Skocz do zawartości

Kino domowe vs. Stereo


S4Home

Recommended Posts

18 minut temu, Michał Gałązka napisał:

jak tu czasem widzę, mających cały pokój zrobiony akustycznie, do tego zawalony sprzętem audio by mieć idealne wrażenia kinowe czy tam muzyczne,

Mam kino z trzynastoma kolumnami, z tego tylko dwa fronty, cetralny i suby są wolnostojącymi klockami. Sprzętu audio u mnie z przodu też nie uświadczysz, zamiast kapliczki pod TV mam szafeczkę w której trzymam wyłącznie konsole do gier i graty do nich.

Ludzie mający stereo często mają - jak tu wielokrotnie widzę - pokój bardziej zawalony niż ja.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dedal75 napisał:

Nie oglądam filmów w streamingu chyba że jest ścieżka DD która naprawdę daje radę. Pokój tez nie jest zagracony .

 

I dokładnie , ludzie lubiący wiatr we włosach kupują cabrio innym wystarczy szyberdach 😊.

Nie namawiam do posiadania stereo i KD ale nie zgadzam się że stereo jest rownie dobre  w kd

Jest wystarczające dla Ciebie nie dla mnie . Ot taka mała różnica .

ale ja nie mówiłem, że jest równie dobre, nawet napisałem, że jest gorsze tylko to była taka utrata jakości na którą mogłem się zgodzić:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dedal75 napisał:

A na budżetowym stereo oglądanie filmów jest na dobrym poziomie - z tym się też nie zgadzasz .?

Tu się zgadzam. O budżecie nic nie wspomniałem. Za tą samą kasę więcej jakości dostaniesz w stereo niż z kina. Ale powyżej pewnego pułapu zacierają się pewne granice.

2 minuty temu, Dedal75 napisał:

Mówimy o podstawowych amplitunerach . Nie stosujesz czasem końcówek mocy Kolego?

No tak jakby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Butler napisał:

Mam kino z trzynastoma kolumnami, z tego tylko dwa fronty, cetralny i suby są wolnostojącymi klockami. Sprzętu audio u mnie z przodu też nie uświadczysz, zamiast kapliczki pod TV mam szafeczkę w której trzymam wyłącznie grat konsole do gier i graty do nich.

Ludzie mający stereo często mają - jak tu wielokrotnie widzę - pokój bardziej zawalony niż ja.

Wiesz bardzo możliwe :) tylko tak jak mówię, ktoś kto rozważa albo zakup kina albo stereo raczej rozważa to w jakimś określonym budżecie :). Oczywiście, że wszystko się da ale pada inne pytanie z mojej strony, czy w budżecie, który miałeś, nie zrobiłbyś lepszego stereo?  Pewnie, że tak, ale wybrałeś inną drogę, która Ci odpowiada:)  ktoś inny jak np ja, wybrał stereo bo dla tych 2-3 filmów w miesiącu z streamingu kontra codziennego słuchania muzyki po minimum 2 godziny to wolałem pójść w stereo :)

Edytowano przez Michał Gałązka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michał Gałązka napisał:

czy w budżecie, który miałeś, nie zrobiłbyś lepszego stereo?

Lepsze stereo? Hmm. Trochę ciężko bo w tym budżecie równie dobrze mógłbym kupić gorsze stereo w stereo - jeśli dobrze się rozumiemy. Kolumny przednie to tak, do stereo może bym wybrał bardziej wyszukane. Ale te co mam poddałem modyfikacji w W-A i grają "trochę" lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Michał Gałązka napisał:

Zwłaszcza oglądając marnej jakości filmy w streamingu :)

 

Jeśli używasz czegoś marnej jakości  to nigdy nie będzie dobrze czy to plik ,film czy chrzczone paliwo 😁

6 minut temu, Adi777 napisał:

Pierwsze raczej tak, ale drugie? Dlaczego nie?

Łapiecie już za słówka  , nie pisze o Arcamach  i Anthemach oraz wyższych modelach popularnych marek . 

Dochodzi jeszcze poziom akceptacji i kompromisu który się w tym wątku od początku przeplata 😂

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dedal75 napisał:

Jeśli używasz czegoś marnej jakości  to nigdy nie będzie dobrze czy to plik ,film czy chrzczone paliwo 😁

Dlatego jak wspomniałem dla mnie kino przestało mieć aż takie znaczenie bo i tak nie planowałem oglądać filmów na blu ray pomimo tego,że odtwarzacz miałem ale nigdy się nie udało nic na nim obejrzec;) jak mówiłem lenistwo wygoda wygrywała;).

 

2 godziny temu, Butler napisał:

Lepsze stereo? Hmm. Trochę ciężko bo w tym budżecie równie dobrze mógłbym kupić gorsze stereo w stereo - jeśli dobrze się rozumiemy

No ale oczywiście, że zawsze szukamy najlepszej dla nas opcji w danych pieniądzach. Nie wątpię, że Twoje kino w opcji stereo Ci odpowiada,  ale na logikę i ekonomię, na bank mogłoby być lepiej. I o to mi tylko chodzi, żeby wybrac pod siebie;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Michał Gałązka napisał:

Dlatego jak wspomniałem dla mnie kino przestało mieć aż takie znaczenie bo i tak nie planowałem oglądać filmów na blu ray pomimo tego,że odtwarzacz miałem ale nigdy się nie udało nic na nim obejrzec;) jak mówiłem lenistwo wygoda wygrywała;).)

No i chyba od początku to nie był przemyślany zakup.

Brak zaangażowania i zajawki na dobre jakościowo kino w domu .  

Jakieś to wytłumaczenie jest ale nie by mówić innym że wystarczy stereo 😉 . Każdy powinien chyba sam do tego dojrzeć 👍

No i jeszcze , bardzo ważna kwestią która mnie interesuje .

O jakim stereo mówisz tzn co tam stoi u Ciebie ?  Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A się temat rozwinął. Też mam podobne zdanie do Butlera. To co jest w salkach kinowych często jest bardziej uporządkowane niż u większości w salonach co mają stereo. Tu wzmacniacz taki, tu lampowy, tu cd, tu odtwarzacz strumieniowy, gramofon itd. Już nie wspomnę o akustyce. Gdzie można zrobić dodatkowo pożądną kalibrację systemu audio. I na dobrym ampli i końcówce zagra to super. Oczywiście  kolumna podłogowa także ważna. Dlatego uważam (to moje zdanie), że nasze kina zagrają o wiele, o wiele lepiej stereo niż wszystkich stereo, kino. 🙂

Ponad to nigdy nie miał bym kina dla streamingu. Tu musi być jakość dźwięku i obrazu. 

Edytowano przez STELVIO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to nie jest wygodne 😜 . Testowałem w salonie kilka różnych kompletów kolumn i klimat klipscha mi przypadł do gustu ;) a dwa że wizualnie były dla mnie tym wyborem ;)

15 minut temu, STELVIO napisał:

A się temat rozwinął. Też mam podobne zdanie do Butlera. To co jest w salkach kinowych często jest bardziej uporządkowane niż u większości w salonach co mają stereo. Tu wzmacniacz taki, tu lampowy, tu cd, tu odtwarzacz strumieniowy, gramofon itd. Już nie wspomnę o akustyce. Gdzie można zrobić dodatkowo pożądną kalibrację systemu audio. I na dobrym ampli i końcówce zagra to super. Oczywiście  kolumna podłogowa także ważna. Dlatego uważam (to moje zdanie), że nasze kina zagrają o wiele, o wiele lepiej stereo niż wszystkich stereo, kino. 🙂

Ponad to nigdy nie miał bym kina dla streamingu. Tu musi być jakość dźwięku i obrazu. 

Jasne, że tak ale o to tu chodzi by każdy w tym wątku mógł sam poczytać i zdecydować;). Ja nikogo nie namawiam i broń boże nie mówię, że stereo jest super w kinie domowym, napisałem tylko o moich odczuciach i moich potrzebach.moze gdybym miał dwa razy więcej wolnego czasu, lubił oglądać film za filmem i miał dwa razy większe mieszkanie i chyba z cztery razy więcej kasy to bym sobie taką salkę kinowa zrobił,  ale nie mam takich potrzeb i po prostu w moim odczuciu a co najważniejsze odsłuchu wybrałem to co bardziej mi pasuje , a wybrałem tak właśnie dzięki temu wątkowi bo jak się tu logowałem to kombinowałem nad rozbudowa kina domowego tak by poprawić stereo a finalnie poszedłem całkiem w stereo i nie żałuję wyboru ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2022 o 13:21, Michał Gałązka napisał:

Napisze, że długo biłem się z myślami  ale zawsze szedłem bardziej w kino. Trochę poczytałem ten wątek, wiele komentarzy tu napisanych wziąłem pod rozwagę i kino zamieniłem na stereo z subem. Moim zdaniem mając ograniczony budżet warto sobie przypomnieć ostatni miesiąc i zobaczyć jak kształtował się podział muzyka vs filmy druga kluczowa sprawa to ile z tych filmów idzie z streamingu( bo nie oszukujmy się różnica między streamingiem a takim prawdziwym 4K z prawdziwym dźwiękiem przestrzennym jest naprawdę ogromna). Ciągle się tylko mówi że w danym budżecie amplifikacja stereo zagra dużo lepiej niż KD i to jest szczera prawda, ale często zapomina się jak ogromną różnicę robią kolumny bo mając dajmy na to 5 koła na kolumny to oczywiste jest, że tu różnica w dzwięku będzie jeszcze większa na rzecz kolumn. W moim przypadku mając 8-10 tysięcy do wydania i oglądania filmów na platformach streamingowych  okazało się średnim pomysłem. W podobnym budżecie o wiele łatwiej o duuużo lepiej grający zestaw stereo plus ewentualny sub. Gdzie tak naprawdę w filmach na streamingu zamiast tego  dźwięku przestrzennego większe wrażenie robiły różnego rodzaju wybuchy to pójście w stereo okazało się strzałem w dziesiątkę bo niewiele straciłem frajdy w oglądaniu filmów ( których ostatnio oglądam jakieś max 20%) za to frajda przy słuchaniu muzyki wzrosła wielokrotnie ( gdzie ostatnio słucham jakieś 80%).

Także jak ktoś do końca nie jest zdecydowany a ma podobne podejście jak moje to zmiana Kina Domowego na Stereo plus subwoofer to będzie to :)

Ja z 3 lata temu zlozylem kino w tym budzecie - denon x3500h, dali e12f, tannoy 6xt na fronty + centralny z serii, kef eggs na tyly plus jakies dziadostwo na sufit do atmosa, z czasem dorzucilem crown xls 2500 i 1500 na fronty i centralny. Moim zdaniem, dzwiek przestrzenny jest naprawde wart tego, tylko trzeba zrobic to z glowa i nie kupowac rzeczy z polki w sklepie za regularna cene. Muzyki tez mi sie dobrze na tym slucha, choc faktycznie w stereo. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2022 o 13:26, Tenfilip napisał:

tylko trzeba zrobic to z glowa i nie kupowac rzeczy z polki w sklepie za regularna cene. Muzyki tez mi sie dobrze na tym slucha, choc faktycznie w stereo. 

Dobra rada, tylko jak to teraz zrobić?

Głównie jeśli chodzi o elektornikę kina domowego.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Dobra rada, tylko jak to teraz zrobić?

Głównie jeśli chodzi o elektornikę kina domowego.

Piotr

 

1/Zakupy za granica - ja za kolumny zaplacilem o polowe taniej, za ampli o 25% taniej. Jesli szukac okazji w calej europie, to juz robi sie ciekawiej. 

2/Uzywki, takze za granica, ale nie koniecznie.

3/Promki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Poświęciłem kilka dluższych chwil na przejście tego wątku i dużo mi rozjaśnił za co wszystkim dzięki. Idę w stereo, bo ważniejsza jest dla mnie muzyka. Fanem kina akcji nie jestem, a filmy oglądam w streamingu, więc stereo spełni swoją funkcję. Mój budżet to max.7000zł, ale to pierwszy konkretniejszy sprzęt jaki kupuję, więc nie mam ciśnienia żeby kupić najwięcej jak się da w tej kwocie, ale raczej kupić coś z sensem. Biorę pod uwagę nowy sprzęt, ale bardziej skłaniam się ku używanemu. Zależy mi na odtwarzaczu CD, bo płyt trochę w życiu nazbierałem, ale też na połączeniu przez bluetooth, bo Spotify będzie często grany no i podłączeniu do TV.

Ostatnio byłem na odsłuchu Rotel A11 Tribute + Rotel CDN11 Tribute + Indiana Line Tesi 561 i trochę brakowało mi basu.  Czy do takiego zestawu lepiej dołożyć Subwoofer czy szukać innych kolumn (pytanie teoretyczne, bo przekracza już budżet). No i Rotel ma tylko wyjście analogowe na TV... Za to wygląd na duży plus, a tutaj wymagania żony będą miały znaczenie :D

Co byście mi polecili szczególnie z używek?

Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, seba3002 napisał:

Jaki metraż? 

Ok. 30m. Miejsce odsłuchu ok 4m od kolumn. Tylko pomieszczenie wysokie, bo w najwyższym miejscu 5m

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Lepiej jest szukać czegos innego.

Jeśli sprzęt używany to znajdziesz znacznie lepszy system.

Znacznie lepsze kolumny.

Jaki metraz? Czy CD musi być kompletem pod wzmak?

Piotrek

Metraż 30m (jak w odpowiedzi powyżej). Idealnie by było gdyby CD było kompletem, bo wrażenia wizualne będą miały dość duże znaczenie. No i w używanych celowałbym w niższy budżet, bo jakość tego co testowałem (poza basem) była dla mnie zupełnie wystarczająca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no te kolumny w takim pomieszczeniu jak mówisz to kompletna pomyłka.rynek wygląda tak a nie inaczej, że lepiej kupić kolumny używki;) poszukałbym kolumn Heco Aurora 1000 w takim metrażu będzie lepsza kolumna i basu Ci nie braknie co do wzmacniacza to może ktoś tu mądrzejszy ode mnie się wypowie może poszukać używki Yamaha r-N 803 ale tylko w cenie używki ok 3500 ;) i jak dobrze poszukasz to znajdziesz jeszcze cd i powinno się udać w budżecie 7 tysięcy. Albo jakieś Cambridge audio axr100 będzie bardzo fajna opcja i do kupienia w sporo mniejszych pieniądzach używki i dokupienie CD do niego. Stracisz bezposredni dostęp do Spotify, pozostanie Ci łączność bo BT lub dokupienie streamera typu wiim  i chyba tra druga opcje bym wolał CA AXR100 Heco Aurora 1000 streamer wiim  mini i jakiś CD ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...