Skocz do zawartości

NASZE GRAMOFONY (gramofon-policzmy się)


Recommended Posts

Dzięki, też wydaje mi się, że lakier wyszedł całkiem całkiem. Znalazłem nową lakiernię i efekt jest super :)

SME w tej wersji szukałem specjalnie do tego gramofonu. Wcześniej było tam ramię Thorensa. 

Pamiętam te kolce z Yamaszki. Mi się jednak bardziej podobają takie proste i masywne nóżki. No ale to kwestia gustu oczywiście 😁 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rega napisał:

@tomek4446 nie zauważyłeś , ze to audiofilskie podłoże z kolcami?😉

O to to 😉 do tego autorskie 🤣🤣🤣

45 minut temu, tomek4446 napisał:

Jest piękny. A , nie wiem czy to ważne ale ktoś Ci kolce odwrotnie zamontował . :)

A ile frajdy jest z ustawieniem podłoża na gramofonie 🤣🤣🤣.  Butelka schodzi jeszcze przed graniem 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PS500 było robione sporo rzeczy. Gramofon trafił do mnie z uciętymi przewodami, co zwykle nie wróży najlepiej :)

Zrobiony był pełen serwis napędu idlerowego, do tego regulacja zawieszenia i wymiana oleju w tłumikach. Na koniec okazało się że jeszcze trzeba poprawić headshell, bo ktoś tak wczesnej wcisnął trochę kleju (nie wiem w jakim celu?) :)

Pod drapakami jest preamp gramofonowy DIY, zlampizowany CD Denona i stara Yamaszka AX892, a na samym dole końcówka 2x800W/4ohm do napędzenia dołów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość CELCAMP pl

Drapak najlepszy:) Nawet stary Daniel Unitry z podpięta meluzyna kładzie na łopatki wszystkie cyfrowe wynalazki. A porżadna klubowa łyta odpalona na średniej klasy igle to juz przepaść. Warto więc kupić drapka:)))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...