Skocz do zawartości

Kino domowe vs. Stereo


S4Home

Recommended Posts

Witam wszystkich , jako że mój obecny amplituner Sony Str da2400es powoli kończy swój żywot jestem na etapie poszukiwania czegoś co dobrze zagra zarówno w stereo jak i w kinie (ten jako tako dawał radę choć wcześniejszy str da 3000es był lepszy ale pogrzebał go brak HDMI choć i w jednym i drugim przypadku niedosyt w stereo pozostawał).Moje pytanie takie co zagra lepiej w stereo : dobry amplituner czy tani wzmacniacz stereo. Dlaczego jeden drogi a drugi tani już wyjaśniam. Muszę mieć i kino (min 7.1) i stereo dlatego tańszy wzmacniacz bo musi wystarczyć jeszcze na tańszy amplituner. Nieprzekraczalny budżet 7.500 zł 

Wymagania względem wzmacniacza to 

-regulacja tonów wysokich / niskich 

-wbudowany dac / wejście optyczne 

-mile widziany loudness bo często słucham cicho w nocy 

Wymagania amplitunera 

-min 7.1 kanałów 

-musi obsługiwać kolumny 4 ohmowe 

-2 wyjścia HDMI z czego przynajmniej jedno ARC

Moje typy to Pioneer Vsx 934/935 i do tego Pioneer A40ae lub sam amplituner Pioneer Vsx-Lx505 .

Co zagra lepiej w stereo tani  a40ae czy drożdży ale Ampli kinowy Vsx-Lx505 ? Może ktoś zaproponuje jakieś alternatywy? Ze wzmacniaczy z tego co patrzyłem i w budżecie to jeszcze denon, Onkyo , Advance acoustic.  (Marantz odrzuca designem) 

Ma to grać z kolumnami Jamo707 w pomieszczeniu 30m2 otwartych na kuchnię i klatkę schodową. 

Muzyka różna głównie pop/rock/elektroniczna w 90% z lat 80. 

Preferencje brzmieniowe ciepłe z lekko wycofaną średnicą 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś spotkałem się w sieci ze zdjeciem 935 z PRE OUT.

Podobnie jak Onkyo 6100 który jest jego odpowiednikiem.

Niektóre to mają niektóre nie

obraz.png.1abf40123effc9368c1ff781d60f980b.png

 

Trzeba by zadzwonić do salonu aby sprawdzili zarówno tył amplitunera jak i menu. Bo jest tu pewna spora nieścisłość.

Jeśli PRE OUT będzie to jestem za dołożeniem do niego wzmaka.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Trzeba by zadzwonić do salonu aby sprawdzili zarówno tył amplitunera jak i menu. Bo jest tu pewna spora nieścisłość.

Jeśli PRE OUT będzie to jestem za dołożeniem do niego wzmaka.

Wg instrukcji wygląda że wersje na Europę, Australię i Azję powinny mieć PRE-OUT

obraz.thumb.png.d9338a3e6e41d91202094091c54b9059.png

obraz.thumb.png.a89c295e73f38c5deca47516dff6afd0.png

obraz.thumb.png.b08ad6016cdcebbe24fe902932fe887c.png

a tu link do całej instrukcji ze strony Onkyo, tak czy owak warto zapytać w salonie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo TX-NR6100 ma pre out, ale niestety Pioneer już nie. Dokładnie jest tak jak w instrukcji, że trzeba tylko sobie przerzucić w menu, żeby pre out do drugiej strefy działał jako pre out do frontów. No chyba, że wyszła jakaś nowa odświeżona wersja Pionka o której nie wiem, zawsze zakładam taką opcję, ale na ten moment nic mi o niej nie wiadomo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Napisze, że długo biłem się z myślami  ale zawsze szedłem bardziej w kino. Trochę poczytałem ten wątek, wiele komentarzy tu napisanych wziąłem pod rozwagę i kino zamieniłem na stereo z subem. Moim zdaniem mając ograniczony budżet warto sobie przypomnieć ostatni miesiąc i zobaczyć jak kształtował się podział muzyka vs filmy druga kluczowa sprawa to ile z tych filmów idzie z streamingu( bo nie oszukujmy się różnica między streamingiem a takim prawdziwym 4K z prawdziwym dźwiękiem przestrzennym jest naprawdę ogromna). Ciągle się tylko mówi że w danym budżecie amplifikacja stereo zagra dużo lepiej niż KD i to jest szczera prawda, ale często zapomina się jak ogromną różnicę robią kolumny bo mając dajmy na to 5 koła na kolumny to oczywiste jest, że tu różnica w dzwięku będzie jeszcze większa na rzecz kolumn. W moim przypadku mając 8-10 tysięcy do wydania i oglądania filmów na platformach streamingowych  okazało się średnim pomysłem. W podobnym budżecie o wiele łatwiej o duuużo lepiej grający zestaw stereo plus ewentualny sub. Gdzie tak naprawdę w filmach na streamingu zamiast tego  dźwięku przestrzennego większe wrażenie robiły różnego rodzaju wybuchy to pójście w stereo okazało się strzałem w dziesiątkę bo niewiele straciłem frajdy w oglądaniu filmów ( których ostatnio oglądam jakieś max 20%) za to frajda przy słuchaniu muzyki wzrosła wielokrotnie ( gdzie ostatnio słucham jakieś 80%).

Także jak ktoś do końca nie jest zdecydowany a ma podobne podejście jak moje to zmiana Kina Domowego na Stereo plus subwoofer to będzie to :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł tego artykułu to Kino Domowe vs Stereo więc myślę, że taki właśnie jest jego cel:) 
Ja cenie sobie minimalizm, i nie wyobrażam sobie dublować zestawu bądź dokładać kolejnego klocka żeby wspomógł kino domowe w zasileniu frontów do stereo, już nie mówiąc o tworzeniu kolejnego zestawu w całości ani w salonie ani w innym pomieszczeniu a i kasę, którą trzeba by na to wydać wolę wydawać na inne pasje :) .

Ktoś taki jak Ty co nie musi i nie chce wybierać prawdopodobnie nie zainteresuje się tym wątkiem :) poszuka odpowiedzi na swoje pytania w konkretnych wątkach dotyczących tego co go interesuje :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

U mnie filmy ogladam na stereo bez subwoofera - kolumny wystarczajaco nisko pracują (podobno gdzieś od ok 30/32hz). 

Wiadomo że tektonicznych wstrząsów brak. Ale bas jakiś tam jest :P

dlatego pisałem ewentualnie jak ktoś potrzebuje :D Moje też schodzą gdzieś niby do 30 i świetnie sobie radzą solo, ale suba kupiłem wcześniej by ratować bas w Kinie domowym i generalnie nie chce go sprzedawać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Michał Gałązka napisał:



Ktoś taki jak Ty co nie musi i nie chce wybierać prawdopodobnie nie zainteresuje się tym wątkiem :) poszuka odpowiedzi na swoje pytania w konkretnych wątkach dotyczących tego co go interesuje :D

Dlaczego .?

Długo miałem kino, później dolozylem stereo , teraz wymieniłem leciwego już HK na inny amplituner .

Tu jest VS 

Dla mnie nie ma dobrego kina na zestawie stereo i dobrego stereo na zestawie KD.

To są ciągle kompromisy . sprowadzanie różnic w KD vs stereo do niskich częstotliwości oraz udawać że sam sub w stereo do oglądania filmów zrobi różnice ,jest co najmniej słabe . 

Nie ma co porównywać a ta 1 po kropce nie od parady jest 😊

KD to nie tylko film ale też i dobry koncert i tu jest dopiero różnica . Pzdr 

Ps minimalizm -kolejnyn kompromis .

Zakupy można rozłożyć na kilka ,kilkanaście lat 😁

Naturalnie mogę zaraz przeczytać że jest rewelacyjnie ludziom pasuje .

Ale dlaczego? Bo innego wyjścia nie ma czy obniżyli wymagania co do efektów jakie uzyskują kosztem kompromisu .

 

15 minut temu, Michał Gałązka napisał:

 ale suba kupiłem wcześniej by ratować bas w Kinie domowym 

Sub jest częścią kina nie po to by ratować niskie częstotliwości 😉 oddzielna ścieżka to nie pic na wodę .

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dedal75 napisał:

Dlaczego .?

Długo miałem kino, później dolozylem stereo , teraz wymieniłem leciwego już HK na inny amplituner .

Tu jest VS 

Dla mnie nie ma dobrego kina na zestawie stereo i dobrego stereo na zestawie KD.

To są ciągle kompromisy . sprowadzanie różnic w KD vs stereo do niskich częstotliwości oraz udawać że sam sub w stereo do oglądania filmów zrobi różnice ,jest co najmniej słabe . 

Nie ma co porównywać a ta 1 po kropce nie od parady jest 😊

KD to nie tylko film ale też i dobry koncert i tu jest dopiero różnica . Pzdr 

Ps minimalizm -kolejnyn kompromis .

Zakupy można rozłożyć na kilka ,kilkanaście lat 😁

 

Minimalizmem nie nazwałbym kompromisem a konkretnym upodobaniem :D .

No cóż może jest słabe ale w moim przypadku i na moje wymagania spełniło to oczekiwania :) Zwłaszcza oglądając marnej jakości filmy w streamingu :). I tu nie chodzi o rozkładanie wydatków na kilka czy kilkanaście lat bo w dobie rat zero procent można mieć wszystko na drugi dzień :P . Bardziej o to, że podkreślę, dla mnie głupie byłoby wydawać dodatkowe 10 koła by obejrzeć dwa filmy na Blu Ray, które wcześniej musiałbym zakupić albo wypożyczyć ( nie wiem czy jeszcze da się wypożyczać fizycznie filmy :D ).

Ja jestem człowiekiem wygodnym więc korzystam z portali streamingowych :D i uważam, że to sprzęt jest dla mnie a nie ja dla niego :) Bardzo szanuję zakręconych ludzi, jak tu czasem widzę, mających cały pokój zrobiony akustycznie, do tego zawalony sprzętem audio by mieć idealne wrażenia kinowe czy tam muzyczne, lecz mnie po prostu to się nie podoba wizualnie i za nic w świecie nie chciałbym mieć tego u siebie :P . No chyba, że miałbym jedno 50m2 pomieszczenie do zagospodarowania to wtedy faktycznie lecę grubo z tematem :D ale dalej oglądałbym jeden dwa filmy w miesiącu :D to już wolę wtedy pójść do normalnego kina :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam filmów w streamingu chyba że jest ścieżka DD która naprawdę daje radę. Pokój tez nie jest zagracony .

 

I dokładnie , ludzie lubiący wiatr we włosach kupują cabrio innym wystarczy szyberdach 😊.

Nie namawiam do posiadania stereo i KD ale nie zgadzam się że stereo jest rownie dobre  w kd

Jest wystarczające dla Ciebie nie dla mnie . Ot taka mała różnica .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...