Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie


Piotr Sa

Recommended Posts

Dzień dobry.

Drodzy użytkownicy, potrzebuję pomocy w zakupie zestawu stereo do salonu. Ogólnie salon ma 24m2, ale sprzęt będzie stał na szafce rtv, gdzie odleglosc do kanapy jest 2,7m, tak więc gramy po szerokości a nie długości. (nie muszę nagłaśnić reszty salonu a jedynie miejsce kanapy). Jako, że są pewne ograniczenia budżetowe ok 3000 zł zastanawiam się nad takimi rozwiązaniami:

1. Gotowiec typu yamaha pianocraft mcr-n670 - możliwa podmiana głośników na inne - Ale nie mogą być szersze niż 19 cm - ograniczenia polki rtv i tv.

2. Coś pokroju pioneer xc-hm86d lub onkyo cs-n575d

3. Cambridge Audio all in one + jakieś głośniki

4. Czy jest sens bawić się np w połączenie Cambridge Audio Topaz 5 lub 10 + Cambridge Audio CD Topaz + głośniki - ocywiście tracę wtedy funkcje sieciowe, ale pytanie czy warto? czy różnica będzie zauważalna?

5. będę chciał również w przyszłości podłączyć gramofon i jakiś subwoofer - słuchm głównie rocka, metalu - bardzo lubię mocny bas, szczególnie perkusyjną stopę :):)

5. Może jakieś inne rozwiązanie? Co proponujecie?

 

Mieszkam w Warszawie, więc mogę podjechać, posłuchać, zobaczyć :)

dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
na pewno pod względem jakości dźwięku system zbudowany na bazie klasycznych segmentów będzie zdecydowanie najlepszą opcją. Zestaw oparty na CA Topaz AM10, kolumnach Heco Aurora 300 lub nawet Monitor Audio Bronze 2 oraz zewnętrznym odtwarzaczem Klipsch Gate, Yamaha WXAD-10 zapewnią Ci bardzo dobrą jakość. Przemyśl temat, zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie elektorniki kupisz później suba?

Dobry sub do stereo do minimum 2000 zł ale to minimum totalne. Dasz tyle? Nie lepiej iść w takie kolumny które od razu zapewnią lepszy bas?

18 godzin temu, Piotr Sa napisał:

Ale nie mogą być szersze niż 19 cm - ograniczenia polki rtv i tv.

tego nie widać na schemacie. Wkładasz kolumny pomiędzy półki?

Nowe Cambridge grają mocniej. Moim zdaniem bardzo fajne wzmacniacze za na prawdę niewielkie pieniądze.

Taki Topaz z ELAC B6 super zestaw.

Pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sa

Kolumny nie na szafce tylko na standach!! Albo podłogowe. Zajmują tyle samo miejsca.

Szafka jest za wąska by uzyskać dobrą scenę! 

Minimum to około 180 - 190 cm odległość między kolumnami!!

Ja mam powyżej 2m.

Przemyśl temat. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze Cambridga nie mają wyjścia na subwoofer więc postaw na lepsze kolumny jeśli zależy ci na basie. Jeśli mądrze wybierzesz kolumny najlepiej w takim przypadku podłogowe to subwoofer w stereo będzie zbędny, chyba że lubisz bardzo dużo dołu. Dla ciebie lepszym rozwiązaniem będzie Topaz AM10 (wejście gramofonowe i pilot).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sa

Piotr, nie ma co myślicie. Wpłać kaucję, wypożycz do domu i odsłuchaj. Nie ma innej drogi niż odsłuch. Tu nie ma wróżki, która Ci powie kup to i to. To tak nie działa! 😁

Masz do wyboru:

1. Salony audio, sprzęt nowy, odsłuchujesz na miejscu, najlepszy zabierasz do domu. 

2. Wysyłka, sprzęt jedzie do Ciebie kurierem, po wpłacie kaucji. Nowy branża, używany np. @Pumpurek.

Koniec kropka. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie 😁. Konkretne zestawy są podsuwane pod konkretnie sprecyzowany gust słuchaczy. I tak zawsze decyduje odsłuch.. 

Napisz czego szukasz, jakiego dźwięku. Co Ci się podoba, a czego chcesz uniknąć. Napisz jakich zestawów słuchałeś. Z czym były połączone. Wymień poszczególne elementy toru. Co w którym zestawie było w porządku, a co chciałbyś zmienić. Co nie grało. 

I na tej podstawie dostaniesz, propozycje odnośnie audio, które może Cię zadowolić. 

Pamiętaj, że dużą rolę odgrywa akustyka. I to że było super na odsłuchu nie znaczy, że w warunkach domowych też będzie super 😁

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2019 o 14:26, Piotr Sa napisał:

Dzień dobry.

Drodzy użytkownicy, potrzebuję pomocy w zakupie zestawu stereo do salonu. Ogólnie salon ma 24m2, ale sprzęt będzie stał na szafce rtv, gdzie odleglosc do kanapy jest 2,7m, tak więc gramy po szerokości a nie długości. (nie muszę nagłaśnić reszty salonu a jedynie miejsce kanapy). Jako, że są pewne ograniczenia budżetowe ok 3000 zł zastanawiam się nad takimi rozwiązaniami:

1. Gotowiec typu yamaha pianocraft mcr-n670 - możliwa podmiana głośników na inne - Ale nie mogą być szersze niż 19 cm - ograniczenia polki rtv i tv.

2. Coś pokroju pioneer xc-hm86d lub onkyo cs-n575d

3. Cambridge Audio all in one + jakieś głośniki

4. Czy jest sens bawić się np w połączenie Cambridge Audio Topaz 5 lub 10 + Cambridge Audio CD Topaz + głośniki - ocywiście tracę wtedy funkcje sieciowe, ale pytanie czy warto? czy różnica będzie zauważalna?

5. będę chciał również w przyszłości podłączyć gramofon i jakiś subwoofer - słuchm głównie rocka, metalu - bardzo lubię mocny bas, szczególnie perkusyjną stopę :):)

5. Może jakieś inne rozwiązanie? Co proponujecie?

 

Mieszkam w Warszawie, więc mogę podjechać, posłuchać, zobaczyć :)

dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

Odnośnie wielkości pokoju - fale dźwiękowe nie wiedzą, że mają się rozchodzic tylko w części odsłuchowej a salon masz połączony z kuchnią. Naglasniasz więc 26 m2. Jak dobrze też zauważył kolega @1Ender ogranicza Cię też szerokość szafki pod TV. Mam znajomego, który ma kolumny chario (modelu nie pamiętam) ustawione jeszcze weziej i o stereo to mowy tam nie ma, co najwyżej o przyjemnym plumkaniu. Także może skoro nie widzisz innego ustawienia kolumn niż na szafce, najlepszym rozwiązaniem jest zestaw typu pianocraft. Nsglosni to TV i będzie sobie plumkac w tle 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było @S4Home.

Piotr pożyczyłem coś na odsłuch, koniec końców kupiłem.. Chyba, że się coś się zmieniło.. Kasę i tak trzeba wpłacić. 

Pozdrawiam 

PS. Ten audiofil z komisu naprawdę umie doradzić, więc zwrotu nie robiłem. Miałem kilka dni na odsłuch. Po 4 dniach intensywnego słuchania zdecydowałem się na zakup. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...