Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
matlej

Heco Celan 702 z Yamaha 803D na 22m2

Recommended Posts

Doradzcie proszę czy to ma rację bytu... szukam potwierdzenia dla tego, że wizualnie spodobały mi sie kolumny Heco Celan 702 i noszę sie z zamiarem zakupu.

Wzmacniacz który obednie posiadam to Yamaha 803D, muzyka której słucham to głównie jakieś jazzy z kontrabasem, żeńskie wokale,  bałkańskie klimaty, wyczynania niszowych artystów oraz muzyka symfoniczna  (nie elektronika i nie heavy metal).

Przez 2 tygodnie miałem na testach STX neutrino, ale to było zbyt sterylne granie i nie pasowało mi do moich przyzwyczajeń. Poza tym wydawało mi sie, że słyszę jakieś metaliczne rezonanse.

Pomieszczenie, czyli salon z kuchnią ma 22m2.

Co by dobrać do tego? nie ukrywam, że podobają mi sie Celany...bo pasują do reszty pomieszczenia. Czy Celan daje duży zysk jakościowy w stosunku do Aleva 602 lub Aurora 700?

Czy te kolumny nie będą dusiły sie w tym metrażu? mogę odsunąć ~ 30 cm od tylnej ściany i po 50-60 od bocznych

nie słucham zbyt głośno, bardziej zależy mi na pełnym paśmie

Kolumny nie będą się dusiły,zbyt głośno nie słuchasz więc bez obaw,z takich dużych kolumn będziesz miał większą przestrzeń :-) po drugie 803d to nie wzmacniacz tylko amplituner,po trzecie celany grają bardziej sztywno i konturowo niż ciepłe Aurora,najlepiej żebyś przesłuchał czy tym amplitunerem taki dźwięk Ci pasuje w tej konfiguracji,mowie szczerze,zeby tu zonk nie wyszedł -pozdrawiam

Cześć,

Celan GT to znacznie wyższa seria od Aurory czy Alevy. Oczywiscie podejdą do RN803D ale nie wykorzystasz ich pełnego potencjału. To kolumny które mogą zagrać dużo lepiej przy lepszej elektronice. Ale ją już masz. Na obecnym RN803 i tak usłyszysz różnice w klasie.

Możemy wypożyczyć do odsłuchu.

Piotrek

Na szczęście 803D nie jest ze mną tak mocno emocjonalnie związany, żebyśmy nie mogli sie rozstać. Lubie to pudełeczko, bo to fajne i ładne dla leniwców. Natomiast na razie u mnie jest taki właśnie amplituner.

Witaj,

R-N803 to amplituner więc zawsze jest to jakiś kompromis między jakością a użytecznością. Należy jednak podkreślić, że jest to obecnie jeden z najlepszych (jak nie najlepszy) amplitunerów stereo na rynku z funkcjami sieciowymi więc na pewno jakiś potencjał ma. Potwierdzam to co napisali przedmówcy. Heco w wyższych seriach brzmią szybciej, dokładniej niż lekko ocieplona seria Aurora ale nadal jest to dźwięk muzykalny, barwny i bez agresywności. Do Yamahy może być całkiem fajnie. Od siebie poleciłbym jeszcze coś innego np. Kef R700 lub R500 - znakomite zgranie z szybko i jasno brzmiąca Yamahą. Kapitalny bas. Można też rozważyć coś z Dynaudio np. stosunkowo niedrogie ale udane Emit M30. Na pewno warto skorzystać z możliwości odsłuchu. Jeśli będziesz czymś bliżej zainteresowany, pomożemy to zorganizować :)

Pozdrawiam,

Michał.

Dzięki za wszystkie cenne wskazówki i sugestie. Na razie spróbuje / zaryzykuje z tymi Celanami :-) opisze wrażenia. Jeśli nie uda sie, to wówczas będę szukał innych rozwiązań. Kefów się boje ze wględu na te metaliczne membrany...jakoś tak te STXy zostawiły mnie z traumą

Stx na pewno odstają tu nie ma się co oszukiwać. Ale kefy q950 możesz sprawdzić. Możemy do ciebie wysłać jedne i drugie na palecie to sobie zobaczysz w domowych warunkach.

Piotrek

Dzięki za wszelkie sugestie.  Na razie Heco Celan 702 zostają na dłużej! Ponad miesiąc testowania i nadal jestem zadowolony. Piszę, bo wiele wątków z doborem urywa się bez zakończenia tematu... Tak więc na razie zostaje przy sprzęcie z obrazka

IMG_20180724_125612.jpg

25 minut temu, S4Home napisał:

Świetne kolumny. Kiedyś wyciągniesz z nich więcej wymieniając wzmacniacz. 

Piotrek

Taki plan. Powoli. Na razie dawkuje sobie przyjemności! Piotr, dziękuję jeszcze raz za konsultacje

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować