Skocz do zawarto艣ci
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Kamil4365

Wzmacniacz stereo vs Kino domowe

Recommended Posts

Witam. Nie jestem pewien czy dobrze trafi艂em w razie czego wybaczcie 馃榿. Mam pytania co do kina domowego ot贸偶 rok temu skompletowa艂em sobie 2 pary g艂o艣nik贸w pod艂ogowych oraz wzmacniacz zar贸wno do film贸w聽jak i do muzyki ( g艂贸wnie )聽wszystko pi臋knie miesi膮c temu nasz艂o mnie na zakup wi臋kszej liczby g艂o艣nik贸w, lecz z racji tego ze wzmacniacze g艂贸wnie posiadaj膮 wej艣cie na 2 pary kolumn rozmy艣lam na zakupem kina domowego gdzie s膮 wej艣cia na 4-6 par kolumn. Czyta艂em sporo na temat tych wzmacniaczy g艂贸wnie interesowa艂 mnie temat z w艂膮czaniem muzyki na takich kinach domowych a wi臋cej by艂o na temat film贸w. I pytanie do was czy takie kino domowe r贸偶ni si臋 czym艣 wi臋cej on stereo po za tym ze ma 5.1-7.1? G艂贸wnie chodzi mi o jako艣膰聽muzyki i g艂o艣no艣膰. Czy kino domowe ma do siebie jakie艣 wady w聽por贸wnaniu do wzmacniaczy stereo? Z g贸ry dziekuje.

Udost臋pnij ten post

Udost臋pnij na innych stronach

To mo偶e powiedz jeszcze jaki to wzmacniacz i jakie kolumny kupi艂e艣. A tak na marginesie - po co Ci 2 pary kolumn do wzmacniacza stereo 馃檪?聽

Udost臋pnij ten post

Witaj,

p贸ki co, to mog臋 podzieli膰 si臋 wiedz膮 teoretyczn膮 - zdobyt膮 w艂a艣nie na forum. W przypadku stereo, przy zastosowaniu wzmacniacza uzyskasz lepsz膮 jako艣膰 d藕wi臋ku, oraz wy偶sz膮 moc (pomijam tu skrajne przypadki). Jako 偶e posiadasz ju偶 wzmacniacz, mo偶esz rozwa偶y膰 opcj臋 do kt贸rej sam si臋 przymierzam. Kupi膰 amplituner kd z wyj艣ciem pre-out do kt贸rego mo偶na pod艂膮czy膰 wzmacniacz. Wtedy stereo (fronty w kinie) s膮 nap臋dzane przez wzmacniacz, a reszt臋 kana艂贸w obs艂uguje amplituner kd.

Edytowano przez Lolek90

Udost臋pnij ten post

8 minut temu, seba3002 napisa艂:

To mo偶e powiedz jeszcze jaki to wzmacniacz i jakie kolumny kupi艂e艣. A tak na marginesie - po co Ci 2 pary kolumn do wzmacniacza stereo 馃檪?聽

Wzmacniacz Denon DRA-425聽
A kolumny 2x Altus 140 i 2x Tonsil Mildon 80

7 minut temu, Lolek90 napisa艂:

Witaj,

p贸ki co, to mog臋 podzieli膰 si臋 wiedz膮 teoretyczn膮 - zdobyt膮 w艂a艣nie na forum. W przypadku stereo, przy zastosowaniu wzmacniacza uzyskasz lepsz膮 jako艣膰 d藕wi臋ku, oraz wy偶sz膮 moc (pomijam tu skrajne przypadki). Jako 偶e posiadasz ju偶 wzmacniacz, mo偶esz rozwa偶y膰 opcj臋 do kt贸rej sam si臋 przymierzam. Kupi膰 amplituner kd z wyj艣ciem pre-out do kt贸rego mo偶na pod艂膮czy膰 wzmacniacz. Wtedy stereo (fronty w kinie) s膮 nap臋dzane przez wzmacniacz, a reszt臋 kana艂贸w obs艂uguje amplituner kd.

Wielkie dzi臋ki. Napraw臋 super pomys艂.

Udost臋pnij ten post

To tak troch臋 "艁ubu-dubu" :-(

Wzmacniacz niezbyt mocny, za艣 kolumnom daleko do neutralno艣ci.

Je艣li zale偶y Ci na jako艣ci-to proponuj臋 raczej sprzeda膰 obie pary kolumn i za te pieni膮dze kupi膰 co艣 porz膮dniejszego (ale te偶 u偶ywanego). Zreszt膮 wzmacniacz (kolejny s艂aby punkt zestawu) chyba te偶 si臋 nie przyda do pod艂膮czenia amplitunera kd i b臋d膮 to wyrzucone pieni膮dze.

Poza tym do amplitunera kd zazwyczaj pod艂膮cza si臋 5 ew. 7聽kolumn a nie 4 czy 6 par. No聽chyba 偶e masz kilkana艣cie...kilkadziesi膮t tysi臋cy i aspiracje do Dolby Atmos-bo w tym przypadku kolumn + subwoofer贸w mo偶e by膰 i kilkana艣cie.

Jak膮 masz powierzchni臋 pokoju?

Pozdrawiam

PS. Jeden z Koleg贸w z naszego Forum b臋dzie sprzedawa艂 przed 艢wi臋tami za niedu偶e pieni膮dze 2 spore kolumny pod艂ogowe-w por贸wnaniu do Twoich obecnych b臋dzie to skok jako艣ciowy, a Ty sprzedasz jedn膮 par臋 i b臋dziesz na zero ...

Udost臋pnij ten post

20 minut temu, RoRo napisa艂:

To tak troch臋 "艁ubu-dubu" 馃槥

Wzmacniacz niezbyt mocny, za艣 kolumnom daleko do neutralno艣ci.

Je艣li zale偶y Ci na jako艣ci-to proponuj臋 raczej sprzeda膰 obie pary kolumn i za te pieni膮dze kupi膰 co艣 porz膮dniejszego (ale te偶 u偶ywanego). Zreszt膮 wzmacniacz (kolejny s艂aby punkt zestawu) chyba te偶 si臋 nie przyda do pod艂膮czenia amplitunera kd i b臋d膮 to wyrzucone pieni膮dze.

Poza tym do amplitunera kd zazwyczaj pod艂膮cza si臋 5 ew. 7聽kolumn a nie 4 czy 6 par. No聽chyba 偶e masz kilkana艣cie...kilkadziesi膮t tysi臋cy i aspiracje do Dolby Atmos-bo w tym przypadku kolumn + subwoofer贸w mo偶e by膰 i kilkana艣cie.

Jak膮 masz powierzchni臋 pokoju?

Pozdrawiam

PS. Jeden z Koleg贸w z naszego Forum b臋dzie sprzedawa艂 przed 艢wi臋tami za niedu偶e pieni膮dze 2 spore kolumny pod艂ogowe-w por贸wnaniu do Twoich obecnych b臋dzie to skok jako艣ciowy, a Ty sprzedasz jedn膮 par臋 i b臋dziesz na zero ...

Rozwa偶臋 zmian臋 sprz臋tu ale nie ukrywam ze na ten moment bym chcia艂 zostawi膰 wszystko tak jak jest mo偶e za jaki艣 czas. My艣le ze decyzje na temat zmiany podj膮艂 by tak偶e za mnie amplituner poniewa偶 kupuj膮c go sprawdzaj膮c jak funkcjonuje os艂uchuj膮 brzmienie muzyki/fimow na tych kolumnach powiedzia艂o by samo za siebie czy trzeba zmienia膰 ca艂y sprz臋t czy nie. Nie ukrywam ze na ten moment nie by艂bym w stanie ani kupi膰 ca艂ego zestawu z g艂o艣nikami ani聽sprzedawa膰 po za tym bardzo gustuje w tego typu kolumnach. Ale wracaj膮c do amplitunera powiedzmy ze kupi艂bym w miar臋 do dobry oczywi艣cie u偶ywany interesuje mnie por贸wnanie mi臋dzy wzmacniaczem stereo a takim amplitunerem. Czy amplituner wykorzystywa艂 by ca艂a moc g艂o艣nik贸w czy by艂o by dobrze brzmienie , jako艣膰 a tak偶e g艂o艣no艣膰. Co do powierzchni pokoju to oko艂o 15x20m

Udost臋pnij ten post

Je艣li jeste艣 zwolennikiem Altus贸w 140 i nie chcesz ich zmienia膰 na inne kolumny, to raczej nie znajdziesz zbyt wielu porad na Tym forum.聽 My艣l臋, 偶e wi臋kszo艣膰 ze starszych forumowicz贸w mia艂o mniejsz膮 lub wieksz膮 przygode z Altusami. Wi臋kszo艣ci ju偶 przesz艂o.聽 Nie pisze o najnowszych produktach tej firmy bo to troche inna bajka. Cena r贸wnie偶. Poza tym nawet we wzmacniaczach stereo, kt贸re maj膮 dwie pary wyj艣膰 g艂o艣nikowych, to wyj艣cia te nie s艂u偶膮 do jednoczesnego s艂uchania dw贸ch par kolumn. Oczywi艣cie jest to mo偶liwe, ale bardzo niewskazane, poniewa偶 rozwala ca艂膮 scen臋. Natomiast wielokana艂owy d藕wiek w amplitunerach KD nie s艂u偶y do ods艂uch贸w muzyki w stereo, a do przekazania efekt贸w d藕wiekowych towarzysz膮cych filmom. Oczywi艣cie 艣mig艂owcem te偶 mo偶na latac na zakupy do sklepu osiedlowego, tylko PO CO??? Ani to szybciej ani wygodniej. To samo jest z uzywaniem amplitunera KD do ods艂uch贸w stereo. Nie zamierzam odwodzi膰 Ci臋 od u偶ywania ampli wielokana艂owych do s艂uchania muzyki. Zrobisz jak Ci b臋dzie pasowa艂o. Jednak dobrej jako艣ci nie uzyskasz id膮c tym tropem. Jedyne co uzyskasz to 艁UBU DUBU, jak ju偶 zauwa偶y艂 m贸j Sznowny Przedm贸wca. Pozdrawiam.

Edytowano przez Rega

Udost臋pnij ten post

300 m2 no 艂adnie, to ja bym poszed艂 w sprz臋t estradowy 馃榿 Serio聽

Jako艣ci nie b臋dzie, ale przynajmniej nag艂o艣nisz pomieszczenie.聽

Edytowano przez 1Ender

Udost臋pnij ten post

Pytasz czy by by艂o dobre brzmienie i czy amplituner wykorzysta艂by ca艂膮 moc...

Szczerze m贸wi膮c (i聽pewnie nie b臋dzie to po Twojej my艣li) to聽odpowied藕 b臋dzie prosta-dla wi臋kszo艣ci Koleg贸w z Forum brzmienie Altus贸w jest do kitu z dowolnym wzmacniaczem czy amplitunerem kd. Ale je艣li Tobie brzmienie Twoich kolumn si臋 podoba, to pewnie lubisz inny d藕wi臋k i nie za bardzo uda si臋 dopasowa膰 co艣 do Twoich wymaga艅. Wybacz je艣li zabola艂o, ale chodzi o to by艣 pozna艂 nasze zdanie i by nie by艂o niedom贸wie艅-i nie jest to kpina z kolumn i Twojego sprz臋tu, lecz stwierdzenie faktu: brzmienie tych kolumn dalekie jest od doskona艂o艣ci i neutralno艣ci. Paru Koleg贸w聽z Forum mia艂o w swoim 偶yciu przygod臋 z Altusami (o czym ju偶 wspomnia艂 Rega), ale przy pierwszej okazji zmienili je na lepsze (i niekoniecznie dro偶sze) kolumny.

Napewno da si臋 kupi膰 mocny amplituner kd i lepszy od Twojego obecnego wzmacniacza-ale za u偶ywany trzeba b臋dzie da膰 kilka tysi臋cy z艂otych.

Pozdrawiam

PS. Prosz臋 nie cytuj ca艂ej wypowiedzi poprzednika bo nie jest konieczne.

Udost臋pnij ten post

RoRo super i ja cie rozumiem i ty mnie rozumiesz. Wiadoma sprawa z tymi Altusami sprz臋t audio ca艂y czas jest coraz lepszy a te Altusy to maja swoje lata. Tak na dobry pocz膮tek jakie kolumny poleca艂 by艣 zakupi膰 z takich lepszych, prawdopodobniej u偶ywanych? Troch臋 pouczenia na temat sprz臋tu zawsze dobra sprawa bo ja na ten temat to troch臋 艣wie偶y jestem a chce mie膰 i wiedz臋 jak膮艣 na ten temat i powoli coraz lepiej kompletowa膰 sobie sprz臋t do muzyki.

Udost臋pnij ten post

1) To w ko艅cu ma by膰 kino, czy stereo?聽

2) Jaki bud偶et na ca艂o艣膰?聽

3) Co zostawiasz Denona czy 2 pary kolumn? A mo偶e wszystko sprzedajesz i budujesz system od nowa?聽

Udost臋pnij ten post

Narazie wszystko zostaje. Najwy偶ej potem b臋d臋 sprzedawa艂. Spyta艂e艣 czy to w ko艅cu ma by膰 kino czy stereo. Nie znam si臋 ale g艂贸wnie chodzi mi o muzyk臋 je偶eli jest stereo czyli wzmacniacz na 6-8 kolumn to stereo. A je偶eli nie ma to kino czyli amplituner. Na tego typu sprz臋t nie mam du偶ych kokos贸w tak偶e interesuje mnie u偶ywany do 600-700z艂

Udost臋pnij ten post