Skocz do zawartości

NASZE GRAMOFONY (gramofon-policzmy się)


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...
11 godzin temu, Audio Autonomy napisał:

@haleem elegancko :) I jak Ci się to podoba? 

Nie podoba,  strasznie droga impreza z budowaniem płytoteki 🤪
Ale dźwięk super. Nie wiem jak grają lepsze wkładki, ale blue point 2 sprawuje się naprawdę dobrze, tylko rzeczywiście gałką trzeba trochę kręcić w prawo.

Do córki zanabyłem teac tn- 550 z wkładką AT-7V, ale nie miałem jeszcze czasu podłączyć do mojego systemu dla porównania. Natomiast w stosunku do "leciwego" technicsa z t4p zmiana na DUŻY +.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, J4Z napisał:

@karbeti gratuluję. Powiedz jaki poziom zadowolenia z sonetto? Z czym porównywałeś, co miałeś wczesniej, czy zdarza Ci się słuchać cięższej muzyki? To są I czy II? Napisz kilka zdań jeśli możesz. Pozdrawiam.  

Cześć to Sonetto I. Wcześniej były Tannoy Revolution XT6F. Sonetto mają krótszy bas ale taki bardziej obły. Natomiast są bardziej analityczne szczegółowe. Bardzo podoba mi się ich dźwięk. Uwielbiam jazz i takiej muzyki słucham. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wychowałem się na blokach i rapie zza oceanu, ojciec mi mówił, że Pink Floyd czy Dire Straits to muzyka a nie to czego ja słucham;) wtedy mu nie wierzyłem ale człowiek dorósł i zmienil zdanie ;) ten konkretny koncert uwielbiam, choc ciężko było udźwignąć cenę albumu na winylu, która była 1/3 czy tam 1/4 wartości gramofonu ale zdecydowanie było warto ;) to jak ten starszy Pan sobie radzi na scenie to coś niebywałego;) plyty dire straits i pink floydow mam wszystkie, które uważałem, że chce mieć a teraz kompletuje Pata Methenego ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dosyć często z czasem zmieniają się nam muzyczne upodobania. Ja też przeszedłem drogę od grungowego grania, przez rapy, aż po jazz i klasykę. Zrobiło się z tego dosyć szerokie spektrum i dziś słucham tego wszystkiego na raz :)

14 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

ciężko było udźwignąć cenę albumu na winylu, która była 1/3 czy tam 1/4 wartości gramofonu

Noooo, z ciekawszymi wydaniami czasami tak bywa niestety. Jakby tak podliczyć to ile się wydaje na czarne płyty, to można za to by było złożyć nie najgorszy zestaw do słuchania :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to fakt, ceny trochę powariowały, dzięki bogu albo ojcu, gramofon był ze mną od małego dzieciaka, więc trochę tych płyt mogłem wziąć sobie od niego ponieważ on przeszedł na nowsze nośniki, ale też powoli i z rozsądkiem buduję swoją kolekcję :)
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2023 o 09:56, FX486 napisał:

Dopisuję swój gramofon do listy :)

Pro-Ject Xtension 10 Evolution, wkładka Ortofon Cadenza Black, Pre: Gold Note PH-10 + PSU-10

Gratulacje. Ach ten Gold Note PH-10. Teraz ceny tak poszły do góry. Razem z zasilaczem trzeba zapłacić około 13000zł. No ale choruję na niego. Rozważam też 1ARC PRO 2. Ponoć też rewelacyjny a koszt połowy Nota.

Edytowano przez RoRo
Usunąlem zdjęcia z cytatu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Dwie takie same wkładki MC, ale jedna wysoko-, a druga niskopoziomowa. Czy tak naprawdę ma to znaczenie dla jakości odtwarzania?

Jakie są zalety i wady obu rozwiązań. Bo jeśli chodzi o zalety, to widzę jedną dla wkładki MC ho - preamp MM. MC mogą po prostu szumieć z racji dużo wyższego poziomu wzmocnienia.

Jak wy to widzicie/słyszycie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...