Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Podmieniłem 83 na te od Maca i są lepsze, Brimar mi buczy (Oxygene 3) i ma przygaszoną górę, a tak ogólnie żadnej znaczącej różnicy pomiędzy nimi nie słychać. Zanim orzeknę że to ecc81 są ważniejsze, jeszcze poczekam, sporo poczekam.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wymienili napęd na znacznie lepszy?

image.thumb.png.6d72538690acb9dbacb837a9759b5ad1.png

Z cd player nie mogę tego zrobić, ale z iRiver i Tidal da się i myślę by to zrobić, pomimo że zysk chyba żaden, no.... może poza tym że DAC dostaje więcej  danych do zamiany D/A

....CD TL2N...

Obok wyświetlacza, na niebiesko, podświetlane są komunikaty dotyczące pracy urządzenia. Dwa z nich dotyczą upsamplingu. Sygnał cyfrowy dostępny na trzech wyjściach – RCA, TOSLink i AES/EBU – może zostać upsamplowany do 24 bitów i 88,2 lub 176,4 kHz.

Upsampling | Dlaczego nie 96 i 192 kHz, jak to robią inni? To wybór na poły techniczny, a na poły filozoficzny. Technicznie to wybór uzasadniony tym, że upsamplujemy sygnał z płyt CD, a więc o częstotliwości próbkowania 44,1 kHz, a 88,2 i 176,4 kHz to proste mnożniki, przez 2 i przez 4. W tym przypadku mówimy o upsamplingu synchronicznym.

Filozoficzny, bo inni inżynierowie uważają, że lepiej upsamplować sygnał w sposób asynchroniczny. Do jego przeprowadzenia potrzebne są wprawdzie skomplikowane algorytmy matematyczne i każda z firm ma własne, dlatego każdy taki upsampler brzmi inaczej, ale technicznie da się to sensownie uzasadnić koniecznością przetaktowania sygnału. Wybór pomiędzy jednym i drugim sposobem zależy więc bardziej od osobistych preferencji i przyjętej optyki – także w technice wybory to codzienność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Marconi się już chyba lekko wygrzały , wczoraj zastanawiałem się czy mi się suroundy "wzbudzają" w rogach :D 

Bogusławie sprawdź Darie Zawiałow - czy ty słyszysz mnie ? , jak wchodzi na refren to robi się efekt jak w KD 5.0 , nie wiem na czym polega ten fenomen iż potrafi dźwięk być tak jakby zatrzymany w tylnych rogach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być że mają coś wspólnego, niech grają dalej. pod nazwą cd czeka one song

Brimar ecc81 teraz ma lekko nadmiar niskich, TYLKO.... teraz mogę słuchać muzy w tle , na niskim poziomie, a słyszę cały zakres tonowy.

------

Stanisław z S4 dzwonił że głośnikowe będą u mnie czwartek-piątek. hip-hip! hura! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kubakk napisał:

Licytacja zakończona , mogłeś mieć fajne lampy za 188zł + przesyłka :D

Przepraszam Ciebie, ale mam dystans do tanich rzeczy, można wyjść na plus i można wtopić kasę.  Jeśli nie trafię i tak wydam się na nie potrzebnych parę kompletów to lepiej dołożyć do pewniaka  

Inna sprawa, sądzę że u mnie jest inaczej z graniem bo mam końcówki na tranzystorach.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Przepraszam Ciebie, ale mam dystans do tanich rzeczy, można wyjść na plus i można wtopić kasę.  Jeśli nie trafię i tak wydam się na nie potrzebnych parę kompletów to lepiej dołożyć do pewniaka  

Inna sprawa, sądzę że u mnie jest inaczej z graniem bo mam końcówki na tranzystorach.

Też tak mi się wydaje , iż jedynie wymiana wzmaka na pełną lampę mogłaby Cię poratować :) 

Zabawa z lampami to może być tak jak rewitalizacja czołgów t-72 , może mcintosh nie zgrywa się z hecusami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kubakk napisał:

Też tak mi się wydaje , iż jedynie wymiana wzmaka na pełną lampę mogłaby Cię poratować :) 

Zabawa z lampami to może być tak jak rewitalizacja czołgów t-72 , może mcintosh nie zgrywa się z hecusami

Lampce słyszałem w ilości jednej dłoni,  w salonie Kezard w pokoju do grania stał Ayon Spirit, nie wiem dokładnie jaki model, cena około 20k, a było to 2lata temu. 

Zrobił na mnie duże wrażenie.  

 

@MobyDick  Heco są specjalnie ustawione na granie z lampą.  Wedle nienieckiej zaleceń,  lampa 40-50W

Skuteczność 93dB. Z tyłu na zaciska możliwość podbicia wysokich o 2dB, można też obniżyć średnie o 2dB,  dlatego tam jest tyle wejść głośnikowych, można zastosować 3 wzmacniacze i jeszcze ta regulacja o 2dB.      U mnie jest na liniowych ustawieniach i pod niskie podpięty kabel, 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skuteczność kolumn dobra by dać się napędzić wszystkim ;) Hmm jak jest taka regulacja to może warto też tym się pobawić ? 2dB to spora regulacja

Pamiętajmy iż cena nie zawsze ma wiele wspólnego z jakością , zazwyczaj koszt produkcji to ~1/4 ceny finalnej a powyżej pewnej granicy to już dodatkowo "podatek od luksusu" :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...