Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Panowie , to ślepy zaułek. Jeśli ktoś chce mieć wolny tor zasilania to naprawdę musi ciągnąć kabel z przyłącza. To pełne wariactwo, większość instalacji to 2,5mm2 i do gniazdka dajesz kabel 1mm2 co i tak jest nadmiarowo. Większość kabli jest 0.75mm2. Zabezpieczenie od przepięć ok ale polepszacze tylko zmieniają barwę na gorzej, dźwięk się spłaszcza i traci dynamikę.. Warto zainwestować te pieniądze w inny element zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MirekZabrze napisał:

Tak, miało być 111 strona.. dzieki

Zostałem przy Mullardach, sprzęt został jaki był.. 

A oryginalne.. maja jakiś czerwony napis, ale nie wiem co to jest

 

9DBA78B9-F68E-4107-8AF5-4AA9192FD667.jpeg

Chinski klon no -name?

 

https://pl.aliexpress.com/item/4001291836345.html

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to w pierwszych MR780 montowane były te chińskie lampy, później montowano już JJ (i takiego mam ja). Widziałem też przypadek ostatnio kupowanego Magnata z Niemiec i tam były już bodajże PSVANE (a u nas w Polsce nadal sprzedawany z JJ).

Jak wiecie opinie na temat zmian w brzmieniu są różne. Raz niektórzy słyszeli znaczną poprawę, a inni żadnej różnicy. Moim zdaniem miało to związek z tym jakie lampy się wymieniało. Największa poprawa była po zmianie tych chińskich na inne (np psvane lub mullardy itp.), a po zmianie lamp JJ to już opisywano różnie. 

Myślę, że z czasem jednak konstrukcja tego wzmacniacza trochę ewaluowała. Poprawiała się jakość wykonania, zmieniała się obudowa (tu konkretnie chodzi np. o otwory w górnej pokrywie) no i jak opisałem wyżej montowano lepsze lampy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2022 o 17:15, michal40 napisał:

jakie sterowniki pobraliscie do magnata zeby grał z PC po USB? mi costam znalazł, ale sterownik z MS, urządzenie magnat dfu nierozpoznane i bez sterownika pozostaje niezainstalowane.

Myslalem że z jakims software na PC będie mozna sterowac pilotem do kolejnych utworow, ale jedyne co mi się udalo to muzyka groove i wtedy dziala ta gorna sekcja..

 

jakby ktos szukał pobrań to trzeba być niemcem (w wersji angielskiej strony znika sekcję download)

https://www.magnat.de/Shop/MR-780#Downloads

 

Czy udało Ci się zainstalowac sterowniki pod win? Są one w ogóle potrzebne, w foobar2000 mam exclusive mode dla mr780 lub wasapi do wyboru. Jeśli możesz to napisz proszę też co ci dał fw upgrade bo nie widzę nigdzie change log a kasować wszystkiego nie chce jeśli dodali jakąś pierdółkę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , nie sprawdzałem czy wcześniej Ktoś wrzucał ale tu mamy całkiem niezła recenzje (z pomiarami ale niemiecka, czy stronnicza? Tego nie wiem) :

https://www.technic3d.com/article/audio/verstaerker-receiver/2054-im-test-magnat-stereo-receiver-mr-780/1.htm

 

P.s. dlaczego nie ma recenzji na polskich portalach hi-fi ? Cz może jakieś są?

 

Edytowano przez pio05
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu recenzować , magnat wszystko ładnie pięknie gra, tylko nie ma sceny:) A scenę podobno łatwo znaleźć we wzm. lampowych. Zamierzam w nie wejść, ale magnat jako taki roboczy, dyżurny sprzęt nadaje się bardzo dobrze. Lampę kupie sobie jak już to do pokoju odsluchowego/sypialni.

No i nie jest prawdą, ze do MR-780 nie ma sensu kupować drogiego DAC, czy transportu bo jednak to wszystko słychać i można sobie w kwestii czystości, jakości dźwięku bardzo poprawić. Nawet na takim niby niskobudżetowym sprzęcie.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test czytałem(akurat sprecham) I posiadam tego magnata ale jeszcze nie jestem w 100% zadowolony z jakości dźwięku w połączeniu z pylon opal 23(mój onkyo 8050 za śmieszne pieniądze grał niewiele gorzej). Bardziej chciałem wiedzieć co daje fw upgrade i czy komuś się udało zainstalować to pod windows "Magnat dfu". Wasapi/asio leci na mr780(chwilowo usb audio, foobar2000, odchudzony na maksa windows) ale w manadzeże urzadzen znajduje właśnie jeszcze ten magnat dfu... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś lepszego podepniesz do tego Magnata ?

Jeśli podobnie ten Opal 23 gra do Pearl  27 to  lepiej to wymienić , albo choć spróbować dla porównania coś innego z kolumn sprawdzić . Pzdr 

Ps znajomy się pozbywa Pearl bo to jakaś kpina jest 🤭

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem pearle do opali to faktycznie pearle są biedne, po prostu przepaść a różnica w cenie minimalna. Co do odtwarzacza strumieniowego to będę musiał spróbować. Same Opale grały ładnie ale np z nadem c368(miałem okazję odlsuchac tyle że to inny budżet) a ten magnat to póki co dla mnie syf a za pilota tego co go wymyślił za jaja powiesić. Zobaczę odtwarzacz, pokombinuje a jak nie to przebije sobie bębenki słuchowe i będę happy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...