Skocz do zawartości

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego


S4Home

Recommended Posts

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

Nie wiem czy oglądałeś:

Dziękuję i to bardzo!!!, ...cały czas głównie wierzyłem swojemu słuchowi. I sporo mi ten film wyjaśnił w kontrze do tego, co usłyszałem od innych. Oj ciężką batalię stoczyłem w poszukiwaniu czegoś do stereo i do KD. Rozwiązuje to wiele wątpliwości i problemów. Skreśla z listy kolejne (bezsensowne) rozwiązania, żeby coś ulepszyć.

Pół roku temu, jako zagorzały zwolennik Pioneera nie uwierzyłbym, że po ponad 20 latach zmieniając sprzęt, to stanie na półce u mnie coś takiego:

 

IMG_0412.jpeg.c195856e7b89cc04b3744a33921023ef.jpeg

 

Oczywiście nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo by nie było tego Sansui. A to dla mnie okazało się św. gralem w systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2024 o 20:29, AutoPirat napisał:

No, nie było do Ciebie, bo Twoje, to już znam b. dobrze, ...rzekłbym nawet, że nie pozwalasz o tym zapomnieć :) 

Chętnie poznałbym opinie innych osób, które testowały i porównywały z innym sprzętem. Czy też tak go odbierają, czy może inaczej? ...bo nie wiedzieć czemu recenzenci raczej pozytywnie o nim piszą (już nie będę wspominał o tym, co go raczej nie lubisz - Amir)  :)

 znalazłeś negatywną recenzję testera?

No i :

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/marantz-cinema-70s-avr-review.50334/

"I can't recommend the Marantz Cinema 70s. Company can and should do better." wiec o ktorą recenzję chodzi?

Przy końcu jest wiele statystyk gdzie wypadł "poor". Na Sinad się broni.

 

Dnia 7.05.2024 o 20:40, Chmarski napisał:

Nie wiem czy oglądałeś:

Mi w pamięci zostało to, że najlepszą jego cechą jest rozbudowany preamp i możliwość wykorzystania jako procesor kina.

Tam PRE Amp to fajny jest.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że to jest budżetowy amplituner, nie oczekujmy od niego hi-endu. A jako pre-out jest niezły. I w STEREO, też robi bardzo przyzwoite wrażenie, co widać w testach ODSŁUCHOWYCH. I za tą cenę?

I chodzi mi tylko o to @Piotr Sonido, że bardzo czepiasz się tego amplitunera. Często piszesz, jakby to był jakiś złom, ale wiele recenzji Z ODSŁUCHU, (jak przytoczone wcześniej) są raczej i nawet bardzo pozytywne.  A na pewno w porównaniu z tym, co swego czasu polecałeś, czyli budżetowe Arcamy AVR (5,10,11), a które są 2 lub 3 razy droższe, to są tyleż samo albo i więcej gorsze. 

W testach SINAD Amira, które przytaczasz Marantz vs Arcam AVR10 (jest 5 od końca), to może powiedz skąd taka przepaść?

Zrzutekranu2024-05-10o15_21_02.png.0da46282d8c143f58893c91165095893.png

 

Po za tym, jak dla mnie te wszystkie wykresy, to tylko bzdurne cyferki, które nic, ale to nic nie pokazują. Bo czy powinniśmy oglądać cyferki, czy słuchać jakości muzyki? 

Nawet sam Amir napisał coś takiego....

" SINAD or THD+N is not perceptually correlated measure. So it is hard to make an argument for audibility of any value regardless of conditions selected. You can have two amps with identical SINAD and one may have audible distortion and the other not.

The reason to measure SINAD is to detect engineering excellence as a general measure. "

 

P.S. Dlatego jestem bardzo ciekaw opinii osób, które posiadają / korzystają z Marantz Cinema 70s i mają porównanie.

Twoją Piotrze już znam i dziękuję. I mam silne wrażenie, że jesteś z jakiegoś powodu bardzo zawzięty na ten model/markę :) 

 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby Tobie pasował.

Wtedy możesz mieć spokojnie w nosie co o tym myśli Piotr, ja, Andrew Robinson i w tym samym nosie mieć wszystkie wykresy, które Amir przygotował, i jego konkluzję:

"Conclusions
On the heels of the Marantz AV10 processor review, I had my hopes high for excellent performance but that was dashed with the Cinema 70s. While there seems to be some improvement compared to prior generation, the overall picture doesn't change. DAC performance is just "OK" and amplifier rather poor. Once price goes north of $1,000 I expect better performance. The good looks are there but sadly, the rest is not.

I can't recommend the Marantz Cinema 70s. Company can and should do better."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chmarski napisał:

Najważniejsze żeby Tobie pasował.

Wtedy możesz mieć spokojnie w nosie co o tym myśli Piotr, ja, Andrew Robinson i w tym samym nosie mieć wszystkie wykresy, które Amir przygotował, i jego konkluzję

👍

Tak, i film, który okazał się być blisko moich wniosków, bo teraz swoje już wiem.

Tym bardziej, że podszedłem do tematu bezkompromisowo i wypożyczyłem w jednym czasie wzmaki za ponad parę dziesiątek PLN.  Swoje testy odsłuchowe zrobiłem - i te szczegółowe wnioski pozostawiam już dla siebie.

 

Teraz zastanawiam się, czy wzmacniacz lampowy, to jest klasa wyżej (w stereo), bo nigdy nie słuchałem? I jeśli tak, to czy są jakieś budżetowe, jakość/cena, tak jak np. ten Marantz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, AutoPirat napisał:

podszedłem do tematu bezkompromisowo i wypożyczyłem w jednym czasie wzmaki za ponad parę dziesiątek PLN.  Swoje testy odsłuchowe zrobiłem - i te szczegółowe wnioski pozostawiam już dla siebie.

No chyba żartujesz! Dajesz tutaj na forum jakiś wątek z tymi testami.

Nawet jak się nie znasz i nie umiesz ładnie pisać, to i tak może się przydać innym ludziom.

Ja się nie znam, ale posłuchałem, napisałem a jeden nawet kupił w oparciu o to wzmacniacz w ciemno. Dzisiaj będzie podłączał po raz pierwszy u siebie. W przyszłym tygodniu będzie biegał po Warszawie z siekierą i wypytywał o mnie. Jakby co, to podobno wyjechałem na dłużej ;) 

Zabieraj się za opisywanie. Nie ma tak, ze forum służy ci tylko do zbierania wiedzy. Dziel się nią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chmarski napisał:

W przyszłym tygodniu będzie biegał po Warszawie z siekierą i wypytywał o mnie.

Już widzę wyobraźnią, jak są ostrzone toporki, bardzo dziękuję! :)

...ale zastanowię się, bo też uważam, że wiedzą należy dzielić się, bo za dużo jej jest. Póki co, idę poćwiczyć uniki i zobaczymy, zobaczymy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Chmarski napisał:

No chyba żartujesz! Dajesz tutaj na forum jakiś wątek z tymi testami.

Nawet jak się nie znasz i nie umiesz ładnie pisać, to i tak może się przydać innym ludziom.

Ja się nie znam, ale posłuchałem, napisałem a jeden nawet kupił w oparciu o to wzmacniacz w ciemno. Dzisiaj będzie podłączał po raz pierwszy u siebie. W przyszłym tygodniu będzie biegał po Warszawie z siekierą i wypytywał o mnie. Jakby co, to podobno wyjechałem na dłużej ;) 

Zabieraj się za opisywanie. Nie ma tak, ze forum służy ci tylko do zbierania wiedzy. Dziel się nią.

Spoko, narazie delektuję się ostatnimi odsłuchami mojego Arcama sa30 i  tak się zastanawiam czemu cigneło mnie do zmiany jak to gra tak zajebiście.

A nowy sprzęt stoi nie opodal zapakowany jeszcze w kartony i musi nabrać cierpliwości, bo zmiana nastąpi albo jutro,albo dopiero w niedzielę. Jeszcze nagram sobie filmik jak to gra,żeby było na pamiątkę.

Kupca na Arcama już mam,chociaż nigdzie nie zdązyłem go wystawić,to jednak też całkiem ok klocek.

sprzęt w kartonach.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączaj i niech się wygrzewa!

Potem sobie porównasz jak grają i będziesz się bardziej albo mniej denerwował.

 

7 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

nowy sprzęt stoi nie opodal zapakowany jeszcze w kartony i musi nabrać cierpliwości, bo zmiana nastąpi albo jutro,albo dopiero w niedzielę

Ja bym tak nie potrafił. U mnie te folie i kartony to by tylko fruwały.

Biorąc pod uwagę, że jeszcze niczego z tego nie słuchałeś, to ja nie wiem jak to wytrzymujesz. To mnie tu nosi, a Ty twardy jak Superman i cierpliwy jak najstarszy mnich w klasztorze Shaolin :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Chmarski napisał:

Podłączaj i niech się wygrzewa!

Potem sobie porównasz jak grają i będziesz się bardziej albo mniej denerwował.

 

Ja bym tak nie potrafił. U mnie te folie i kartony to by tylko fruwały.

Biorąc pod uwagę, że jeszcze niczego z tego nie słuchałeś, to ja nie wiem jak to wytrzymujesz. To mnie tu nosi, a Ty twardy jak Superman i cierpliwy jak najstarszy mnich w klasztorze Shaolin :) 

No wiesz jak były dżokej to muszę mieć opanowaną, chłodną głowę i być bardzo cierpliwym. Kto za wcześnie zaatakuje, temu koń szybciej przed celownikiem staniei i inni go powyprzedzają.To takie mocne uproszczenie, ale przy pojedynkach dzokeji na można powiedzieć bardzo wyrównanych koniach, o tym ,który wygrał często decydowało opanowanie dżokeja i wyczucie momentu do decydującego ataku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

A nowy sprzęt stoi nie opodal zapakowany jeszcze w kartony

A co to ? I dlaczego kolega @Chmarski ubiega się o azyl w Burkina Faso ? :) 

1 godzinę temu, AutoPirat napisał:

Teraz zastanawiam się, czy wzmacniacz lampowy, to jest klasa wyżej (w stereo), bo nigdy nie słuchałem?

Jako właściciel i lampy i tranzystora mogę śmiało powiedzieć , że lampa nie jest ani wyżej , ani niżej w tej hierarchii . To inny rodzaj dźwięku , z wieloma zniekształceniami , coraz droższymi lampami , marnym THD i ..... cholernie fajnym dźwiękiem :) Ma swoje kaprysy , nie zagra idealnie metalu i elektronicznej, ale blues marzenie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Chmarski napisał:

to ja nie wiem jak to wytrzymujesz.

po prostu chwilo trwaj :)

Ja też siedzę  w miarę spokojnie, chwila trwa :), bo nowy wzmacniacz zamówiony ponad 2 tygodnie temu , a dotrze do mnie dopiero za ok  /3 tygodnie. Napawam się chwilą, gonię zajączka :) 

Gdy się na coś dłużej czeka, to lepiej smakuje (gra) :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby to miałem zrobić już dzisiaj, ale żonka mnie trochę po zakupach przegoniła i jak wróciłem do domu, to postanowiłem że jeszcze muszę posłuchać jak gra Arcam. A i moje uszy jakoś dziś lepiej pracują, zawsze lubiłem słuchać jak na wyświetlaczu Arcama cyferki pokazywały na głośność 30, a dziś wystarcza mi 25 i to jak by ta sama głośność była.

wyswietlacz Arcam.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, terracan1929 napisał:

nowy wzmacniacz zamówiony ponad 2 tygodnie temu , a dotrze do mnie dopiero za ok  /3 tygodnie. Napawam się chwilą, gonię zajączka :) 

Gdy się na coś dłużej czeka, to lepiej smakuje (gra)

To co innego czekać aż dojdzie, a co innego jak już doszło i się samemu odpakowanie odsuwa w czasie.

Dla ułatwienia, pierwszą sztukę już chyba w marcu miał u siebie. I też jej nie słuchał.

Stalowe jaja ma jak nic.

 

4 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

zawsze lubiłem słuchać jak na wyświetlaczu Arcama cyferki pokazywały na głośność 30, a dziś wystarcza mi 25 i to jak by ta sama głośność była.

To w Quadralu będziesz miał odwrotnie. Tu idzie od -80 w górę do 0.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może opózniam ten cały bałagan, a i jak sam wiesz lepiej pierwsze parę godzin słuchania odpuścić, by dzwięk już się ułożył.

Na dadatek puśiłem sobie taką playlistę z ulubionymi kawałkami z lat 80tych i tak super to brzmi, że aż chce się słuchać.

Ja jeszcze tej playlisty na Arcamie z nowymi kolumnami  i zrobionym Diraciem nie słuchałem, i jak bym słyszał dużo dzwięków, których wcześniej nie słyszałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek  ja z tym wszystkim to conajmniej 3-4 godziny będę miał,najpierw z powyłączaniem tego co jest i popakowaniem w kartony.Pózniej to wszystko po otwierać ,poustawiać połączyć kabelkami, założyć dysk do A8.Powynosić do piwnicy kartony .Posprzątać, a potem wziąć się za naukę jak to wszystko poustawiać powpisywać dane itd.

17 minut temu, tomek4446 napisał:

A co to ? I dlaczego kolega @Chmarski ubiega się o azyl w Burkina Faso ? :) 

 

Tomek czyli @Chmarski(zobacz same z nas Tomki), obawia się ,że może granie Qudrala mi nie będzie odpowiadało, albo,że granie mojego obecnego Arcama uznam za lepsze. A to od jego historii z doborem wzmacniacza zaczeła się moja fascynacja Qudralem Aurum A9. Moim zdaniem, po mimo że dzisiaj Arcam brzmi jak dla mnie zajebiście, to Qudral da sobie radę, bo nawet w testach porównywano jego grę z Arcamem SA30 i SA30 nie miał czego szukać w tym porównaniu.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak na pamiątkę wkleję filmik,wiadomo to nagrane tylko telefonem, to brzmi nie tak jak w rzeczywistości, a i powinno się słuchać na słuchawkach to efekt jest lepszy.

Choć nie uwielbiam Dire Straits, to tego fajnie się słucha jak te gitarki pięknie grają na zmianę z jednej a za chwilę z drugiej kolumny.

https://photos.app.goo.gl/eCBnBUZAbVwU5G6Y8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chmarski napisał:

Jak to kiedyś oglądałem to mi w głowie zostało, że dla mnie jedyne zastosowanie to by było jako procesor, a nie amplituner. 

Zwłaszcza że procesor Marantza jest bardzo drogi.

3 godziny temu, AutoPirat napisał:

I chodzi mi tylko o to @Piotr Sonido, że bardzo czepiasz się tego amplitunera. Często piszesz, jakby to był jakiś złom, ale wiele recenzji Z ODSŁUCHU, (jak przytoczone wcześniej) są raczej i nawet bardzo pozytywne.  A na pewno w porównaniu z tym, co swego czasu polecałeś, czyli budżetowe Arcamy AVR (5,10,11), a które są 2 lub 3 razy droższe, to są tyleż samo albo i więcej gorsze. 

W testach SINAD Amira, które przytaczasz Marantz vs Arcam AVR10 (jest 5 od końca), to może powiedz skąd taka przepaść?

Nie prawda. Nie czepiam się. Tylko go nie polecam to są dwie rózne rzeczy. Nie uważam że jest złomem i nigdy tego nie napisałem. Właśnie SINAD. le to statystyka która nic Ci nie mówi.

Ale już chyba rozmawialiśmy że jest git w sensie nie musimy tego ponownie tutaj rozpatrywać.

3 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

To tak na pamiątkę wkleję filmik,wiadomo to nagrane tylko telefonem, to brzmi nie tak jak w rzeczywistości, a i powinno się słuchać na słuchawkach to efekt jest lepszy.

Choć nie uwielbiam Dire Straits, to tego fajnie się słucha jak te gitarki pięknie grają na zmianę z jednej a za chwilę z drugiej kolumny.

https://photos.app.goo.gl/eCBnBUZAbVwU5G6Y8

Super za podzielenie się!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

A nowy sprzęt stoi nie opodal zapakowany jeszcze w kartony i musi nabrać cierpliwości,

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

Ja bym tak nie potrafił. U mnie te folie i kartony to by tylko fruwały.

U mnie wczoraj fruwało, jak po 2 miesiącach dotarły :) 

WhatsAppImage2024-05-09at16_28_49.jpeg.c3471912f1a2e90300e82f3821cf2018.jpeg

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może to nie jest całkiem w temacie, ale wrzucę też link z tego jak narazie gra ten nowy zestaw na tym samym nagraniu Dire Straits.W nagraniu gra dack  z Qudrala (Burr Brown),po kabelku Usb. Na razie jestem w trakcie porównań pomiędzy dackiem AKM z Eversolo DMP A8 a tym z Qudrala.

W porównaniu do grania z Arcama ,jest trochę więcej basu, ale na początku brakowało mi przestrzennośći(po mojemu),ale jak już trochę pograło to już już ona się pojawiła i jest ok. Filmik wiadomo nagrany telefonem i żeby to w miarę brzmiało trzeba odsłuchiwać na słuchawkach.

https://photos.app.goo.gl/fxN4buA7XC97pDzc7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...