Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Nie wyobrażam sobie póki w sprzęcie z tej półki cenowej braku korekcji brzmienia. I nie chodzi o to, że za aż 3000 wzmacniacz powinien to mieć. Bardziej chodzi mi o to, że wzmacniacz za tylko 3000 powinien to mieć by móc poprawić niedoskonałości systemu. Musiałbym mieć idealnie dobrany wzmacniacz do kolumn plus cała otoczka by nie musieć nic dotykać. Nie spotkałem jeszcze kolumn idealnych tak więc korekcja jest niestety potrzebna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Man321 napisał:

Nie wiem jak inni ale ja się tym bawię i dość często reguluje w zależności od nastroju i ochoty.

Ja tez już przestałem się tym przejmować czy wypada słuchać poprzez korektor barwy czy nie. Po prostu czasem mam dość basu(zwłaszcza wieczorem) i chce sobie posłuchać bez natłoku tonów niskich. Nawet już nie przeszkadzają mi nieidealnie dopasowane głośniki -> bez kompleksów pojechałem pokrętłem MID na godzinę 14 i wszystko się zgadza;) W sumie nie wiem jakby to było ze wzmacniaczem np. MA1000 gdzie nie mógłbym sobie skompensować utworów o dużym / zbyt małym nasileniu basu. Miałbym poczucie, ze w imię jakiejś doktryny zabrano mi wolność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Wito76 napisał:

Nie spotkałem jeszcze kolumn idealnych tak więc korekcja jest niestety potrzebna.

W naszym przedziale cenowym to nawet jakby komuś przez przypadek coś takiego wyszło, to i tak by to schrzanili, dla zasady takiej, ze jak coś tanie tu musi wyglądać/brzmieć tandetnie. Tak jak buty. Jeśli są tanie to producent tam zawsze jakieś tandetne ozdoby dołoży, żeby ktoś nie pomyślał ze to stylowe drogie buty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne porównanie z tymi butami tzn pasuje.
Wracając, mam nieco inną manierę słuchania. U mnie Mid na pozycji 14 brzmi fatalnie. Nie wiem jak to opisać ale jakby wpada w dudnienie, no tak nieprzyjemnie, męcząco jest. Albo mam na 0 czy tam na godzinę 12,jak kto woli albo nawet tak za 5 12:00. Wtedy nie męczy mnie nic. Może i ciut się spłyca średnica ale godzina 14 to dla mnie męczarnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o takie atakowanie średnicą mi chodzi. Nie wiem czy u siebie też tak zauważasz ale jak jedziesz samochodem i przez pomyłkę otworzysz nie przednią a tylną szybę to pojawia się takie nieprzyjemne dudnienie, taki jakby rezonans. Głupie to porównanie, ale o coś takiego mi chodzi.
MID na pozycji 14 zupełnie traci się wtedy spójność, średnica zalewa wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kręcę ale tak maksymalnie do 13:00, a standardowo 12:30 i zazwyczaj wyraźnie słyszę wystarczającą różnicę pomiędzy direct a 12:30.

33 minuty temu, klavikort napisał:

Miałbym poczucie, ze w imię jakiejś doktryny zabrano mi wolność.

Trochę górnolotnie ale ładnie napisane. Chodzi właśnie o to prawo wyboru. Teraz wszyscy wiedzą lepiej co dla nas jest dobre a co nie, ale tego tematu nie ciągnę dalej bo pewnie od Magnata doszlibyśmy w dalekie zakątki życia, inwigilacji, teorii spiskowych lub co gorsze polityki :). Wracając do Magnata MR 780 to kolejny plus za umożliwienie korekcji brzmienia w czasach gdy u konkurencji bywa z tym różnie. Rzecz ogólnie przydatna jak jestem zmęczony lub przy kiepskich nagraniach, zmniejszam ilość basu i słucham tak jak mam ochotę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wito76 napisał:

otworzysz nie przednią a tylną szybę to pojawia się takie nieprzyjemne dudnienie, taki jakby rezonans. Głupie to porównanie, ale o coś takiego mi chodzi.
MID na pozycji 14 zupełnie traci się wtedy spójność, średnica zalewa wszystko.

Nie wiem czy dobrze pamietam, ale czy Twoje kolumny nie maja pasywnych membran? Może to powoduje, ze średnica jest szybsza od basu, który jest wtórny względem membran aktywnych i wtedy średnica zalewa wszystko. Dodatkowo sa te przesunięcia fazowe. I dźwięk ogólnie jest rozjechany;) To takie moje inżynieryjne dochodzenie , które  moze być zupełnie nie trafione;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie był bym sobą jakbym coś nie pokombinował jeszcze z tym sprzętem, zainteresował mnie dzisiaj ten poradnik

https://www.audiophysic.com/en/technology/positioning-step-by-step/

Po przeczytaniu, zacząłem jeszcze raz bawić się ustawieniem kolumn,po małych poprawkach,co widać na zdjęciu,u góry stare,dolne nowe ustawienie,niby niewiele,a zrobiło robotę 😁

IMG_2020-11-18_00-34-36.JPG

Kolumny dałem szerzej na te 2.4m, wysunąłem troszkę do przodu i skręciłem parę cm do środka i w końcu zaczęło to grać jak należy.

Dzięki szerszemu ustawieniu pojawiła się lepsza scena, przestrzeń,po skręceniu ich bardziej do środka uzyskałem lepszą ostrość,co dało efekt że wokale są bardziej wyraźne,a instrumenty lepiej wybrzmiewają,no i co najważniejsze w końcu pojawił się ten bas w tym miejscu ,w którym lubię słuchać i taki jakiego oczekiwałem.

Właśnie za podałem sobie Malia feat. Boris Blank utwór "Celestial Echo" i brzmi to tak jak chciałem, Enigma "From East to West"tu też super bas, głęboki, wybrzmiewający.Volume skręciłem na -60 i nawet teraz Magnat gra jak należy.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Yahoou napisał:

W Euro Magnaty się wyprzedały, więc gdyby ktoś chciał jeden egzemplarz w cenie 2799 to mogę swój odstąpić zanim zwrócę do sklepu, bo pozostanę przy moim ampli Yamahy.

Będziemy się starać nadal oferować tą cenę przez jakiś , krótki czas.

 

10 godzin temu, maverick2005 napisał:

Ciekaw jestem,czy stąd u nich taka niska cena była,by się pozbyć sprzętu z magazynu.

Raczej tak. duzo nie bylo. Raczej do wykonania planu niż zarobieniu na nich.

7 godzin temu, Wito76 napisał:

Kefy na pewno mają taki patent i jeszcze kilka innych

KEFy, Polki T50 czy kiedyś produkowany Tannoy Precision 6.4

5 godzin temu, maverick2005 napisał:

Kolumny dałem szerzej na te 2.4m,

Zrobiłeś ponowną kalibrację czy już nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocyjny Magnat dojechał - moje Monitor Audio RS5 grają z nim bardzo przyjemnie. Faktycznie czasy reakcji mogłyby być szybsze, ale zdecydowanie da się z tym żyć. Żona od razu zauważyła poprawę dźwięku. Na szczęście nie mam problemu z odbiorem FM. Dzięki wszystkim z tego wątku za przekonanie do zakupu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibrację postaram się zrobić dzisiaj,ciekaw jestem jak te połączenie sprawdzi się teraz w kinie.W samym stereo jest spora poprawa, szczególnie przy niższych zakresach volume, nie wiem,czy to dobrze opiszę,ale muzyka nabrała więcej barw, pojawiły się te przejścia w dźwiękach, wcześniej tego brakowało, zlewały się pasma, brzmiało to płasko,bas był słabszy, gdzieś mi się rozjeżdżał i nawet wiem gdzie😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, Wito76 napisał:

jak tam zdrówko. Węch i smak są? Wypadałoby jeszcze o słuch spytać, w końcu to forum Audio.

Hehe, dzięki! Ze słuchem jako tako, dotyk też jest, wzrok również, a reszta receptorów już ponad dwa tygodnie nie działa.

10 godzin temu, maverick2005 napisał:

Kolumny dałem szerzej na te 2.4m, wysunąłem troszkę do przodu i skręciłem parę cm do środka i w końcu zaczęło to grać jak należy.

Ogólnie to zazdroszcze @maverick2005 tego pokoju.  Zbudowaliśmy z żoną dość duży dom, ale takiej komnaty to nie mam i raczej nie bede miał. Poprostu żadne pomiezczenie, nie ma takiej wnęki, aby w zaciszu ustawić sobie sprzety z dużą odległością od sciany. Zawsze gdzies coś przeszkadza, albo drzwi, albo za mala odległość itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klavikort To domyślam się że siedzisz teraz w domu. Jest więc czas na testy, jeżdżenie kolumnami po pokoju i zwykłe delektowanie się. Ja też ze względu na żonę wziąłem kilka dni wolnego, cały tydzień ale w moim przypadku póki co fałszywy alarm, tortilla smakuje, codziennie rano psikam perfumy na rękę i w ciągu dnia testuję się. Jest ok. Ale też korzystając z okazji po e-lekcjach moich chłopaków słucham sporo. Wiadomo, wszystko kwestia realizacji utworu ale jest jedna tendencja która irytuje mnie trochę, góra pasma. Poprawiłem sobie zdecydowanie dół, środek ale góra wciąż taka ściśnięta, sepleniąca. Tu akurat winię kolumny za taki stan rzeczy. Ich charakter jest po jasnej stronie mocy. Dzwoniłem kilka dni temu do posiadacza Bronze 6, który wystawił je na olx i podpytałem o wrażenia, czemu sprzedaje. Wyjaśniłem od razu, że nie kupuję tylko stoję przed perspektywą sprzedaży i z ciekawości czy sporo osób dzwoni z ogłoszenia, jakie zainteresowanie. Kolega zresztą nasz forumowicz ma podobne wrażenia jak ja, góra mu się nie podoba, reszta pasm super. No i nastawia się na Fyne 501. U niego akurat z Audiolabem to gra.

Ech, człowiek wiecznie niespełniony i szuka swojego gralla. A żona też niespełniona, też ma swoje fantazje związane z wyglądem domu, pokazuje mi jakieś aranżacje. Po przeliczeniu tego na wzmacniacze i kolumny ręce opadają.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojciech Antonik napisał:

Na szczęście nie mam problemu z odbiorem FM.

Problem związany z odbiorem radia był gdzieś wcześniej poruszany w tym wątku. Korzystając z okazji że wspomniałeś ja też potwierdzę, że nie mam problemu z odbiorem FM na tej małej oryginalnej antence z zestawu. Inną sprawą jest kiepski system przełączania na pilocie pomiędzy poszczególnymi stacjami ale ten typ po prostu tak ma. Na sam odbiór FM nie narzekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...