Skocz do zawartości

Kino domowe vs. Stereo


S4Home

Recommended Posts

Biorąc pod uwagę, że obecnie mam mały głośnik BT, nie celuję w coś co będzie idealne z perspektywy kogoś osłuchanego, a raczej w coś co da mi sensowne wrażenia w sensownej cenie. Prawda jest taka, że jakikolwiek zestaw będzie o niebo lepszy niż to co mam teraz. A gdybym w używce chciał zmieścić się w 3500zł to co byście polecili? Bo pójście w używkę raczej traktuję jako możliwość obniżenia budżetu niż wejścia na jeszcze wyższy poziom.

Wiecie może gdzie te Aurory (wystarczyłyby 700) można odsłuchać w Warszawie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TomekTW napisał:

Biorąc pod uwagę, że obecnie mam mały głośnik BT, nie celuję w coś co będzie idealne z perspektywy kogoś osłuchanego, a raczej w coś co da mi sensowne wrażenia w sensownej cenie. Prawda jest taka, że jakikolwiek zestaw będzie o niebo lepszy niż to co mam teraz. A gdybym w używce chciał zmieścić się w 3500zł to co byście polecili? Bo pójście w używkę raczej traktuję jako możliwość obniżenia budżetu niż wejścia na jeszcze wyższy poziom.

Wiecie może gdzie te Aurory (wystarczyłyby 700) można odsłuchać w Warszawie?

Wiesz co, ceny mocno poszalały, tu serio sugerowałbym pójście w używkę w pierwsdzym zakładanym budżecie, bo owszem złożysz za 3 500 ale gwarantuje Ci, że po czasie będzie Ci czegoś brakować. Jeżeli nie masz  super wymagań tak jak ja to jest duża szansza, że używany budżet 7 tysięcy pozwoli Ci kupić sprzęt który zrobi na Tobie wrażenie na dłużej :) masz naprawdę sporą kubaturę pomieszczenia ona chcąc nie chcąc wymusza na Tobie trochę wyższe koszta ( większe kolumny, mocniejszy wzmak ) by grało to tak, że naprawde nie pomyślisz o zmianie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Gałązka napisał:

Wiesz co, ceny mocno poszalały, tu serio sugerowałbym pójście w używkę w pierwsdzym zakładanym budżecie, bo owszem złożysz za 3 500 ale gwarantuje Ci, że po czasie będzie Ci czegoś brakować. Jeżeli nie masz  super wymagań tak jak ja to jest duża szansza, że używany budżet 7 tysięcy pozwoli Ci kupić sprzęt który zrobi na Tobie wrażenie na dłużej :) masz naprawdę sporą kubaturę pomieszczenia ona chcąc nie chcąc wymusza na Tobie trochę wyższe koszta ( większe kolumny, mocniejszy wzmak ) by grało to tak, że naprawde nie pomyślisz o zmianie :)

Dzięki Michał. A myślisz, że 700 by nie wystarczyły? Te 1000 już mi trochę wizualnie rozmiarem nie pasują.

 

No i pytanie czy ktoś potwierdza słuszność  takiego zestawu i podejścia czy macie może jakieś inne propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Michał Gałązka napisał:

Ja myślę, że na taką kubaturę pomieszczenia Aurora 700 może być lekko mała, czasem serio lepiej leciutko dołożyć niż potem się wkurzać :)

Tu już raczej jest kwestia wizualna niż finansowa. Ta Aurora 1000 jest po prostu już dużą kolumną ;) Za dużą jak dla mnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale musisz wziąć pod uwagę że pomieszczenie małe nie jest a do tego jest dość wysokie i po prostu kolumny w gabarycie aurora 700 mogą Ci nie dać tej frajdy co powinny:) Najlepiej jakby jakiś sklep wypożyczył Ci je na testy w domu i sam zdecydujesz czy taki dźwięk Ci odpowiada:)  bo każdy ma inne preferencje :) Ja bym Ci polecił używki Klipsch RP280 albo mniejsze 260, bo lubię jak one brzmią, a Ty jak je posłuchasz to np możesz być załamany dźwiękiem :D . Tylko pamiętaj masz dość ciekawe warunki w pomieszczeniu, koniecznie sprawdzaj u siebie, bo w salonie odsłuchowym kolumna zagra zupełnie inaczej niż u Ciebie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam takich co Taga Harmony 606 świetnie grają w salonie. Więc nigdy nie wiemy co komu przypasuje. Mi Aurory w ogóle się nie podobały. I tak z tymi gustami jest. 

Kolega i tak twierdzi co by nie kupił to będzie lepiej. Może taki zestaw:

https://www.olx.pl/d/oferta/cambridge-audio-axr100-heco-aurora-700-zestaw-stereo-amplituner-CID99-IDIa73H.html     plus do tego jakiś CD

Albo poprzedni model Heco. 

https://www.olx.pl/d/oferta/heco-music-style-900-swietne-kolumny-glosnikowe-CID99-IDRMgIi.html    były jeszcze białe i espresso plus zestaw Emotivy wzmak z CD. 

Podejrzewam, że każdy może mieć inny pomysł na sprzęt. Ale od czegoś musisz zacząć. A najlepiej od jakiegoś testu w domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, STELVIO napisał:

Ja znam takich co Taga Harmony 606 świetnie grają w salonie. Więc nigdy nie wiemy co komu przypasuje. Mi Aurory w ogóle się nie podobały. I tak z tymi gustami jest. 

Kolega i tak twierdzi co by nie kupił to będzie lepiej. Może taki zestaw:

https://www.olx.pl/d/oferta/cambridge-audio-axr100-heco-aurora-700-zestaw-stereo-amplituner-CID99-IDIa73H.html     plus do tego jakiś CD

Albo poprzedni model Heco. 

https://www.olx.pl/d/oferta/heco-music-style-900-swietne-kolumny-glosnikowe-CID99-IDRMgIi.html    były jeszcze białe i espresso plus zestaw Emotivy wzmak z CD. 

Podejrzewam, że każdy może mieć inny pomysł na sprzęt. Ale od czegoś musisz zacząć. A najlepiej od jakiegoś testu w domu. 

No i o ten test w domu najtrudniej bo Aurory w Warszawie i okolicach nigdzie poza Euro RTV nie widzę... A jak byłem w Top Hi-fi to nie mieli możliwości testu w domu także ogólnie temat chyba niełatwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

Tylko pamiętaj masz dość ciekawe warunki w pomieszczeniu, koniecznie sprawdzaj u siebie, bo w salonie odsłuchowym kolumna zagra zupełnie inaczej niż u Ciebie

@TomekTW dokładnie jak Michał pisze, biorąc pod uwagę specyfikę Twojego salonu testy w salonie mogą wypaść zupełnie inaczej niż u Ciebie, problemem tu może być przetestowanie używek, szczególnie takich których już nie produkują.

 

3 godziny temu, STELVIO napisał:

Ja znam takich co Taga Harmony 606 świetnie grają w salonie.

Miałem je i powiem szczerze, że z Onkyo wypadały całkiem przyzwoicie (oczywiście jak na swoją cenę), ale z Marantz-em nie dały rady - zmieniłem na Klipsch RF82 II i jest o niebo lepiej, pewnie z Onkyo też byłoby lepiej względem Tag-i ale to już po prostu inna liga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TomekTW napisał:

No i o ten test w domu najtrudniej bo Aurory w Warszawie i okolicach nigdzie poza Euro RTV nie widzę... A jak byłem w Top Hi-fi to nie mieli możliwości testu w domu także ogólnie temat chyba niełatwy.

No kurcze widać nie łatwy. Niestety. Mi udało się parę razy coś wziąć z S4home. Też od kogoś z  Allegro jeśli dobrze pamiętam. Tam gościu handluje od dawien dawna używanym sprzętem. Polecenie z tego forum. A ogólnie kupowałem i wykorzystywałem możliwość zwrotu przez internet. Oczywiście nie każdy chce przez to przechodzić. Wtedy niestety zakupy poprzez opinie i w ciemno. 

Ale masz już tutaj troszkę propozycji. Musisz to przemyśleć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek72 napisał:

@TomekTW dokładnie jak Michał pisze, biorąc pod uwagę specyfikę Twojego salonu testy w salonie mogą wypaść zupełnie inaczej niż u Ciebie, problemem tu może być przetestowanie używek, szczególnie takich których już nie produkują.

 

Miałem je i powiem szczerze, że z Onkyo wypadały całkiem przyzwoicie (oczywiście jak na swoją cenę), ale z Marantz-em nie dały rady - zmieniłem na Klipsch RF82 II i jest o niebo lepiej, pewnie z Onkyo też byłoby lepiej względem Tag-i ale to już po prostu inna liga.

Może powinienem trochę uściślić temat tej kubatury. Te 30m wynika z połączenia salonu z kuchnią, a nagłośniony tak naprawdę potrzebuje mieć tylko salon. Prezentuje się to ja poniżej. Czyli sam salon ma jakieś 22m i jest mega wysoki. Na czerwono zaznaczone miejsce, w którym będzie stał sprzęt.

Screenshot_20230202_214650_Samsung Notes.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka będzie "mały" problem akustyczny, lewa kolumna będzie w rogu, a prawa będzie miała mnóstwo wolnej przestrzeni, co spowoduje bardzo nierównomierne pierwsze i nie tylko pierwsze odbicia. Będziesz miał wrażenie że jedna strona głośniej niż druga, ale na to jest tylko jedna rada - popracować nad akustyką. Możesz sobie zrobić symulację w tym kalkulatorze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ta ściana jest dość wąska. A 1000czki faktycznie są szeroki i zepchał byś je do rogu.

Nie wiem czy tu wąskie Acustic Energy albo ELACi Debut F6.2 nie będa ciekawsze.

Jesli w Warszawie nie da się ich posłuchać to je wypozycz na odegłość. jest kilka salonów które daja taką mozliwosć.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tenfilip napisał:

A marka ogolnie ma cos do zaoferowania? Mi sie kojarza z taka wyzsza polka marketowych przebojow cenowych na rynek niemiecki.

nie sprawdzałem każdego z ich produktów.

Więc nie chce się wypwiadac za cała markę ale z tym co miałem do czynienia to:

+ na plus, marketing

+ mozliwość łatwego sprawdzenia sprzetu. Nie robią problemów ze zwrotami.

- wykonanie na zywo jest słabsze niż na fotkach

- dzwięk.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

wtrace sie ze swoim tematem. Moze podpowiecie mi, w ktorym kierunku powinienem sie rozejrzec.

Od 16 lat mam Yamahe Rx-V661 i fronty Heco Celan 700, reszta to Heco Victa, ogladam sporo filmow ale tez i sporo slucham muzyki. Ostatnio wiecej Tidal'a z Chromecasta podlaczonego przez HMI ale tez i plyty CD.

Wczoraj podlaczylem do swoich glosnikow stary wzmacniacz sasiada Musical Fidelity Tempest. Dosyc specyficzna konstrukcja, jak czytalem reklamowana swego czasu jako wzmaczniacz klasy B. Te same glosniki, to samo ustawienie, to samo zrodlo CD.

Scena 3D dzwieku byla nieporownywalna do tego co oferuje amplituner amplituner Yamaha! Muzyka zagrala na srodku pokoju, zdawala sie wychodzic z glosnika centralnego, ktory oczywiscie nie byl podlaczony. Wokale nieco wyzej, lagodnie, miekko. Moze mniej precyzyjnie, szczegolnie basy i wysokie ale ogolnie milo, relaksujaco. Yamaha Rx-V661 daje mi precyzyjny, mocny ale jednak plaski dzwiek.

Rozumiem, ze amplituner tej klasy nie ma szans zaoferowac takiej sceny jak ten stary wzmacniacz stereo.

Czy jest szansa ze jakis wzmaczniacz Yamaha na poziomie AS-501 lub 701 albo sieciowy R-n602 czy 803 dadza mi taki efekt sceny?

Czy tez powinienem przyjrzec sie wlasnie opcjom takim jak Musical Fidelity, Nad, Rotel....
Pozniej jakos musialbym to skleic zeby sie wciaz latwo obslugiwalo bo zona slucha muzyki a dzieci wlaczaja filmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No amplituner kinowy vs wzmacninacz i masz wynik.

9 godzin temu, Jackon napisał:

Czy jest szansa ze jakis wzmaczniacz Yamaha na poziomie AS-501 lub 701 albo sieciowy R-n602 czy 803 dadza mi taki efekt sceny?

Może będzie delikatnie lepiej niż w 661 ale takiego przeskoku nie będzie.

Jaki budżet na wzmak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Przeskoczylem tutaj z watku o wymianie ampli na ampli bo temat zmienil sie na ampli vs. stereo (lub +stereo)

Budzet
2500zl - jezeli cos uzywanego
5000zl - jezeli cos nowego, ale to raczej w przypadku czegos jak R-N803D bo za jakis czas mialbym pewnie tylko to wiec funkcje sieciowe, DAC, DAB mialbym w jednym.

Nowa R-N803D widze w sieci w Wloszech gdzie mieszkam za 975€ (4.650zl) 

Uzywana R-N803D wisi w ogloszeniach za 500€ (2380 zl) wiec pewnie bym ja wzial. Amplituner sluzy mi dobrze od 16 lat, a duzo starszy wzmaczniacz zagral pieknie zagral

Na forum Audioscience.com jest bardzo dobry wynik pomiarow i rekomendacja dla R-N803D.
Test Yamaha R-N803D

Dla porownania jest tam tez bardzo slaby wynik dla amplitunera RX-V6A
Test Yamaha RV-V6A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za uzywany model 2380 zł to bardzo dobra cena. Wówczas był ją brał.

Jednak nowej za 5-6 K nie.

21 godzin temu, Jackon napisał:

Na forum Audioscience.com jest bardzo dobry wynik pomiarow i rekomendacja dla R-N803D.
Test Yamaha R-N803D

Dla porownania jest tam tez bardzo slaby wynik dla amplitunera RX-V6A
Test Yamaha RV-V6A

Wkleiłeś dwa testy 6A. A druga sprawa że te testy nie pokazują pełnej klasy sprzetu. Np w kinie 6A gra na prawde bardzo dobrze. W stereo nie. Ale tego test Ci nie pokaże.

W Twojej cenie jeszcze Cambridge AXR 100 albo Cyrus One HD + Wiim Mini

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Wkleiłeś dwa testy 6A.

No to sie popisalem... ;) Ponizej poprawione:

Test Yamaha RX-V6A  na Audiosciencereview

Test Yamaha R-N803 na Audiosciencereview

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Np w kinie 6A gra na prawde bardzo dobrze. W stereo nie. Ale tego test Ci nie pokaże.

Doszedlem do identycznych wnioskow. Dzisiaj widze ja w cenie 3.135 zl (po przeliczeniu z €)

A Cambridge AXR 100 i Cyrus One HD sobie wybadam :)
Dziekuje za propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...