Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Najpierw testowałem na starym ampli Harmana, wszystko szło po optyku do niego. Później podpiąłem do Janka MS-30L. Z racji tego że jest to czysty wzmak szło z wbudowanych DACów z urządzeń. Na obu konfiguracjach wnioski takie same. Zewnętrznego jeszcze nie mam bo trochę ostatnio się u mnie pozmieniało i czekam na wygrzanie lamp (ewentualnie wymianę jak braknie cierpliwości:)) wtedy zacznę poszukiwania. Mam też Fiio D03K Taishan do TV, też podpinałem przez niego i wnioski j/w.  Generalnie jestem miło zaskoczony Tagą, streeming u mnie jest tylko dodatkiem więc podchodzę do sprawy budżetowo ale daje radę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2022 o 13:36, Palmos napisał:

Witam

Rozglądam się za streamerem w pieniądzach rzędu do 800pln. Głównie słucham z Tidala z lapltopa po usb oraz w tle z radia internetowego (replaio).

Myślałem wiin mini lub taga twa 10b

Czy ktoś słuchał ich z przedmiotowym Magnatem?

 

Do Magnata wybrał bym Wiim

Dnia 25.12.2022 o 20:27, Greg R napisał:

Witam,

Jestem tu nowy. Zakupiłem niedawno Magnat Mr 780.

Czy ktoś z Was ma swojego MR 780 zestawionego z kolumnami Magnat Transpuls 1000? Lub odsłuchiwał tych kolumn.

Jestem bardzo ciekawy Waszych opinii i wrażeń na plus jak i na minus.

Nie mam możliwości odsłuchu.

To nie śa kolumny które wybiera się w ciemno.

Niektórzy to brzmienie kochają inni kompletnie nie akceptują.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2022 o 13:36, Palmos napisał:

Witam

Rozglądam się za streamerem w pieniądzach rzędu do 800pln. Głównie słucham z Tidala z lapltopa po usb oraz w tle z radia internetowego (replaio).

Myślałem wiin mini lub taga twa 10b

Czy ktoś słuchał ich z przedmiotowym Magnatem?

 

https://s4home.pl/odtwarzacze-sieciowe/yamaha-musiccast-wxad-10.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Palmos napisał:

Ten co kosztuje ponad 2000? To jednak trochę poza budżetem 😀

Dlatego kup i przesłuchaj Tagę, jest naprawdę ok - przez neta masz 14 dni na zwrot. Co do Wiima to dźwiękowo mi nie pasuje więc raczej go nie polecam, nawet że mógłbym Ci sprzedać mojego który leży w szufladzie i się kurzy :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Palmos napisał:

Ten co kosztuje ponad 2000? To jednak trochę poza budżetem 😀

Ja najpierw dobrałem do Magnata kolumny, potem kable dobre głośnikowe, dalej CD i kable RCA a potem strumieniowy. Na koniec słuchawki lepsze. Każdy z elementów ma większy lub mniejszy wpływ na dźwięk.  Te 2500 za Node było niewielkim wydatkiem w porównaniu do tego jaki chciałem a on kosztował 5800. jeszcze planuje dodatkowy DAC aby sprawdzić czy nie lepiej gra w układzie z BR gdzie dźwięk idzie na Magnata obecnie RCA-RCA i jest płaski i nijaki. To tylko przy koncertach oglądanych z BR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Józef Herczek napisał:

Dlatego kup i przesłuchaj Tagę, jest naprawdę ok - przez neta masz 14 dni na zwrot.

Oczywiście tak planuje zrobić, natomiast chciałem się podpytać użytkowników Magnata którzy testowali już streamery z którymi zostali i dlaczego.

53 minuty temu, Ace2 napisał:

Ja najpierw dobrałem do Magnata kolumny, potem kable dobre głośnikowe, dalej CD i kable RCA a potem strumieniowy. Na koniec słuchawki lepsze. Każdy z elementów ma większy lub mniejszy wpływ na dźwięk

Kolumny mam już od niedawna dobrane, kabelki do nich też. CD nie planuję (nie mam żadnej kolekcji porządnych płyt). Puszczam z laptopa po USB z TIDAL i jakość nie jest zła tylko średnio wygląda 4 metrowy kabel puszczony z lapka do wzmacniacza. Słucham też radia - ale tu niestety po BT z telefonu - ale nawet przy takim połączeniu słychać które stacje nadają dobry sygnał. FM od pół roku nie słucham ze względu na kiepską jakość sygnału stacji które odbieram. Nie wiem do końca czym to jest spowodowane. Tym że te stacje nadają kiepski sygnał (bo tak samo kiepsko jest z radia internetowego) czy z kiepskiego FM Magnata...

Niestety jeśli chodzi o streamer to ogranicza mnie (tak samo jak wszystkich) budżet. Chyba jakbym miał ponad 2000 pln więcej do wydania to wolałbym jednak dołożyć do kolumn - ale to moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koledze szkoda wydać 2k na streamer to zostaje RPI+DigiOne. Ja wcześniej używałem samo RPI i transport po USB.  Jednak za namową kolegi @Wito76 spróbowałem DigiOne i jest przeskok jakościowy. Nie sądziłem, ze tam się coś może zadziac. W końcu to tylko sygnał cyfrowy:) natomiast to co mam teraz to raczej te urządzenia do 2k nie maja startu. Oczywiście pod względem jakości dźwięku, bo te tańsze pewnie będą miały lepsze sterowanie, połączenie z tidal itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klavikort napisał:

to zostaje RPI

Np. coś takiego:???

https://allegro.pl/oferta/zestaw-raspberry-pi-3a-wifi-oryginalna-obudowa-13047894937?bi_s=ads&bi_m=showitem:desktop:department&bi_c=NDQ5ZDNkM2ItMjEzOS00NTM2LWFiZGYtMDc1NjYwYTU5NTdmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=3c77ca51-3ccc-4c85-b429-6cbf50fd73a8

Dnia 27.12.2022 o 09:18, Piotr Sonido napisał:

Do Magnata wybrał bym Wiim

Dlaczego wiin mini jest twoim zdaniem lepszy od taga twa 10b w połączeniu z MR780?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam RPI3 wersje B. Tutaj widzę ze jest mniej portów. Natomiast to jest początek drogi. Najlepiej jakbyś upolował jakiś używany zestaw RPI+DigiOne z zasilaczem liniowym.

Nowy zestaw trochę Cię wyniesie teraz DigiOne kosztuje już ponad 700zl. Chyba ze chcesz spróbować po USB, czy ogólnie samo sterowanie Ci będzie odpowiadało to możesz spróbować. Ale na pewno samo RPI nie da jakiegoś super dźwięku. Zwłaszcza ze porty USB są kiepskie. Na RPI4 podobno już gra lepiej przez USB.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawi @klavikort. RPi po usb to początek drogi. Skok jakościowy jest z dobrą nakładką a do takich aspiruje zdecydowanie Allo Digione. Kolejny krok to Allo Digione Signature, które ma trochę inaczej rozwiązaną kwestię zasilania. Signature można oczywiście zasilić z baterii czyli ultraliniowe, rzekłbym referencyjne zasilanie odseparowane od naszej domowej sieci elektrycznej i tu jest kolejny progres - jeszcze więcej detali, mikro detali, szmerów, echa, plany wgląb się powiększają, instrumenty mają swoją masę i bryły. Oczywiście jak ktoś ma łeb na karku jak nasz Klavikort to i w Digione można ominąć zaaplikowaną tam przetwornicę i podać nakładce zasilanie bateryjne. Nie chcę wywoływać wojenki, ale pojawiająca się tu czasem alternatywa w postaci Wiima nie ma startu do maliny z Digione czy D. Signature, wiem bo mam przecież wiim czy tam raczej mój synek 13 latek. 

Zła informacja jest taka że Raspberry i nakładki oszalały cenowo i taki system (nowy) z zasilaczem niskoszumowym to trzeba 2k z plusem wyjąć z sakwy. Pomijajam, że takie signature to w tym momencie tylko z rynku wtórnego, bo w sklepie niedostępne, a ludzie bardzo niechętnie pozbywają się bo to gra (zależy jak tam kogoś poniesie w fantazjowaniu) jak sprzęty za 3-4-5k.

Oczywiście można trochę po gospodarsku sobie ogarnąć tematy czyli rynek wtórny i np samodzielne wykonanie porządnego zasilacza klasy Shanti - przy okazji publiczne podziękowania dla Klavikorta za podpowiedzi i pomoc w zakupach bebechów do takiego właśnie zasilacza (opartego na Lt3042 - szumy rzędu mikro voltów, kosmos) . 

 

 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2022 o 09:19, Palmos napisał:

Dlaczego?

Jaka jest różnica w brzmieniu?

Wiim jako transport gra dosć jasno. Do Magnata pasuje takie źrodło.

Dnia 27.12.2022 o 09:59, Greg R napisał:

Ok, a czy mógłbyś opisać jak w twoim subiektywnym odczuciu one brzmią z MR 780 ? Chodzi mi o to do jakiej muzyki najlepiej pasują?

Nie do muzyki tylko do preferencji. Spory dół ale ten wyższy. To nie kolumny mimo wielkości do przestawiania ścian. Ale ich dzwek jest spory. Powiedział bym taki liniowy. Chodź góra jest bardzo wyraźna.

Dnia 27.12.2022 o 16:09, terracan1929 napisał:

nie ma go już dawno

No albo faktycznie polować na Malinkę 4. Podobno ma się niedługo zwiekszyć dostępność.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zapolował na używkę w takim razie. I niekoniecznie ta opcja z wentylatorem. PI4 trochę bardziej się grzeje niż te z serii 3, ale jeśli nie będzie zamknięta, schowana gdzieś ciasno to radiator da radę. Do tego kabelki widzę w zestawie, karta SD - sam sobie taniej, po gospodarsku można ogarnąć takie tematy, z tą ładowarką włącznie (choć oczywiście zalecany zasilacz linowy dla lepszych wrażeń).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...