Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

12 godzin temu, Nocny Marek napisał:

To ze Vincenty są 3x droższe to nie znaczy ze lepsze. Grają bardzo podobnie do Magnata, większość modeli jaśniej. To są bliźniacze konstrukcje z Tagą. 

Odnoszę wrażenie iż nie miałeś okazji słuchać tych dwóch urządzeń a swoją wypowiedź opierasz na opiniach z forum. Z podobieństw Magnata do Vincenta pozostaje tylko to, że są to hybrydy i sam lampowy charakter grania.  Porównywanie 75W  amplitunera (9kg) do 150W wzmacniacza (20kg) trochę mnie dziwi. Ale uważam , iż Magnat w swoim przedziale cenowym to naprawdę dobry sprzęt i z odpowiednio skutecznymi kolumnami daje dużo frajdy ze słuchania muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, JackLodz napisał:

Odnoszę wrażenie iż nie miałeś okazji słuchać tych dwóch urządzeń a swoją wypowiedź opierasz na opiniach z forum. 

Porównywałem, porównywałem, nie tylko 780 ale i 900 nie tylko do Vickow 20 kilowych ale i lżejszych, grają inaczej nie powiedziałbym zeby lepiej.

Zresztą nawet bliźniak MA900 gra j6z sporo jaśniej niż MR780 i mniej ma lampowej magii.

Co do frajdy z dźwięku- zgoda.

 

Co do cen - gdyby Magnat/Heco miały takie same "narzedzia" marketingowe jak konkurencja to produkty byłyby na półce 2x droższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nocny Marek napisał:

Porównywałem, porównywałem, nie tylko 780 ale i 900 nie tylko do Vickow 20 kilowych ale i lżejszych, grają inaczej nie powiedziałbym zeby lepiej.

Zresztą nawet bliźniak MA900 gra j6z sporo jaśniej niż MR780 i mniej ma lampowej magii.

Co do frajdy z dźwięku- zgoda.

 

Co do cen - gdyby Magnat/Heco miały takie same "narzedzia" marketingowe jak konkurencja to produkty byłyby na półce 2x droższe.

Każdy ma inny słuch i z tym nie będę dyskutował. Jestem jednym z pierwszych na tym forum który miał Magnata 780 z Celanami Gt a później z Revolution 7 zanim powstał ten wątek :). Słuchałem tego zestawu 4 lata. Wzmacniacz bardzo dobry w swojej cenie. Zmieniłem na Vincenta wcześniej 237MKII a teraz 737. I oprócz tego ze to też hybryda to nie można ich porównać. To zupełnie inny poziom grania. Nie wdając się w szczegóły to główna różnica przy cichym słuchaniu. W magnacie słuchając cicho jest klucha, a Vincent dalej gra......... I za to się płaci. ( nie marketing o którym ktoś coś wspominał). Vincent wcale nie jest jakąś marką super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem Magnata chyba z 2 lata na początku z KlipschRP280F i z tymi kolumnami grał najlepiej. Prawdopodobnie z uwagi na ich dużą skuteczność. Po zmianie na AA Hyperion okazało się, że Magnat nie jest w stanie ich napędzić. Sprzedałem Magnata gdyż nie chciałem zmieniać Hyperionów. Teraz mam Vincenta 237MK w międzyczasie Atolla 100 i 200 . Między Magnatem a Vincentem jest ogromna różnica. Wysteruje niemal każde kolumny nawet te wymagające czego Magnat niestety nie zrobi. Poza tym jakość dźwięku, szczegółowość, nasycenie, scena to zupełnie inna bajka. Szczególnie zauważalne jest to tak jak wypowiedział się kolega Szybki przy cichym odsłuchu. Nie będę namawiał posiadaczy Magnatów do zmiany swoich wzmacniaczy gdyż jest to naprawdę dobry sprzęt ale inwestowanie w drogie lampy, kable głośnikowe czy inne gadżety mija się z celem. Zmiany nie będą tak odczuwalne jak w przypadku Vincenta czy innych droższych wzmacniaczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JackLodz napisał:

Ja też miałem Magnata chyba z 2 lata na początku z KlipschRP280F i z tymi kolumnami grał najlepiej. Prawdopodobnie z uwagi na ich dużą skuteczność. Po zmianie na AA Hyperion okazało się, że Magnat nie jest w stanie ich napędzić. Sprzedałem Magnata gdyż nie chciałem zmieniać Hyperionów. Teraz mam Vincenta 237MK w międzyczasie Atolla 100 i 200 . Między Magnatem a Vincentem jest ogromna różnica. Wysteruje niemal każde kolumny nawet te wymagające czego Magnat niestety nie zrobi. Poza tym jakość dźwięku, szczegółowość, nasycenie, scena to zupełnie inna bajka. Szczególnie zauważalne jest to tak jak wypowiedział się kolega Szybki przy cichym odsłuchu. Nie będę namawiał posiadaczy Magnatów do zmiany swoich wzmacniaczy gdyż jest to naprawdę dobry sprzęt ale inwestowanie w drogie lampy, kable głośnikowe czy inne gadżety mija się z celem. Zmiany nie będą tak odczuwalne jak w przypadku Vincenta czy innych droższych wzmacniaczy. 

Lepiej bym nie opisał.

Dodam jedynie - szczęśliwi którzy nie słyszą różnicy, bo sporo kasy zostanie w kieszeni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2023 o 06:19, Szybki napisał:

Każdy ma inny słuch i z tym nie będę dyskutował. Jestem jednym z pierwszych na tym forum który miał Magnata 780 z Celanami Gt a później z Revolution 7 zanim powstał ten wątek :). Słuchałem tego zestawu 4 lata. Wzmacniacz bardzo dobry w swojej cenie. Zmieniłem na Vincenta wcześniej 237MKII a teraz 737. I oprócz tego ze to też hybryda to nie można ich porównać. To zupełnie inny poziom grania. Nie wdając się w szczegóły to główna różnica przy cichym słuchaniu. W magnacie słuchając cicho jest klucha, a Vincent dalej gra......... I za to się płaci. ( nie marketing o którym ktoś coś wspominał). Vincent wcale nie jest jakąś marką super.

Którego Vicka byś polecił na nocki? Bas, dynamika.

Celan GT też miałeś 7?

Czy Rev 7 mają trochę większą głębię na basie i niskiej średnicy czy tylko poszło qszysko w nowy wysokotonowy?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nocny Marek napisał:

Którego Vicka byś polecił na nocki? Bas, dynamika.

Celan GT też miałeś 7?

Czy Rev 7 mają trochę większą głębię na basie i niskiej średnicy czy tylko poszło qszysko w nowy wysokotonowy?

 

Ja miałem Celany GT i wcześniejsze serie też i słuchałem nowe Revolution.

Moim zdaniem zmieniło się tez dolne pasmo ale nie wiele.

Ja lubiłem Celany i jestem a aby tego nie zmieniać. Głębie uzyskasz odpowiednie dobranym wzmacniaczem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Nocny Marek napisał:

Którego Vicka byś polecił na nocki? Bas, dynamika.

Celan GT też miałeś 7?

Czy Rev 7 mają trochę większą głębię na basie i niskiej średnicy czy tylko poszło qszysko w nowy wysokotonowy?

 

Miałem Gt i Rev 7. Obie podobne konstrukcje. Warto posłuchać z wybranym wzmacniaczem czy pasuje. Obecnie mam na pozbyciu rev7.

Wzmacniacze Vincenta które warto posłuchać to: 228, 237MII oraz droższy 737.  Wzmaki 237 i 737 graja podobnie natomiast 228 to trochę inne granie., bardziej dynamicznie, przebojowo, rozrywkowo.  Vincent to taki typ grania że albo jesteś zakochany w takim graniu lub kompletnie Ci nie pasuje. Jest tam sporo dołu nawet czasami bardzo dużo. Dlatego nie wszystkim to przypada do gustu. Polecam wybrać się na odsłuch lub pożyczyć na kilka dni do domu i na spokojnie w domu posłuchać. Magnat był pierwszy i do dziś hybrydy są moim pierwszym wyborem. Obecnie u mnie 737 gra z Elac 409 - złapałem króliczka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2023 o 14:53, klavikort napisał:

No to bym spróbował tego mullarda co wcześniej podawałem link z ebay. To jest jakościowa lampa, gra mi od kilku lat. Wysokie i średnie są czyste po wygrzaniu. Basu jest mniej.

No to jakiś czas temu kliknąłem te lampy z Twojego linku. Trochę oszukują w tej firmie bo miały przyjść w styczniu 😳

A tu wczoraj awizo z poczty. Żona mówi: jak nic kliknęli ci fotkę z fotoradaru i masz list. Pozytywnie się zdziwiłem jak zobaczyłem że to paczka. Taki prezent w Mikołajki. 

Na razie nie mam okazji ich włożyć bo remontuje pokój małego. A tak poza konkursem taka sytuacja: Musiałem przenieść sporo gratów z pokoju małego do salonu bardzo go zatracając co znacznie poprawiło akustykę i brzmienie. Nawet gadałem z żoną żeby to zostawić, ale się nie zgodziła 

😞

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , przeszperałem prawie cały wątek o magnatach i mam pytanie do ludzi posiadających model Ma 900, mianowicie jak dokładnie zmieniło się jego brzmienie po pełnym wygrzaniu ? Zachęcony pozytywnymi opiniami wypożyczyłem go do domu i niestety trafiłem na wadliwą sztukę, więc nawet nie nacieszyłem się dźwiękiem ( w jednej kolumnie pojawiło buczenie oraz trzaski zakłócające treść nagrania) oczywiście potencjometry jak przeczytałem tutaj na forum był również  krzywe, ale to akurat do przeżycia, więc od razu odsyłka. To co zdążyłem usłyszeć to bardzo głęboki bas i miałem wrażenie, iż kosztem tego średniego, totalnie brakowało mi takie porządnego kicka wgniatającego , impulsu na stopie, wokal trochę bliski,nie przepadam za takim wychodzącym, wole jak jest z tyłu lub na linii kolumn, wysokie niemęczące. Czy po wygrzaniu ten niski bas się trochę uspokaja i pojawia się lepsze walnięcie na średnim jak zmienia się ogólnie jego charakterystyka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 24.10.2023 o 14:53, klavikort napisał:

No to bym spróbował tego mullarda co wcześniej podawałem link z ebay. To jest jakościowa lampa, gra mi od kilku lat. Wysokie i średnie są czyste po wygrzaniu. Basu jest mniej.

W święta miałem trochę czasu więc wymieniłem te fabryczne lampy JJ na te co poleciłeś. 

 

Generalnie już po odpaleniu usłyszałem lekką poprawę. Na pewno słychać że wysokich jest więcej o co mi najbardziej chodziło (teraz już pokrętło mogę ustawić na "0"). Basu natomiast chyba na razie tak samo. Zobaczymy jak będzie po wygrzaniu ale na ten moment jest nieźle. Także dzięki za polecenie lamp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ok. 

U mnie po pół roku użytkowania mogę zdecydowanie powiedzieć, że Magnat MR 780 się broni. Żadne piszczenia lamp (mam fabryczne JJ), czy problemy z bluetooth nie występowały, nie słyszę też tej "zapiaszczonej" góry. Jest trochę cichy to fakt, ale ma skalę do -10dB, moje wcześniejsze które miałem kończyły się na 0dB, więc jest jeszcze co podkręcać. I tak najniżej zszedłem do 5dB.  Miałem jedynie problem z podłączeniem jednego komputera, Magnat go nie widzi, ale kilka innych bez problemu, także to nie wina amplitunera.

Na dzisiaj nie widzę nic w tej cenie co mogłoby go zastąpić. Gdybym miał zmieniać to niestety na coś z wyższej półki cenowej.

Teraz zrobię mały offtop.

Kilka dni temu kolega zostawił u mnie nowiutkiego Technicsa SU-G700M2, Reduktor Szumu zrobił o nim odcinek, jak ktoś jest ciekawy to proszę:

 

Za pozwoleniem, a nawet namową właściciela wypakowałem i podłączyłem go do moich JBL Ti1000 i przyznam, że zbladłem.  To co usłyszałem powaliło mnie niemal na kolana - potężna scena dźwiękowa, wszystkiego więcej, nie głośniej, ale po prostu więcej i potężniej. Jakbym siedział w pierwszym rzędzie przed olbrzymią okierstą lub przez kolumnami wielkości całej ściany. 

Oczywiście nie jest to ujma dla Magnata, to jak porównanie Poloneza z Mercedesem, niestety Technisc jest trzy razy droższy, ale i tak jestem w szoku jak zagrały moje podstawkowe kolumny.  Żeby było śmieszniej to dwa tyg. temu znalazłem w Portugalii  kolumny Ti 2000, (pisałem o tym w wątku o JBL Ti 2000). Aktualnie w Europie są tylko dwa ogłoszenia tych kolumn, prawie jak biały kruk. Zapłaciłem za nie 2x tyle co za obecne (jeszcze nie dotarły), tyle za ile u Nas na OLX można kupić JBL Ti 5000 i dzisiaj po tym jak zagrały te co mam w połączeniu z tym Techniscem to chyba bym nie brał tych większych. Usłyszałem co potrafią te co mam i zdecydowanie nic im nie brakuje. Niestety jak chce się więcej, dużo więcej to Magnat ma swoje ograniczenia i trzeba zapłacić więcej za jednostkę - dużo więcej :/

Pozostając w temacie kolumn, byłem niedawno na odsłuchu JBL Ti 5000, nie mam na nie miejsca i raczej nie bedę miał, poza tym zaleca się odsunięcie ich od ściany na 70cm, co dodatkowo komplikuje logistykę. Chciałem posłuchać jaka będzie różnica pomiędzy najmniejszymi z tej wersji, a największymi. Oczywiście była duża, ale były podłączone pod wzmacniacz Restek, który kosztuje kilkanaście tys. Dzisiaj usłyszałem praktycznie taką scenę jak przy tych Ti 5000, tamte grały w studio +- 45m², a te moje w pokoju +-15m² i  jak dla mnie te moje zagrały chyba nawet lepiej.

Zobaczymy jak zagrają Ti 2000 z Magnatem i jak zdążę podłączę je jeszcze do Technisca :)

Edytowano przez slawko0079
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, slawko0079 napisał:

Kilka dni temu kolega zostawił u mnie nowiutkiego Technicsa SU-G700M2

 

13 godzin temu, slawko0079 napisał:

Za pozwoleniem, a nawet namową właściciela wypakowałem i podłączyłem go do moich JBL Ti1000 i przyznam, że zbladłem.  To co usłyszałem powaliło mnie niemal na kolana - potężna scena dźwiękowa, wszystkiego więcej, nie głośniej, ale po prostu więcej i potężniej. Jakbym siedział w pierwszym rzędzie przed olbrzymią okierstą lub przez kolumnami wielkości całej ściany. 

No tak jest jak porównujemy sprzęt 3 razy droższy z Magnatem. (A wyobraź sobie, że 2 lata temu MR780 można było kupić o 1000 taniej niż teraz. Wtedy to był szał i w swojej cenie raczej nie było konkurencji)

No ale jak by się miało 10 000 na wzmacniacz to już naprawdę można popłynąć. Np. klamoty z korekcja akustyki pomieszczenia, porządne pełne lampy na naszej nowej Unitrze kończąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono. Kilka dni mi zajęło przebicie się przez te 169 stron. Jako raczej amator, wiele ciekawych rzeczy przeczytałem. Przez ostatnie 3 lata słuchałem sobie muzyki na zestawie firmy Teufel, mianowicie kolumn Ultima 40 które napędzał zakupiony w zestawie CD Kombo 62. Ponieważ jakieś 80% to źródło płyty CD więc wspomniany Kombo zaczął mieć z nimi problemy. Pomyślałem czas na zmiany. Zaczęły się Fora, poradniki na YouTube itd. Zainteresował mnie MR780 którego ostatecznie zamówiłem wraz z odtwarzaczem Marantz CD6007. Dźwięk uległ zmianie na wspomnianych Ultimach ale po tygodniu zacząłem się interesować kolumnami. No i dojechały dzisiaj Q acoustics 3050i. Odtajały od rana po podróży w zamrożonym kraju. Teraz je podpiąłem pod Magnata i ... Nawet nie wiem gdzie się przeniosłem. Inny Świat. I tak teraz myślę o tych lampach, kablach i tych wszystkich eksperymentach które tu opisywaliście. W tym momencie jestem w takim szoku jak może brzmieć muzyka, że jutro pomyślę co bardziej za to odpowiada 😁🤪😁😘. To tyle na dzisiaj. Pozdrawiam wszystkich i dzięki za tą obszerną lekturę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze że Ci podpasowalo i jesteś zadowolony. Nie wszyscy mają tyle szczęścia.

Pamiętaj że masz nowy sprzęt więc musi on trochę pograć żeby się wygrzać i ułożyć.

Nie graj od razu na maksa głośno.

 

1 godzinę temu, Jaro1979 napisał:

tak teraz myślę o tych lampach, kablach i tych wszystkich eksperymentach które tu opisywaliście.

Na to jeszcze przyjdzie czas

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Palmos napisał:

No to dobrze że Ci podpasowalo i jesteś zadowolony. Nie wszyscy mają tyle szczęścia.

Pamiętaj że masz nowy sprzęt więc musi on trochę pograć żeby się wygrzać i ułożyć.

Nie graj od razu na maksa głośno.

 

Na to jeszcze przyjdzie czas

Wiem, że delikatnie na początku, więc "plumka" sobie jakąś playlista w tle. Może nie tyle podpasowalo co bardziej zaskoczyło jakością dźwięku i detali. Ja jestem stary koń więc do Waszych uszów to nawet w podskoku nie sięgam.

Wcześniej kilka osób opisywało jakieś fabryczne wpadki MR780. U mnie pokrętła od regulacji wszystkich tonów są minimalnie w prawo ustawione zamiast typowej 12tej. Reszta póki co bez uwag.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 16.10.2023 o 17:42, Palmos napisał:

No właśnie.

Pisałem kiedyś tutaj że studiując wpisy na tym forum można wysunąć wniosek ze w pierwszych Magnatach montowano kiepskie lampy takie jakie ty miałeś. Później montowano JJ (takie mam ja). W Niemczech możesz kupić nowego Magnata z lapami pswane. A to przecież ten sam Magnat 😳.

Dlatego niektórzy piszą że jest znacząca zmiana brzmienia po wymianie lamp, a inni że różnica jest minimalna.

Witam, mam pytanie skąd wiadomo jakie są zamontowane oryginalnie lampy w Magnacie mr 780. Ja mam lampy na których jest tylko napis "ECC81".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rega napisał:

Z tym DUŻO to bym polemizował. Są bardzo podobnej klasy. Może trochę trwalsze.  Ale, co kto lubi... 

Nie wiem czy miałeś okazję ich słuchać (tych lamp: pierwszych i późniejszych JJ) Ja nie miałem okazji ich porównać i tylko z wpisów na forum w tym wątku można przypuszczać że jednak JJ grają lepiej choć obie tak jak piszesz to są tanie budżetowe lampy tej samej klasy. Popraw mnie jeśli się mylę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...