Skocz do zawartości

Stereo na początek


pavelm6

Recommended Posts

10 godzin temu, Karol64208 napisał:

Dodam jeszcze, czy jest sens kupować drogi sprzęt dla słabego źródła sygnału jakim jest stream, musisz to przeanalizować.

Karol, czy korzystałeś kiedykolwiek u siebie z serwisów streamowych HiRes na drogim sprzęcie?

 

8 godzin temu, Karol64208 napisał:

To moje pytanie miało inny sens, kolega pavelm6 chce uzyskać dobry bass i tutaj mam wątpliwości co dla kolegi oznacza dobry bass i czy stream zapewni to o co chodzi koledze pavelm6.

 Twierdzisz, że ze streamu jest słaby bass? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 godzin temu, pavelm6 napisał:

Tego sprzętu nie będę rozbudowywał.

to wybierz z tych propozycji które masz podane , wypożycz i przesłuchaj. Na pewno  coś dla siebie znajdziesz. Czasami lepiej dopłacić niewiele i mieć lepszy sprzęt i zadowolenie ze słuchania. 

Wypożycz, sprawdź  w domu, to najlepsza będzie decyzja

1 godzinę temu, JohnDoe napisał:

Karol, czy korzystałeś kiedykolwiek u siebie z serwisów streamowych HiRes na drogim sprzęcie?

nie używam streamu do słuchania, czasami zgram coś na decka by stwierdzić czy warto zakupić płytę.

 

 

 

1 godzinę temu, JohnDoe napisał:

Twierdzisz, że ze streamu jest słaby bass? 

Bas, ale czy to jest  pełny bas /pasmo/.

Nie twierdzę że słaby, ale bardzo często mają ograniczone dolne pasmo.

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że najlepiej wypożyczać sprzęt i testować i tak pewnie zrobię jak będę kupował docelowy zestaw. Teraz nie kupuje sprzętu za grube tysiące więc wystarczy że rozeznam się w necie i kupie trochę w ciemno;) Fajnie że mi podpowiadacie ale czasami to jeszcze większe wątpliwości mam.

Dalej nie ogarniam jednej rzeczy: kolega z postu "Sprzęt audio do pokoju 25m2" kupił Panasonic SC-PMX92 i jest zachwycony. Czyli za 1100zł ma dwie kolumny i wzmacniacz z dodatkami plus CD. No i jeszcze wrócę do tych Edifierów, koleś na youtube zachwala jak to pięknie gra (i też czytałem wiele innych pozytywnych opinii). Zastanawia mnie jakie tam są wzmacniacze? przecież nie mogliby tam wsadzić czegoś zajebistego z najprostszej przyczyny- ekonomia, po prostu by się to nie opłacało. Do tego SMSL AD18 widzę że podchodzicie z dystansem, ale przecież na logikę to musi być i tak dużo lepsze od tych wzmacniaczy które dali do tego panasonica i edifiera...

Ale martwi mnie inna rzecz, poczytałem troche i większość ludzi narzeka na zbyt mało basu w kolumnach podstawkowych (generalnie w każdych które brałem pod uwagę). Smsl -750zł, kolumny ok, 1tys i gdyby okazało się że trzeba dokupić suba (czyli kolejny tysiak) to już mi się to w ogóle nie kalkuluje... Bo w sumie to będę miał za prawie 3tys. marny wzmacniacz, średnie głośniki i bez szału sub;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pavelm6 napisał:

Fajnie że mi podpowiadacie ale czasami to jeszcze większe wątpliwości mam.

dobrze mieć wątpliwość przy zakupie, teraz kupisz coś tanio i słabego a jak piszesz za 2-3 lat masz zamiar kupić lepszy sprzęt do salonu i teraz posłuchasz go i przejdziesz do innego pokoju włączysz to co obecnie kupisz i  posłuchasz i będziesz zawiedziony że on jest taki cienki, słaby:$. Czasami lepiej jest dołożyć kilka setek i mieć spokój na lata, albo poszukać używanego, czasami trafiają się perełki, nie  ze wschodu.

 

8 godzin temu, pavelm6 napisał:

Ale martwi mnie inna rzecz, poczytałem troche i większość ludzi narzeka na zbyt mało basu w kolumnach podstawkowych (generalnie w każdych które brałem pod uwagę).

to nie jest prawda do końca, zależy to od parametrów kolumn . Trudno uzyskać dobry bas przy słabych parametrach i wtedy zaczyna się ....... to co wielu przeżywa:/ , rozczarowanie.

Warto pożyczyć i przetestować jak jest taka opcja.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pavelm6 napisał:

kupił Panasonic SC-PMX92 i jest zachwycony.

Ten Panasonic może być ok  w kategorii tego typu sprzętu do 1500 zł. Często najsłabszym ogniwem takich systemów są kolumny. Kiedyś w Mediamarkcie poprosiłem o podłączenie różnych kolumn do podobnego sprzętu i różnice były potężne🙂Wydaje mi się, że SMSL który wybrałeś może zagrać lepiej. Oczywiście można zwiększyć budżet i od razu kupić coś lepszego ale przecież nie o to chodzi🙂

9 godzin temu, pavelm6 napisał:

zbyt mało basu w kolumnach podstawkowych

Kolumny podstawkowe mocno różnią się od siebie wielkością użytych przetworników i objętością obudowy. Niektóre z "podstawek" potrafią zaskoczyć potęgą brzmienia. Poza tym odbiór basu to rzecz mocno subiektywna, zależna od gustu i często od akustyki pomieszczenia. W Twoim budżecie musisz niestety pójść na spore kompromisy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pavelm6 napisał:

Wiem że najlepiej wypożyczać sprzęt i testować i tak pewnie zrobię jak będę kupował docelowy zestaw. Teraz nie kupuje sprzętu za grube tysiące więc wystarczy że rozeznam się w necie i kupie trochę w ciemno;) Fajnie że mi podpowiadacie ale czasami to jeszcze większe wątpliwości mam.

Dalej nie ogarniam jednej rzeczy: kolega z postu "Sprzęt audio do pokoju 25m2" kupił Panasonic SC-PMX92 i jest zachwycony. Czyli za 1100zł ma dwie kolumny i wzmacniacz z dodatkami plus CD. No i jeszcze wrócę do tych Edifierów, koleś na youtube zachwala jak to pięknie gra (i też czytałem wiele innych pozytywnych opinii). Zastanawia mnie jakie tam są wzmacniacze? przecież nie mogliby tam wsadzić czegoś zajebistego z najprostszej przyczyny- ekonomia, po prostu by się to nie opłacało. Do tego SMSL AD18 widzę że podchodzicie z dystansem, ale przecież na logikę to musi być i tak dużo lepsze od tych wzmacniaczy które dali do tego panasonica i edifiera...

Ale martwi mnie inna rzecz, poczytałem troche i większość ludzi narzeka na zbyt mało basu w kolumnach podstawkowych (generalnie w każdych które brałem pod uwagę). Smsl -750zł, kolumny ok, 1tys i gdyby okazało się że trzeba dokupić suba (czyli kolejny tysiak) to już mi się to w ogóle nie kalkuluje... Bo w sumie to będę miał za prawie 3tys. marny wzmacniacz, średnie głośniki i bez szału sub;)

 

Bo ten wzmacniacz AD18 zapewne będzie dużo lepszy niż z wieży Panasonica, nie mówiąc już o porównaniu kolumn z tego zestawu do Cantonów. Pojęcie jakości , to kwestia bardzo względna. Jeden może być zachwycony 30 letnim maluchem po przesiadce ze starszej Syrenki w której wszystko się rozsypywało, a drugi będzie  narzekał na kiepską jakość nowego Jaguara  w porównaniu do Bentleya.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...