienie dwóch podłogówek po bokach regału. Wtedy prawidłowo nagłośnić Twój cały salon. Jeśli jest taka możliwość, na pewno zwróciłbym Twoją uwagę na podłogówki Pylon Audio Pearl 25 lub STX Electrino 150. Tak naprawdę to innej opcji u Ciebie nie widzę.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Przejrzyj sobie proszę nasze promocyjne zestawy stereo, natomiast jeśli będziesz zainteresowany zestawem którego nie ma na liście produktów promocyjnych, możesz liczyć na specjalną ofertę cenową. Zapraszam oczywiście do naszego salonu na odsłuchy, poza wyżej wymienionymi produktami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. 
Co do rozstawu kolumn myslałem o przeniesieniu duzej szafy po lewo na inna sciane. Wtedy mógł bym przesunac pozostałą czesc segmentu lekko w lewo co by dało miejsce na kolumny po prawej i lewej stronie :) Tylko ze.... no własnie napotkałem opór drugiej połówki. Moze jakos uda mi sie ją jeszcze przekonać. Druga opcja to kolumny podstawkowe rozstawione po rogach pokoju. Wneka po lewejj stronie gdzie stała by jedna kolumna moze miec tylko 30cm( nie wiem czy to troche nie za mało?). Odległosc kolumn od siebie wtedy by wynosiła jakies 4,5m.



 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, KameLoo87 napisał:

Witam Panowie. 
Co do rozstawu kolumn myslałem o przeniesieniu duzej szafy po lewo na inna sciane. Wtedy mógł bym przesunac pozostałą czesc segmentu lekko w lewo co by dało miejsce na kolumny po prawej i lewej stronie :) Tylko ze.... no własnie napotkałem opór drugiej połówki. Moze jakos uda mi sie ją jeszcze przekonać. Druga opcja to kolumny podstawkowe rozstawione po rogach pokoju.

No to walcz o to pierwsze rozwiązanie (zarówno małe podłogówki jak i kolumny podstawkowe, oczywiście z podstawkami)!
Bo drugi pomysł z kolumnami w rogach pokoju, a w dodatku ze zbyt szerokim rozstawieniem to kiepskie rozwiązanie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, 1Ender napisał:

@S4Home ja ma prawie na środku pokoju i jest dobrze :D. Miejsca wystarczająco by swobodnie się poruszać, a także na korzystanie z mebli. Efekt stereofoniczny i akustyczny dobry. Na pewno można by coś poprawić pod względem akustyki, ale póki co jest jestem zadowolony.

No i super. Ja też bym tak mógł ustawić. Ale to jest nas dwóch na 100 osób. Uwierz dla większości osób ma to też ładnie wyglądać i stawianie przeważnie prostopadłościanów na środku pokoju większość uważa za brzydotę.

Edit:

Widzicie, nie mówiłem że i tak druga połówka wygra. 

To zróbmy inaczej kolego

 To ty nam powiedz jak coś wywalczysz bo wiesz u nas będzie burza mózgu a później i tak wszystko w piach.

Znam to :) przychodzą pary do salonu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie pójdziecie na kompromis to zostanie Ci soundbar. Znam to. Usiądźcie razem i spokojnie spróbuj wyjaśnić żonie jak dla Ciebie jest to ważne. Ja o mało co nie wziąłem rozwodu :D. Na początku było ciężko, tak to jest jak się ma estetkę w domu :)

Spróbuj, może powiedzieć, że kolumny postawicie na próbę na środku pokoju, albo przemeblowanie tez na próbę. A jak się nie spodoba to wrócicie do punkty wyjścia i sprzedasz kolumny oraz sprzęt. (...)

Kiedyś wystarczył TV i było dobrze ;)
Wiem też, że - teraz - bez muzyki (ze stereo) nie potrafiłbym teraz żyć. A żonie już tak się spodobało, że nie chciała słyszeć bym sprzedawał wzmacniacz (bo chciałem kupić drugi). Koniec końców kupiłem. Uff... Kobiety!

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...