Skocz do zawartości
Cass

Cyrus One vs Cyrus One HD

Recommended Posts

Witam,

pomijając aspekty techniczne, w sieci jest bardzo mało informacji na temat różnicy pomiędzy tymi urządzeniami. 

1.       Czy Cyrus One HD gra tak samo jak Cyrus One? Czy są różnice w charakterystyce brzmienia?  Jeśli tak to jakie?

2.       Co zagra lepiej?

Cyrus ONE + DAC MAGIC 100 + Chromecast wpięty opytkiem jako transport – źródło Tidal.

Cyrus ONE HD + Chromecast wpięty opytkiem jako transport – źródło Tidal.

Na odsłuchach miałem Cyrus ONE + Yamaha MusicCast WXAD-10 i zagrało to bardzo dobrze. Niestety Yamaha bardzo słabo współpracowała z Tidalem dlatego szukam alternatywy.

Napisano (edytowany)

Z jakimi kolumnami testowałes tego Cyrusa? Ja osobiście mam Cyrusa One bez HD gdzie za źródło robi bluesound node 2i. Nie używam przy tym żadnego zewnętrznego daca. Kolumny to dali zensor 5. Wg mnie gra to bardzo przyjemnie. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002

5 godzin temu, Cass napisał:

Yamaha bardzo słabo współpracowała z Tidalem

Wręcz fatalnie :D 

5 godzin temu, Cass napisał:

w sieci jest bardzo mało informacji na temat różnicy pomiędzy tymi urządzeniami

Z tego co się zorientowałem, różnica dotyczy dac'a i one hd pozbawiony jest pilota w standardzie. 

Napisano (edytowany)

Zdaniem "What Hi-Fi" brzmienie troszeczkę uległo zmianie na korzyść.

Całość tu: https://www.whathifi.com/cyrus/one-hd/review

Ten temat także mnie interesuje, oprócz Cyrusa One i Cyrusa HD (który niestety ostatnio podrożał) śledzę też informacja dotyczące Quad Vena II (w wersji Play też), może być fajną alternatywą dla Cyrusa.

Edytowano przez maxredaktor

W jakimś innym temacie branża sugerowała, że lepiej kupić cyrus one plus zewnętrzny dac niż Cyrusa One HD. Osobiście uważam, że pewnie różnica między tymi modelami jest bardzo subtelna. A skoro masz zensory to możesz iść w ten wzmak smialo. 

Zdaje się, że Pan z "technikarium", który w swoim ostatnim programie mówił, że wszystkie trzy urządzenia grają tak samo. Z tym że, HD i cast mają wbudowane DACi więc sądzę, że w jakimś stopniu to one będą odpowiadały w nich za brzmienie. Pozdrawiam. 

Nikogo tutaj nie podważam, każdy ma swoje prawo zdania, mowy i w ogóle. Ale dla Technikarium to byłbym jednak ostrożny. Oglądałem kilka odcinków i moim zdaniem to osoba która może pomóc absolutnie amatorom. Nikt kto chociaż czyta to forum nie znajdzie tam nic dla siebie.

Ja zaznaczam że podobno! Bo nie miałem obok siebie ale Cyrus ONE i ONE HD to jest to samo. Zasilanie jest na tyle wydajne że tu nie odczujemy różnicy w zasilaniu kości DAC. Podobno natomiast model CAST ma już pewne zmiany. I tego nie wiem. Dlatego tu się nie wypowiadam.

Moim zdaniem lepiej jest wziąć ONE + Cambridge DAC 100.

Jeśli jakieś różnice w brzmieniu występują to są one minimalne. Nie miałem 2 urządzeń jednocześnie ale wydaje mi się, że różnic nie było jeśli chodzi o sam wzmacniacz, różnica jest w cyrus one cast ale to po za pytaniem. Odnośnie rozwiązania to Cyrus ONE HD posiada na prawdę całkiem przyzwoitego DACa i CA DAC Magic 100 będzie od niego gorszy i zagra z delikatnym kocykiem. W takim przypadku stawiałbym na cyrus one HD + Chromecast 

Alternatywą może być Cyrus ONE + Topping d50 + Chromecast. Tutaj zyskasz więcej szczegółów i lepszą lokalizację ale brzmienie będzie delikatnie jaśniejsze względem wyższego zestawienia.

Jeśli chciałbyś coś sprawdzić u siebie to napisz mi wiadomość.

Cyrus One z Yamahą MusicCast WXAD-10 zagrał bardzo fajnie jeśli chodzi o wysokie tony - nie były wyostrzone. Zależy mi, aby utrzymać taki efekt.

No to idż w ta drogę.

Trochę się obawiam to co napisali koledzy. Skoro Cabridge dAC 100 względem DAC a w Cyrus zagra z kocykiem a jest to jasny DAC to uważaj bo one raczej wyostrzone będą.

Wiec albo zostaw Cyrus z WXAD 10 albo Może Cyrus + uzywany ARCAM rDAC i Malina? No i pozamiatane!

U mnie cyrus one gra z bluesound node 2i. Bez żadnego zewnętrznego DACa. Kolumny zensory 5. Uważam, że bluesound ma nieco cieplejsze brzmienie co w połączeniu z cyrusem daje dobry rezultat. 

Zdecydowałem się na Cyrusa w wersji HD (+Chromecast jako transport) i nie żałuję. Wcześniej odsłuchiwałem go z Yamaha MusicCast WXAD-10 i basu było za dużo.

Teraz jest go w sam raz i jest lepiej kontrolowany, poprawiła się czytelność, stereofonia oraz dynamika.

Polecam wszystkim niezdecydowanym. U mnie gra z Dali Zensor 7 i jest to bardzo synergiczne połącznie.