Skocz do zawartości

Kino domowe - 4 tys. | 22m2 salon


Bejbas

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jakiś czas temu pisałem na tym forum odnośnie zakupu kina domowego. Niestety temat nie wypalił ze względu na nagłe wydatki z mieszkaniem. 

Udało mi się uzbierać 4 tys. i w końcu chciałbym temat zamknąć. 

Pierwsze i najważniejsze pytanie brzmi: mam tv: SONY KD-49XF7596, który ma zainstalowaną aplikajcę KODi i bezproblemowo odtwarza wszytkie ścieżki dzwiękowe (DTS, TrueHD\Dolby Atmos, DTS-HD Master) z dysku USB, to czy wystarczy mi w wyłącznie dobry amplituner czy muszę mieć jeszcze odtwarzacz sieciowy aby to dekodował? Czytałem, że teoretycznie za pomocą kabla HDMI (ARC) wystarczy podłaczyć taki sprzęt i sprawa załatwiona ale piszę tutaj żeby mieć pewne info. 

Jeżeli chodzi o sam aplituner to mam na oku coś takiego: DENON AVR-X2500H

Dzięki wszystkim za poświęcony czas. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie byłaby możliwość odsłuchu? 

Co do subofera. Duża ilość osób pisze, że subofera musi być. Czy faktycznie jest różnica z i bez? Oczywiście kino było by w 90% do filmów z dysku, netflixa itp. Osoby na tym forum polecają subofer: 

Supreme 302A Mocca

Może Pan coś polecić?

Dzieki

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Bejbas napisał:

Wydaje mi się, że odsłuch będzie obowiązkowy. Gdzie była by taka możliwosć?

Subwoofer w kinie domowym jest istotny ale można go dokupić w przyszłości. Magnat 302a powinien w 100% wystarczyć. 

Zapraszamy do naszego salonu w Pabianicach koło Łodzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Zapraszamy do naszego salonu w Pabianicach koło Łodzi. 

Troche daleko z Gniezna... Ale chyba jednak warto.

Wracając do amplitunera:

Jestem osobą dość wymagającą jeżeli chodzi o dzwięk (wariacja na punkcie dzwięku zaczęła się jak pierwszy raz pojechałem do IMAX'a do Poznania - magia jak dla mnie) Oczywiście wiem, że nie otrzymam tego samego efektu ale chce mieć chociaż jakiś procent tego. Bardziej chodzi mi o to, czy będę słyszał różnicę np: pomiędzy: AVR-X2600H
a Onkyo 696. Czy faktycznie warto dopłacić te 200 zł do Onkyo? 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My Oświęcim. Albo możemy Ci wypożyczyć sprzęt  do domu.

1 godzinę temu, Bejbas napisał:

różnicę np: pomiędzy: AVR-X2600H
a Onkyo 696. Czy faktycznie warto dopłacić te 200 zł do Onkyo? 

To amplitunery kina. I tak średnie do muzyko skoro jesteś na nią nastawiony. A w przypadku kina to po prostu czasem do kolumn lepie jest wziać Denona a czasem Onkyo. Bo dopełniają dźwięk. Tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat jak widzę. Muszę dokładnie porównać specyfikację co dany aplituner ma i czy w ogóle mi jest to potrzebne. 

4 godziny temu, S4Home napisał:

My Oświęcim. Albo możemy Ci wypożyczyć sprzęt  do domu.

 

Jak wygląda sytuacja z wypożyczeniem sprzętu? Na jakich warunkach to działa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie jedyne słuszne wyjście.

Sorry, że tyle pytań mam ale jest to dla mnie duża inwestycja i nie chciałbym przepłacić. 

Czy możecie mi powiedzieć czym różni się amplituner: Onkyo TX-NR696 od NR686?

Z tego co udało mi się wyczytać z dokumentacji i innych miejsc to zmiany są małe... tak mi się wydaje

- Dolby Atmos Height Virtualizer i DTS Virtual: X 
- Współdzieli multimedia z drugim wyświetlaczem lub projektorem
- Czterordzeniowy układ SoC obsługuje specyfikację 802.11ac (2x2 MIMO) Wi-Fi

Oczywiście, opisałem tylko te, które moim zdaniem są ważniejsze w nowszej wersji ale nie na tyle żeby dawać 700 zł. za nowszy model. W tym temacie nie mam doświadczenia także będe wdzięczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na odsłuchu u znajomowego, który ma aplituner onkyo 696 oraz kolumny m.in Klipsch RP-5000F. Zestaw gra na 27 m2.

Muszę powiedzieć szczerze to jakość muzyki (spotify) oraz kino stoi na wysokim poziomie. Co mnie zdziwiło to to, że nie ma subofera a bas wydobywający się z tych głośników był bardzo efektowny i przyjemny (bez zbędnego dudnienia). Domyślam się, że nie mam co porównywać zestawu: Klipsch RP-5000F do Polk audio T531. 
Zadecydowałem, że podniosę budżet do 7 tys. W moim przypadku wybrałbym amplituner: onkyo 696 + R-620F + R-620F 
Base R-41M. Jak by to wyglądało na ok 22 m2? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na uwadze, że akurat "najniższe" podłogówki z serii RP nie są najbardziej udane, to i tak wrażenie na Tobie zrobiły. Czyli już masz pewien trop, jakiego brzmienia oczekujesz.

To musisz teraz wybrać się i posłuchać serii R od Klipscha. Na pewno nie wchodź w to w ciemno - to jest jednak inna (gorsza) kultura brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, anderg napisał:

musisz mieć earc w tv i amplitunerze.

@adderg - dzięki za wartościową radę.

W takim razie jeżeli ma być to zakup na lata to warto zastanowić sie nad zakupem amplitunera z earc. Niestety onkyo 696 nie wspiera earc. Zakup nowego tv na tą chwilę odpada także jedyne co przychodzi mi do głowy to to, żeby wyposażyć się dodatkowo w  odtwarzacz sieciowy. Chyba, że macie jakieś inne rozwiązanie to z chęcią posłucham. 

 

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bejbas napisał:

Dam znać jakie wrażenia

koniecznie... natomiast nie zamykaj się tylko i wyłącznie na tego jednego producenta. Jak będziesz miał tam taką możliwość, to porównaj je z innymi kolumnami o zgoła innym brzmieniu. Myślę, że na miejscu coś Ci podpowiedzą do takiego testu, a Ty będziesz miał szerszy obraz, jakiego brzmienia poszukujesz. Powodzenia i baw się dobrze ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po... jeżeli tak to mogę ująć.

Odsłuch:

Klipsch rp 6000 F + Onkyo TX-8390 (wyłącznie muzyka) spotify albo coś tego stylu. 

KEF Q750 + Onkyo TX-8390 (wyłącznie muzyka) spotify albo coś tego stylu. 

KEF R5 + Cambridge (coś tam) koleś mówił, że jest to wysoka półka amplitunera. (wyłącznie muzyka) spotify albo coś tego stylu. 

Wrażenia:

Najładniej grały: KEF R5 - bas był bardzo wyraźny i przyjemny. Co ciekawe w momencie kiedy na przemian włączał KEF R5 i Klipsch rp6000f to nie doświadczyłem ogromnej różnicy biorąc pod uwagę to, że KEF R5 kosztują ~5300 a klipsch rp 6000f ~2300. 

Jeżeli chodzi o KEF Q750 to tutaj dzwięk był przyjemniejszy od Klipsch rp6000f. 

Zaskoczyło mnie podejście Pana z obsługi, ponieważ powiedział: "Jak będzie Pan szukał kolumn do kina domowego to proszę sprawdzić jak grają np. Spotify, ponieważ każde kolumny prezentowane na filmie zawsze będą dobrze grać. Tutaj muzyka jest wyznacznikiem jakości" Sam już zgłupiałem.

Niestety nie miałem możliwości odsłuchania innych modeli. Brak czasu. 

Podsumowanie:

Biorąc pod uwagę to, że szukam fajnego sprzętu do kina domowego (90 % filmy, 10% muzyki) to czy takie testy są miarodajne?

 @S4Home @Q21 będę zobowiązany za wypowiedzenie się w tym temacie.

Po obliczeniu ile  musiałbym wydać na głośniki KEF R5 czy też Q750 (mowa tutaj o systemie 5.0) to okazuje się, że nie stać mnie na żaden z nich ;)

Będę musiał wybrać się gdzieś dalej na odsłuch i porównać innych producentów m.in Polk Audio, Dali itp. 

Edytowano przez Bejbas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...