Skocz do zawartości

Jaka alternatywa dla amplitunera sieciowego?


Viper_pl

Recommended Posts

Witam

Studiowałem podwieszony temat Sieciowych amplitunerów, ale ciężko mi wyciągnąć wnioski. Z jednej strony amplitunery sieciowe są lekarstwem dla osób z małym budżetem (5-8tys), z drugiej troche się z nich nabijacie - w sensie jakości dźwięku w stosunku do ceny.
Mój problem to podpięcie: tv, konsoli, bluray, serwisy strumieniowe odpalane z poziomu tabletu, radio cyfrowe.
Czy istnieje inna forma podłączenia tych urządzeń np. pod wzmacniacz (aby uzyskać lepszą jakość względem amplitunera w podobnej kwocie) i np. dorzucenie daca (jakiego), i czy jest sens takich zamian?

Mój profil:
Laik w audio hifi
Budżet 5000zł
Podział użytkowy 70% muzyka, 20%tv, 10%konsola
Sprzęt nowy/używany - dowolnie.
Pokój z aneksem (łącznie 20m2). Prostopadłościan 3,5x5,5m. Kolumny ustawione naprzeciwlegle do krótszych ścian. Podłoga panele, tv 55" po śrosku kolumn, mała szafka rtv, w celu poprawy akustyki - montaż półki nad rogówką oraz po bokach tv. Stolik kawowy na dywaniku przy rogówce.
Możliwość rozbudowy sprzętu.
Dźwięk: generalnie klasyczne "V", konturowy, bas nisko schodzący, miękki, bogaty, pełny, średnie tony czytelne, ale bez uwypuklenia, wysokie tony żywe, raczej ostre.
Rodzaj muzyki niestety różna, z naciskiem na rock i rap.
Lokalizacja Gdańsk

Byłem w salonie hifi na odsłuchu.
Pierwsze co zaproponowany mi został Onkyo tx-8270 z naciskiem "tylko ten" i tylko on zasilał kolejno kolumny:. Zacząłem od podstawek - Klipsch rp-150m oraz Dali Zensor 3. Następnie podłączony został do nich subwoofer w związku z moimi obawami o brak basów. Moje wnioski - sub mimo regulacji "zagłuszał" podstawki. Ginęły wysokie i średnie tony. Bez niego - brakowało tego czegoś.  Poprosiłem o podłogówki i Heco 500 (2700zl/para) porównując do podstawek z subem - rewelacja, tylko ten budżet.
Inne salony to standardowo (bez ujmy) Top hifi - propozycja B&W (bez odsłuchu), Kezard Dali zensor 5 (bez odsłuchu).

Jeśli macie propozycje innych kompletów np. słynnej Yamahy R-N803b plus coś innego - bardzo chętnie posłucham.

Dziękuję za cierpliwość ;)

ps. Zdaję sobię sprawę, że temat częściowo powielony ze wspomnianym podwieszonym, ale nie chciałem zaśmiecać tamtego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale piszesz o budżecie 5000, a bierzesz pod uwagę rn803d, które kosztuje 3700pln? Generalnie to kiepski pomysł raczej... w tym budżecie polecam zestaw tx8270 z Heco 900. Brzmi bardzo dobrze jak za te pieniądze (takie połączenie analitycznego ampli z basowymi kolumnami), a funkcjonalność pierwsza klasa. Powinieneś się zmieścić w budżecie. Proponuje posłuchać tego zestawu w jakimś salonie bo warto, a najlepiej wypożyczyć na odsłuch w domu. 

Jezeli lubisz klasyczne V to może połączenie rn602 z Heco 900? Zostanie Ci jeszcze na dobre kable. Ogolnie w tych pieniądzach wg mnie Heco 900 to najbardziej uniwersalne kolumny. 

A ludzie którzy wyśmiewają amplitunery nie powinni Cię raczej obchodzić. To Tobie się ma podobać i to Ty będziesz tego codziennie używał. Wg mnie amplituner to po prostu wygoda. Całym systemem sterujesz ze smartfona bądź jednego pilota. Słuchasz czego chcesz na jednym urzadzeniu. Dobrej klasy amplituner brzmi dobrze. Sprawdzałem ich kilka i szczerze mówiąc możesz wziąć tani wzmak zintegrowany i odtwarzacz sieciowy albo CD z funkcjami sieciowymi, ale może sie okazać ze wyjdzie drozej i wcale nie lepiej. Pamiętaj, ze kupując ampli sterujesz wszystkim z jednego urządzenia. Nie ma plataniny kabli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby kto się "nabija" ze steteofonicznych amplitunerów sieciowych???

Przecież grają dużo lepiej niż amplitunery kina domowego w porównywalnym, czy nawet dwa razy wyższym budżecie...

Poza tym -warto przynajmniej kolumny kupić używane, by dzięki temu wejść w wyższy model kolumn.

Zaś pomysł by kupić kolumny podstawkowe + subwoofer jest raczej kiepski (rozsądny sub do słuchania muzyki to już kwoty rzędu 2tysięcy). Jeśli chcesz mieć więcej niskich tonów to kup kolumny podłogowe

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu się nabijamy?

Właśnie nie.

Model 8150 oraz jego bliźniak Pioneer sxn30 były wybitne pod kątem cena jakość. Brzmienie na poziomie tylko tańszego wzmaka. To na prawdę dobrze.

W tym budżecie masz wciąż yamahe rn602 z heco ale 900! U nas na promocji! Szał!!

Ewentualnie Onkyo 8250 z kolumnami tymi samymi lub zensor 7 od dali.

Czy nie lepiej iść w tą stronę?

Podjedz do nas na odsłuch albo mogę ci wysłać sprzęt na testy do domu. 

Chcąc kupić czysty wzmacniacz bo taka opcja też jest no to

Nad 326+ Cambridge dac 100+ rassbery pi lub Yamaha wxad10 + kolumny. Może wyjść nieco drożej. 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W założonym budżecie i wymogu podłączenia wszystkich urządzeń, rzeczywiście najlepszą opcją jest Onkyo TX-8270. To dobry brzmieniowo amplituner, dodatkowo wyposażony w złącza HDMI, które pozwolą na podłączenie wszystkich urządzeń audio-video. Urządzenia konkurencyjne Yamaha czy Pioneer nie posiadają wejść/wyjść HDMI (poza urządzeniami slim, jednak one oferują wyraźnie gorszą jakość dźwięku). Natomiast do powyższego amplitunera zdecydowanie zaproponowałbym polskie kolumny STX Electrino 250. To mocne, szybkie, dynamiczne brzmienie z lekko wyeksponowanymi skrajami pasma. Jako alternatywa mamy w bardzo atrakcyjnej cenie zestaw Canton Chrono 507.2.

W przypadku pytań oraz wyceny dla forumowicza oczywiscie służę pomocą. Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.
Pisząc o słabości stereofonicznych ampliturach sieciowych względem wzmacniaczy, nie chciałem wkładać kija w mrowisko. Takie wyciągnąłem wnioski z tematu.
Reasumując - waham się pomiędzy Yamaha r-n602, Onkyo 8150, Onkyo 8250, Onkyo 8270.
W temacie https://forum.audio.com.pl/topic/46115-nowy-amplituner-onkyo/ rozważacie pomiędzy nimi, ale też do końca nie rozumiem. Czy wyjścia hdmi zapewnią lepszą jakość przesyłu sygnału tv-ampli, niż optyk? Nie wiem, za co dopłacam 1000zł między 8150, a 8270 (jaka różnica w hdmi a coaxialne, optyczne)
Kolumny Heco 900/Dali zensor 7/STX 250.

Odsłuchy postaram się przeprowadzić na wszystkim z powyższych, choć z teorii powinno pasować najbardziej rn602 i Heco 900.
Niestety odbiór mieszkania mam za miesiąc, także odsłuch w pokoju póki co niemożliwy.
Co nie zmienia faktu, że zakupu mogę dokonać od kogoś z Szanownego forum :) jeśli trafi się jakaś promocja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowo 8270 i 8250 to to samo.

Bardzo podobne do duzo tańszego sxn30 pioneera. 

Po co HDMI? Bo na przykład PS4 wygodniej tak podłączyć.

Nie ma żadnej różnicy czy podłączysz przez HDMI czy optyk. No chyba że jakimś cudem będziesz przesyłać pliki dsd po HDMI ale od tego jest sieć. 

Co do kolumn to różnie brzmią w różnych zestawach.

Ale set Yamaha z heco 909 jestem tej cenie na prawdę świetny. 

Już nie jeden forumowicz od nas taki nabył i wszyscy są świadomie zadowoleni. 

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Dźwiękowo 8270 i 8250 to to samo.

Bardzo podobne do duzo tańszego sxn30 pioneera. 

Po co HDMI? Bo na przykład PS4 wygodniej tak podłączyć.

Nie ma żadnej różnicy czy podłączysz przez HDMI czy optyk.

 

Piotrek

Co masz na myśli mówiąc wygodniej podłączyć?

Yamaha r-n602 ma 4 wejscia cyfrowe, Onkyo 8250 również, a Pioneer SNX30 dwa. Jedno optyczne (np konsola), jedno coaxial (np. BR), TV pod audio. Czy przyszłościowo, nie będzie mi brakować więcej wejść cyfrowych?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę oczywiście odsłuchiwał obydwa modele, ale jeśli nie dostrzegę znacznej różnicy, chciałem wiedzieć, co jest lepsze w teorii.

Dziękuję jeszcze raz za porady. Bardzo mi pomogliście. Teraz tylko przekonać żonę :). Ps zauważyłem, że problem naszych kobiet nie jest obcy na forum.

Pozdrawiam Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...