Skocz do zawartości

Recommended Posts

42 minuty temu, S4Home napisał:

Wrócę na chwilę do cytatu

To nie nordost powiedział to pierwszy. 

O ile nie bardzo mogę sobie wyobrazić jak w kablu cyfrowym długość wpływa na brzmienie o tyle w kablu sieciowym zasilającym także już lata temu słyszałem że najbardziej optymalny to 2m. 

Prawdę mówiąc nie sprawdzałem ale nie oni powiedzieli to pierwsi.

Ale patrząc na twój wzmak faktycznie że do tej pory nie sprawdziłeś innych lamp :)

Pozdrawiam

Co do kabli ^ nie można mieć wszystkiego.

Wzmak? ^ Bo do tej pory ustawiałem docelowy sprzęt, nadal brakuje streamera.

13 minut temu, MariuszZ napisał:

Słuchałem. Pewnie nie chodzi o wyczulony słuch, a parametry toru audio. Ja w tych utworach słyszę delikatnie syczące akcenty i wg mnie nie odbiegają od normy. Żeby nie było, że mój system nie odtwarza na odpowiednim poziomie jakościowym dopiszę, że mam utwory gdzie te drażniące akcenty z "sss" nie dają posłuchać utworów bez nerwowego kręcenia gałkami filtrów. Pozdrawiam.

Dzięki za Twoją opinie, może faktycznie jakiś czujnik mi się zepsuł i fałszuje wyniki.

Ja kiedyś byłem bardzo uczulony na syczące głoski w ludzkim głosie. Nadal za tym nie przepadam gdy słychać je głośno. Zmieniłem na ten temat zdanie po wykładzie prowadzonym przez 2 panie bez nagłośnienia w niewielkiej sali gdy miałem okazję się przekonać jak brzmi kobiecy głoś osoby która nie ma tendencji do seplenienia i że szczególnie gdy ktoś głośno artykułuje, wtedy takie efekty są nadspodziewanie  odczuwalne. Często naprawdę tak powinno być.

Przecież to oczywiste i zależne od śpiewaka , jeden świszczy inny nie , a jeśli wzmacniacz przekazuje prawdziwy obraz głosu to chyba lepiej :P  

Wg mnie zapodanie setki dobrego whisky przed odsłuchem załatwi sprawę :D 

1 minutę temu, Kubakk napisał:

Ważne by nie przesadzić, gdyż drugiego dnia nic się nią da słuchać ..."tupot białych mew" nawet przeszkadza 😋

11 minut temu, Kubakk napisał:

Przecież to oczywiste i zależne od śpiewaka , jeden świszczy inny nie , a jeśli wzmacniacz przekazuje prawdziwy obraz głosu to chyba lepiej :P  

Ale ta dawka to komu? do wzmacniacza?:35_thinking:

Problem sybilantów to złozona sprawa. Liczy się specyfika głosu, akustyka, zamysł realizatora. Sybilanty są NATURALNYM elementem ludzkiego dłosu. Wyzbycie się ich w ustawieniach toru jest błędem.

Napisano (edytowany)

Tak najogólniej to tak, tak ma być. Ale jest druga strona medalu. Sybilanty to też problem z dżiterem, zbyt jasnym systemem lub szerzej, źle zbalansowanym. Jest jeszcze problem z elektroniką kiepskiej jakosci i okablowania. Ale nie chcę otwierać puszki Pandory. Ciebie Boguslaw ten problem raczej nie dotyczy.

Edytowano przez audiowit

hmmm, podejrzewam że Moon mógł się już wygrzać i rozjaśnił mi dźwięk, dlatego tak teraz zwracam uwagę na szeleszczące granie, zapewne odpowiednie panele mogły by tu coś poradzić, a własnie tego nie mogę uczynić, więc ..... może faktycznie, kierunek lampy???......................................

Albo prościej. Jeśli mamy gloskę szumiacą zarejestrowaną to powinna być odtworzona bez łagodzenia lub ścinania gorki.

Niekoniecznie lampy. Choć....pewnie chodzi Ci o wymianę lamp we wzmacniaczu? A jakie masz teraz założone?

Zbyt techniczne sybilanty mogą być tez wynikiem zbyt zywej akustyki u Ciebie w pomieszczeniu. Trudno mi ocenić. Nie słyszę tego.

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nie zostaje mi nic innego jak zaprosić do siebie. Live 

@degsterr Marcin! dawaj na Kawę i ocenę i bierz Maline jak już skonfigurowana finalnie. Bo masz najbliżej i jeszcze nie słyszałeś DACa Moon`a

Melduję się do tablicy ;)
Po niedzieli owszem, będziemy na łączach. Jeszcze muszę powprowadzać kilka zmian oraz po testować różne konfiguracje łącznie z graniem do malinki z serwerów lokalnych i "cloud'owych", możliwości są naprawdę spore.
Co do opisywanych wyżej sybilantów, to podzielam zdanie kolegi @audiowit.
Boguś Twoje "senki" mogą ich mieć więcej podobnie jak DT 990 Pro Beyerdynamic'a, aczkolwiek sybilacja jest bardziej wyczuwalna na nausznikach właśnie. Natomiast jeżeli chodzi o słyszalne "s-ki" z kolumn to dla mnie już tak jest i tak ma być - analizowałem dobrze znane mi kawałki np. Collinsa i na słuchawkach i w moim systemie, który na pewno nie jest jasny i zawsze owy artysta syczał podobnie jak nie prawie tak samo, więc "Just the way it is". Jednakże obawiam się z Twojej strony odrzucenia barwy obecnej nakładki w mojej Pi, gdyż gra zdecydowanie ostrzej i może być naprawdę za jasno lub krzykliwie w Twiom systemie. Uważam, że do Twojego toru odpowiednia by była ta DigiOne od Allo, ze względu na pewne dociażenie, bas, "analogwość" i pewną "brudną mroczność" ;) Cóż sprawdzimy.

Czyli masz popularne ecc83 i ecc81. Czyli masz ogromne pole manewru.

A jakiej firmy masz te lampki?

Bazodrut to dobre źródło różnorodnych lamp tylko jak juz Ci mówiłem potrafi nawijać makaron na uszy ;). Przed kupnem trzeba zawsze lampki przemierzyć.

23 minuty temu, audiowit napisał:

Czyli masz popularne ecc83 i ecc81. Czyli masz ogromne pole manewru.

A jakiej firmy masz te lampki?

Bazodrut to dobre źródło różnorodnych lamp tylko jak juz Ci mówiłem potrafi nawijać makaron na uszy ;). Przed kupnem trzeba zawsze lampki przemierzyć.

Na szkle nadruk McIntosh, ale jak jest naprawdę? Teraz nie mogę znaleźć tego zachodniego forum ale wie że tam już zamieniali, jeszcze poszukam.

Martwi mnie to że u niego lampy luzem w plastikowych pudełkach wielkości dużego kanapnika.

25 minut temu, degsterr napisał:

Przygotuj coś gęstszego do testów, choć takie pliczki wystarczą ;)

oki.

są testowe DSD ze strony 2L

Kiedyś czytałem ale nie pamiętam skad maki biorą lampki. Chyba JJ. Jesli JJ to praktycznie kazdy nos bedzie lepszy. Moze Baza będzie wiedzial i doradzi.

Lampy nos nib to juz żadkość więc nie spodziewaj się, ze mozna tak sobie kupic w firmowych pudełkach.

Napewno samymi lampkami bez problemu wyciagniesz dźwięk na duzo wyzszy poziom.

O rzesz, dokręcasz mi tu śrubę, Wiesiek już dawał mi jakiś komplet za tysiaka, ale co to było? nie mam pojęcia. Będzie czas i luźny banknot to pożyczę dla porównana bo nie mam pojęcia czego mogę się spodziewać, nawet jak będzie gorzej to ocenie zmiany (będzie punkt odniesienia).

4 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

O rzesz, dokręcasz mi tu śrubę, Wiesiek już dawał mi jakiś komplet za tysiaka, ale co to było? nie mam pojęcia. Będzie czas i luźny banknot to pożyczę dla porównana bo nie mam pojęcia czego mogę się spodziewać, nawet jak będzie gorzej to ocenie zmiany (będzie punkt odniesienia).

Pomyśl ile teraz będzie godzin przeglądania www , na ebayu około 3000 pozycji z lampą ECC83 :D Początkowo pewnie wystarczy tylko 1 parę zmieniać , tą która ma tam większe znaczenie dla brzmienia. Będzie zdziwienie po zmianie , i refleksja iż gadżety to ułamek % przy fajnych lampach

https://www.amplifiedparts.com/tech-articles/12ax7-comparison-current-made-tubes

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Pomyśl ile teraz będzie godzin przeglądania www , na ebayu około 3000 pozycji z lampą ECC83 :D Początkowo pewnie wystarczy tylko 1 parę zmieniać , tą która ma tam większe znaczenie dla brzmienia. Będzie zdziwienie po zmianie , i refleksja iż gadżety to ułamek % przy fajnych lampach

https://www.amplifiedparts.com/tech-articles/12ax7-comparison-current-made-tubes

wow, zaglądając na ową stronę, tak się zastanawiam, czy już zacząć się bać? 😬

Boguś, Baza coś zaproponuje to skonsultuj ze mną. Lampka i cena ;). Jeśli chcialbys zachować dynamikę ale lekko ocieplić i ująć z przelomu srednicy i wysokich to na pewniaka mogę Amperexa Bugle Boy polecić. Ja jestem fanem telefunkena. Mam po kilka parek ribbed i smooth plates.

Polecam zabawę z lampami. Szczególnie sterującymi. Ale nie bez znaczenia jest wymiana lamp mocy.

Jeśli nowe lampy to w tym momencie tylko psvanie próbuje dobić jakością do nosow. Ale srednio jej to wychodzi.