Skocz do zawartości

Wtyki bananowe kątowe


Recommended Posts

Fafniak szkoda kasy na kiepskie wtyki. Przerobiłem większość tanich. Zawsze coś było luźne, wyłamywało się, zła konstrukcja wewnątrz przez co były zwarcia.

Chociaż ta konstrukcja Vitalco wydaje się najrozsądniejsza jeśli zależy Ci na kątowych,

Osobiście mam WBT 20 lat, przekręcane pod różne kable i nic się nie dzieje.

No ale to WBT :)

WBT_wtyki_02.jpg

WBT_wtyki.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś:

https://avcorp.pl/product-pol-1790-Supra-SWF-10S-wtyk-IEC-C15.html

Zaczynałem wtedy zabawę z zasilającymi. Konstrukcja plastikowa na wsuwanie. Pękło mi to ciul..wo po zaprawieniu.

Odnośnie kabli też nie mam dobrego zdania. LoRad (końcówki) zmieniły kolor po kilku tygodniach. Może dobre na początek przygody ale moim zdaniem szkoda kasy.

Z tego zestawu:

https://avcorp.pl/pol_m_Akcesoria-audio-video_Wtyki_Wtyki-glosnikowe_Bananowe-415.html

Wireworld, Viablue na to bym stawiał. Koszulka załatwia sprawę. Tak robi Tellurium.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś przejazdem w salonie audio w Gliwicach Audioexpert. Było to może z 6 lat temu.

Sprzedawca chyba z powodu braku klientów zaczął ze mną rozmowę o sprzęcie. Jakąś tam wiedzę miałem ale bynajmniej nie o kablach zasilających. O ich wpływie na dźwięk pukałem się w czoło. Kiedy zmienił mi z fabrycznego (czarnego) na - jak sądzę markowy - nie mogłem uwierzyć jak dźwięk został uporządkowany. Zestaw dosyć przyzwoity, wzmacniacz lampowy. Tyle pamiętam. Potem u mnie długo spokój, nic się działo. Zacząłem w zeszłym roku na powrót przygodę z audio (dzieci podrosły :) zmiana sprzętu).

Kupiłem LoRad zaprawiłem niebieskimi ballsami (czy jakoś tak). Chyba wmawiałem sobie że jest lepiej niż na fabrycznych.

Zachęcony opiniami kupiłem Furutecha 314 do wszystkich klocków łącznie z wtykami Viborg 501. Na pewno była duża poprawa.

Ale rzeczywistą poprawę odczułem na Furutech'u Alpha 3 i wtykach FI-11 gold i rodo. Chociaż myślę, że ten przewód jest wart wtyków FI-E38.

Rodowane jakoś za jasno zagrały. Na złoconych jest bardzo dobrze. Zmieniłem też gniazdo ścienne na Gigawatt, powymieniałem bezpieczniki na Padis w CD i wzmacniaczu.

Myślę, że to wszystko ma sens jeśli cały sprzęt jest dobrany na pewnym pułapie jakościowym (cenowym też).

Leży mi gdzieś CD Philips CD753 po modyfikacji. Muszę go wypróbować na tym kablu Alpha 3. Jeżeli zagra na nim dużo lepiej niż na "czarnym" wtedy zweryfikuję to, co wyżej napisałem.

CD753 to dosyć fajnie brzmiący CD za małe pieniądze.

Nawiązując jeszcze do pytania Kolegi Audiowita. Alpha 3 wniósł porządek w systemie, lepszą lokalizację i odseparowanie poszczególnych dźwięków, instrumentów.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...