Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

Dobra, znalazłam to w jakimś innym miejscu i działa!!!! 😄 dziękuję serdecznie za pomoc!

11 minut temu, Chmarski napisał:

Pamiętaj, że jeżeli dekoder ma wysyłać dźwięk do kina to kabel optyczny musisz puścić do kina, a nie telewizora. 

 

 

W takiej konfiguracji nie działało. Dopiero gdy przepięłam optyczny do tv to poszło. Co prawda nie używa części głośników (nie wiem czemu używa tylko przedniego l i r, bez tylnych, centrum i woofera), ale może to jeszcze jakoś rozkminię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2023 o 17:07, misior_misior napisał:

Jak należy podpiąć Yamaha V6A z Cyfra 4K oraz TV, żeby uzyskać najlepszą jakość? Obecnie mam podpiete kablem optycznym Yamahe V6A z TV i kablem HDMI TV z Cyfra 4K. Czy można inaczej aby było lepiej?

Podłącz HDMI.

W amplitunerze masz funkcje pass thru więc nie musi ona być włączona za kazdym razem.

7 godzin temu, talar77 napisał:

Witam. Ja natomiast mam inny problem. Mam amplituner Denon AVR-S650H który jest bezpośrednio podłączony z projektorem Vizio tech przez Bluetooth.  Obraz jak i dziwiek jest.  Tylko jak zrobić, co dodatkowo podłączyć lub odłączyć żeby dziwiek nie był opóźniony.  

Bluetooth :) Lip Sync tego nie zmieni

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie na zasadzie rodzaju sprzętu i proszę o poradę i takie łopatologiczne wyjaśnienie mam kino domowe heco aurora 1000 z przodu 300 z tyłu suba i głośnik centralny również heco wszystko jest podłączone do Yamaha rx v6a i teraz powiedzcie mi proszę jakie są opcje żeby polepszyć grę stereo ? Czy mogę rozdzielić to jakoś i kiedy chce muzyki to załączam same przednie kolumny a kiedy kino to działa całość proszę o takie wyjaśnienie co i jak oraz jakie są najlepsze opcje o ile takie są. Już słyszałem coś i o końcówce mocy i o wzmacniaczu i o wzmacniaczu co pracuje jako końcówka mocy i integra tyle że ja nic zupełnie z tego nie rozumiem więc proszę o pomoc i wyjaśnienie. Z góry dziękuję  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Daniel Ps napisał:

Witam mam pytanie na zasadzie rodzaju sprzętu i proszę o poradę i takie łopatologiczne wyjaśnienie mam kino domowe heco aurora 1000 z przodu 300 z tyłu suba i głośnik centralny również heco wszystko jest podłączone do Yamaha rx v6a i teraz powiedzcie mi proszę jakie są opcje żeby polepszyć grę stereo ? Czy mogę rozdzielić to jakoś i kiedy chce muzyki to załączam same przednie kolumny a kiedy kino to działa całość proszę o takie wyjaśnienie co i jak oraz jakie są najlepsze opcje o ile takie są. Już słyszałem coś i o końcówce mocy i o wzmacniaczu i o wzmacniaczu co pracuje jako końcówka mocy i integra tyle że ja nic zupełnie z tego nie rozumiem więc proszę o pomoc i wyjaśnienie. Z góry dziękuję  

Końcówka / integra. Odpisałem Ci w Twoim temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. 

 

Posiadam telewizor TCL 65c745 oraz amplituner Denon 1612. Przy poprzednim tv używałem zwykłego hdmi do podłączenia tv do ampli, a do tego amplitunera miałem podłączone ps4, dekoder c+ i dekoder netii. Po przejściu na ps5 i nowy tv, chce mieć konsole podłączoną bezpośrednio pod tv, a denona używać tylko do dźwięku, aby nie tracić jakości obrazu. Kupiłem kabel 8k arc, podłączyłem pod wyjście arc w tv oraz tv out w amplitunerze, ale zupełnie nie ma wtedy dźwięku po zmianie ustawień dźwięku w tv na ARC. Próbowałem pcm, pass through ale nic to nie daje. Czy jest jeszcze coś co mogę zrobić, czy pozostaje kabel optyczny. W ogóle, czy kabel optyczny będzie poprawnie przekazywał dźwięk w mojej konfiguracji ampli/tv? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, rokefu napisał:

Dzień dobry. 

 

Posiadam telewizor TCL 65c745 oraz amplituner Denon 1612. Przy poprzednim tv używałem zwykłego hdmi do podłączenia tv do ampli, a do tego amplitunera miałem podłączone ps4, dekoder c+ i dekoder netii. Po przejściu na ps5 i nowy tv, chce mieć konsole podłączoną bezpośrednio pod tv, a denona używać tylko do dźwięku, aby nie tracić jakości obrazu. Kupiłem kabel 8k arc, podłączyłem pod wyjście arc w tv oraz tv out w amplitunerze, ale zupełnie nie ma wtedy dźwięku po zmianie ustawień dźwięku w tv na ARC. Próbowałem pcm, pass through ale nic to nie daje. Czy jest jeszcze coś co mogę zrobić, czy pozostaje kabel optyczny. W ogóle, czy kabel optyczny będzie poprawnie przekazywał dźwięk w mojej konfiguracji ampli/tv? 

A masz w ogóle dźwięk z TV przez ARC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, rokefu napisał:

Nie. Tylko cisza. Próbowałem  yt i kilka kanałów tv

W Denonie masz włączone sterowanie HDMI? W sekcji Video->Ustawienia HDMI

ARC musi być włączone zarówno w TV jak i amplitunerze. Po włączeniu należy odłączyć zasilanie i ponownie włączyć ( wg instrukcji Denona)

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rokefu napisał:

Wejście ja wybieram ręcznie pomiędzy 4 hdmi. Oczywiście nic nie jest do nich podłączone 

Pytam , bo niedawno miałem problem z dźwiękiem w Yamasze. Tam po prostu ktoś wpadł na genialny pomysł i przypisał jako nadrzędne wejście AUDIO 1. Mimo , że wszystko miałem po hdmi to i tak po załączeniu amplitunera przekierowywało na Audio 1 i dźwięku było "0".

Od razu powiem co pomogło.

- wyłączenie funkcji sterowania telewizorem w dekoderze " c+"

- wyłączenie sterowania ARC w amplitunerze

- zostawienie dźwięku HDMI ARC w telewizorze.

Teraz wszystko śmiga jak należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Niekoniecznie wszystko. Przy DD+ jaki emituje dekoder c+ , tnie dźwięk. Dopiero po HDMI ten problem ustępuje.

Z tego co pamiętam to przez optyka jedynie może iść DD lub DTS 5.1 w swoich podstawowych wersjach. Oraz PCM ale chyba tylko stereo

DD+,  TrueHD i DTS ( powyżej " core" ) to już HDMI musi być

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...