Skocz do zawartości

Co drapie nasze płyty czyli igły, wkładki i headshelle


Recommended Posts

1 godzinę temu, stawar napisał:

mam okazje kupić dość tanio wkładkę Goldring 2100 która wazy 7g. Ramie thorensa jest dość lekkie, czy taka wkładka na nim pojedzie?

Mam tą wkładkę i problem nie leży w wadze / tak jak pisał @Audio Autonomy nada się 😄 / , ale w cenie oraz dostępności igły

https://www.audiomagic.pl/gramofony/wkladki-igly/igla-do-wkladki-gramofonowej-goldring-2100?gclid=CjwKCAiAhKycBhAQEiwAgf19es8PxC27gTQQO-l592vC13auGU-NyCSb8as_yrsf_iI6ZNONfTHj8BoCOOMQAvD_BwE

Raz , że drogo dwa , że nie ma. Może się więc okazać , że to sztuka na raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 11 months later...

Witam kolegów.

 

Posiadam gramofon Pioneer PL-600x Obecne gram na podstawiej Wkładce Audio-Technika AT95 jednak chciałbym wskoczyć wyżej. Słucham w sumie każdej muzyki, więc można powiedzieć, że potrzebuje czegoś uniwersalnego co zabrzmi z każdym gatunkiem muzyki. Budowa kolekcji płyt będzie szła w kierunku muzyki elektronicznej, muzyki filmowej i legend takich jak Pink Floyd. Chyba uniwersalność to słowo klucz. Koszt jaki mogę na tą chwilę ponieść to +-600 PLN. Z własnych poszukiwań wkładki takie mnie zainteresowany:

- Shure M75

- Goldring E3 (jako uniwersalna polecał ja NowakAudio)

- Nagaoka MP-110

- Ortofon OM5E

- ortofon OM10

bardzo proszę Was, doświadczonych o opinie i swoje propozycje;)

Jeśli chodzi o sprzęt na, którym gram to MF m3si+ Tannoy dc6t + ten Pioneer PL-600x. Korzystam na tą chwilę z Preampa wbudowanego w wzmacniacz. Ciężko mi jednoznacznie wskazać jakiego brzmienia oczekuje.. 

Edytowano przez Gaara Mat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gaara Mat napisał:

Witam kolegów.

 

Posiadam gramofon Pioneer PL-600x Obecne gram na podstawiej Wkładce Audio-Technika AT95 jednak chciałbym wskoczyć wyżej. Słucham w sumie każdej muzyki, więc można powiedzieć, że potrzebuje czegoś uniwersalnego co zabrzmi z każdym gatunkiem muzyki. Budowa kolekcji płyt będzie szła w kierunku muzyki elektronicznej, muzyki filmowej i legend takich jak Pink Floyd. Chyba uniwersalność to słowo klucz. Koszt jaki mogę na tą chwilę ponieść to +-600 PLN. Z własnych poszukiwań wkładki takie mnie zainteresowany:

- Shure M75

- Goldring E3 (jako uniwersalna polecał ja NowakAudio)

- Nagaoka MP-110

- Ortofon OM5E

- ortofon OM10

bardzo proszę Was, doświadczonych o opinie i swoje propozycje;)

Jeśli chodzi o sprzęt na, którym gram to MF m3si+ Tannoy dc6t + ten Pioneer PL-600x. Korzystam na tą chwilę z Preampa wbudowanego w wzmacniacz. Ciężko mi jednoznacznie wskazać jakiego brzmienia oczekuje.. 

Wyżej to ponad 1000 zł. Lepiej poczekać, odłożyć i kupić MC z choćby z eliptycznym szlifem. Niestety to będzie się wiązało z zakupem przedwzmacniacza RIAA zdolnego obsłużyć prawidłowo wkładkę MC.

Wkładki, które wymieniłeś będą brzmieć inaczej, ale czy lepiej? Raczej nie będziesz zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć detal, dużo informacji jednak żeby zachować muzykalność i żeby dłuższy odsłuch nie męczył. Ta shure m97xE mnie zaciekawiła. Do elektroniki się nada? Każda z tych wymienionych podniesie poziom w stosunku do mojej obecnej?

Edytowano przez Gaara Mat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Audio Autonomy napisał:

Za +/- 600 zł najlepszym wyborem będą (moim zdaniem) VM95EN lub VM95ML. 

Tylko, że te igły ML to raczej potrzebują bardzo zadbanych płyt. Poprawcie mnie jeśli źle mówię;)

A jak te wkładki AT mają się do V15, Vm15 od Shure? No i jak z dostępnością igieł do Shure?

Coś więcej możecie powiedzieć o tej AT m95sh? Kusi mnie ta Shibata...

Edytowano przez Gaara Mat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia AT bardziej eksponują środkowe pasmo, Shure grają całym pasmem liniowo i naturalnie, ogólnie dźwięk jest przejrzysty i przyjemniejszy dla słuchacza.

Ważnym elementem jest też pre-phono.

Próbowałem przejść na inne wkładki i zastąpić mojego 40 letniego Shura, ale bez powodzenia.

Może to kwestia gustu i preferencji słuchowych, jak masz możliwość porównania to przetestuj. Miesiąc temu poleciłem koledze Shura , który używał właśnie AT i potwierdził też moją opinie co do wkładki, był mocno zaskoczony.

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dostępne, należy zwracać uwagę na szlif i nacisk igły, jeżeli jest podany w specyfikacji sprzedawcy można kupić, te bez tych informacji raczej odradzam. Nie zawsze droga igła jest lepsza od tej w średniej cenie. Zalecam kupowanie i płacenie przez PayPal, masz możliwość reklamacji. zdarzyło mi się kilka wadliwych igiełek oddać do sprzedawców.

P.S.

Prawidłowy nacisk dla igieł Shure to 0.8 do 1.5g

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze 2 wkładki wziąłem pod uwagę. Jest to:

- ADC XLM II

- Grace F8

Jakbym mógł Was prosić o opinie i informacje o tych wkładkach. Pytam tyle bo nie chce utopić z pierwszą wkładką. Jak już coś sensownego będzie wisieć to myślę, że kolejnym etapem będzie eksperymentowanie;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...