Skocz do zawartości

Kino domowe vs. Stereo


S4Home

Recommended Posts

Tak RN 602 odbiega jakością od 2700. Mało tego one tez grają nieco inaczej. Yamaha gra jasniej, szybciej. Denon lubi dolne rejestry.

Ja w tym momencie nie wyobrażam sobie oglądania nawet prostego serialu na zestawie stereo.

Więc koniecznie musisz to sprawdzić. W którą stronę to wyjście jest dla Ciebie.

Ale trafiłeś na trudne czasy gdzie odsłuch amplitunerów jest praktycznie niemożliwy.

Także powodzenia!

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Tak RN 602 odbiega jakością od 2700. Mało tego one tez grają nieco inaczej. Yamaha gra jasniej, szybciej. Denon lubi dolne rejestry.

Ja w tym momencie nie wyobrażam sobie oglądania nawet prostego serialu na zestawie stereo.

Więc koniecznie musisz to sprawdzić. W którą stronę to wyjście jest dla Ciebie.

Ale trafiłeś na trudne czasy gdzie odsłuch amplitunerów jest praktycznie niemożliwy.

Także powodzenia!

Piotr

Dobrze, że chociaż w domu można to zrobić, ale szkoda że trzeba mrozić tyle kasy bo trzeba kupić oba sprzęty, ale wyjścia nie mam więc tak musiałem zrobić. A czy nadal występują w obecnych amplitunerach problemy z HDMI? Nie pytam o te słynne problemy z 4k 120hz tylko o to czy psują się te porty nawet jak się nie dotyka amplitunera i nic nie przepina bo na forum widzę że piszą że po kilku latach HDMI pada tylko nie wiem jaki to duży odsetek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużej mierze problemy HDMI o których pisałeś to wynik użytkownika właścicieli.

Byłem na wielu montażach gdzie widziałem w jaki sposób HDMI są traktowane.

- Nie trzymaj amplitunera w szaffce. Ma miec dobra wentylację.

- Nie wolno podpinać , wypinać kabla HDMI podczas włączonych urządzeń.

To na początek wystarczy

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2022 o 09:28, S4Home napisał:

W dużej mierze problemy HDMI o których pisałeś to wynik użytkownika właścicieli.

Byłem na wielu montażach gdzie widziałem w jaki sposób HDMI są traktowane.

- Nie trzymaj amplitunera w szaffce. Ma miec dobra wentylację.

- Nie wolno podpinać , wypinać kabla HDMI podczas włączonych urządzeń.

To na początek wystarczy

Piotr

 

 

Amplituner zawsze na szafce u mnie. Z tym HDMI to tak właśnie myślałem. Zawsze robię to na wyłączonych urządzeniach także oby to wystarczyło. Jednak jestem zakochany w rn602, myślę że denon go nie pobije. Gra tak jak lubię, bez bólu uszu, szybko i miękko. Strach pomyśleć co będzie jak zmienię kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Trochę trwało przeczytanie całego wątku, ale naprawdę warto było 😉

Po kilkudziesięciu latach słuchania stereo zatęskniłem za namiastką kina w domu.

Kolejne generacje telewizorów mają coraz cieńsze obudowy i w konsekwencji coraz mniejsze głośniki.

Jak sobie przypomnę kineskopowego Philipsa z wbudowanymi 6 głośnikami tworzącymi fronty, potężnym centralnym i wyjściami na surround, to czasem żałuję pojawienia się plazmy i LCD/LED/OLED... 😉

Do swojej plazmy kupiłem kilka miesięcy temu mikrozestaw 5.1 i efekty były interesujące zwłaszcza po podłączeniu do frontów kolumn ze starej wieży i centralnego Onkyo z odzysku  w miejsce plastikowych jednogłosnikowych pudełek.

Plazmę w końcu wymienię na OLED i dźwięk chciałbym mieć poważniejszy niż z mikrozestawu.

Liczyłem, że uda się wykorzystać amplituner kina domowego do stereo, ale widzę, że przy mojej miłości do muzyki byłbym mocno niezadowolony.

W przyszłości kupię pewnie amplituner z pre-out i nadal bedę wykorzystywal do stereo wzmacniacz z kolumnami podłogowymi.

Czyli - jak mawiali starsi ode mnie - jak coś jest do wszystkiego, to najpewniej jest do niczego... 😉

Ale warto poczytać, by się nie uczyć na błędach...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć,

mam do Was pytanko. 

Posiadam DENON X2700H wraz z kolumnami Klipsch RP-260F oraz podobnej serii resztę kolumn Klipsch.

Początkowo miałem ustawione tony, odległości, kanały ręcznie i wtedy przy odsłuchu stereo było na prawdę OK.
Zrobiłem na Denon kalibrację mikrofonem, i kino zyskało zdecydowanie w brzmieniu. Jest mega!!
Ale Stereo mocno podupadło. 

Chciałbym pod zone 2 out podłączyć jakiś wzmacniacz Stereo. Podpowiecie mi proszę co wybrać?

Salon około 20 metrów2, Klipsch RP-260F, gatunek to raczej Rock, Pop, Jazz, ... zależy czy ja czy żona słucha :)

Chodzą mi po głowie np Sony F570ES albo coś z serii ES, lub może wzmacniacz Lampowy, TAGA Harmony HTA-25B 

lub może Yaqin MS-30L? A może zupełnie coś innego??

Budżet to powiedzmy 3k, ale im mniej tym żona będzie przychylniej na mnie patrzeć ;)

Pozdrawiam,

D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, bbbbb29 napisał:

Początkowo miałem ustawione tony, odległości, kanały ręcznie i wtedy przy odsłuchu stereo było na prawdę OK.
Zrobiłem na Denon kalibrację mikrofonem, i kino zyskało zdecydowanie w brzmieniu. Jest mega!!
Ale Stereo mocno podupadło. 

kalibracja w Denonie ma za zadanie poprawić błędy związane z akustyką pomieszczenia. Oczywiście to nie jest magiczne pudełko które robi cuda ale jednak pomaga. Należy zadać sobie pytanie co dokładnie zostało poprawione. Może Twój pokój podbija pewne częstotliwości (zapewne) które z punktu widzenia technicznego są niepożądane a Tobie akurat to pasuje? Wtedy tryb Direct na amplitunerze pominie te korekty. Jeżeli jednak chciałbyś by te korekty były wprowadzone to nie pozostaje nic innego jak tryb stereo w amplitunerze. Ale wtedy amplituner może zadecydować, że chce używać subwoofera - z Twojego wpisu nie wynika, że tak jest. Niestety według testów technicznych, systemy korekty akustyki pomieszczenia "nie są darmowe". To znaczy zabierają kilka dB dynamiki i nie tylko. U Ciebie amplituner jest dość niskich lotów, może jest to dużo bardziej słyszalne? Na to pytanie trudniej odpowiedzieć. Przed zakupem kolejnego gadżetu, proponuje pobawić się ustawieniami sprzętu. Może się okazać, że nic nie musisz ostatecznie kupować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lolekdrugi napisał:

kalibracja w Denonie ma za zadanie poprawić błędy związane z akustyką pomieszczenia. Oczywiście to nie jest magiczne pudełko które robi cuda ale jednak pomaga. Należy zadać sobie pytanie co dokładnie zostało poprawione. Może Twój pokój podbija pewne częstotliwości (zapewne) które z punktu widzenia technicznego są niepożądane a Tobie akurat to pasuje? Wtedy tryb Direct na amplitunerze pominie te korekty. Jeżeli jednak chciałbyś by te korekty były wprowadzone to nie pozostaje nic innego jak tryb stereo w amplitunerze. Ale wtedy amplituner może zadecydować, że chce używać subwoofera - z Twojego wpisu nie wynika, że tak jest. Niestety według testów technicznych, systemy korekty akustyki pomieszczenia "nie są darmowe". To znaczy zabierają kilka dB dynamiki i nie tylko. U Ciebie amplituner jest dość niskich lotów, może jest to dużo bardziej słyszalne? Na to pytanie trudniej odpowiedzieć. Przed zakupem kolejnego gadżetu, proponuje pobawić się ustawieniami sprzętu. Może się okazać, że nic nie musisz ostatecznie kupować.

Próbowałem zmieniać tryby i ustawienia, po kalibracji nie wszystkie opcje są dostępne. Mam subwoofer R-115SW i gra on też w trybie stereo. 
Jeśli amplituner jest niskich lotów to może zmiana na X3700H? Czy musiałbym jeszcze w wyższy model iść? W kinie w zupełności robi mi aktualny robotę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bbbbb29 napisał:

Próbowałem zmieniać tryby i ustawienia, po kalibracji nie wszystkie opcje są dostępne. Mam subwoofer R-115SW i gra on też w trybie stereo. 
Jeśli amplituner jest niskich lotów to może zmiana na X3700H? Czy musiałbym jeszcze w wyższy model iść? W kinie w zupełności robi mi aktualny robotę. 

zastanawiam się co może być problemem. Różnica pomiędzy 2700H a 3700H jest ale nie aż taka. Tutaj szukałbym problemu w ustawieniach.

Spróbuj z tym trybem Direct. W instrukcji obsługi na stronie 120 jest napisane, że służy do tego przycisk "Pure". Jest jeszcze opcja Pure Direct i fragment z instrukcji:

Cytat

In Direct and Pure Direct sound modes, the following items cannot be adjusted.
0 Tone (v p. 113)
0 Restorer (v p. 157)
0 MultEQ ® XT (v p. 160)
0 Dynamic EQ (v p. 161)
0 Dynamic Volume (v p. 162)
0 Graphic EQ (v p. 162)

po prostu wtedy wyłączone są wszystkie korekcje itp itd.

Dodatkowe pytanie. Czy zmieniałeś coś w międzyczasie w pomieszczeniu w którym słuchasz? Nowe meble, inna lokalizacja mebli, obrazy na ścianie, zasłony? Może sama pozycja się zmieniła? W pomieszczeniu które obecnie używam "mięso" jest w zależności od tego gdzie siedzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

zastanawiam się co może być problemem. Różnica pomiędzy 2700H a 3700H jest ale nie aż taka. Tutaj szukałbym problemu w ustawieniach.

Spróbuj z tym trybem Direct. W instrukcji obsługi na stronie 120 jest napisane, że służy do tego przycisk "Pure". Jest jeszcze opcja Pure Direct i fragment z instrukcji:

po prostu wtedy wyłączone są wszystkie korekcje itp itd.

Dodatkowe pytanie. Czy zmieniałeś coś w międzyczasie w pomieszczeniu w którym słuchasz? Nowe meble, inna lokalizacja mebli, obrazy na ścianie, zasłony? Może sama pozycja się zmieniła? W pomieszczeniu które obecnie używam "mięso" jest w zależności od tego gdzie siedzę.

U od momentu kalibracji nie zmieniałem nic. Obstawiam, że to większość była ustawiona w regulacji tonów, której nie mogę zmienić po kalibracji. Potestuję jeszcze, dzięki wielkie. 
A może wymienić na inny amplituner / wzmacniacz? Ale teraz ceny to są kosmos. Mi się 2700 udało jeszcze wyrwać za 3600PLN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bbbbb29 napisał:

Obstawiam, że to większość była ustawiona w regulacji tonów, której nie mogę zmienić po kalibracji.

i to może być odpowiedź.

2 godziny temu, bbbbb29 napisał:

A może wymienić na inny amplituner / wzmacniacz? Ale teraz ceny to są kosmos. Mi się 2700 udało jeszcze wyrwać za 3600PLN.

nie bardzo masz na co.

Ja bym jednak grzebał w ustawieniach i poczytał dobrze instrukcję aby wiedzieć co kiedy i jak można zmienić bo to jest chyba to czego potrzebujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana na X3700 nie polepszy Ci walorów odbioru tego kina w stereo.

Owszem amplituner ma lepsza kalibrację Audyseyy i zapewne zagra  wkinie jeszcze lepiej do tego dojdzie szereg dodatkowych funkcji, końcówke i tak dalej. Ale amplituner w stereo zagra praktycznie tak samo.

Podłączając wzmacniacz pod Zone 2 na X2700 możesz słuchać jedynie w stereo no i musiał byś przepinać kable gdyż Zone 2 nie zagra z Twoim kinem domowym wówczas.

Owszem teraz ceny elektroniki sa nieco kosmiczne.

Moim zdaniem najlepiej zrobisz jak kupisz wzmacniacz i na chwilę obecną będziesz przełączać kable na bananach.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Wymiana na X3700 nie polepszy Ci walorów odbioru tego kina w stereo.

Owszem amplituner ma lepsza kalibrację Audyseyy i zapewne zagra  wkinie jeszcze lepiej do tego dojdzie szereg dodatkowych funkcji, końcówke i tak dalej. Ale amplituner w stereo zagra praktycznie tak samo.

Podłączając wzmacniacz pod Zone 2 na X2700 możesz słuchać jedynie w stereo no i musiał byś przepinać kable gdyż Zone 2 nie zagra z Twoim kinem domowym wówczas.

Owszem teraz ceny elektroniki sa nieco kosmiczne.

Moim zdaniem najlepiej zrobisz jak kupisz wzmacniacz i na chwilę obecną będziesz przełączać kable na bananach.

Piotr

Dzięki za odpowiedź. 

jaki stereo polecacie pod moje Klipsch RP 260F? 

Chodzą mi po głowie np Sony F570ES albo coś z serii ES, lub może wzmacniacz Lampowy, TAGA Harmony HTA-25B 

lub może Yaqin MS-30L? A może zupełnie coś innego??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bbbbb29 napisał:

Chodzą mi po głowie np Sony F570ES albo coś z serii ES

Od tego modelu zaczyna się liniowe granie serii ES , osobiście polecam iść w modele z 7 na początku. Sam wybrałbym niższą serię QS , jakoś bardziej mi odpowiada dźwiękowo. Co do tych Soniaków to są fantastycznie zbudowane, ale jak na teraźniejsze standardy bardzo skomplikowanie. Serwis jest trudny, bo płytki są w układzie jedna nad drugą. Radzę sprawdzić działanie wszystkich przełączników , jak ktoś ich długo nie używał mogą być do czyszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Wymiana na X3700 nie polepszy Ci walorów odbioru tego kina w stereo.

Owszem amplituner ma lepsza kalibrację Audyseyy i zapewne zagra  wkinie jeszcze lepiej do tego dojdzie szereg dodatkowych funkcji, końcówke i tak dalej. Ale amplituner w stereo zagra praktycznie tak samo.

Podłączając wzmacniacz pod Zone 2 na X2700 możesz słuchać jedynie w stereo no i musiał byś przepinać kable gdyż Zone 2 nie zagra z Twoim kinem domowym wówczas.

Owszem teraz ceny elektroniki sa nieco kosmiczne.

Moim zdaniem najlepiej zrobisz jak kupisz wzmacniacz i na chwilę obecną będziesz przełączać kable na bananach.

Piotr

W moich testach Zone 2 gral gorzej niz glowne wyjscie (x3500h plus Crown Xls 2500), co tylko potiwerdza moja teorie, ze to cholernie gowniany wynalazek sluzacy do wkurzania ludzi tym, ze pilot ma kilka trybow i jest go jeszcze trudniej uzywac :)

 

Co do cen elektorniki, bedzie tylko gorzej w najblizsyzm czasie - kwarantana w Szenzen, wojna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bbbbb29 napisał:

Dzięki za odpowiedź. 

jaki stereo polecacie pod moje Klipsch RP 260F? 

Chodzą mi po głowie np Sony F570ES albo coś z serii ES, lub może wzmacniacz Lampowy, TAGA Harmony HTA-25B 

lub może Yaqin MS-30L? A może zupełnie coś innego??

Wzmacniacz lampowy to bardzo dobry pomysł pod Klipsch.

Ewentualnie starsze końcówki NADa albo Atoll.

18 godzin temu, Tenfilip napisał:

W moich testach Zone 2 gral gorzej niz glowne wyjscie (x3500h plus Crown Xls 2500), co tylko potiwerdza moja teorie, ze to cholernie gowniany wynalazek sluzacy do wkurzania ludzi tym, ze pilot ma kilka trybow i jest go jeszcze trudniej uzywac :)

 

Co do cen elektorniki, bedzie tylko gorzej w najblizsyzm czasie - kwarantana w Szenzen, wojna.

To prawda złącze Zone 2 jako pre out jest pozbawione także wszelkich ulepszeń DSP i takie tam. Więc to nie jest złącze do budowania stereo.

To prawda z cenami będzie coraz gorzej. Audio zejdzie do niższy jeszcze bardziej towarów luksusowych niż są teraz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2022 o 14:03, lolekdrugi napisał:

kalibracja w Denonie ma za zadanie poprawić błędy związane z akustyką pomieszczenia. Oczywiście to nie jest magiczne pudełko które robi cuda ale jednak pomaga. Należy zadać sobie pytanie co dokładnie zostało poprawione. Może Twój pokój podbija pewne częstotliwości (zapewne) które z punktu widzenia technicznego są niepożądane a Tobie akurat to pasuje? Wtedy tryb Direct na amplitunerze pominie te korekty. Jeżeli jednak chciałbyś by te korekty były wprowadzone to nie pozostaje nic innego jak tryb stereo w amplitunerze. Ale wtedy amplituner może zadecydować, że chce używać subwoofera - z Twojego wpisu nie wynika, że tak jest. Niestety według testów technicznych, systemy korekty akustyki pomieszczenia "nie są darmowe". To znaczy zabierają kilka dB dynamiki i nie tylko. U Ciebie amplituner jest dość niskich lotów, może jest to dużo bardziej słyszalne? Na to pytanie trudniej odpowiedzieć. Przed zakupem kolejnego gadżetu, proponuje pobawić się ustawieniami sprzętu. Może się okazać, że nic nie musisz ostatecznie kupować.

Mój Denon decyduje się używać subwoofera w Stereo, a nie używa w Pure Direct. Szczerze mówiąc mimo niezłych podłogowych kolumn (Pylon Pearl 25), większość muzyki brzmi z subem (crossover 90Hz) lepiej, bo "odciąża" kolumny z reprodukcji najniższych częstotliwości i mogą olśniewać wyżej.

Naprawdę na palcach jednej ręki mógłbym wymienić piosenki, które w tym purystycznym wydaniu brzmią znacznie lepiej, ale to pewnie też psychoakustyka, bo przyzwyczajenie do ciepła, kontroli i głośności basu przez aktywny subwoofer (Magnat) sprawia, że nawet kolumny które schodzą niby do 35Hz (minus ileś dB) brzmią jak soundbar za 300zł bez niskotonowego przetwornika 🤣 dodam, że słucham ostatnio głównie playlisty "70s Soft Rock", i naprawdę jak się pobawi z crossoverem i pozwoli Audyssey EQ i bajerom podziałać to jest ekstra.

Raz miałem za wysoko crossover ustawiony i nagle gitara basowa NAPIER...niczała mocniej niż wszystkie inne instrumenty, ale to mój błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gumowe Ucho napisał:

Mój Denon decyduje się używać subwoofera w Stereo, a nie używa w Pure Direct.

dokładnie tak to ma działać.

 

2 minuty temu, Gumowe Ucho napisał:

większość muzyki brzmi z subem (crossover 90Hz) lepiej, bo "odciąża" kolumny z reprodukcji najniższych częstotliwości i mogą olśniewać wyżej.

dokładnie

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ulepszenia " lepiej ?

I nie chodzi o to że gorzej tylko że odbiegasz od naturalności . 

Czego nie rozumiesz ,  w większości wzmacniaczy które miałem jest selektor i wzmocnienie i tyle .

A tak wogole poza tym , masz coś do powiedzenia  ?

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...