Skocz do zawartości

Audyssey - co to w ogóle robi?


Stolarz

Recommended Posts

58 minut temu, Tenfilip napisał:

Nawet backup ustawien w Denonie jest mozliwy tylko jako 1 set na 1 pendrive, to tez traci dziadostwem.

można utworzyć katalogi i każdy setup można zapisywać w innym katalogu na jednym nośniku - niestety za każdym razem trzeba przełożyć pendrive do komputera i przenieść plik config.avr z katalogu głównego do podkatalogów

No trochę to droga zabawka ten MultEQ-X, gdyby był w tej cenie co apka na smartfony to bym się chyba zdecydował, no jeszcze nie wiem czy da się mu wrzucić własny mikrofon czy trzeba dokupić to co tam proponują. Albo mogli zrobić wersję dla użytkowników indywidualnych gdzie np. jak apka na telefony za ~20$ rejestrujesz jeden ampli, a jak chcesz się bawić "PRO" to płacisz droższą licencję i rejestrujesz więcej.

Wracając do oprogramowania darmowego, ktoś ostatnio próbował coś z Ratbuddyssey (opensource) bo chyba się za to zabiorę (ale nie ma zbyt wiele materiałów w polskim języku, a niestety "englisz" u mnie słabiutki i to mnie trochę hamuje "coby co nie namieszać 😉"), tylko nie wiem czy można konfigurację już "pociągnąć" bezpośrednio z amplitunera czy nadal trzeba korzystać z aplikacji na smartfon/tablet i przesyłać pliki *.ady?

A propos wracając do tematu Audyssey - ktoś coś w tej kwestii sprzed dwóch dni?

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2022 o 13:57, przemeklbn napisał:

Ja nie mam problemu z tą ceną. Jest dostępna aplikacja Audyssey MultEQ Editor na telefony za $19,99 i jest wystarczająca dla zdecydowanej większości.

No 20 a 200 to jest różnica :)

Ale prawdą jest to że to nadal apka na telefon. W dobie gdzie większość fajnych apek jest darmowa, w audio znowu trzeba za nią płacić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2022 o 08:10, Piotr Sonido napisał:

Ich czyli czyje?

mówisz o Audyssey czy D&M?

Piotr

MultiEQ Editor App zostal wydany przez D&M. Ja mowie o darmowych apkach tej firmy.

BTW w sekcji Help w aplikacji MultiEQ Editor App w podskecji Editing Your Room jest bardzo dokladne wytlumaczenie co czym sie je, czemu jest kompensacja midrange etc. Nie zauwazylem tego wczesniej.

Edytowano przez Tenfilip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tenfilip napisał:

MultiEQ Editor App zostal wydany przez D&M. Ja mowie o darmowych apkach tej firmy.

BTW w sekcji Help w aplikacji MultiEQ Editor App w podskecji Editing Your Room jest bardzo dokladne wytlumaczenie co czym sie je, czemu jest kompensacja midrange etc. Nie zauwazylem tego wczesniej.

To jest dziwne że ta apka jest wydana przez nich a  chodzi do obsługi Auddyseya. I jeszcze o tego jest płatna :/

Mniemam że ta funkcjonalność mogła by być udostępniona na wyświetlaczu amplitunera (OSD) gdyby był nieco bardziej przyjazny. Bo funkcjonalność jest zaimplementowana.

Tak czy siak to powinno być darmowe.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

To jest dziwne że ta apka jest wydana przez nich a  chodzi do obsługi Auddyseya. I jeszcze o tego jest płatna :/

Mniemam że ta funkcjonalność mogła by być udostępniona na wyświetlaczu amplitunera (OSD) gdyby był nieco bardziej przyjazny. Bo funkcjonalność jest zaimplementowana.

Tak czy siak to powinno być darmowe.

Piotr

To jest do obslugi Auddysey w D&M, wylacznie. 

Rozumiem, ze chcieli ograniczyc zlozonosc glownego produktu i to jest dla mnie ok. Mozliwe, ze Auddysey ma taki model licencyjny, ze musialo to tyle kosztowac. W kazdym badz razie, jest to faktycznie slabe jak na standarty rynkowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2022 o 08:44, Tenfilip napisał:

To jest do obslugi Auddysey w D&M, wylacznie. 

Rozumiem, ze chcieli ograniczyc zlozonosc glownego produktu i to jest dla mnie ok. Mozliwe, ze Auddysey ma taki model licencyjny, ze musialo to tyle kosztowac. W kazdym badz razie, jest to faktycznie slabe jak na standarty rynkowe.

A kto korzysta jeszcze z auddyssey w amplitunerach oprócz D&M?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zintegrują w końcu odtwarzacz multimedialny plików video. To dopiero byłby dopiero progres. Muzykę z fizycznych czy sieciowych nośników jakoś można odtworzyć.

A tak człowiek musi szukać Shielda, Zidoo, Dune itd, wynalazki które moim zdaniem powinny być zbędne przy AVR.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

Niech zintegrują w końcu odtwarzacz multimedialny plików video. To dopiero byłby dopiero progres. Muzykę z fizycznych czy sieciowych nośników jakoś można odtworzyć.

A tak człowiek musi szukać Shielda, Zidoo, Dune itd, wynalazki które moim zdaniem powinny być zbędne przy AVR.

Nie sadze, zeby zwiekszanie zlozonosci dobrze zrobilo AVC/AVR. Troche za duzo sie dzieje w tej dziedzinie.
Ja bym chcial odtwarzania plikow muzycznych z wieksza iloscia kanalow niz stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się do wpisu @Tenfilip o rzekomych wielu zmianach w dziedzinie. Na horyzoncie nowe amplitunery, a w nich więcej gniazd HDMI kompatybilnych z 8K oraz bardziej zawansowane systemy korekcji bo coraz śmielej wkracza w średnią półkę Dirac. I to z grubsza wszystko po kolejnych trzech latach rozwoju AVR/AVC.

Wydaje mi się że Atmos i DTS-X zostanie trochę z nami dłużej zanim coś nowego wprowadzą, ale kto wie... Wyskoczą z czymś "przełomowym" i nie ma zmiłuj, trzeba będzie znowu do kieszeni sięgnąć by być na bieżąco.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Tenfilip napisał:

Ja bym chcial odtwarzania plikow muzycznych z wieksza iloscia kanalow niz stereo.

raczkuje i to strasznie, brak dogadania się między potentatami, np. taki Apple Music Spatial - co z tego że aplikacja dostępna na TV, android-a, jak Dolby dostępne tylko dla produktów Apple (no może kilka rodzynków się znajdzie). Sztuczne hamowanie i nakręcanie sprzedaży tylko swoich słusznych produktów. Chyba Tidal też coś tam ma w wielokanałowym. Ale ogólnie lipa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tomek72 napisał:

raczkuje i to strasznie, brak dogadania się między potentatami, np. taki Apple Music Spatial - co z tego że aplikacja dostępna na TV, android-a, jak Dolby dostępne tylko dla produktów Apple (no może kilka rodzynków się znajdzie). Sztuczne hamowanie i nakręcanie sprzedaży tylko swoich słusznych produktów. Chyba Tidal też coś tam ma w wielokanałowym. Ale ogólnie lipa.

Z tego co kojarze, Denon nawet PCM (w wave) nie jest w stanie odtworzyc 5.1.

33 minuty temu, Butler napisał:

Odniosłem się do wpisu @Tenfilip o rzekomych wielu zmianach w dziedzinie.

 

Mialem na mysli kodowanie plikow video. Troszke wiecej sie dzieje, niz w kodowaniu plikow audio. Jak juz dziala jakis bts z bluray, to sie okazuje, ze a to dolby vision, a to hdr+ ma jeszcze to i tamto etc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek72 napisał:

raczkuje i to strasznie, brak dogadania się między potentatami, np. taki Apple Music Spatial - co z tego że aplikacja dostępna na TV, android-a, jak Dolby dostępne tylko dla produktów Apple (no może kilka rodzynków się znajdzie).

Z ciekawości wszedłem na stronę Apple Music i tam jest informacja, że ich aplikacja na Androida odtwarza w Atmos (na urządzeniach mających Atmosa). To by znaczyło, że uruchamiając Apple Music na telewizorze z androidem podłączonym do amplitunera z atmosem, można odtwarzać utwory wielokanałowe z ich zbiorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...